Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 03:46:00
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: łacznik ga¼nika z obudowa filtra powietrza  (Przeczytany 3908 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

madras30

  • Gość
łacznik ga¼nika z obudowa filtra powietrza
« dnia: Marca 14, 2007, 09:48:25 »

Witam
własnie sie przymierzam do odpalenia moto po postoju zimowym i po raz kolejny zastanawiam się dlaczego niektóre Jawy( jak moja) maja tą gumę wygiętą w kształcie litery s ( badziwne uszczelnienie w obudowie, ssie kurz jak cholera) a inne  stożkową. W stożkowych napewno ni ema takiego zawirowania strugi powietrza jak w wygiętej. Dlaczego tak jest? jaki cel mieli konstruktorzy ?

mad.

PS obcinacz nie pisz jak nie masz nic mądrego do powiedzenia w temacie a napewno nie masz oprócz steku głupich i chamskich odzywek a na "pokój" to musisz sobie zapracować  <yes>
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2007, 09:51:08 wysłana przez madras30 »
Zapisane

KcPrWWL

  • Gość
Odp: łacznik ga¼nika z obudowa filtra powietrza
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 14, 2007, 10:03:52 »

moze tu chodzi o ułatwienie zakładania, ja mam w kształcie podobnym do stożka i wciśniecie jej miedzy obudowe a gaznik przyprawia o drgawki. ja mam akurat cz ale w jawie raczej powinno byc jesli nie tak samo to podobnie
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: łacznik ga¼nika z obudowa filtra powietrza
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 14, 2007, 18:36:16 »

moze tu chodzi o ułatwienie zakładania, ja mam w kształcie podobnym do stożka i wciśniecie jej miedzy obudowe a gaznik przyprawia o drgawki. ja mam akurat cz ale w jawie raczej powinno byc jesli nie tak samo to podobnie


podobno ta gume sie nagrzewa i wtedy lajtowo wchodzi
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: łacznik ga¼nika z obudowa filtra powietrza
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2007, 18:51:53 »

nie ma wyjścia. we wrzątek i mieciutka jak nówka ze sklepu dopóki nie wystygnie. dodatkowo oklejam silikonem ( tu akurat go stosuję :-) ) w obudowie by pyłu nie ciągnął
raczej czemuś ma to na celu i napewno takie uksztłtowanie nie wzieło sie z nikąd. Jak patrzeć przekrojowo to strumien powietrza przechodzący nad garbem dolnym wygięcia omija jakby leciutko otwór powietrza dyszy wolnych obrotów i dyszy gółwnej w korpusie ga¼nika a w storzku jak w np CZ  wali prosto na te otwory.  Może i ma to jakis cel. mozliwe, że przez  wygięcie tej rurki zmniejsza się długość  kanału dolotu mieszanki albo ta długośc jest inaczej liczona niż w innym rozwiazaniu, Fakt, faktem, że szybciej rozpędze się jak będę stopniowo dodawał gazu nawet i  w wyzszych obritacg silnika niz powiedzmy ruszam i gaz na ful wtedy buczy, słabnie na sekundę dwie i wyrywa dopiero pó¼niej, regulacja, ga¼nika, zapłon i poziom paliwa nie miał najmniejszego wpływu na to co sie dzieje. Nie ciągnie tylko hamuje  na chwile i dopiero  po przerwie ciągnie. A stopniowo jak wspomniałem "płynie" i łatwiej sie rozpędzić. Nie wiem co jest grane. Nawet kupiłem sobie nówke ga¼nik, który wymieniłem z kolega na nówke tylna oponę bo na starym gaxniku chodził o wiele lepiej. Nie wiem co jest grane. Widocznie ten typ tak ma i już. Będzie stało 10 nowych jaw i każda będzie inaczej  pracowała. Grunt to trafic w ta najlepszą...  :>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
9547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 25, 2013, 18:11:09
wysłana przez mati krk
5 Odpowiedzi
4118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 25, 2013, 18:17:43
wysłana przez Maciek90
2 Odpowiedzi
2598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 09, 2013, 15:17:14
wysłana przez motomaciey
15 Odpowiedzi
6026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 17, 2020, 21:20:55
wysłana przez Pavlovvy
11 Odpowiedzi
4673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 09, 2015, 00:06:52
wysłana przez jawol RIP