Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 11:48:34
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Długość amortyzatorów Jawa TS  (Przeczytany 5308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Długość amortyzatorów Jawa TS
« dnia: Października 12, 2011, 22:11:32 »

Te forum schodzi na psy, tak wam powiem, kiedyś jak sie człowiek grzecznie zapytał to dostał grzeczną odpowiedź a nie dostał do zrozumienia że ma iloraz inteligencji deski klozetowej i najlepiej zęby nic nie pisał bo i tak zamknął jego temat, ludzie ku*wa mam amortyzatory w kawałkach, sprężyny bym musiał po rowach szukać a amor można wyjąć w 3 częściach, drugi jak wlazł tak go nie rozciągniesz. Nie wymagam żeby ktoś rozkręcał mi swój motor ale nie mam możliwości pomierzenia i się pytam na forum które według mnie ma służyć pomocą jak coś trzeba pomóc. chyba ku*wa logiczne do ch*ja żebym sobie sam k*rwa sprawdził i nie psuł nerwów jak bym k*rwa mógł. Z uszanowaniem Motórzysta
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 22:41:44 wysłana przez -deejf- »
Zapisane

deejf

  • Gość
Odp: Długość amorów
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2011, 23:02:32 »

Panowie, chłopak posiłkuje się ile może, ja teraz sam patrząc aż z ciekawości szukałem po serwisówkach i nigdzie nie ma podanej długości całkowitej amortyzatora od mocowania do mocowania  <lookaround>
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Długość amorów
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2011, 16:33:16 »

A moje miały dokładnie 29875km i jak się wjebałem przy 90 km/h w dziurę do pół łydki to sory winetu ale w jednym p*zła sprężyna i rozpadł się na 2 części a 2 zgięło, chyba sam wiem lepiej czy mi się rozpadły czy nie. A inna sprawa że robisz mi offtopic bo nie prosiłem ani o podważanie tego że mi się rozpadły amory, ani o to żebyś mówił żebym se sam zmierzył bo i tak mnie wszyscy mają w d*pie. A później się wszyscy dziwią czemu ludzie odchodzą z forum. Ja nikomu nie mówiłem jak sie pytał jak ustawić zapłon, "a sam sie domyśl" tylko tłumaczę krok po kroku. Tego oczekuję od innych albo jak nie mają możliwości mi pomóc żeby przynajmniej mówili na temat i nie mówili, że to niemożliwe, możliwe jest nawet otworzyć parasol w d*pie, tylko go trudniej potem wyjąć. I chyba logiczne (powtarzam to 3 raz) jak ktoś może sobie "pomóc" sam to po co wchodziłby na forum, marnował prąd i ścierał literki z klawiatury jakby mógł się ruszyć i zrobić to sam???

A i jeszcze jedno, na ch*j zamykać temat który jest świeży i nierozwiązany, a ja nie wydałem takiego polecenia, ot takie moje widzimisie??? To się robi czasami wk*rwiajace.

Teraz ja mogę podważyć twoje zdanie i powiedzieć że ćezet za ch*ja nie zrobi 100000km i co??
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 16:41:23 wysłana przez Motórzysta »
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Długość amorów
« Odpowiedź #3 dnia: Października 13, 2011, 20:32:19 »

WYMIARY:
a.)Według Jawaczęści.pl i niektórych aukcji allegro:
ŚREDNICA OTWORÓW POD ŚRUBY - 10 MM
ROZSTAW ŚRUB - 322 MM

b.)Według aukcji z allegro, że niby według oryginalnych wymiarów ale z 5 stopniową regulacją
DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA MIERZONA POMIĘDZY ŚRODKMI OTWORÓW MOCUJĄCH 315mm
ŚREDNICA OTWORÓW MOCUJĄCYCH 12mm
ŚREDNICA ZEWNĘTRZNA SPRĘŻYNY 54mm


Bardzo dużo ludzi na allegro sprzedaje z otworem 12mm, za pewne jest to błąd dlatego się Ciebie pytają jakie masz rozmiary mocowań i rozstaw.
Nie mam możliwości sprawdzenia teraz ale skoro na jawaczęści.pl podają 10mm to raczej tak jest
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 20:39:22 wysłana przez Strażak »
Zapisane
    Status GG

DZIUK

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 269
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
Odp: Długość amorów
« Odpowiedź #4 dnia: Października 13, 2011, 22:37:09 »

U mnie w TS są amortyzatory ze sprężynami na zewnątrz i mierzą 325mm od osi do osi śruby mocowania. Ustawione są na największą twardość. Jak ci potrzeba to mogę jutro zmierzyć je utawione na najmniejszą twardość.
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Długość amortyzatorów Jawa TS
« Odpowiedź #5 dnia: Października 13, 2011, 23:29:41 »

I to ja rozumiem, dzięki wielkie Dziuk i Strażak, pomyliły mnie te aukcje z allegro, jedne mają 320mm inne nawet 340mm a otwory na śruby to już nie wspominam. Teraz sobota, biorę jawę i 2 kaski i pojadę se na laski :D (moja jawa nie miała łatwego życia bo była użytkowana do dojazdu do oczyszczalni, gdzie droga była polem i po dziurach, przednie lagi miałem takie piękne że raz przy ostrym hamowaniu dostałem olejem po szybie od kasku, przyszedł czas i na tylne. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
7150 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 15, 2010, 16:46:50
wysłana przez Kanter
3 Odpowiedzi
5018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 11, 2011, 23:18:50
wysłana przez Motórzysta
3 Odpowiedzi
2885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 25, 2016, 13:46:48
wysłana przez jawol RIP
1 Odpowiedzi
2332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 13, 2017, 13:48:39
wysłana przez Blenders
10 Odpowiedzi
2806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 16, 2017, 10:12:03
wysłana przez Jawer87