Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 10:37:57
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Zmiana silnika  (Przeczytany 34811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 19, 2014, 15:05:37 »

Andree cos dla ciebie 2 w 1 knedel i Kawasaki.Masz w garazu to i to więc zmiksuj.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 19, 2014, 15:11:15 »

A tak na serio to ten temat schodzi na coraz niższy poziom, zaczeło się od tego że ktoś do jawy wsadził silnik mz, a skończyło na dyskusji o chinach, moim zdaniem temat powinien być zamknięty już dawno bo to tylko bezsensowna kłótnia

Nikt z nikim tu się nie kłóci ,nikt nikogo nie obraża,zwykła wymiana argumentów. Od tego jest właśnie forum. Gdyby wszyscy się zawsze zgadzali to po co rozmawiać?
A taka dyskusja jest potrzebna. Choćby w tym temacie wyszło że jest bardzo często mylone :kopiowanie,licencja,produkcja dla. Więc temat coś wnosi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2014, 21:01:43 wysłana przez j@wa »
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Zmiana silnika
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 19, 2014, 17:44:51 »

Dodam jedno,każdy z Nas wołałby aby w dalszym ciągu była możliwość zakupu nowego motocykla oraz rejestracja jego z silnikiem 2T,każdy by chciał aby te konstrukcje były rozwijane ( mi się marzy silnik w jawie 2T o pojemności 500 cm i mocy ok 50-60 koni mechanicznych),jednak są to tylko pobożne życzenia,normy emisji spalin ustalane przez UE ( i nie tylko) całkowicie te silniki skreślają.Firma Jawa,jako jedna z nielicznych z dawnego bloku wschodniego próbuje utrzymać się na rynku i chwała jej za to,jednak konstrukcja i wdrożenie do produkcji nowego silnika to mimo wszystko ogromne koszty,które siłą rzeczy przekładają się na cenę końcową nowego motocykla.Co robi jawa? ano do sprawdzonej konstrukcji ( i względnie taniej) jaką jest model 640 zakładają zmodyfikowaną ramę wraz z silnikiem który jest w miarę tani w zakupie i do tego spełnia obowiązujące normy emisji spalin w wersji gaźnikowej.Wiem prawie z pierwszej ręki, że były pomysły na inny silnik niż omawiany wcześniej,jednak cena motocykla stała by się wtedy całkowicie niekonkurencyjna.Na marginesie,to wiele znanych firm swoje małe motocykle oraz skutery produkuje w Chinach czy też na Tajwanie,aby uciec z kosztów jednak produkcja w tych krajach z reżimem technologicznym znanego producenta to nie to samo co produkcja tzw " chińszczyzny" ( choć prawdę mówiąc coraz bardziej się to zmienia na korzyść).

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 19, 2014, 18:27:21 »

(...) i to wszystko co piszesz nie zmienia faktu że to ta Jawa to już chinol i nawet jeśli by oprócz silnika reszta była Czeska (w co nie wierzę) to i tak jest tak jak mówię 8)   (...)   A tak na marginesie- to te Travelki produkują jeszcze (no bo jak takie dobre to muszą pewnie je produkować!?)

Jeszcze raz Ci powtarzam-przejdź się do dowolnej szkoły jazdy i zobacz, gdzie została na ten przykład wyprodukowana Yamaha YBR. Ciekawostka; na pewno nie w Japonii. Żaden element tego motocykla nie pochodzi z Japonii. Jak ją nazwiesz w takim razie? Sam pracuję w dziale logistyki jednego z największych producentów samochodów na świecie; naprawdę niemożliwe jest  określenie produktu końcowego kategoriami przynależności państwowej. Jak to zrobić? Procentowym udziałem części użytych do montażu? Ta proporcja i tak jest zmienna, żeby było śmieszniej. Produkcja pojazdów od A do Z w jednej fabryce skończyła się i nie powróci więcej.

PS. Produkcja Travelki zakończyła się w zeszłym roku - z uwagi na niespełnianie nowych norm emisji spalin przez silnik. Czy motocykl był dobry? Pozwolił firmie JAWA przetrwać ciężki okres - jako jedynej z byłego bloku wschodniego, więc chyba ma swoje zasługi.
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

mazi2008

  • Gość
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 19, 2014, 19:05:38 »

A tak na serio to ten temat schodzi na coraz niższy poziom, zaczeło się od tego że ktoś do jawy wsadził silnik mz, a skończyło na dyskusji o chinach, moim zdaniem temat powinien być zamknięty już dawno bo to tylko bezsensowna kłótnia

Nikt z nikim tu się nie kłuci ,nikt nikogo nie obraża,zwykła wymiana argumentów. Od tego jest właśnie forum. Gdyby wszyscy się zawsze zgadzali to po co rozmawiać?
A taka dyskusja jest potrzebna. Choćby w tym temacie wyszło że jest bardzo często mylone :kopiowanie,licencja,produkcja dla. Więc temat coś wnosi.
               i zgadzam się z tym w 100 procentach 8) , rozumiem w pełni politykę firm produkujących motocykle , sam w moim Wektorze mam podobny silnik tylko 150 cm i jestem z niego bardzo zadowolony  ;D , ta Travelka nawet ładnie wygląda i sam bym ją chętnie z bliska obejrzał i brykną się na niej! 8) , raban podniosłem dlatego że naprawdę mnie zabolało jak zakupiłem Wektora! i ten zakup spotkał się z powszechną krytyką , pomimo tego że motorek nie jest dla mnie tylko dla mojej żonki, która dopiero zaczyna jeździć na motorach, a w przypadku Jawy Travel wszyscy są zachwyceni ( na forum często spotyka się oburzenie jak w Jawie znajdzie się jakaś część z innej marki motocykla) , Chciałbym dodać że ten Wektor miał przejechane 6200 km i ja na nim zrobiłem prawie 600 km bez naprawiania czegokolwiek 8) Jawa Trawelka jest po prostu lżejszą odmianą wcześniejszych modeli o dosyć zgrabnej sylwetce ;D ,,,  Przed zakupem Wektora dużo czytałem o tych silnikach i muszę powiedzieć że wiele osób określa je jako bardzo wytrzymałe i mało awaryjne :D
Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2951
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 19, 2014, 19:46:55 »

słów mi brakuje....... więc zostawię to bez komentarza bo i tak wszyscy się mnie boją  :P
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

mazi2008

  • Gość
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 19, 2014, 19:50:00 »

słów mi brakuje....... więc zostawię to bez komentarza bo i tak wszyscy się mnie boją  :P
,   a ja się nie boję- ha ha ha - mieszkasz daleko 8) :P :P
Zapisane

sagajev85

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 67
  • Były:Komar 1, Jawka, WSK 175, WSK 125 Jest CZ 175.
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 20, 2014, 20:09:43 »

Panowie wszystko ok może nie zapier... ale za to wygodna. Ja do małych chłopczyków nie należę ale 5x bardziej wolałem jeździć zajechaną WSKą 125 niż simsonem (jakieś to małe wiotkie niewygodne). Może się nie zapierdzielało ale kanapa szeroka fajna pozycja i te pyr pyr.... przy 35km/h na 3 biegu :)
Zapisane
    Status GG

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 20, 2014, 20:44:25 »

Panowie wszystko ok może nie zapier... ale za to wygodna. Ja do małych chłopczyków nie należę ale 5x bardziej wolałem jeździć zajechaną WSKą 125 niż simsonem (jakieś to małe wiotkie niewygodne). Może się nie zapierdzielało ale kanapa szeroka fajna pozycja i te pyr pyr.... przy 35km/h na 3 biegu :)

Nie porównuj motocykla do motoroweru, w tym przypadku trzeba by WSK 125 porównać np. z MZ TS 150 a Simsona z Jawką lub Rometem
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

sagajev85

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 67
  • Były:Komar 1, Jawka, WSK 175, WSK 125 Jest CZ 175.
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 20, 2014, 22:42:16 »

Mówcie co chcecie fumka wygodna:) a porównanie z TS150 to raczej z WSK 175 :)
Zapisane
    Status GG
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3479 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 06, 2012, 21:05:54
wysłana przez Pietras
16 Odpowiedzi
22151 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 23, 2014, 18:32:22
wysłana przez suchy
13 Odpowiedzi
4243 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 20, 2014, 09:11:19
wysłana przez osiol7
6 Odpowiedzi
2543 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 18, 2015, 21:02:17
wysłana przez Ryba9512
5 Odpowiedzi
1671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 20, 2020, 22:33:09
wysłana przez Rozztocz