Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 13, 2024, 21:28:26
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze  (Przeczytany 14734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 27, 2014, 23:42:55 »

Tak czy inaczej, lużny klocek lub czoło oznacza że silnik jest do rozebrania.
Zapisane

chmielo

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 27, 2014, 23:45:20 »

Pawand kąta wyprzedzenia nie mogłem złapać bo tłoki zamieniłem ;/

Ale ok, bronię się przed tą rozbiórką bo nie mam gdzie tego zrobić a remont robiłem korzystając z uprzejmości kolegi i nie chciał bym mu znowu zajmować 30m2 warsztatu....

Czy jest sens coś jeszcze sprawdzać? czy jest szansa że to coś w górze silnika ?
Luzy na sworzniach, chińskie łożyska igiełkowe sworznia ?

Faktycznie pamiętam że ten klocek pod cylindrami gonił lekko i jego ściankę posmarowałem silikonem żeby nie latał. Sworznie jakoś tak lekko puknięte wskakiwały w tłoki.

Zapisane
    Status GG
Kawasaki ZZR1100 92r.
Jawa 350TS 90r.

chmielo

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 27, 2014, 23:46:15 »

Stówa ok, luźny klocek oznacza połowienie silnika ale powiedz mi co oznacza luźny klocek ? dlaczego on się robi luźny ?
Zapisane
    Status GG
Kawasaki ZZR1100 92r.
Jawa 350TS 90r.

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 27, 2014, 23:50:00 »

Chmielo zaklinasz rzeczywistość.  Zamienione tłoki powodują zaburzenia pracy bo zamek pierścienia wypada na oknie cylindra. Górny punkt tłoka i wyprzedzenia zapłonu jest w tym samym miejscu ( powinien być). Silnik jest do roboty i tyle. Jak Cię trochę trochę dokładniej przepytać tyo okazuje się, że nie wszystko tam jest idealne ;) . Do remontu silnika  wystarczy stół warsztatowy i dwa kartony na części. Nie zajmiesz całego warsztatu :D  koledze.


Skontaktuj się z Gustawem. Ma dużą wiedzę i praktykę, a jeśli czegoś nie pokręciłem to mieszka w Krakowie
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2014, 23:54:58 wysłana przez Pawand »
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 27, 2014, 23:56:47 »

Stówa ok, luźny klocek oznacza połowienie silnika ale powiedz mi co oznacza luźny klocek ? dlaczego on się robi luźny ?

lużny mógł się zrobić dlatego że był fabrycznie żle spasowany, ktoś go wbił na siłę po społowieniu silnika, wał był "krzywy , czoło się wyklepało i wyklepało klocek ,wada fabryczna, itd. . A lużny robi się dlatego że na wyjściu jest żle spasowany a jak silnik dostanie temperatury to się rozszerza i zaczyna telepać wszystkim co nie jest dobrze spasowane.A skąd wziąłeś ten nigdy nie rozbierany silnik? I jeszcze jedna rzecz .nie chcę być złośliwy ale silikon nie jest lekarstwem na wszystko a wręcz przeciwnie >:(
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2014, 00:02:56 wysłana przez STÓWA »
Zapisane

chmielo

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 28, 2014, 00:23:25 »

Wyrwałem ten silnik za niecałe 3 stówki od gościa co go X lat temu kupił i chciał robić trajkę ale pomysł przeszedł i tak silnik przeleżał w piwnicy sporo lat.

100% dziewica;)

STÓWA powiedź mi czy ja luźny środek wału powinienem czuć ? Jak wyjąłem wał z tego silnika, a siedział konkretnie i czoło też z połówek wyjść nie chciało łatwo, to macałem go gdzie się dało, podporę wału ciągnąłem na lewo i prawo, za korby pociągałem obracałem nim i zdecydowałem się go założyć z powrotem bo nigdzie nic nie wyczułem a już na pewno nie takie bicie jak słychać.
No chyba że mówimy o jakimś wewnętrznym luzie którego rękami nie powinienem wyczuć.

Czy jeżeli luz powinien być wcześniej wyczuwalny a go nie było to zamiast połowić silnik mogę kupić nowy klocek ?
Zapisane
    Status GG
Kawasaki ZZR1100 92r.
Jawa 350TS 90r.

Karolek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
  • Jawa 638/1 1989
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 28, 2014, 06:07:34 »

Kolego może nie poprawnie przykręciłeś króciec ssący, trzeba go dokręcać na nie dokręconych cylindrach i ci lewe powietrze ciągnie. Poluzuj głowice i spróbuj dokręcić króciec.
Zapisane

chmielo

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 28, 2014, 09:03:20 »

Tak jak już pisałem wcześniej proszę o nie wypowiadanie się osób nie mających pojęcia co piszą i wróżą jak i tych którzy nie zadali sobie najmniejszego trudu żeby przeczytać choć trzy posty wyżej.
Zaniżacie poziom forum
Zapisane
    Status GG
Kawasaki ZZR1100 92r.
Jawa 350TS 90r.

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 28, 2014, 12:54:55 »

Wyrwałem ten silnik za niecałe 3 stówki od gościa co go X lat temu kupił i chciał robić trajkę ale pomysł przeszedł i tak silnik przeleżał w piwnicy sporo lat.

100% dziewica;)

STÓWA powiedź mi czy ja luźny środek wału powinienem czuć ? Jak wyjąłem wał z tego silnika, a siedział konkretnie i czoło też z połówek wyjść nie chciało łatwo, to macałem go gdzie się dało, podporę wału ciągnąłem na lewo i prawo, za korby pociągałem obracałem nim i zdecydowałem się go założyć z powrotem bo nigdzie nic nie wyczułem a już na pewno nie takie bicie jak słychać.
No chyba że mówimy o jakimś wewnętrznym luzie którego rękami nie powinienem wyczuć.

Czy jeżeli luz powinien być wcześniej wyczuwalny a go nie było to zamiast połowić silnik mogę kupić nowy klocek ?
  Jakie było czoło wału pełne czy nie? Jeżeli było niepełne to ważne jest aby w miejscu styku czoła z karterami nie było wybitego rowka po obwodzie ,jeżeli takowy był to pomimo tego że czoło wchodziło ciasno jak już doszło do końca to nagle mogło dostać luzu i jak się silnik rozgrzeje to wał nim łomocze wybijając klockiem dołki w miejscu styku klocka z cylindrami.. Ja jeżeli miałbym wymieniać klocek to rozpołowiłbym silnik , jeszcze raz dokładnie się wszystkiemu przyjrzał i napisał na forum jak to wszystko wygląda, dodał jakieś foty .Zaraz pojawią się wpisy że do wymiany klocka nie trzeba połowić silnika a to jest g...o prawda. Może komuś się udało że wbił klocek na siłę i silnik działa ale jeżeli chcesz mieć pewność 100% to musisz rozpołowić silnik. Na razie zdejmij cylindry .
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2014, 12:57:02 wysłana przez STÓWA »
Zapisane

chmielo

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
Odp: Jawa 350 TS przerywa na prawym cylindrze
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 28, 2014, 22:06:06 »

STÓWA w sobotę będę miał parę wolnych godzin i zdejmę cylindry.
Czoło wału nie było pełne, oglądałem jego krawędzie i krawędzie styku. wszystko było idealne, czoło weszło ciężko i pasowanie w kartery i całość elegancko sztywno siedziała stąd moje niedowierzanie co do wału jako przyczyny takiego zachowania więc w sobotę zerwę cylindry i obejrzę tam wszystko.
Zapisane
    Status GG
Kawasaki ZZR1100 92r.
Jawa 350TS 90r.
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
5715 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 24, 2006, 22:35:12
wysłana przez lucaszz
17 Odpowiedzi
7443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 27, 2013, 15:42:02
wysłana przez Pablo1
4 Odpowiedzi
2519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 07, 2014, 20:35:22
wysłana przez posiadacz
24 Odpowiedzi
7308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 21, 2014, 18:55:51
wysłana przez Jawolotmen
21 Odpowiedzi
7782 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 17, 2015, 20:34:05
wysłana przez Człowieklasu