Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 13, 2024, 22:02:40
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Brak wysprzęglania Jawa 350TS  (Przeczytany 13412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kapitan zbik

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Moje dwusuwy
Odp: Brak wysprzęglania Jawa 350TS
« Odpowiedź #25 dnia: Października 22, 2012, 14:50:51 »

O właśnie Marcin_93, na taką odpowiedź cały czas czekałem.
U mnie ciągnęło jak cholera pomimo kilkukrotnej regulacji. Tak samo na Hipciu jak i na ATF-ie (0 różnicy).
Rozebrałem sprzęgło, wymieniłem tarcze i łańcuszek oraz o-ring. Przekładki wyglądały OK, tak samo popychacz z grzybkiem, wycięcia w koszu bez uszkodzeń. Zmontowałem, zalałem ATF-em i było dokładnie tak samo jak wcześniej - przy wrzucaniu 1ki wielki zgrzyt a 4ka praktycznie nie do wrzucenia.
Oczywiście przy ustawieniu że dźwignia automatu ledwo styka się z tym dwupalczastą blaszką co jest na osi wałka startera.
No to zacząłem wkręcać śrubkę regulacyjną aż do momentu że czułem jak na włączonym sprzęgle i biegu mogę dość swobodnie przemieszczać motocykl. No i po odpaleniu motocykla jest w miarę OK - zgrzyt przy 1ce jest ale już niewielki, 4ka wchodzi bez problemu, z 2ki na luz po zatrzymaniu motocykla bez problemu, jedynie z 1ki na luz po zatrzymaniu jest ciężko ale da się wyczuć i to zrobić. Sprzęgło się nie ślizga, w połowie skoku klamki jest już wyłączone. Czyli jakby w moim egzemplarzu potrzebne jest stałe wstępne napięcie mechanizmów żeby działało. Albo mam za krótki skok klamki sprzęgła. Albo krzywe przekładki, albo nie takie sprężyny, itp. Tylko jak do tego dojść nie kupując wszystkich tych elementów nowych bo pójdę z torbami.
Dla odmiany w Kobuzie jest sprzęgło bardzo podobne, wszystko poskładałem tak samo jak w Jawie i jest poezja, wchodzi 1nym palcem, nic nie zgrzyta, nic nie ciągnie.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2012, 14:53:06 wysłana przez kapitan zbik »
Zapisane
FSM Syrena 105L 1976r.
PZL WSK M21W2 Kobuz 1983r.
ROMET Ogar 200 1986r.
ROMET Pony 50-M-2 1987r.
była JAWA 638-0 1988r.

Koder

  • Po polsku: jeżdżę moto Jawa i autem Honda
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 41
  • Jawa TS-350
Odp: Brak wysprzęglania Jawa 350TS
« Odpowiedź #26 dnia: Października 22, 2012, 19:56:59 »

O qrde :-)
Ale zrobiliście z tego raban :-)
A u mnie tak właśnie jest.
Tak miałem przed remontem, na starych tarczach. Tak samo mam teraz, po kapitalce. Jak podciągnę sprzęgło, to i owszem, na postoju z pracującym silnikiem z 1 na luz da się przełączyć (z wyczuciem). Ale przy takim ustawieniu sprzęgło ślizga się w czasie jazdy - kiedy popuszczę, nie ślizga się, ale przełączanie z 1 na luz diabli biorą.
Zapisane
Były:
Komar "sztywniak", MZ 250 "jaskółka", MZ 250 Trophy, CZ 350 z "salonu", Trabant Kombi, FSO 125p.
Są:
Jawa TS-350 po kapitalce
Honda Prelude 2.0 III-gen
Wypowiedź mogła zawierać "lokowanie produktu"... ale idiotyzm :-)))

von_Majzel

  • Gość
Odp: Brak wysprzęglania Jawa 350TS
« Odpowiedź #27 dnia: Października 22, 2012, 21:24:50 »

Skrzynia biegów tak działa bo jest na sprzęgłach kłowych , im wyższe obroty tym łatwiej (szybciej) biegi się da załączać . Na jałowych obrotach jest jej już trudno , na zatrzymanym silniku w ogóle nie powinno się wciskać biegów bo można pogiąć elementy zmieniacza w skrzyni .


Ze spraw o sprzęgle : zwróćcie bardzo uwagę na to żeby tarcze i przekładki ładnie i bez oporów wchodziły na całą głębokość kosza . Nie może być tak żeby je tam nawet pasownie wciskać lub co gorsza na siłę , mają chodzić lekko po koszu . Kosz na krawędziach styku przekładkami ma być gładki , nie wybity od przekładek , bo je będzie trzymać .


Dwa : to co miał kolega na początku wątku , to krzywo chodzący docisk sprzęgła - przyciska tarcze na kawałku obwodu i sprzęgło ciągnie . Docisk powinien odchodzić równo na całym obwodzie . Trzeba zwrócić uwagę żeby podkładki pod śrubki i sprężyny były tej samej grubości , sprężyny też muszą być identycznej twardości - najlepiej z jednego kompletu , nie powinno się mieszać nowych i używanych itp .
Zapisane

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Odp: Brak wysprzęglania Jawa 350TS
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 11, 2014, 11:15:41 »

Masz Jawę, więc musisz się z tym pogodzić.
Są tacy, którzy twierdzą, że zalanie czerwonym olejem pozwala wyłączyć na luz z 1.
Nie wiem, nie sprawdzałem.
Generalnie Jawy tak mają - na postoju z 1 na luz nie da rady :-)


Nawet po takim długim czasie od ostatniego postu sam od siebie dołożę że to co napisałeś to herezja ja bez problemu wrzucam luz w swojej CZ 350 olej mobil przekładniowy .

Kolegi JAWĄ kiedyś pojechałem na zlot miałem ją na 1 i zaczęła ciągnąc prawie sie z nią  obaliłem jak staliśmy w kolejce do wyjazdu ale to jest wina złych regulacji oleju lub zużytego sprzęgła .
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2014, 12:36:04 wysłana przez janosikcz1982 »
Zapisane
    Status GG

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Brak wysprzęglania Jawa 350TS
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 11, 2014, 11:52:57 »

Eee nie wiem czy mam coś nie tak czy nie ale ja bez problemu wrzucam luz z jedynki nawet na rozgrzanym (olej zwykły hipol) silniku.
Kwestia regulacji i tego co napisał Majzel. Wszystko musi chodzić idealnie, nic nie może sie przycinać...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 956
  • :)
Odp: Brak wysprzęglania Jawa 350TS
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 11, 2014, 13:52:29 »

ja tam na postoju znajduje luz bez problemu i biegi tez moge wbic od 1-4 bez problemu, takze kwestia regulacji/zuzycia/uszkodzenia elementów sprzegła
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
10607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 16, 2024, 12:43:23
wysłana przez havana
0 Odpowiedzi
1892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 25, 2013, 17:41:21
wysłana przez KosmyK94
15 Odpowiedzi
3210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 01, 2017, 20:57:48
wysłana przez muczacz
7 Odpowiedzi
2958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 17, 2017, 21:24:08
wysłana przez Rozztocz
8 Odpowiedzi
2128 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 07, 2019, 23:09:14
wysłana przez Kurczaczek