Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 15, 2024, 20:48:36
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Problem z odpaleniem po kapitalce  (Przeczytany 5861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MAROLE

  • Gość
[all] Problem z odpaleniem po kapitalce
« dnia: Lipca 22, 2006, 14:58:29 »

Czesc, silnik niemalze w całosci na nowych czesciach, szlif, nowe tłoki regeneracja. Kompresja jest potezna, iskra na swiecach (F100) bardzo mocna, niebieska. próbowałem go odpalic ale nic z tego, wykreciłem swiece i były suche. Pierwsze chciałem sprawdzic czy gaznik ciagnie paliwo, no i nie czuje tam jakiegos mocnego zassania tak zeby mi az eke wciagneło, nie wiem moze tak ma byc. Zdjałe filtr powietrza i od strony wlotu paliwa gaznik był lekko moky od benzyny. Gaznik jest poprawnie załozony, tłoki na sw0jim miejscu stzałka skierowane do przodu. Jak myslicie co to moze byc? co próbowac? gdzie szukac? POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2012, 21:43:34 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 22, 2006, 15:15:09 »

Ga¼nik zawsze wydmuchuje tyłem trochę paliwa- więc ja bym się za bardzo tym nie przejmował.

Pytanie- ile razy kopałeś bo po remoncie czasami trzeba się zrowo nakopać, wszystko suche, do tego dochodzi olej, którym wysmarowałeś gład¼ culindra przy montażu. Spróbowałbym go na popuch wziąść, chociaż powiem szczerze mi zawse silnik po kapitalce (raz WSK a raz JAWA) zawsze palił po max 15 do 20 kopach. Najgorzej go odpalić za pierwszym razem, pó¼niej jak jest dobrze poskładany powinno już być spoko.
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 22, 2006, 16:27:50 »

Spoko spoko Marole ja po kapitalce chcialem jeszcze raz silnik rozkladac bo "to musi byc cos nie tak, czegos zapomnialem albo czegos za duzo sie zmiescilo" najpierw byla przekopka - do upadlego (ja juz niemoglem) pozniuje to samo jawa zrobila z kolega. Nastepnie byly sprinty z motorem i znowu najpierw ja pozniej kolega i "popadalismy" w koncu przyszedl trzeci kumpel i jeden na moto dwoch pcha ( raczej zapieprzalo ile sil i powietrza w plucach) i tak kilka razy dystansik ok 120 m i w koncu chyba kolo 4-5 kolejki (zmiany na siedzeniu a wlasciwie ramie ) zapalila pierwszy raz po kapitalce. Wiec sie nie przejmuj ze nie pali z kopa ja musialem przebiec z nia tak z 1.5 km zanim zalapala  <punk>

inna historia bylo to, ze przy wkladaniu walu niechcacy strzelilem mlotkiem w przeciwage i zgbilem wal na korbowodzie przez co dostal cholernych oporow...     
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

lukasz85

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 22, 2006, 16:39:45 »

Tak zwykle jest. Robiłem kuplowi etz 150 i też pierwszy raz na pych a potem już z pierwszego (kopa nie pchania).
Zapisane

MAROLE

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 22, 2006, 17:22:37 »

hmm wiecie co moze macie racje... troche mnie pocieszyliscie przyznam sie szczerze bo sam jak pamietam kiedy w tamtym sezonie załozyłem do niej cylindry po szlifie i nowe tłoki to tez kopania z 1,5h no a potem sie biegało dosyc troche, no ale w koncu ja sumienie chwyciło i zaczeła zyc;) problem w tym ze narazie koła i wszystkie inne blachy mam u lakiernika dlatego opcja pchania pozostaje narazie tylko opcja. jakby ktos miał jeszcze pomysł co sprawdzic, poprawidz albo jak zadziałas to prosze napiszcie. POZDRAWIAM
Zapisane

wojtekp21

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 22, 2006, 21:50:20 »

To ja bym proponował starą sprawdzoną metode: wykręcamy świece, do strzykaweczki 50ml benzynki, to wlewamy do cylindra, zakręcamy świece i powinna zagadać po min. 5 kopach, a dalej to już luz...
Zapisane

Traktorzysta

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 22, 2006, 22:16:08 »

Wojtek , z tymi 50 ml troche przesadziles ;) Wystarczy, jak Marole wstrzyknie po 15 ml do kazdego cylindra, troche namoczy swiece w benzynce i powinno zaskoczyc ( jesli wczesniej nie zaleje swiec).

p.s.
Jesli juz jestesmy przy tak ekstremalnych metodach, to pochwale sie, jak kiedys z bratem odpalalismy jawe ( rowniez byla bez kol, wiec pchanie odpadalo). Zatem - w miejse standardowej sruby m6 trzymajacej stojan wkrecilismy srube imbusowa, do Bosch-owskiego  mlota zamocowalismy "futerko" wiertarki , do niego wpielismy odkowke imbusowa i jaaaaazda :)
Ile bylo zabawy i jaka frajda, ze jawa wreszcie odpalila z rozrusznika elektrycznego :P
Mala rada - jesli nie macie porzadnej wiertarki - nie robcie tego - bardzo latwo mozna sie jej pozbyc

Pozdrawiam,
Marcin
Zapisane

Voith

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 23, 2006, 00:28:45 »

hheeh dobre odpalanie na wiertarke :)
Morole poprostu staraj sie zalac przy odpalaniu Jawe :) to nie takie trudne jak kazdy z nas sie przekonal :) przepompuj paliwo w gazniku kopnij 3 razy przepompuj raz kopnij przepompuj :) i kopnij I tak pare razy potem odczekaj 5 min i na zamknietym paliwie z wolzonym kluczykiem pokopaj powinno zaskoczyc jak tak robilem jak mialem generalke silnika.

Jakiej techniki uzywacie do zapalenia na pych ? bo ja wrzucam 2-gi bieg wciskam sprzeglo wkladam kluczyk i zaczynam pchac jak troche ruzy to puszczam sprzeglo i po 30 m jawa juz sama jedzie. Kiedys zapomialem ze mam wlaczony wylacznik silnika i sobie popchalem jawe z 150m po ulicy i nic a przechodnie mieli niezly ubaw :)
Zapisane

MAROLE

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 23, 2006, 00:49:48 »

no wiec tak, sprawa wyglada nastepujaca wykrecam swiece przedmuchuje je, pokopie troche bez swiec, wkrecam swiece, przekrecam kluczyk i kopne i wtedy zagada ale to nawert odpalnioemie nie mozna nazwac bo zaraz sie silnik zatrzumuje i chocbym nie wiem ile kopał to to sie nie powtórzy i znowi swiece wykrecam czysszcze itd...  i znowu to samo. to samo sie dzieje jak włacze ssanie kopne 3razy bez zapłonu i raz z zapłonem:/ iglica jest na srodkowym rowku. Ja własnie dzisja słowo daje myslałem o tym zeby spróbowac z wiertarki ja odpalic, ale ja chciałem ja jakos do wałka zdawczego podpiac, choc raczej spróbuje do wału od strony alternatora tak jak pisze pwozyej gdyz mam juz tam sróbe imbusowa;) jakis konkretny młot tez sie znajdzie;) a co powiecie na to co sie teraz dzieje? zalewa ja ? czy brakuje jej paliwa? bo swiece jak wykece to nie sa jakos max mokre troche wilgotne. POZDRAWIAM
Zapisane

wojtekp21

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 23, 2006, 01:04:26 »

Na moje niewprawne oko to dostaje paliwo ale mało. Ja bym na twoim miejscu spróbował z tą strzykawką, ja tak po zimie odpalałem i też niby paliwo szło ale za mało. Po tym zabiegu ssanie wróciło i wszystko gra do dzisiaj (opócz problemów z przytykająctm sie kranikiem rzecz jasna:D( 

PozdroO
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 23, 2006, 02:03:46 »

Przy odpalaniu jak motor załapie musisz wyczuć czy otwarcie gazu powoduje duszenie się silnika, jeśli tak jest nie tykaj manetki gazu tylko pozwól pracować silnikowi na wolnych i co pewien czas próbuj dodać gazu jeśli zacznei się dusić odpuść gaz. Jeśli jedak moto nie chodzi bez gazu spróbuj manipulować manetką - pamiętaj że po remoncie trzeba na nowo ustawiać ga¼nik, co też rodzi duże problemy z odpalaniem bo nie wiadomo co się dzieje.
Zapisane

MAROLE

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 23, 2006, 14:52:39 »

a ja wam panowie powiem ze chyba zła mieszanke dałem:P tak cos mnie tkneło i przyjzałem sie strzykawce która dawkowałem olej do paliwa. i tam podziałka była w cm3 a nie w ml według któych dawkowałęm;) takze zamiast 3ml na litr oleju dałem 3cm3 czyli 30ml :D moze uda mi sie dzisaij tam zejsc i spróbuje go odpalic na prawidłowo zrobionej mieszance;) oczywiscie dam znac jak poszło. POZDRAWIAM
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 23, 2006, 15:25:53 »

1ccm = 1 ml
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

MAROLE

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 23, 2006, 17:43:59 »

własnie tutaj wpadłem zeby poprawic swój bład:/ wybaczcie ale jestem chory i z temperatura 38 takie głupoty wypisuje:( ale 1ccm to nie moze byc 1ml... przecierz 1L ma 1000ml, 1dm3 to 10cm3 czyli inaczej tez 1L. skoro mieszanke któa chce zafundowac to 1:30, to na litr [paliwa przypada 30ml oleju, prawda? czy znowu jakies prednie wypisuje? wlałem 3cm3 czyli 30ml czyli mieszanka dobra:( podlałem go przed chwila zwykła beznyzna bez oleju pod siwecami no i nic:( chyba bede mósiał zaczekac na te koła i na pych...
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 23, 2006, 23:39:44 »

 a ja dalej sie bede upieral ze 1 ccm to inaczej 1ml -zupka 1/30 to jedan jednostka oleju na 30 jednostek paliwa czyli 30ml oleju na litr paliwka ( 1ccm = 1ml)


moja podpowiedz : nakretka od mixolu (taki w nierownej butelce z jednej strony z "brzuchem") ma bez tej podkladki okolo 10ml na litr lejesz trzy (jak nie wierzysz to kup sobie strzykawke z podzialka w cm i sprawdz bo wydaje mi sie ze nie klamie

no chyba ze klamie to niech mnie ktos poprawi  ;]
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

WhitePower

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 28, 2006, 17:11:18 »

ja tez leje zawsze 3 zakretki mixolu na litr  <thumbup>
Zapisane

Sikor

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 28, 2006, 20:50:22 »

ja leje 200 ml na 5 litrów bo tak przeważnie tankuje
Zapisane

emzet

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 28, 2006, 21:05:37 »

sporo tego oleju lejecie!

Orlenowski półsyntetym leje 1:50 (wg wskazañ producenta oleju)
i wogóle mixol jest przy orlenie drogi - za butelke starczającą na 50litrów zupy płace 10,50zł, czyli na litr wychodzi koło 20gr
ile mixol kosztuje?
Zapisane

MAROLE

  • Gość
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 28, 2006, 22:10:01 »

PANOWIE ODPALI£A!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D trzy krótkie pchnieca (po 40m) no i zaskoczyła;) pierwsze zgubiłem sie z bratem w duzej chmurze szarego dumy po oleju:| ale po kilku minutach przestałą tak kopcic. Ale dziwnie mi ten silnik chodzi sam wsómie nie wiem czy tak powinno byc bo ostatnio jezdziłem tylko japonskimi 4t gdzie od samego dołu silnik ładnie ciagnie, no a tu dół to raczej mizerny no i juz nie pameitam wogóle jak to sie na jawie jezdziło;) Sprzegło mi strasznie caignie:/ biegi dziwnie wchodza trzba duzy ruch dzwignia zrobic no i to co mnie najabardziej martwi to dziwne buczenie w silniku :| które narasta jak odkecam no apotem sie gdzies traci. Mzoe to dlatego ze nei mam filtra powietrza? teraz mósze uruchomic hamulce no i jakas dłuzsza jazda probna by sie przydała. POZDRAWIAM
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 28, 2006, 22:16:38 »

Gratuluje odpalenia- przegoñ go na trasie to zobaczysz jak będzie chodził jak się rozje¼dzi- tylko nie zatrzyj biedaka.

Nie chce nic mówić bo sam nie jestem ideałem jeśli o to chodzi ale kyrde zwróć uwagę na to co piszesz, w Twoim tekście jest taka ilość literówek o skłądni już nawet nie wspominam że aż ciężko się to czyta.
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: pierwsza proba odpalenia po kapitalce nie dostaje paliwa:/
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 21, 2006, 21:00:52 »

ja tam po remoncie nie mialem problemu z odpalniem silnika
zaskoczyla po standardowej procedurze odpalania
za to ostatnio mialem ja kompletnie zalana i tak jak pisze Johny, kiedy zaskoczyla po ok 20 m pchania to jak dalem jej choc troche gazu odrazu ja mulilo  trzeba bylo powoli ja odmulic, a prawy gar dluzej dochodzil do siebie

ja przy pchaniu mam inna procedure, zreszta zalezy ile osob pcha
jesli sam to wlaczam zaplon rozpedzam sie i bez sprzegla wbijam odrazu 2, dzieki czemu lzej jest rozbujac moto na luzie niz przy wlaczonym biegu i wcisnietym sprzegle
jesli we dwoch to bez sprzegla wbijam odrazu 1 i skacze na siedzenie, kolo przewaznie po wbicu jedynki slizga sie

a odpalajac silnik wiertarka nie boisz sie ze zerwiesz w srubie gwint ??
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Problem z odpaleniem

Zaczęty przez Peteero Mechanika

6 Odpowiedzi
3354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 18, 2008, 23:49:21
wysłana przez grucha591
Problem z odpaleniem

Zaczęty przez Darkness Hawk Mechanika

4 Odpowiedzi
2822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 09, 2009, 22:52:16
wysłana przez Darkness Hawk
5 Odpowiedzi
3401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 20, 2010, 15:33:46
wysłana przez Kanter
Problem z odpaleniem

Zaczęty przez emil Mechanika

21 Odpowiedzi
7711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 08, 2012, 20:48:18
wysłana przez kichau
6 Odpowiedzi
2494 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 21, 2019, 09:39:34
wysłana przez azbescik2