Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 05:19:09
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Większe kary za jazde bez uprawnień?  (Przeczytany 1731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hary241

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 23
  • Jawa 350 TS / Romet Mińsk 125/aprilia red rose 125
Większe kary za jazde bez uprawnień?
« dnia: Lipca 23, 2017, 16:55:41 »

WITAM TAK JAK W TEMACIE CZY TO JUŻ  WESZŁO W ŻYCIE ? ARTYKUŁ
Według autorów prowadzi to do tego, że policja oraz inne służby drogowe zatrzymują coraz więcej osób bez uprawnień do kierowania pojazdami. "Taka sytuacja jest powodem wielu negatywnych zjawisk społecznych, przede wszystkim znacznego pogorszenia stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym" - przekonywał wcześniej przedstawiciel wnioskodawców Józef Racki (PSL).
Projekt dotyczy zwiększenia sankcji za "kierowanie pojazdem mechanicznym bez posiadania wymaganych uprawnień na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu w postaci kary aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 tys. zł".
Osobom, które kierowały bez uprawnień i po raz kolejny zostały zatrzymane, będzie grozić zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
"Wprowadzenie takiej możliwości stanowi reakcję na naganne zjawisko nagminnego prowadzenia pojazdów mechanicznych bez prawa jazdy, wskutek stosunkowo niskiej kary, jaka grozi za tego rodzaju czyn. Istnieje bowiem grupa sprawców, którzy celowo nie decydują się przystąpić do kursu i egzaminu na prawo jazdy, gdyż jest to dla nich bardziej opłacalne" - wskazano w uzasadnieniu.
Zapisane

oskare2345

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 114
  • bez młota nie robota
Odp: Większe kary za jazde bez uprawnień?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 23, 2017, 17:05:36 »

Ja gdy widzę policję to włączam 2 mapę na soveku i już mnie nie dogonią :)
Zapisane

Niut

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
  • ... And Justice For All..
Odp: Większe kary za jazde bez uprawnień?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2017, 19:44:00 »

Nie. Obecnie za brak kategorii w moim rodzinnym mieście dają 500 (A) dzwoniłem i pytałem . To zależy od policjantów , tu gdzie mieszkam obecnie dają 300 też pytałem. Zaostrzyły się przepisy odnośnie ucieczki ,zakazu sądowego ,oraz nietrzeźwych​. W październiku idę na A bo trochę strach tak jezdzic.
Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2951
Odp: Większe kary za jazde bez uprawnień?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 23, 2017, 20:03:12 »

Kiedyś w czasach mojej młodości jeździło się bez prawka - ale po lesie, po polnych drogach - czasy były inne i przepisy też bo OC działało niezależnie od tego czy miało się PJ czy nie. Obecnie jak spowodujesz szkodę a nie masz PJ albo masz ale jesteś nietrzeźwy - to płacisz za wszystkie szkody z własnej kieszeni - dokładniej to nastąpi regres bo poszkodowany dostanie kasę.
W obecnych czasach jazda bez PJ czy OC to szczyt głupoty
https://www.scigacz.pl/Pijany,nastolatek,bez,prawa,jazdy,na,motocyklu,i,bez,OC,oto,polscy,rekordzisci,regresow,UFG,31057.html
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

Niut

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
  • ... And Justice For All..
Odp: Większe kary za jazde bez uprawnień?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 23, 2017, 20:23:31 »

Szczytem głupoty jest pijany 17 latek bez prawka , oc , przeglądu. Myślę że są to przypadki 1 na 1000 . Nie będę rozwijał tematu że względu na to iż jeżdżę wokół komi na bez kategorii A. Nie mierzmy wszystkich jedną miarą.
Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 956
  • :)
Odp: Większe kary za jazde bez uprawnień?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 23, 2017, 20:26:46 »

generalnie lepiej zrobic A i smigac na legalu, za małolata sie smigalo wszedzie po wsiach bez prawka ba nawet moto rejestracji nie mialo. ale z upływem lat człowiek madrzeje i kazdy kolejny wyjazd to bylo myslenie czy mnie nie złapia, takze napewno satysfakcja z jazdy o wiele mniejsza niz teraz gdy jest pelen legal. kosz nie jakis wielki jak na obecne czasy, a i sam egzamin do trudnych nie nalezy
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Niut

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
  • ... And Justice For All..
Odp: Większe kary za jazde bez uprawnień?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 23, 2017, 20:29:29 »

W pełni zgadzam się z przedmówca . W związku z tym iż remont jawy jeszcze potrwa trzeba się zapisać!
Zapisane

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Większe kary za jazde bez uprawnień?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 24, 2017, 20:20:07 »

"Pozamiatałem" tu trochę.

Holger

kolba RIP

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
  • 638.1
Odp: Większe kary za jazde bez uprawnień?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 24, 2017, 20:24:31 »

"Pozamiatałem" tu trochę.

Holger

Aż się samo o to prosiło!
Zapisane