Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 23:10:05
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa cz 175 problem...  (Przeczytany 7657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gapa

  • Gość
Jawa cz 175 problem...
« dnia: Lipca 17, 2007, 12:45:45 »

Witam, to moj pierwszy post a zarazem temat, licze na Wasza pomoc Panowie... mam taki problem a mianowicie, jak jest zimny to moto wchodzi na gume idzie jak burza, zapalil od 2 kopa czyli chyba zaplon jest dobrze ustawiony, nie kicha nic sie nie dzieje, pojezdze, moto sie zagrzeje i traci moc :( nie idzie wogole na 2 nie ma sily, na 1 jeszcze jako tako, jak jade na 2 i zlapie go taki mul to sie zatrzymuje czekam az sie rozbuja, wchodzi znowu ladnie na obroty, to ruszam i znowu jest to samo :( panowie blagam o pomoc co to moze byc? mieliscie kiedys taki przypadek ze moto traci moc jak jest cieple? wymienilem dzisiaj uszczelke pod glowica i dokladnie dokrecilem na cieplym silniku szpilki bo wiadomo ze sie wydluzaja jak sa rozgrzane wiec dokrecilem, wymienilem swiece na NGK, zaplon jest najprawdopodobniej dobry bo nie kicha i idzie super jak jest zimny... wlasnie jak jest zimny, a jak sie rozgrzeje to traci moc :( gaznik ustawialem, regulowalem mieszanke i wogole wszystko wydaje sie dobre.. a jednak :( prosze o pomoc
Rozmawialem z pewnym mechanikiem i powiedzial mi ze to moga byc 3 rzeczy, a mianowicie... : cewka, gdy sie rozgrzeje moze miec jakies przebicia lub cos w tym stylu, moze to byc gaznik, ze jak przepompuje to dobrze jezdzi a jak wyjezdze to co w gazniku to nie dostaje nowego paliwka, czyli plywak i syf z baku, cos zapycha... i 3 opcja to cieplota swiecy, jezdzilem na iskrze 75, teraz wkrece NGK i bedziemy probowac dalej szukac dziury w calym :) pozdrawiam :)
 dzisiaj zalozylem 3 gaznik i jest to samo, wiec to na 100 nie wina gaznika, wymienilem tez cewke na druga bo mialem i jest dokladnie to samo...wczesniej przed wakacjami jezdzilem i wszystko bylo ok :( zrobilem dyfuzor i sa takie objawy... czy to moze byc wina wydechu? wczesniej smigalem na kolanku i bylo ok... juz nie mam sily do tej padaczki :/ prosze Was o pomoc ... Pozdro !
Zapisane

Energizer

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Jawa TS 350; 91r
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 17, 2007, 13:07:35 »

Witaj na Forum  <thumbup>
widze że mamy podobny problem, gdy sie zagrzeje to zdycha  :-/ zobacz na post:
http://www.demonos.vipserv.org//component/option,com_smf/Itemid,155/topic,2317.msg23682/#new
może coż wspólnymi siłami wykoncypujemy  <cheers>
Zapisane
Motocykl to największy wibrator jaki można wsadzić między nogi.

lluke

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 17, 2007, 14:04:58 »

A sprawdzałeś czy ci się kranik nie zapycha??
Zapisane

DawidH

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 17, 2007, 14:25:48 »

Wydech odgrywa bardzo wazna role  w 2T (zjawiska falowe) i pod zadnym pozorem nie powinno się go zmieniać ani udoskonalać jak sie nie ma o tym duzego pojecia. Smiac mi się chce jak widze w Jawach i innych 2T powsadzane tłumiki od duzych fatow, badz inne wynalazki.
Zapisane

moonraker

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 18, 2007, 11:06:51 »

A może silnik nie ma mocy bo tłok Ci "puchnie"albo się zaciera?
Zapisane

MaSSeY

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 18, 2007, 11:55:37 »

kiedys mialem podobny problem tylko ze w innym motorze wiec odkrecilem srube od wolnych obrotow przeczyscilem gaznik i wszystko bylo OK
Zapisane

Energizer

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Jawa TS 350; 91r
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 18, 2007, 11:58:51 »

Ja bym stawiał na zapchany kranik. Zdejmij wężyk i zobacz jak leci, tak z minimum pół litra. Powinno mocno lać - nie po kropelce lub ledwo ledwo. Sprawd¼ również jak leci przy otwartym zbiorniku paliwa. Możliwe że odpowietrznik w korku nie puszcza powietrza i w zbiorniku tworzy się podciśnienie.
Zapisane
Motocykl to największy wibrator jaki można wsadzić między nogi.

Gapa

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 18, 2007, 13:10:35 »

Wiem ze w 2T wydech odgrywa bardzo wazna role, dlatego zalozylem tam dyfuzor od CZ 125 Cross typ 516, wiec to nie jest wydech od pierwszego lepszego moto... bylo troche spawania i przerabiania... efekt jest piekny, oczywiscie wizualny, bo wczesniej jezdzilem na sklepanym kolanku, wiec dzisiaj zaloze spowrotem to kolanko i zobacze czy to wina wydechu..mozliwe. Wczoraj zdjalem tez bak, wiec sprawdze rowniez to... Dzieki za porady, aaa i jeszcze jesli te 2 rzeczy sie nie sprawdza (kranik, wydech) to puchnie tlok :/ ale to nie az taki wielki problem bo wlasnie lezy obok mnie na biurku nowiutki tlok :):) gotowy do spilowania, polerkki i wygotowania :) pozdrawiam !! :)
Zapisane

tawot

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 18, 2007, 13:36:44 »

witam....a probowales wymienic kondensator i cewke wysokiego napiecia (to ta pod bakiem)??bo to tez czesta przyczyna niedomagania 175...POZDRAWIAM
Zapisane

MaSSeY

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 18, 2007, 13:52:00 »

Ja bym stawiał na zapchany kranik. Zdejmij wężyk i zobacz jak leci, tak z minimum pół litra. Powinno mocno lać - nie po kropelce lub ledwo ledwo. Sprawd¼ również jak leci przy otwartym zbiorniku paliwa. Możliwe że odpowietrznik w korku nie puszcza powietrza i w zbiorniku tworzy się podciśnienie.

watpie ze to kranik bo przeciez jak motor jest zimny to jedzie normalnie a jak by byl kranik zapchany to by od poczatku zamulal wiec tak jak mowie moze przeczysc gaznik i wyczysc ten kranik dla wszelkiego spokoju. Jesli nie poskutkuje to napisz
Zapisane

Energizer

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Jawa TS 350; 91r
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 18, 2007, 15:32:11 »

Gapa napisał:
"dzisiaj zalozylem 3 gaznik i jest to samo, wiec to na 100 nie wina gaznika, wymienilem tez cewke na druga bo mialem i jest dokladnie to samo...wczesniej przed wakacjami jezdzilem i wszystko bylo ok"

Więc chyba brudnych ga¼ników nie zakłada.  :>
Zapisane
Motocykl to największy wibrator jaki można wsadzić między nogi.

misiek775

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 18, 2007, 16:11:59 »

A czy miedzy ga¼nikiem a cylindrem masz  grubą podkładkę z tworzywa?  Nie wiem jak w crosach ale jak u siebie tego nie mialem to jak sie nagrzal to zawsze byly klopoty z kontynuowaniem jazdy.
Zapisane

Gapa

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 18, 2007, 21:20:08 »

Prace stoja w miejscu bo moto jest na dzialce a bylo kilka imprez wczoraj i dzisiaj, ale jutro mam zamiar przyspawac mocowanie do kolanka, zdjac dyfuzor i zalozyc kolanko, zobacze tez ten kranik... ale wydaje mi sie ze to nie kranik i ze paliwko leci dobrze, lecz nie zaszkodzi wyczyscic baku i tego sprawdzic, jesli na kolanku moto bedzie smigac tak jak wczesniej to bedzie to wina dyfuzora, jesli bedzie to samo to wina puchnacego tloka, miedzy gaznikiem mialem gruba uszczelke i bylo to samo, zalozylem przy zmianie gaznika na czysciutki i wychuchany wydmuchany ciensza uszczelke i takze jest to samo... wiec bede szukal dalej, serdecznie dziekuje za podpowiedzi :)
Zapisane

MaSSeY

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 18, 2007, 21:48:27 »

Gapa napisał:
"dzisiaj zalozylem 3 gaznik i jest to samo, wiec to na 100 nie wina gaznika, wymienilem tez cewke na druga bo mialem i jest dokladnie to samo...wczesniej przed wakacjami jezdzilem i wszystko bylo ok"

Więc chyba brudnych ga¼ników nie zakłada.  :>

wiec ja juz nie wiem a nie bede ci mowil jakis glupich rzeczy
Zapisane

Piotrek350

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 18, 2007, 21:50:02 »

Cytuj :

' lezy obok mnie na biurku nowiutki tlok  gotowy do spilowania, polerkki i wygotowania '

co ty tam piłujesz i polerujesz ?
masz foto tej Czeszki "crossa" ?
Bo mam okazje kupic Cz 175 za grosze i przeróbke na crossa

 
Zapisane

Gapa

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 19, 2007, 01:58:54 »

http://polskajazda.pl/Motocykle/Jawa/175/4868 tutaj sa fotki mojego crossa...

a w tloku poleruje denko zeby sie nagar tak bardzo nie osadzal, a spiluje scianki od srodka zeby go odchudzic, tuning pana T.Sałki :
http://www.polmot.skip.pl/index.php?mode=article&submode=image&id=11&t=teksty&p=tuning&c=8
Zapisane

MaSSeY

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 19, 2007, 19:46:01 »

ja tez mam zamiar zrobic sobie crossa. Ale ja bede mial silnik od crossa a rame od WSK
Zapisane

Gapa

  • Gość
Odp: Jawa cz 175 problem...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 19, 2007, 23:17:35 »

Wiesz, narazie brakuje funduszy na lepszy silnik ale planuje zakup czegos mocniejszego do tej ramy, moze jakis silniczek od cz cross jesli sie uda kupic, albo od jakiejs MZ albo jakiegos japonca, nie wiem musze kase przez zime odlozyc i cos kupic :) narazie smigam na tym co mam a wlaciwie na razie nie smigam bo mam ten problem jak wyzej napisalem :) ale mam nadzieje ze niedlugo sobie z tym poradze, moze jutro pojade na dzialke i cos pogrzebe przy moto ;p bo ja mam rame od yamahy dt 80 tutaj, a przod od hondy mt 5, centralny amorek z tylu, no i kosteczki :)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 03, 2015, 13:04:35
wysłana przez muczos
JAWA 350 problem z obrotami :/

Zaczęty przez ADI_RaZoR Mechanika

9 Odpowiedzi
4399 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 11, 2007, 20:05:34
wysłana przez Brein
9 Odpowiedzi
4518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 16, 2007, 14:14:20
wysłana przez Schiso
Silniczek jawa 350 TS problem

Zaczęty przez adam2701 Mechanika

5 Odpowiedzi
2586 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 24, 2007, 14:39:15
wysłana przez adam2701
Jawa problem z biegami

Zaczęty przez stdi92 Mechanika

3 Odpowiedzi
2777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 27, 2007, 19:18:53
wysłana przez stdi92