Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 15, 2024, 00:39:38
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Szarpiący silnik  (Przeczytany 4676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vardos

  • Gość
Szarpiący silnik
« dnia: Czerwca 13, 2007, 23:31:49 »

Cześć

Wcześniej nie zwracałem na to uwagi ale silnik lekko mi szarpie gdy ujmę mu gazu. Podczas przyśpieszania i gdy pracuje pod obciążeniem wszystko jest ok, ale właśnie gdy tylko ujmuję gaz zaczyna szarpać. Nie wiem co to może być. £añcuch nie jest mocno naciągnięty. Jawa pali jak marzenie, zimna z drugiego a czasem nawet z pierwszego kopa a gdy ciepła to wystarczy że łapkę na kopnik położę. Więc chyba to nie zapłon (może się mylę). Choć przyznam się że leje mi z prawego tłumika.

Macie jakieś typy?

Misiek W.
Zapisane

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 13, 2007, 23:38:28 »

standard...... jawa tak po prostu ma... nie może się zdecydować.... ciągnąć czy zwalniać, jak to kobieta :)
Zapisane

Vardos

  • Gość
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 13, 2007, 23:44:12 »

Nigdy nie je¼dziłem innymi jawami więc nie wiem że tak może kaprysić ten silnik :) ...ale może jednak tak nie ma być... jeszcze powalcze,  wymienię świece, moduł zapłonowy na nowy i zobaczymy czy coś się zmieni.
Misiek W.
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 14, 2007, 15:00:23 »

No właśnie szarpanie jest tragiczne  <mur>

Np mi sie ¼le je¼dzi na 3jce po płaskiej równej drodze. Idzie czasem dostać nerwicy.

CO innego pod górke. Najlepiej sie je¼dzi. CZ ciągnie spokojnie aż miło  <thumbup>

Czemu szarpie? Archaiczne skrzynie? One tam mają luzy. W dodatku łañcuch sprzęgłowy. Też dochodzi luz. DObrze że zabierak w kole ma gumowe przeniesienie napędu... Bo by wiecej szarpało...
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Piotrek350

  • Gość
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 14, 2007, 15:18:32 »

Jaki moduł ? , nic ci nie da zmiana modułu bo on odpowiedzialny jest za prce a nie za szarpanie
Zapisane

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 14, 2007, 15:40:58 »

Luzy w układzie przeniesienia napędu, do tego moment pulsacyjny i wypadanie zapłonów po przykręceniu gazu i jawa już od średnich obrotów w dół szarpie..... nawet na wyremontowanym silniku i z zapłonem Vape....
Zapisane

cypis.z

  • Gość
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 14, 2007, 15:42:07 »

Mnie też to denerwuje :-/
Zapisane

Piotrek350

  • Gość
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 14, 2007, 15:44:25 »

A mi nie szrpie  :P
nie szrpało bo póki co jawa w czesciach  :[
Zapisane

Vardos

  • Gość
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 14, 2007, 16:52:04 »


Wymieniłem dziś świece bo zauważyłem że mam dwie różne, tzn od różnych producentów. I założyłem narazie NGK B7HS (odpowiednik Iskry 80) przejechałem narazie 20km i szarpanie znacznie się zmniejszyło (ale jak zwykle ciut czuć :) )

A jeszcze ciekawostkę powiem że wcześniej była iskra f95 i champion (nie pamietam jaki, jak wroce do domu to podam jak będziecie chcieli). Champion miała ładny rudy kolorek, iskra też lecz była ciut ciemniejsza.

Piotrek350, jesteś chyba spod Rzeszowa. Może się kiedyś poje¼dzimy razem na jakiejś niedługiej  trasie :)

Misiek W.
Zapisane

toms99

  • Gość
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 16, 2007, 15:49:48 »

To szarpanie to po prostu urok Jawy,tak już ma,jest to inna klasa pojazdów niż np. japoñczyki
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 16, 2007, 21:55:04 »

Powiem/napisze tyle że "HaDek" przy gwałtownym dodawaniu gazu też potrafi szarpać ...  :P
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Arek

  • Gość
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 12, 2007, 21:25:38 »

a mi nie szarpie. tylko gdy ruszam z większego gazu i troszeczke szybciej puszczam sprzęgło to na miękciejszej nawierzchni np. trawa, pissek to stoi w miejscu, i lekko ciągnie do przodu, ale po chwili gdy spojrze na koło, czy sie kręci to zauwarzam, że trawa jest porządnie zryta.
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Szarpiący silnik
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 12, 2007, 21:43:01 »

No cóż, każdy motór jast inny  :>

Ja w swojej zauważyłem że jak wolne obroty są ustawione tak na około 1000 to w czasie jazdy po puszczeniu manetki też trochę szarpie.

Przy wolnych obrotach na poziomie 1600-1800 po puszczeniu manetki szarpania prawie wcale nie czuc.

Ale oczywiście przed regulacją wolnych obrotów trzeba poustawiac wszystko inne, czyli zapłon a potem ga¼nik.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 01, 2012, 16:28:31
wysłana przez Mofeix
14 Odpowiedzi
5055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 09, 2013, 13:33:29
wysłana przez zlotaraczka92
5 Odpowiedzi
3281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 21, 2013, 12:34:48
wysłana przez Karolek
7 Odpowiedzi
4716 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 19, 2013, 15:33:30
wysłana przez Deejf
Silnik cz 125

Zaczęty przez ar3k Szybka interwencja

2 Odpowiedzi
2096 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 24, 2013, 17:11:48
wysłana przez ar3k