Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 19:43:48
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 261   Do dołu

Autor Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla  (Przeczytany 904701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Biały

  • Grupa Lubelska
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 499
  • Čezet 350 472.5 81"
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2450 dnia: Listopada 07, 2014, 13:14:26 »

Wymieniłem opony na zimowe , oleje filtry ...  ;D


Zapisane
Z dziewczynami jak z flaczkami ... średnio się prezentują , ale za to jak smakują :D

Čezet 350 4Ever :)

Biały , Puławy , tel 667 145 226



TomekTS350

  • Gość
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2451 dnia: Listopada 07, 2014, 13:50:47 »

Siema :) To i ja coś napisze, umyłem swoją jawę zmieniłem jej olej a potem jej wstawiłem w pi..e :D i stoi sobie w garażu bez wachy.
Zapisane

Bufon

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 211
  • Podlasiak
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2452 dnia: Listopada 07, 2014, 14:56:01 »

zakupiłem tłoki wraz z pierścieniami i sworzniami . cylindry miałem po szlifie, które nie były używane i dałem cały zestaw do pomierzenia do DWJ w swojej firmie. w lewym cylindrze jest 0,04mm a w prawym 0,05mm luzu względem tłoków więc musi być dobrze.

I tu uprzedzę sugestie bo robię samą górę ze względu że wał nie ma luzów a koszta jakie ponoszę są znikome w porównaniu do generalki i wiem że przejeżdżę na tym kolejne kilka sezonów takich jak tegoroczny ( przez sezon zrobione max 1000km)
Zapisane
    Status GG

wojlic

  • jestem stary niedołężny, ale motór mam potężny
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
  • Dżalabada 634-7+velorex 562,1150GS i jakiś Piaggio
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2453 dnia: Listopada 07, 2014, 15:17:37 »

nie spalilem zloma, co jest już sporym osiągnięceim :D


a na poważnie udało mi sie zakupić do pokrowiec na kanapę z calkiem przyzwoitego skaju, szkoda , że bez napisu "jawa" na tyle.


 
Zapisane

barti

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 134
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2454 dnia: Listopada 07, 2014, 20:45:46 »

Przywiozłem zregenerowany wał i cylindry po szlifie. Zamówiłem igiełki na sworzeń.

Po niedzieli będzie mycie karterów i dokładny przegląd skrzyni.
Zapisane
Kiedyś jeździłem motocyklem ...

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3272
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2455 dnia: Listopada 07, 2014, 20:47:37 »

Odpaliłem, pochodził, nagrzał się :D dolałem wachy po korek, jutro malutka trasa na rozruszanie tłoków :D
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2456 dnia: Listopada 07, 2014, 21:01:33 »

Zorganizowałem ze swojego zbioru diody prostownicze do obwodu kontrolki kierunkowskazów(mam inny przerywacz niż w klasycznym układzie i tzw. zmienna masa się tam nie sprawdzi).
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

Bufon

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 211
  • Podlasiak
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2457 dnia: Listopada 08, 2014, 16:55:01 »

złożyłem silnik do kupy i.. jakie było moje zaskoczenie jak odpaliła z taką lekkością jak bym nic nie robił. pochodziła kilka razy po parę minut żeby się wszystko ułożyło i się przejechałem dookoła osiedla tzn jakieś 400m trasy :P
 
Zapisane
    Status GG

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2458 dnia: Listopada 09, 2014, 19:46:55 »

Dziś z nudów odświeżyłem liczniki. Po rozebraniu okazało się że kółko zębate 10Z jest pęknięte. Przełożyłem cały ten wałeczek z drugiego licznika i teraz jest gitara. W kiwaczce nie było takich problemów, bo tam to kółko jest zrobione z mosiądzu.



Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2459 dnia: Listopada 09, 2014, 19:51:40 »

Pasek ledów tam wkleiłeś.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2460 dnia: Listopada 09, 2014, 19:58:02 »

Nie, to taka żaróweczka LED, zamiennik zwykłej. Nic nie było przerabiane. W rzeczywistości to nie jest aż tak oczojebne. Podświetlenie jest w sam raz, dobrze widać wszystkie cyferki, jak w samochodzie.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2461 dnia: Listopada 10, 2014, 01:11:03 »

To musiałeś coś robić z cyferblatem, bo mam puszkę pomalowaną na biały połysk + bezbarwny(w środku oczywiście) i leda 2x 5050 i nie mam takiego efektu jak u ciebie.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2462 dnia: Listopada 10, 2014, 09:02:26 »

Też nic nie robiłem, puszka ma oryginalny biały kolor w środku, tylko jedną podkładkę pod szybkę malowałem od środka srebrzanką bo zardzewiała. Spróbuje zrobić zdjęcie innym aparatem żeby wyszło tak jak to na prawdę wygląda
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2463 dnia: Listopada 11, 2014, 22:16:49 »

Byliśmy w Czechach u dealera Jawy i kupiłem uszczelkę korka baku za 25kc. Niestety szprych nie mieli, ale z ciekawych rzeczy oglądałem tłumiki z dołkiem za 1700kc sztuka, były też takie krótkie tłumiki z 640, różne kierownice, kolanka i wogóle prawie cały motor by tam złożył :)
No i najważniejsze oglądałem na własne oczy nowego Sportarda i bardzo ciekawą wersję 640 Retro. Jest dostępna w kolorze czerwonym, czarnym, niebieskim i srebrnym.
Chciałbym kiedyś zafundować sobie taką nówkę z salonu z zerowym przebiegiem, oilmasterem, vapnem i elektrycznym rozruchem, tylko że to trochę kosztuje :(
Jedyne co mi się nie podoba to elektroniczny licznik. Zwyczajna konsola z 634 by lepiej pasowała, ewentualnie jakieś nowocześniejsze zegary, ale o tradycyjnym wyglądzie.

Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Paweł Świecie

  • Mapa jawerów-indianscout.
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 158
  • Jawa 638.1+Velorex562, Kawasaki VN 800 Classic
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2464 dnia: Listopada 12, 2014, 19:41:43 »

Dziś zakupiłem akumulator, łańcuch i kierunkowskazy tylne . Dostałem w gratisie firmową smycz do kluczy z logo sklepu :)
Zapisane
Motor bez wozu jest jak kobieta bez piersi-niby jeździć się da ale to nie to...

saszek5

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 576
  • Jedziem tam :D
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2465 dnia: Listopada 13, 2014, 08:37:48 »

Byliśmy w Czechach u dealera Jawy i kupiłem uszczelkę korka baku za 25kc. Niestety szprych nie mieli, ale z ciekawych rzeczy oglądałem tłumiki z dołkiem za 1700kc sztuka, były też takie krótkie tłumiki z 640, różne kierownice, kolanka i wogóle prawie cały motor by tam złożył :)
No i najważniejsze oglądałem na własne oczy nowego Sportarda i bardzo ciekawą wersję 640 Retro. Jest dostępna w kolorze czerwonym, czarnym, niebieskim i srebrnym.
Chciałbym kiedyś zafundować sobie taką nówkę z salonu z zerowym przebiegiem, oilmasterem, vapnem i elektrycznym rozruchem, tylko że to trochę kosztuje :(
Jedyne co mi się nie podoba to elektroniczny licznik. Zwyczajna konsola z 634 by lepiej pasowała, ewentualnie jakieś nowocześniejsze zegary, ale o tradycyjnym wyglądzie.




 
W jakiej ona jest cenie ?

Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2466 dnia: Listopada 13, 2014, 15:30:54 »

68000 koron, czyli ok 10000zł
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

baca 477

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
  • CZ 175/477-w ciągłym użytku
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2467 dnia: Listopada 16, 2014, 00:02:43 »

Pojechalem dzisiaj po puszke farby do kaloryferow na pobliski sklad budowlany. No co,kazdy powod jest dobry by rozruszac  CZ-te  :) .Sory za znaki,musze ustawic nowa klawiature.
Zapisane

simsons50_1986_2

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 270
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2468 dnia: Listopada 16, 2014, 11:04:25 »

Z rana wyciągnołem wkłady kominów z jawy i zrobiłem małą przejażdzke po wsi :o
Zapisane
    Status GG

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2469 dnia: Listopada 16, 2014, 12:44:38 »

Byliśmy w Czechach u dealera Jawy i kupiłem uszczelkę korka baku za 25kc. Niestety szprych nie mieli, ale z ciekawych rzeczy oglądałem tłumiki z dołkiem za 1700kc sztuka, były też takie krótkie tłumiki z 640, różne kierownice, kolanka i wogóle prawie cały motor by tam złożył :)
No i najważniejsze oglądałem na własne oczy nowego Sportarda i bardzo ciekawą wersję 640 Retro. Jest dostępna w kolorze czerwonym, czarnym, niebieskim i srebrnym.
Chciałbym kiedyś zafundować sobie taką nówkę z salonu z zerowym przebiegiem, oilmasterem, vapnem i elektrycznym rozruchem, tylko że to trochę kosztuje :(
Jedyne co mi się nie podoba to elektroniczny licznik. Zwyczajna konsola z 634 by lepiej pasowała, ewentualnie jakieś nowocześniejsze zegary, ale o tradycyjnym wyglądzie.



Jak oni widzą rejestrację tego w UE?
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2470 dnia: Listopada 16, 2014, 20:30:24 »

Nie można rejestrować nic powyżej 50 ccm. A dlaczego? Ponieważ jesteśmy w UE, a to oznacza że płacimy kary za używanie własnego(ach przepraszam, rozmarzyłem się, złodzieje z wiejskiej nie popierają za bardzo górnictwa i importują węgiel z zewnątrz) węgla i mamy narzucone normy spalin. I to dlatego, że ponad 50% populacji tego kraju zadecydowało o moim życiu jak i o waszym. Oczywiście banda przy korytku na wiejskiej, która teraz pewnie już buduje nową siedzibę(były takie informacje jaaakiś czas temu...) nie umie utworzyć ustawy, która umożliwiałaby zarejestrowanie dwusuwa "unikatowego" czyli takiego, który jest produkowany w bardzo małej liczbie sztuk(jawy spełniają te kryterium). Takie rozwiązanie obowiązuje w Zjednoczonym Królestwie i tam można kupić jawę bez problemu. Tak samo można kupić jawę w Rosji, jak dobrze pamiętam to jeszcze współczesne jawy są eksportowane do afryki.


Jedyna opcja to kupienie sobie takiego i złożenie go na ramie 638 z papierami. Innych rozwiązan nie wymieniam, bo nie można. Ciii...
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2471 dnia: Listopada 17, 2014, 10:50:25 »

Byliśmy w Czechach u dealera Jawy i kupiłem uszczelkę korka baku za 25kc. Niestety szprych nie mieli, ale z ciekawych rzeczy oglądałem tłumiki z dołkiem za 1700kc sztuka, były też takie krótkie tłumiki z 640, różne kierownice, kolanka i wogóle prawie cały motor by tam złożył :)
No i najważniejsze oglądałem na własne oczy nowego Sportarda i bardzo ciekawą wersję 640 Retro. Jest dostępna w kolorze czerwonym, czarnym, niebieskim i srebrnym.
Chciałbym kiedyś zafundować sobie taką nówkę z salonu z zerowym przebiegiem, oilmasterem, vapnem i elektrycznym rozruchem, tylko że to trochę kosztuje :(
Jedyne co mi się nie podoba to elektroniczny licznik. Zwyczajna konsola z 634 by lepiej pasowała, ewentualnie jakieś nowocześniejsze zegary, ale o tradycyjnym wyglądzie.



Jak oni widzą rejestrację tego w UE?

A nie wiem nawet, jak będę następnym razem to zapytam.


Kurde jeszcze z wrażenia zapomniałem zerknąć jaki tam jest gaźnik :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2014, 11:08:40 wysłana przez muczos »
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Biały

  • Grupa Lubelska
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 499
  • Čezet 350 472.5 81"
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2472 dnia: Listopada 17, 2014, 11:03:59 »

Ostatecznie zakończyłem sezon 2014 .


Dzięki Kutron !  ;D
Zapisane
Z dziewczynami jak z flaczkami ... średnio się prezentują , ale za to jak smakują :D

Čezet 350 4Ever :)

Biały , Puławy , tel 667 145 226



Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2473 dnia: Listopada 17, 2014, 11:36:26 »

Byliśmy w Czechach u dealera Jawy i kupiłem uszczelkę korka baku za 25kc. Niestety szprych nie mieli, ale z ciekawych rzeczy oglądałem tłumiki z dołkiem za 1700kc sztuka, były też takie krótkie tłumiki z 640, różne kierownice, kolanka i wogóle prawie cały motor by tam złożył :)
No i najważniejsze oglądałem na własne oczy nowego Sportarda i bardzo ciekawą wersję 640 Retro. Jest dostępna w kolorze czerwonym, czarnym, niebieskim i srebrnym.
Chciałbym kiedyś zafundować sobie taką nówkę z salonu z zerowym przebiegiem, oilmasterem, vapnem i elektrycznym rozruchem, tylko że to trochę kosztuje :(
Jedyne co mi się nie podoba to elektroniczny licznik. Zwyczajna konsola z 634 by lepiej pasowała, ewentualnie jakieś nowocześniejsze zegary, ale o tradycyjnym wyglądzie.



Jak oni widzą rejestrację tego w UE?

A nie wiem nawet, jak będę następnym razem to zapytam.


Kurde jeszcze z wrażenia zapomniałem zerknąć jaki tam jest gaźnik :P

Jakbys mogl, to zapytaj. Przekladka ramy nie wchodzi w moim przypadku w gre, bo koszty wzrosna mi o 40% a to juz przestaje byc okazja.
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #2474 dnia: Listopada 17, 2014, 12:56:20 »

Ostatnio wielu kolegow czyta watek "smarowanie łańcucha " wiec ja tez o tym. Wczoraj nasmarowalem lancuch dosc obficie bialym, krzepnacym smarem w sprayu (zasoby garazowe po poprzednim sprzecie). Efekt jest taki, ze naped tylnego kola stal sie bardzo cichy. Ten smar wypelnil chyba wglebienia w harmonijkach oslon lancucha i zlikwidowal ocieranie ogniw lancucha o te nierownosci i "trajkotanie".
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 261   Do góry