Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 00:27:03
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Tuning optyczny  (Przeczytany 8911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

morda

  • Gość
[all] Tuning optyczny
« dnia: Lutego 13, 2006, 22:18:07 »

 <worship> co myslicie na temat tuningu(wizualnego)jawy macie moze jakies wlasne bajery np diody lub cos w tym stylu co by bylo najlepsze? <worship> ;D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2012, 23:35:23 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 13, 2006, 22:24:20 »

Myślałem na początek o cyferblatach z podświetlaną skalą. Myślałem też o przeróbce tylnej lampy. Mam zamiar wsadzić 3 krótkie neonki w lampe tak by 2 robiły za stop. Można jeszcze pokusić sie o zrobienie postojówki z neona w kształci okręgu wokół żarówki w przedniej lampie (takie jak na foto) ale wg. mnie to już wyższa szkoła jazdy. 
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2006, 22:28:52 wysłana przez Xargo1 »
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 13, 2006, 23:19:24 »

Wszystko zależy co się rozumie pod słowem tuning :)
Osobiście uważam że Jawa nie jest dobrym obiektem do jakiś "drastycznych" przeróbek raczej skłaniam się w strone delikatnego tuningu- dla osób które pamiętają strone Milimetra to właśnie coś takiego.
Ale jawa Milimetra ciągle była jawą tylko dopracowaną w najdrobnijeszym szczególe. A czy się opłaca?? Opłaca się dla własnej satysfakcji posiadania jawy idealnej bo przy sprzedaży ta kasa niestety nie jest do odzyskania. Dla przykładu Milimetr pisał że remont kosztował go 10 000 zł (to nie pomyłka) zas jawa była pó¼niej wystawiona na allegro za 3 500 z dopiskiem "Jawa pozostanie jawą niezależnie od tego jaka by nie była"
Aha opinie wyrażone powyżej są moimi osobistymi przemyśleniami i można się z nimi zgadzać lub nie :)
W zalączniku jawa Milimetra ;D
Zapisane

Macias

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 17, 2006, 11:31:47 »

Pamiętam tą stronkę, był tam cały opis dotyczący tej jawy od poczatku do koñca, krok po kroku.
Zapisane

ejok

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 14, 2006, 23:40:33 »

polo miał super zegaryD::D
Zapisane

veronx

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 15, 2006, 11:03:48 »

tez mysle o lekkich przeróbkach wizualnych , Jawa podoba mi sie taka jaka jest ale np mam na mysli zmiane troszeczke błotnika przedniego (skrócić przedewszystkim) , jakas delikatna owiewka z przodu (cos w stylu takim jak byly montowane w pozniejszych jawach), ogólnie podobają mi sie motocykle w stylu suzuki bandit (nie wiem czy okreslenie naked do niego pasuje ale jesli tak to o to chodzi :) ) no i  troche streetfightery (ale nie jazda jak na streecie :) ) , wiec moje przerobki pojda w tą strone wlasnie... pozdrawiam
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 15, 2006, 12:43:06 »

Małe ostrzeżenie- poprzedni właściciel uciachał mi błotnik przedni.Tak rzucało spod koła że na cewkach pełno błota było- nie mówiąc o innych elementach moto- bardzo szybko wróciłem do oryginalnego.
Zapisane

veronx

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 16, 2006, 00:28:27 »

Johnny dzieki za sugestie napewno wezme to pod uwage... cewki delikatna rzecz...pozdrawiam
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 16, 2006, 10:04:13 »

Ja naprzykład własnie maluje jawe aerografem..będzie treebal na baku i innych elementach..mieszanka kolorów(metalic i perła)Owiewka na soczewkach,błotnik,owiewka pod silnik wszystko własnej roboty....zmienie manetki(może cos razem z kierunkami,jakies fajne lusterka,kanape sam obszyje skóra z jakims wzorkiem,białe zegary,silniczek po polerce,nowe oponki szerokie,niklowany korek paliwa lub na kluczyk od eleganta,tłumiki od suzuki gs...stozkowy filter(zrobie dolot powietrza na stożek)..no i jeszcze cos wymysle...narazie lakieruje....dobrze idzie...połowa roboty zrobiona..cos pieknego...
Zapisane

veronx

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 16, 2006, 10:33:32 »

no to czekam na efekty! jakieś zdjęcia lub coś :) , pozdrawiam i życze udanej pracy! ide remontowac Jawe :)
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 16, 2006, 18:06:53 »

dzisiaj skonczyłem prawie malować....jeszcze duzo roboty przedmna ale sie wyrobie do konca lipca....zdjecia pstrykne jutro i przesle...
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 18, 2006, 11:35:58 »

Zgadzam się całkowicie z Johnym.Ja w swoją drogą włożyłem sporo ponad 4000 zł.Dużo poszło w silnik bez sciemy prawie wszystkie części są nowe (kartery,wał,cylindry,pompa oleju,sprzegło,elektronik Vape itd,zostały tylko 3 stare zębatki w skrzyni biegów,głowice i tłumiki) zawieszenie i koła japoñczyk.Dużo elementów dorobiłem u siebie w zakładzie.  Robiłem to dla siebie dlatego nie załuje,po drobnych poprawkach chodzi super i jestem zadowolony.A jeśli chodzi o wypowied¼ Vernoxa odnośnie owiewki od Jawy Style to właśnie coś takiego mam zrobione u siebie.
Zapisane

veronx

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 18, 2006, 11:48:59 »

no widze wlasnie na avatarze , bardzo fajnie to wyglada , chcialbym cos takiego u siebie zastosowac plus inny bak (np od junaka lub innej jawy mialy taki bardziej obły bak) i bylbym w pelni zadowolony...
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 21, 2006, 16:21:36 »

juz pomalowane(zbiornik,wtyłek,puszki)dzisiaj maluje rame na srebrny metalic...zdjecia porobie i wyślle....ten zbiornik to mój ale bez bezbarwnego..teraz błyszczy jak psu jajka :>
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 21, 2006, 19:22:12 »

juz pomalowane       .teraz błyszczy jak psu jajka :>

Ja jak Cezete pomalowałem to też sie lśniła. Aż szkoda było wyciągągać sprzęta z garażu  :>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 22, 2006, 13:30:47 »

Naczelny a teraz nie blyszczy ?? <evil>

jak nie to biegiem po paste Tempo kilka czystych szmatek i do boju
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 22, 2006, 13:39:12 »

Naczelny a teraz nie blyszczy ?? <evil>

jak nie to biegiem po paste Tempo kilka czystych szmatek i do boju


Nie ma sensu. Nawet jak całość będzie sie lśnić to po paru km a to oliwa z tłumników ucieka, a to deszcz przyjdzie i cała sie opiaskuje...

Ale musze przyznać że zabrałem szczotke i zdrapałem pół kilo piaskoolejobrudo mazi z okolic mocowania wahacza. Tam chyba nikt nie czyścił motocykla od czasów socjalizmu...
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

WhitePower

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 22, 2006, 14:51:12 »

czekamy na te fotki :D:D:D
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 23, 2006, 23:32:56 »

No NIE .....
Naczelny oslabiles mnie tym stwierdzeniem "Nie ma sensu"  :-/  jak nie ma sensu ?? to wogole dbanie o moto nie ma sensu bo i tak cos kiedys padnie ... a o wygladzie nawet nie wspomne bo i tak sie zabrudzi  <mur>

bierz sie za czyszczenie motocykla i nie ma ze boli  <evil>
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 24, 2006, 10:24:09 »

No NIE .....
Naczelny oslabiles mnie tym stwierdzeniem "Nie ma sensu"  :-/  jak nie ma sensu ?? to wogole dbanie o moto nie ma sensu bo i tak cos kiedys padnie ...

Co innego wygląd.
Co innego dbanie o mechanikę.

Nie bede polerował silnika jak mi olejem ciekną kolanka / poci sie dekiel skrzyni. Na wszytsko kiedys przyjdzie czas...  <cheers>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Jaro

  • Gość
Odp: tuning oplaca sie?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 25, 2006, 11:36:29 »

Tez sie niemoge doczekac tych fotek  <sadwalk>  <thumbup> po tych opisach narobiłes mi chetni i wiekszej motywacji zeby ze swoim sprzetem sie pobawic . A co do tego pocenia sie i ciekniencia sadze ze da sie to uszczelnic pokombinoj i potem ładnie wypoleroj widziałem twoj sprzed NaczelnyFilozofozie niezle niezle  :> tylko te kolanka jagbys z nimi popracował. A co do tuningu to jakis koles wystawił niby jakis poradnik czy cos na allegro w ktorym opisał tuning silnika itp. niewiem niekupywałem moze ktos zakupił i chce sie pochwalic ??
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[all] Tuning gaźnika

Zaczęty przez markuss6 Mechanika

9 Odpowiedzi
5705 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 13, 2006, 08:36:42
wysłana przez nestor.mariusz
11 Odpowiedzi
5554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 08, 2016, 17:01:56
wysłana przez second
6 Odpowiedzi
3421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 07, 2015, 21:52:12
wysłana przez wiktor26
33 Odpowiedzi
9196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 06, 2024, 10:30:14
wysłana przez sibert
5 Odpowiedzi
3029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 31, 2021, 11:06:52
wysłana przez ralf