Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 25, 2024, 01:23:00
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: zna ktoś ten olej ???  (Przeczytany 9513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elroj

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 341
  • JAWA 350/640 Sport White Style
zna ktoś ten olej ???
« dnia: Października 12, 2016, 15:32:20 »

witam, jak w temacie stosował ktoś ten olej? co o nim myślicie? jest to chyba jeden z najtańszych olejów w pełni syntetycznych o specyfikacji TC +. Daje do myślenia jedynie jego polecanie do zimowych warunków eksploatacji. Ciekawe jak sprawdzi się w jawie.
http://allegro.pl/olej-mannol-snowpower-2t-api-tc-skutery-4l-i6517570412.html
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2016, 15:41:31 wysłana przez elroj »
Zapisane
bo jazda na CEZECIE to najlepsza jazda na świecie a jazda na JAWIE to spełnienie marzeń !!! :-)

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2318
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2016, 16:32:42 »

Ciekawe ::) .
Mannol znam ale jako olej samochodowy . Podobno na wyspach jest popularny . Citroen chodzi na nim już drugą wymianę i nic się nie dzieje
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

elroj

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 341
  • JAWA 350/640 Sport White Style
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #2 dnia: Października 12, 2016, 16:35:37 »

Nie jest to może najbardziej renomowana firma na świecie ale no name też nie
Zapisane
bo jazda na CEZECIE to najlepsza jazda na świecie a jazda na JAWIE to spełnienie marzeń !!! :-)

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2318
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #3 dnia: Października 12, 2016, 16:51:46 »

Żeby cokolwiek o nim powiedzieć trzeba by troszkę kilosów zrobić .
Ja ganiam obecnie na takim   http://allegro.pl/olej-do-mieszanki-bel-ray-scooter-2t-1l-i6420945622.html    Też mało znany a nic się nie dzieje i wydechy czyste
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2016, 16:55:16 wysłana przez Zysiu »
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #4 dnia: Października 12, 2016, 18:41:38 »

Daje do myślenia jedynie jego polecanie do zimowych warunków eksploatacji. Ciekawe jak sprawdzi się w jawie.
http://allegro.pl/olej-mannol-snowpower-2t-api-tc-skutery-4l-i6517570412.html
Chodzi o to, ze w typowych warunkach zimowych nie zwieksza sie znaczaco lepkosc tego oleju. A lepkosc ta jest bardzo istotna dla pojazdow dwusuwowych z podajnikiem oleju bo przy wzroscie lepkosci pompa moze przestac go tloczyc.
Przy smarowaniu mieszankowym owa stabilnosc lepkosci nie jest bardzo istotna wiec do Jawy olej sie nadaje.

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2318
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2016, 21:51:58 »

Przy smarowaniu mieszankowym owa stabilnosc lepkosci nie jest bardzo istotna wiec do Jawy olej sie nadaje.
Wszystko OK rozumiem temat .
Bardziej szokuje mnie cena . W Polsce najgorsze mazidło kosztuje 15-18/litr . Półsyntetyk około 30/l a tu mamy 4litery za 70zł z przesyłką i to jest dla mnie szokujące . I to podobno jest Syntetyk :o
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1799
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #6 dnia: Października 12, 2016, 22:36:23 »

Kiedyś kupowałem olej półsyntetyczny dla pilarzy. Nazywał się Fulmix i też miał niby klasę TC (przynajmniej tak pisało na opakowaniu).

http://allegro.pl/fulmix-zielony-4l-i6558194695.html

Był tani, ale Simsonek wytrzymywał na tym dziadostwie może 5000km od szlifu do szlifu. Nawet zwykły Mixol z Orlenu był lepszej jakości.
Od tej pory przekonałem się że samo określenie syntetyk czy półsyntetyk nie świadczy o dobrej jakości.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #7 dnia: Października 13, 2016, 02:32:23 »

Bardziej szokuje mnie cena .
Na cene wczesniej nie popatrzylem ale faktycznie jest nieprzyzwoicie wysoka. Naprawde dobre oleje do skuterow snieznych sa zwykle o polowe tansze.
Zalewanie tego specyfiku do Jawy to jak karmienie kota kawiorem.

elroj

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 341
  • JAWA 350/640 Sport White Style
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #8 dnia: Października 13, 2016, 06:55:27 »

Bardziej szokuje mnie cena .
Na cene wczesniej nie popatrzylem ale faktycznie jest nieprzyzwoicie wysoka. Naprawde dobre oleje do skuterow snieznych sa zwykle o polowe tansze.
Zalewanie tego specyfiku do Jawy to jak karmienie kota kawiorem.


Bez przesady proszę, jaka wysoka cena jaki kawior? zobacz ile to kosztuje, poza tym tak jak pisałem wcześniej nie jest to firma xxx ale istniejaca już jakiś czas na rynku i produkująca mnóstwo typów smarowideł, zresztą znajdz syntetyk TC + w podobnej cenie, a karmienie kota kawiorem no coz każdy o swojego kota dba jak chce i jesli kot mialby pozyc dłuzej na kawiorze a kawior mozna by kupic na allegro w cenie pasztetowej ze sklepu to czemu nie???


Muczos ten fulmix już na aukcji wyglada żle  :) :) :)
Zapisane
bo jazda na CEZECIE to najlepsza jazda na świecie a jazda na JAWIE to spełnienie marzeń !!! :-)

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1799
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #9 dnia: Października 13, 2016, 08:09:59 »

Yabaman cena jest za 4 litry. :)
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #10 dnia: Października 13, 2016, 10:06:38 »

Mea culpa. Tak to jest jak sie oglada Forum z doskoku.
Jak za 4 litry to jest to niewygorowana cena oleju.
Czyli w sam raz dla Jawy.

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2318
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #11 dnia: Października 13, 2016, 11:05:14 »

Jak za 4 litry to jest to niewygórowana cena oleju.
Cena jest jak za 2 litry półsyntetyku
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

darekcz

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • Jeżdrzę bo chcę!!!
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #12 dnia: Października 13, 2016, 16:06:52 »

Cena nie jest taka calkiem najniższa, 1 litr oleju orlenowskiego semisyntetyk czyli popularna malinka w moich stronach kosztuje 15 zl czyli jeszcze taniej, a z tego co czytam na forum duzo ludzi na nim jezdzi. Tani to jest Mixol mineralny _ 9zł
Zapisane
Honda Deauville 650,
Cz 350 Chopper, Jawka Mustang, Jawa 350 Delux ,
 Simson S 53, Toros 50 , Wektor 150- Mojej żonki                          http://www.polskajazda.pl/Motocykle/CZ/350/144905                    https://www.facebook.com/dariusz.chara

elroj

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 341
  • JAWA 350/640 Sport White Style
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #13 dnia: Października 13, 2016, 20:02:28 »

Cena nie jest taka calkiem najniższa, 1 litr oleju orlenowskiego semisyntetyk czyli popularna malinka w moich stronach kosztuje 15 zl czyli jeszcze taniej, a z tego co czytam na forum duzo ludzi na nim jezdzi. Tani to jest Mixol mineralny _ 9zł
zauważ że nie jest to półsyntetyk tylko syntetyk a tak na marginesie półsyntetykowi mimo że w nazwie ma pół o wiele bliżej jest do minerała niż do syntetyka
Zapisane
bo jazda na CEZECIE to najlepsza jazda na świecie a jazda na JAWIE to spełnienie marzeń !!! :-)

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 781
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #14 dnia: Października 13, 2016, 21:52:57 »

To, że olej nazywany jest półsyntetykiem, wcale nie znaczy, że jest w 50% syntetyczny. Tak to już jest, że zawsze któraś połowa musi być większa. Nie wiem jak w olejach do 2T, ale połsyntetyczne silnikowe to mieszanina  w której syntetyku jest 40%. Elroju kochany, jawą na orlenowskim czerwonym oleju zrobiłem w chyba 4 lata 55 tyś kilometrów i pewnie jeszcze by jeździła, bo cylindry wydały bez problemu kolejny szlif, ale rozleciało się łożysko w stopie korby. Po takim przebiegu nadal na wnętrznościach silnika nie było nagaru...... jeśli przez ostatnie naście lat nie zmieniła się receptura tego oleju, to do Jawy nie za bardzo widzę sens lania lepszej oliwy. Olej ten ma jeszcze jedną zaletę. W razie potrzeby w trasie zakupisz go w każdej stacji pkn Orlen
Zapisane

elroj

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 341
  • JAWA 350/640 Sport White Style
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #15 dnia: Października 14, 2016, 07:10:29 »

elroj! Olej o którym piszesz jest półsyntetykiem i jako takiemu tak samo mu daleko do syntetyka jak i minerala. Pół, połowa - rozumiesz?
a gdzie tu jest napisane ze to poł syntetyk jest ?
http://mannol.de/pl/?action=accessory_chemical_preview&name=2-Takt%20Snowpower


Bimberek masz rację, to tylko luźna rozmowa na temat tego oleju.
Zapisane
bo jazda na CEZECIE to najlepsza jazda na świecie a jazda na JAWIE to spełnienie marzeń !!! :-)

JawaKCH

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 297
  • Jawa 350/634-7, Jawa 50 typ 20
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #16 dnia: Października 14, 2016, 13:34:50 »

Jak to stare przysłowie mówi: ,,kto nie smaruje, ten nie jedzie"  a ja przypadkiem natrafiłem na taki specyfik.
http://www.ceramizer.pl/sklep/ceramizery-preparaty-do-oleju-dodatki-do-oleju/253-ceramizer-do-silnika-dwusuwowego-preparat.html

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #17 dnia: Października 14, 2016, 23:58:33 »

W samochodzie to nie działa... Ktoś rzetelny zrobił test i "wieśwagen gulf" nie przeżył. Ja do swojej lałem syntetycznego repsola w sumie to nic się nie zmieniło poza stanem mojego portfela i jeszcze jak stosowałem go przed generalką pieca to nagar się wypłukał i po nagrzaniu traciłem kompresję. Wszystko jedno co tam wlejesz. To jest produkt komuny i pojedzie w sumie na wszystkim... Zanim zrobiłem z siebie puzle to jeździłem na oleju Lukoil - "Ruskim", TC + JASO FB. Kosztuje jakieś 24,90 za litr, silnik był czysty mimo tego, że podobno jest to minerał.


Sensownie moim zdaniem wypadał Platinum 2T, ale niestety jedyna hurtownia która go miała u mnie postanowiła się zwinąć. Najbliżej ten olej w baniakach 4L mam w oławie. Chyba wrócę do "poziomki" jak się poskładam, bo nic ciekawego w moim mieście nie ma. Albo +/- 35 zł za litr albo orlen.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

oskare2345

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 114
  • bez młota nie robota
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #18 dnia: Października 15, 2016, 01:03:51 »

W samochodzie to nie działa... Ktoś rzetelny zrobił test i "wieśwagen gulf nie przeżył."


Ja widziałem test obrazujący zwiększenie kompresji na cylindrze i minimalne zwiększenie mocy...
Zapisane

KawasakiManiak

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
  • TS 638 & TS 639
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #19 dnia: Października 15, 2016, 01:31:07 »

W samochodzie to nie działa... Ktoś rzetelny zrobił test i "wieśwagen gulf nie przeżył."


Ja widziałem test obrazujący zwiększenie kompresji na cylindrze i minimalne zwiększenie mocy...


Podsyłam filmik o ceramizerze ;) Prawdę mówiąc sam jestem ciekaw jak to się ma przy silnikach 2T.  W samochodach jak widać nie szkodzi,  A polepsza; )

https://www.youtube.com/watch?v=R90_VTz2mK4
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2016, 02:03:56 wysłana przez KawasakiManiak »
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #20 dnia: Października 15, 2016, 03:38:03 »

Gdyby ktos byl zainteresowany to w ponizszym linku znajdzie najnowsza (1 pazdziernika 2016) liste klasyfikujaca oleje do silnikow dwusuwowych przekazane przez producentow do badania i przebadane przez JASO (Japan Automotive Standards Organization).
Takiego badania dokonuje sie na silniku testowym i ocenia takie parametry jak wzrost temperatury silnika i stabilnosc jego pracy przy roznych obciazeniach, zanieczyszczenie nagarem, dymienie i sklad spalin etc.
Pierwotnie klasyfikacja JASO obejmowala zakres od FA do FD ale obecnie olejow FA juz sie nie stosuje. Wymagania dla kazdej kategorii to minimalne warunki jakie musza byc spelnione. A wiec na przyklad wsrod olejow FC czy FD tez sa te "lepsze" jesli producent sie stara i chce byc lepszy od konkurencji.
Niestety oleju Mannol 2T nie ma na tej liscie wiec producent chyba nie ubiegal sie o certyfikat JASO.
http://www.jalos.or.jp/onfile/pdf/2T_EV_LIST.pdf
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2016, 03:41:39 wysłana przez Yabaman »
Zapisane

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #21 dnia: Października 17, 2016, 22:16:06 »

W samochodzie to nie działa... Ktoś rzetelny zrobił test i "wieśwagen gulf nie przeżył."


Ja widziałem test obrazujący zwiększenie kompresji na cylindrze i minimalne zwiększenie mocy...


Kolega niżej już podlinkował ten film, który też widziałem i o nim wspomniałem. Chodziło mi punkt "bez oleju coś przejedzie". Tutaj nie zauważyłem magii, po prostu się zatarł, fakt wolniej ale według reklamy poldolotem latali bez oleju i jeździł.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

oskare2345

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 114
  • bez młota nie robota
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #22 dnia: Października 18, 2016, 00:08:20 »

W samochodzie to nie działa... Ktoś rzetelny zrobił test i "wieśwagen gulf nie przeżył."


Ja widziałem test obrazujący zwiększenie kompresji na cylindrze i minimalne zwiększenie mocy...


Kolega niżej już podlinkował ten film, który też widziałem i o nim wspomniałem. Chodziło mi punkt "bez oleju coś przejedzie". Tutaj nie zauważyłem magii, po prostu się zatarł, fakt wolniej ale według reklamy poldolotem latali bez oleju i jeździł.


Prawdopodobnie przy takim traktowaniu gulf zatarłby się nawet z olejem.(nie wiem -przypuszczam) Ale chyba nie o tym był temat...
Zapisane

JawaKCH

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 297
  • Jawa 350/634-7, Jawa 50 typ 20
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 25, 2017, 13:00:26 »

Ktoś z Was testował ten dodatek do oleju w silnikach dwusuwowych?
http://k2.com.pl/oleje/dodatki-do-olejow/product/1934-k2-militec-1-250-ml

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1799
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: zna ktoś ten olej ???
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 11, 2017, 22:16:41 »

U nas jeden wykładowca jest fanem takiej chemii. Nie pamiętam dokładnie co dodawał do paliwa, ale jeździł Trabantem na mieszance 1:500 (to nie błąd, pięćset  :o ) mixolu i jeszcze mniej jakiegoś dodatku. Możliwe że był to Militec, bo pokazywał nam opakowanie, ale nie jestem pewien na 100% czy to akurat to.

Nie zatarł silnika, ale po 20000km rozleciało się łożysko korbowodu, bo auto było na wykończeniu.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1672 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 26, 2015, 20:52:48
wysłana przez bielik
2 Odpowiedzi
2296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 09, 2015, 19:02:39
wysłana przez Mienki
3 Odpowiedzi
2638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 29, 2017, 20:20:17
wysłana przez ObeliX-66
2 Odpowiedzi
2019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 25, 2018, 23:14:54
wysłana przez Kutron RIP
2 Odpowiedzi
937 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 14, 2021, 10:58:50
wysłana przez Jacor07