Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 10, 2024, 23:27:19
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts  (Przeczytany 3291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jelczak25

  • Gość
Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« dnia: Listopada 03, 2007, 22:58:49 »

Witam wszystkich forumowiczow;
zarejestrowalem sie na Waszym (a teraz takze i moim) forum bo potrzebuje wszej rady; mianowicie mam okazje kupic jawe 350 z 89 roku ktora stoi nieruszana w garazu juz od ponad 10 lat pytanie nr jeden -  czy taki dlugi okres bez eksploatowania wplywa jakos na pozniejsze uzytkowanie? co moe byc ew. do wymiany? sprzedajcy zapewnial mnie ze tloku chodza, przebieg niby oryginalny ponizej 20tys. ale nie probowalismy jeszcze odpalac bo nie ma akumulatora. pytanie nr 2 - czy jawa zapali na prostowniku 12v w podlaczonym w miejsce akumulatora?
dalej sprawa papierow - zarejestrowana na jakiegos goscia, jest z nim umowa na wlasciciela obecnego ale pochodzi z lat 90tych i obecny wl. nie rejestrowal nas siebie tylko zostawil tak jak jest. nie a oc, przegladu.
pytanie kolejne - czy bede ja mogl normlanie zarjeestrowac jak spisze z nim wlasna umowe? jakie beda koszty? z gory dziekuje za pomoc! licze ze mi pomozecie. ps - cena jawy to ok. 600zl. doradzcie mi prosze!
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2007, 23:09:31 »

To tak...
Jeżeli masz umowę obecnego właściciela z pierwszym i będziesz miał umowę swoją z obecnym właścicielem to nie powinni robić problemów w Wydziale Komunikacji...

Co do pytañ powyższych to trudno powiedzieć w jakim stanie jest Jawa... Sam musisz ocenić, natomiast co do odpalenia to zależy na jakim prostowniku chcesz ją odpalić...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

jelczak25

  • Gość
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 04, 2007, 09:03:25 »

natomiast co do odpalenia to zależy na jakim prostowniku chcesz ją odpalić...
To znaczy ze sa jakies rodzaje prostownikow? jezeli juz to ew. na jakims doloby rade?
Zapisane

lukasz85

  • Gość
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 04, 2007, 09:12:55 »

Zarejestrować prawdopodobnie sie da. Spiszesz umowe z tym gościem który jest teraz właścicielem.

Jeżeli stała 10 lat to bedą problemy.
Motor od stania niszczy sie najbardziej.
Z mojego doświadczenia wynika że lepiej kupić padline ale taką która je¼dziła.

Tak kupiłem cz175 też długo stała. Wyglądało to tak że pierwsze dwa tygodnie grzebałem a potem zaczęła je¼dzić. Psuło sie wszystko po koleji.
Jak bedziesz oglądał to zobacz czy w baku nie ma rdzy jak jest to przerąbane na dłuższą mete.

Koszt rejestracji 130zł + 150 OC jak nie masz zniżek tylko zwyżki + 60 zł przegląd.

Na samym prostowniku nie próbowałem odpalać ale na padnietym akumulatorze do tego prostownik i odpala.
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 04, 2007, 11:26:46 »

Ja swoją jawę rejestrowałem na 4 umowy i jedyne koszty z tym związane to więcej kserówek :) . A co do stanu to tak jak kolega wcześniej napisał sprawdzić czy w baku korozja bo będziesz się z tym męczył przez parę miesięcy. A jeżeli kupisz to wymienić tylko elementy gumowe (simmeringi) i łożyska jeżeli są pordzewiałe. Z resztą nie powinieneś mieć problemów
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 04, 2007, 12:21:06 »

moja jawa też miała straszny bałagan w papierach.gość od którego ja kupiłem nie miał z nikim nic spisane. miał tylko dowód i jakaś stara umowe  bodajże pomiedzy 4 i 5 właścicielem. reszta była porozwalana po całej polsce. cała ta sprawa była dosyc ciemna. ale odnalazłem kontakt do gostka który był w dowodzie,potem kontakt do gostka,który był nastepny,potem nastepny,kolejny. nie ruszając się z domu spisaliśmy chyba 5 umów- byli to co do jednego kolesie starsi ale spoko,po prostu podali mi swe dane ja je wpisałem w druki,co do podpisu to każdy z nich powiedział coś w stylu- "umiesz pisać? to napisz moje nazwisko chłopie".potem tylko wysłałem poleconym każdemu po odpowiednim egzemplażu i gra. ale nie zawsze ma sie takiego farta. co do stanu- nie oszukujmy się, jak chcesz je¼dzić to musisz zrobić- wg mnie moto może stać maksymalnie 2 lata. chodzi tu głównie o styki i łożyska,także gumowe uszczelniacze, korozja w ga¼niku... masz teraz zimę- skontrolujesz wszystko. NIE ODPALAć JAWY NA PROSTOWNIKU ¯ADNYM! tzn śmiało,jak masz w zapasie regulator i prostownik jawowski. jest szansa,że padnie. lepiej odpalić na jakimś aku od auta przez kable,np od 126p. koszta rejestracji? przegląd około 65,tablica dowód itp-około 110- oc to różnie. w pzu polecam. mają najtañszy start- moja ciocia pracuje w multiagencji ubezpieczeniowej od 7 lat i zawsze ludzi tam odsyła,bo są po prostu najtañsi.
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 04, 2007, 12:53:47 »

Cytuj
NIE ODPALAć JAWY NA PROSTOWNIKU ¯ADNYM! tzn śmiało,jak masz w zapasie regulator i prostownik
Taak!  Skąd ja to znam  <furious>
W moim przypadku podobne "zabawy" zakoñczyły sie wymianą tranzystora w regulatorze  <crybaby>
Jak nie masz aku to zastosuj "pożyczaki" tzn. kable + aku z auta.
Tylko nie pomyl biegunowości bo efekty pomyłki jw.  <crybaby>
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2007, 13:31:43 wysłana przez jawol »
Zapisane

jelczak25

  • Gość
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 04, 2007, 13:10:52 »

czyli nawet jezeli jest stary akumulator podlaczony do prostownika i jawy to nie probowac? Nie wiedzialem ze maga byc takie konsenwencje:) a rdza w baku hm moze byc bo motor stal przez caly ten czas bez paliwa. wtedy bak sie wymienia czy cos z niego jeszcze da sie zrobic? a inne czesci, co moglo sie silnikowi stac przez caly ten czas?
I co mi powiedziecie o cenie 6ciu stow czy warto to w ogole brac?
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 04, 2007, 13:21:48 »

instalacja jawy nie toleruje nawet ładowania aku prostownikiem. tzn nie trzeba go wyciągać ale lepiej odłączyć oba kable. niby wystarczy tylko odpiąć mase ale naprawde lepiej odczepić oba i plus i minus- kurde to 2 minuty roboty a unikniemy pó¼niejszych strat na uszkodzone regulatorki i inne. jeśli jawa jest cała,zadbana w miarę to nie widzę przciwskazan. co do baku to trzeba go zdjąć i odkręcić kranik-najlepiej kupić nowy-raptem 25 zł. do baku w miejsce kranika wsypujemy odliczoną ilość malutkich nakrętek- np M3 lub M4- około 30 sztuk i nalać około 1,5 litra ON. zakręcić korek i mieszac nim-bakiem- na wszystkie strony tak,żeby te nakrętki wytarły rdzę. tu trzeba być cierpliwym. potem zlać paliwo i wysypać nakretki,policzyc czy sa wszystkie, wypłukac zbiornik wodą z chemia-np auto szamponem potem wodą z weża wypłukąć pianę zlać wszysko i zalać denaturatem. denaturat rozbija wodę,tzn jakby ją wchłania.potem nasypać nakrętki i zalać około litra benzyny i powtórka- trzęsiemy ile fabryka dała. potem znowu wywalamy nakrętki i benzyne i powinno być git.
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 04, 2007, 14:11:02 »

Zarejestrujesz na 110%.
Nie wolno uruchamiać na prostownikach bez auksia w instalacji( jak zechcesz uruchamiać na zwykłym małym prostowniku samochodowym to masz duże szanse że spalisz prostownik, jak uruchomisz na prostowniku np rozruchowym to masz szanse nawet bardzo duże żeby uszkodzić instalacje elektryczną w moto-bez akusia ani rusz/nawet altek nie będzie gdzie miał "oddać" prądu który wytworzy/)
Co do silnika pewnie trzeba by było rozbierać bo tak jak ktoś zauważył bedzie leciało wszystko na raz/ np obrdzewiałe łożyska będą o "setke" mniejsze i bedą wycierać swoje miejsca w karterach/
Ale za tą cene myśle że warto kupić i nawet przez zime przysiąść a na wiosne wyjechać 
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

jelczak25

  • Gość
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 06, 2007, 18:55:24 »

Dziekuje za to ze chcialo sie Wam zajac moim problemem:) Fajnie ze istnieje taka spolecznosc jak forum, ze mozemy sobie pomagac.
W weekend jade obejzec sprzet i jezeli kupie to licze na dalsza pomoc:-)
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 06, 2007, 23:39:55 »

Koniecznie po zakupie wrzuć zdjęcia w galerię...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Jawsim

  • Gość
Odp: Potrzebuje Waszej pomocy, zakup Jawy ts
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 06, 2007, 23:41:16 »

niestety i stety obawiam się,że będzie Ci nie raz potrzebna <cheers>
Zapisane