Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 03, 2024, 02:51:08
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ  (Przeczytany 12853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« dnia: Marzec 08, 2012, 21:03:07 »

Nie ma bata! Jawa gora!

Tomek SR

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2012, 22:02:43 »

Ta MZ to ETZ 250 wersja 17KM więc nie dziwne że słabiej wyszła niż jawa. Normalna 250 21-konna do 100km/h przyśpiesza w ok. 8 - 9s. a nie 15 ja ta z artykułu.
Zapisane
    Status GG

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2012, 22:08:57 »

Ta MZ to ETZ 250 wersja 17KM więc nie dziwne że słabiej wyszła niż jawa. Normalna 250 21-konna do 100km/h przyśpiesza w ok. 8 - 9s. a nie 15 ja ta z artykułu.

To jest opisane w artykule. Czytales?

Tomek SR

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2012, 22:37:24 »

Czytałem, w pierwszej tabelce jest napisane o prędkościach i spalaniu a w drugiej pozostałe dane techniczne.
Zapisane
    Status GG

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2012, 22:40:34 »

Czytałem, w pierwszej tabelce jest napisane o prędkościach i spalaniu a w drugiej pozostałe dane techniczne.

To przeczytaj dokladniej. Tam o roznicy mocy roznych modeli MZ jest caly akapit.

SONY

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 198
  • Najlepsze przed tobą !
    • Moja Jawa
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2012, 14:18:16 »

Tak jak podejżewałem Jawa oczywiscie górą:) Kiedys gadałem z pewnym dziadkiem który równiez kocha Jawy i powiedział że MZ to nazywa sie MOTOR ZEPSUTY niewiem skąd on to wytrzasł ale tak jest :)
Zapisane
    Status GG

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2012, 14:24:06 »

MZ w 8 sekund do setki? Skąd bierzecie takie informację? POnad dyche jej się schodzi jak nic. Serwisówki kłamią :)
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2012, 21:39:48 »

MZ w 8 sekund do setki? Skąd bierzecie takie informację? POnad dyche jej się schodzi jak nic. Serwisówki kłamią :)

No wlasnie Krycha! Bron swojego! Mi sie tez wydaje, ze MZ minimum 12 sekund potrzebuje, w przeciwienstwie do mojej Jawy, ktory przy pomyslnych wiatrach i z gorki w 6 sekund daje rade  ;)

SONY

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 198
  • Najlepsze przed tobą !
    • Moja Jawa
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2012, 16:31:29 »

Mojej jawie zajmuje około 7-8 sek może mniej nie liczyłem ale zbiera się niesamowicie wiem że wyprzedziłem na przyspieszenie mojego Ojca który jechał Audi A4 1,9 tdi 116 koni więc jest dobrze
Zapisane
    Status GG

radzisz

  • Gość
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2012, 16:41:36 »

NIE OKŁAMUJMY SIĘ PANOWIE !dobra jawa poleci troszkę wolniej do 100kmh od mz albo równo ale nie szybciej. taka jest prawda i tylko prawda .
Zapisane

SONY

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 198
  • Najlepsze przed tobą !
    • Moja Jawa
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2012, 16:48:05 »

prawda jest taka że Mz udaje motocykl a Jawa nim jest i wsio
Zapisane
    Status GG

radzisz

  • Gość
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2012, 17:05:35 »

Mz to dobra marka i nie udaje motocykla ,tylko pajace co nie widzieli mz wraz z jawą na trasie gadaja głupoty i tyle są pytania ?

Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3266
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2012, 17:25:27 »

prawda jest taka że Mz udaje motocykl a Jawa nim jest i wsio
Już Ci to raz mówiłem i powiem raz jeszcze :)
Taka wypowiedź na forum nie da Ci lajków i zaszczytów jak na FB.
Sam kupił bym ETZ 150 bo jest poręczniejsza niż Jawa, śmigać nią na rybki. Kupel ma 150, miał też 250 jeździliśmy, fajny motocykl. Dobrze traktowany, jest niezawodny i wygodny w trasie, tak jak i Jawa :)
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Don1993

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 321
  • Jawa 350 Typ 638-1/639 '89 , 638-5
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 10, 2012, 17:38:54 »

jawa i mz - jak się dba tak się ma  ;D
Zapisane

radzisz

  • Gość
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 10, 2012, 17:56:28 »

RACJA! Ma jakieś dziecko coś do dodania to prosimy  :)
Zapisane

Kanter

  • Grupa Podlasie
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1770
  • JAWA TS 350 638-1/639
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2012, 18:03:16 »

Jak mozna to porównywac?
Jawa ma swoje wady
Mz ma swoje wady
Jawa ma plusy
Mz ma plusy
Tylko że jest tak że MZciarze widzą wiecej plusów dla MZ a Jawerzy więcej dla Jawy...
Najbardziej obiektywni będą Ci co mieli to i to i zrobili każdym sprzętem minimum 10 tys w trasach po mieście itp.
Koniec i kropka
Zapisane
Jawa TS 350 638-1/639

radzisz

  • Gość
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2012, 18:04:40 »

Racja i Amen
Zapisane

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2012, 18:34:39 »

MZ w 8 sekund do setki? Skąd bierzecie takie informację? POnad dyche jej się schodzi jak nic. Serwisówki kłamią :)

No wlasnie Krycha! Bron swojego! Mi sie tez wydaje, ze MZ minimum 12 sekund potrzebuje, w przeciwienstwie do mojej Jawy, ktory przy pomyslnych wiatrach i z gorki w 6 sekund daje rade  ;)

O kurde, widze, ze rozpetalismy z Krycha wojne  ;) Ja powiem szczerze, ze mam to w glebokim powazaniu, w ile sekund jade 100 km/h, bo motocykla uzywam tylko i wylacznie do wycieczek relaksujacych i rzadko odkrecam raczke gazu mocniej niz do polowy...

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2012, 10:35:34 »

Kichau odkrecaj czasem, bo wał posadzisz.


Przecież zaden z Was nie wie dokładnie w jakim czasie maszyna rozpedza się do setki. Mierząc oryginalnym licznikiem wraz ze stoperem, czy scigajac się z samochodem, nie udowodnicie tego. Kiedyś widziałem motocykl testowy, któyry miał przyczepione za soba takie duze koło, jak by od roweru. Tak mierzyli Vmaxa i przyśpieszenie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2012, 10:37:22 wysłana przez Krycha »
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2012, 13:09:18 »

Kichau odkrecaj czasem, bo wał posadzisz.

Nie no czasami tam odkrece jak mi jakis swir w Fiacie Panda przygazowke na swiatlach urzadza obserwujac z pogarda moja maszyne  ;)

spiewak

  • CZ 350 472.6
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 16
  • -| Tańczący Z Czeszkami |-
    • www.pajacyk.pl
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2012, 20:29:53 »


O kurde, widze, ze rozpetalismy z Krycha wojne  ;) Ja powiem szczerze, ze mam to w glebokim powazaniu, w ile sekund jade 100 km/h, bo motocykla uzywam tylko i wylacznie do wycieczek relaksujacych i rzadko odkrecam raczke gazu mocniej niz do polowy...

O tuż to, to nie motorki do ścigania tylko przyjemnej turystyki. Jak co niektórym brakuję wrażeń proponuję kupić sportowca sześć setkę i na opuszczony pas lotniskowy bądź jakiegoś tysiąca i na tor do Poznania. Z drugiej strony jechać jak sierota też nie dobrze ;p
Zapisane
    Status GG
:)  ~ Silnik, dwa koła i mina wesoła ~ :)

CZ 350 472.6 1987r

norbertmz

  • Gość
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2012, 21:00:42 »

W sumie coraz mniej tego wszystkiego jeździ :D więc nie ma to tamto :D trza zakopać topór JAWY/MZ xD dziś się koleś w sklepie z częściami do samochodów zapytał czy MZ jeszcze jeżdżą :DD
Zapisane

Daniel

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2012, 21:05:05 »

Jawa vs. MZ- co lepsze? ??? hmm......
spójrzmy może na to z innej strony , nie jest ważne ile co ma koni czy w ile co robi setkę
motocykle są powiedzmy z jednej epoki choć Jawa bezpośrednio ma bogatszą historie - JAWA jest marką z tradycją , MZ powiedzmy też idąc wstecz czyli DKW ale to już inny wywód .
Nadal nie napisałem co lepsze i nie napiszę, ważne aby dbać o maszynę . Napewno są to motocykle z innej epoki , motocykle wymagające innego podejścia do nich nie możemy ich traktować jak współczesna lub prawie współczesną japonie
Pozdro dla wszystkich Jawerów  ;)
Zapisane
    Status GG

spiewak

  • CZ 350 472.6
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 16
  • -| Tańczący Z Czeszkami |-
    • www.pajacyk.pl
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 14, 2012, 21:19:32 »

Bo tak naprawdę oba motocykle nie są idealne i moim zdanie spory pomiędzy właścicielami MZ a JAWA bądź CZ będą trwały. Ja bym był bardziej za tym żeby się nie kłócić lecz szukać dobrych sposobów usprawnienia pracy maszyny. Mam u siebie MZ i CZ w garażu i zdania mam podzielone, moim zdanie połączenie MZ i CZ(bazuję już na CZ) w jedno tzn. z tych dwóch motorków złożyć jeden porządny to było by coś pięknego. Zauważyłem że co w MZ jest zaletą w CZ jest wadą i odwrotnie. Pamiętam jak kiedyś kumpel miał ETZ 250 i CZ 350 i któregoś dnia po przeczytaniu kilku for o opiniach tych motorków postanowił zrobić mix i nawet całkiem fajnie mu to wyszło. Bazował oczywiście na ramie CZ bo wydawała mu się bardziej wyważona i stabilna. Spytam go czy nie zrobił jakiś fotek tego cuda. Wiem tyle że dwa lata temu sprzedał motor jakimś niewyżytym łepkom bo potrzebował kasy i akcja tłoków w cylindrze zamarła po tygodniu ich katuszy.
Zapisane
    Status GG
:)  ~ Silnik, dwa koła i mina wesoła ~ :)

CZ 350 472.6 1987r

Jws

  • Gość
Odp: Artykuly z niemieckich czasopism: porownanie Jawa i MZ
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2012, 21:52:32 »

Obiektywnie patrząc jedno i drugie jest tyle samo dobre co tak samo gówniane. Jawa konstrukcyjnie cuchnie latami 60. MZ z kolei ma moim zdanie za mało sztywną ramę- na dodatek silnik zamiast to związać to telepie się na wieszaku. Obie marki zachwalają ludzie,którzy:
- nie jedli niczego ( czyli jeździli tylko knedlem/mz) poza chlebem  z masłem/ chlebem ze smalcem więc nie wiedzą jak smakuję chocby schabowy z sosem pieczarkowym albo kurczak w 5 smakach- stąd ich opinia jest nic nie warta bo stronnicza a często miłośnik masła chcąc się dowiedzieć jak smakuje smalec trafił na spleśniały ( zarżniętą emze) - i odwrotnie- miłośnik smalcu trafił na kromala ze zjełczałym masłem ( zdechłego knedla ). Zero obiektywizmu.
-jedli różne frykasy z kuchni całego świata na codzień a czasem mają po prostu ochotę na pajdkę z masłem lub smalczykiem jak za starych dobrych czasów- ludzie ci na ogół nie sprzeczają się o wyższości masła nad smalcem- wybierają to na co mają ochotę by czasem po prostu dla odmiany od przepychu zjeść coś prostego. Tak na smaka. Ja sam zaliczam się raczej do tych drugich. Panowie czasy świetności i " jurysdykcji " obu marek już minęły. Teraz to są po prostu smaczki. Żaden nie jest ani doskonały ani nowoczesny ani specjalnie niezawodny czy trwały. O kosztach zakupu ( damnit allegro ) i remontu nie wspomnę. Dobra Emza czy Knedel to pare tysiaków w eter.
Podchodząc do nich z przymrużeniem oka,bez napinki można się po prostu cieszyć prostotą i tym,że niby zwykły kromal z tanim smarowidłem a potrafi smakować.
Pozwolę sobie z racji doświadczenia z obiema markami podsumować je:
Jawa 350 jest stabilniejsza, MZ żwawsza i skrzynia z 5 biegiem to coś czego zawsze mi w knedlu brakowało- elektryka i tu i tu jest chaotyczna i udziwniona. Na jawie siedzi się jak na psie- pamiętam jak byłem mały i woziłem się owczarkiem niemieckim- podobne odczucia. Wysoko na równi z bakiem - no bernardyn z dwucylindrowym silnikiem. MZ  bardziej już motocyklowa,ale też bez szału- na pewno wygodniejsza dla osób o krótszych nogach. W Zjawie pasażer siedzi za tylną osią- nie jest to korzystne dla trakcji. W MZ z kolei ( zwłaszcza 150/251 ) jest dość mało miejsca. Co mi się w Emzach nigdy nie podobało (podobnie simson ) to wieszak wydechu... finezja po ch*ju...

Ja chciałbym mieć MZ etz 301, białą jawę 639 , cezetkę 472.6 jako smaczki a do normalnej jazdy jednak coś co nie trzepie kolanami na widok wzniesienia. Ot tyle.
Pozdrawiam.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
11791 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 24, 2012, 18:48:36
wysłana przez motomaciey
0 Odpowiedzi
2962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 08, 2012, 21:04:11
wysłana przez kichau
3 Odpowiedzi
3903 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 08, 2012, 22:09:36
wysłana przez kichau
6 Odpowiedzi
4907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 18, 2012, 16:05:48
wysłana przez wojlic
7 Odpowiedzi
6547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 17, 2013, 12:52:01
wysłana przez cdsoftware