Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 12:19:56
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: k#$%wa ja pier#%@#$^$le  (Przeczytany 6432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« dnia: Października 26, 2008, 22:53:58 »

...............YHY...........YHY................YHY........



.....miałem już dzisiaj nic nie pisać ale się wkurwiłem jak nigdy!
.....muszę odreagować.
.......sorry za błędy i ogólny chaos, ale mam to w nosie. Niech to chuj!
........jebany dr Oetker! No co mnie kurwa podkusiło, żeby kupić budyñ z tej
........zajebanej firmy? Siedziałem sobie w domu, czytałem to i tamto, aż
......... mnie nagle złapała ochota na budyñ. A z pięć lat już tego gówna nie
............ jadłem. No i się wziąłem ubrałem, pojechalem do sklepu.
............Poproszę budyñ.
.............Proszę. Dziękuję. Szybki powrót do domu. Na opakowaniu napisane, że
..............gotować mleko, potem wsypać, bla, bla, bla. Zrobiłem jak kazali. I
..........co? I gówno -wyszło mi kakao! Rzadkie jak sraczka. Tego się nie da jeść.
..........jak te pieprzone chamy mogą nazywać to coś budyniem i jeszcze
............ chwalić się nową recepturą? Mam tego dość. Dość jebanej demokracji,
............kapitalizmu i całego tego ścierwa, które weszło do nas po '89. Chce
...............takich budyniów jak kiedys W brzydkich opakowaniach, ale gęstych
..........z takimi wkurwiającymi grudkami! I kisieli też chcę! Niedawno na
.......własne oczy widziałem jak moja znajoma PI£A kisiel! Jak kurwa można
............ pić kisiel? Czy nasze dzieci już nie będą pamiętały, że to należy...............
..........wyjadać łyżeczką, do której wszystko się lepi i na koniec trzeba
........... oblizać? Kto mi zabrał szklane litrowe butelki z pepsi kolą? Komu
........... one przeszkadzały?
............ I mleko w butelkach i śmietana, które kwaśniały bo były prawdziwe! A
............teraz po tygodniu stania na kaloryferze dalej jest "świeże"
...........co to kurwa za mleko? A dzieci myślą, że to mleczarnia mleko daje a
krowa
............. jest fioletowa. A te butelki takie fajne kapsle miały, skoble do
...........strzelania w dupę się z nich robiło!... A gumki się z szelek
.............. wyciągało Gdzie teraz takie szelki? Dlaczego teraz nawet wafelki..
...........prince polo są w tych cudnych opakowaniach zachowujących świeżość
........... przez pięćset lat?
............. Ja chce wafelków w sreberkach! I nie tylko prince polo ale ..............Mulatków!
........ jaki dziad skurwił się zachodnią technologią, dzięki której teraz
............ wszystkie cukierki rozpływają się w ustach, a nie tak jak kiedyś,
.............trzeba je gry¼ć było, tak normalnie jak ludzie!? No pytam sie, no!
............pierniczę mieć do wyboru setki rodzajów lodów i nie móc zdecydować
...........się, na jaki mam ochotę!
............ kiedyś były tylko bambino w czekoladzie i wszyscy byli szczęśliwi,
............... a jak rzucili casatte to ustawiała się kolejka na pół kilometra.
..............czy ktoś pamięta jak smakuje prawdziwa bułka? Nie, kurwa, nie tak
...........jak w waszych pierdolonych sklepach, napompowane powietrzem kruche
............ gówna.
............prawdziwe bułki są twardawe, wyraziste w smaku, a najlepiej z
...........prawdziwym masłem, które wyjęte z lodówki jest niemożliwe do
>> > > rozsmarowania! O margarynie kiedys można było tylko pomarzyć, a
............jak była, to taka chujowa, chyba Palma się nazywała. Wielkie
...........pierdolone koncerny wyjebały na amen z rynku moją ukochaną oranżadę,
............ którą za młodu gasiłem pragnienie, a mordę przez piñć godzin miałem
..........czerwoną. I jej młodszą siostrę - oranżadkę w proszku, której nikt
............ nigdy nie rozpuszczał w wodzie, Bo służyła do wyjadania oblizanym
.........palcem. Nawet ukochane parówki mi zajebali, dziś już nie robi się
.........takich dobrych jak kiedyś...
..........w telewizornii dwa kanały, na każdym nic do oglądania. Teraz mamy sto
............... kanałów i też nic nie ma. Możemy wpierdalać pomarañcze, banany i
.............. mandarynki, a kiedyś > jak przyszedłeś z czymś takim do szkoły, to
................cie; szefem nazywali. Fast foodów też nie bylo i każdy żywił się w
.............drewnianych budach i żarlismy z aluminiowych talerzy i jakoś nikt
................sraczki nie dostał, a śmieci wokoło nie było bo nie było zasranych
............jednorazówek. A jak chcieliśmy ameryki to żywiliśmy się zapiekankami
...........z serem i pieczarkami i hod-dogami nabijanymi na metalowe pale.
............. buła, parówa, musztarda!
.............nic więcej do szczęścia nie potrzebowaliśmy.

 ....................spierdalaj zasrana ameryko................
............ a taką kurwa miałem ochotę na budyñ!............




p.s

zajechałem pod dom samochodem z tym budyniem i właśnie skoñczyła mi sie benzyna


p.s2
................trza se było browara kupić i hejnała strzelić albo tanie winko obalić...........anie jakis piepszony budyñ

p.s3
,,,,,,,,,,jak dostane sraki to pojde z "tym" do tego sklepu albo wysle do duktura oetkera



pozytywny tekst z blogu  :>
miał ktoś tak bo ja mam tak często
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2008, 23:05:44 wysłana przez Pawel »
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

lluke

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #1 dnia: Października 26, 2008, 23:12:22 »

Paweł jesteś niemożliwy  <lol> <lol>
Po części masz rację. A co do budyniu to miałem podobną akcje- zjadłem 2 łyżeczki i wyjebałem bo nie szło tego ujejść
Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #2 dnia: Października 27, 2008, 07:51:19 »

I ktoś ma racje ! jeba*polityków! jeba* Wszystko !  <lol> <lol> <lol>
Zapisane

Agent 634-7

  • Jawa 350 634-7 1985 r.
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Jawa 350 634-7-13
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2008, 08:06:06 »

Nie ma się z czego śmiać bo taka jest prawda.
Kiedyś były inne czasy i chwilami po prostu chciałbym się tam wrócić.
Zapisane
Jawa 350 634-7-13
Jawa 350 638-5 (w trakcie odbudowy )

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2008, 08:19:21 »

i jeszcze ceny unijne ....... kiedyś benzyna była po 2 zł :[ :[
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Brein

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2008, 08:27:58 »

ehh... gdzie "kaskada" i polskie zapiekanki ;) (Paweł na tackach alu? - to burżujstwo - w większości kartoniki ;) - no chyba, ze mówisz o tych 2w1 karton kaszerowany alu :D:D )

i chleb kur..a który pachnie chlebem, czy wędlina która nie gnije w lodówce na drugi dzieñ po kupieniu?...
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2008, 09:06:29 »

Co do szynki to wole sam sobie zrobić co jakiś czas:) Zapeklować i uwędzić i to jest prawdziwy smak
Zapisane

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2008, 11:35:36 »

Marudni jesteście,
jeśli dobrze pamiętacie czasy sprzed 89' to nie wierzę że ktokolwiek tęskni za tymi chorymi czasami... Bo wtedy to forum musiałoby zmienić nazwę nie na "posiadaczy i użytkowników" tylko "marzących o zakupie" motocykli Jawa i CZ. Marzących podwójnie-że uda się takowy upolować i że będzie go stać.
Jak dobrze pogrzebiecie w pamięci, to na początku lat 90-tych kupowaliśmy z radością jeszcze gorsze g..... - zresztą co ja piszę, że gorsze-nawet nie daje się tego porównać z najgorszą chiñszczyzną. Zastanawiam się nawet gdzie to produkowali...
Prawda jest taka, że za małe pieniądze możesz kupić tylko g.....

I druga: Ludzi biednych nie stać na tanie rzeczy.
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Brein

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2008, 12:27:20 »

Hubertus

tak tak ruskie badziewie ;) papier toaletowy w pasztetówce i całkowity brak wszystkiego - ehhh te kilkudniowe kolejki po radziecki telewizor rubin, który przy odrobinie szczęścia nie wyleciał przy pierwszym włączeniu w powietrze, ale ludzie z rozrusznikami serca nie mogli asystować przy jego włączaniu... - nic nie jest białe, czy czarne... ale do licha my się cieszymy z tego, że dziś przynajmniej można ponarzekać i nikt za to nie legitymuje ;)

Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2008, 13:57:26 »

Pier....cie Hipolicie...!!

Cytuj
na początku lat 90-tych kupowaliśmy z radością jeszcze gorsze g..... - zresztą co ja piszę, że gorsze-nawet nie daje się tego porównać z najgorszą chiñszczyzną
Jeśli tak jest, a właściwie było to dlaczego dziś wszyscy zabijają sie na oryginalnymi częściami z tamtych lat.
Może jeszcze powiesz że narzędzia z tamtych lat są gorsze od chiñszczyzny..  <eek> <eek> <eek>


Cytuj
jeśli dobrze pamiętacie czasy sprzed 89' to nie wierzę że ktokolwiek tęskni za tymi chorymi czasami... Bo wtedy to forum musiałoby zmienić nazwę nie na "posiadaczy i użytkowników" tylko "marzących o zakupie" motocykli Jawa i CZ. Marzących podwójnie-że uda się takowy upolować i że będzie go stać.
Nowa Jawa w '85 kosztowała mniej półroczny średni zarobek a życie kosztowało grosze i stać było człeka na odkładanie 90% pensji.
I przynajmniej w mojej okolicy można było (przy odrobinie zacięcia) lub drobnych upominków (np czekolada)  lub znajomości kupić Jawę w sklepie.

A które czasy są lub były chore?    <blink>    Oceni historia....
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2008, 14:46:27 »

Ja doskonale zdaje sobie sprawe ze kiedys bylo zupełnie inaczej .....
.........inaczej nie znaczy gorzej..........
..........inaczej znaczy inaczej - nie tak jak np teraz albo wczoraj... poprostu inaczej
.....inaczej nie znaczy lepiej czy dobrze nie znaczy tez gorzej czy zle.....
.......poprostu inaczej......


mam świadomość też tego że gdybym podobne rzeczy wypisał kilkadziesiąt lat temu, dzisiaj prawdopodobnie do drzwi zapukali by smutni panowie i przeprowadzili by ze  mną rozmowę "umoralniająco-naprawczą" i nie wykluczone że bolało by mnie tu i tam..........
a juz napewno znalezli by mi zajecie bo jestem wesoly bezrobotny :) i pierdy z nieróbstwa w bañce mi się robią

a wiecie ze obecnie w moich kochanych parówkach (kto też lubi parówki ?? moze założymy kącik kulinarny na forum  według dyrektyw "mumijnych" może być poniżej 10% mięsiwa?? a reszta to co......??
trociny, srajtaśma, makulatura......... w każdym razie nie mięsko   



podobne przemyślenia:

http://route84.blog.onet.pl/     

chociaż mniej jak na razie



p.s

inny całkiem przykład........
sklep mtoryzacyjny

czy dostane pompe paliwa do XXX   ??
tak na jutro zamówimy, bedzie albo o 9 albo po 15
objechałem całe miasto - byłe wojewódzkie i pupa nigdzie nie ma pompki paliwowej do XXX
oczywiście w miescie sa hurtownie serwisy (fota, intercars, niedzialek i pare innych) tp
ale zeby cos dostac od reki: ..............kiego walca...........


.......mamy dobrobyt ludzie paniska.........



dodoam ze mój XXX zwany tez "Groszkiem" albo "SkumulowanymZielonkawymZłem" nie jest lexusem corwetą baracudą czy innym "egzotycznym" samochodem 


Bones nie jeba***c politykow

                                             JEB*ć SYSTEM
                                           PIER*LIć SYSTEM
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2008, 14:56:50 wysłana przez Pawel »
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Crick

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #11 dnia: Października 27, 2008, 17:26:10 »

heh ja tam jestem za młody by pamiętać "te" czasy, także troszkę mi się chce śmiać z tego tekstu, w jaki sposób jest napisany :)
ale oranżadki w proszku jeszcze parę zjadłem w moim dzieciñstwie, a teraz chyba tego nie ma

ogólnie tekst debeściarski  <thumbup>
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #12 dnia: Października 27, 2008, 19:18:13 »

ave Pawle :] jesteś mistrz :D jest w tym pewna racja :]
Zapisane

MOTOPSYCHO

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #13 dnia: Października 27, 2008, 20:14:31 »

Ave wielki Pawle pokłon w twoją strone!!! <worship> Słyczałem to kilka razy ale w twoim wykonaniu nie!! <thumbup> Spoko ci to nawet wyszło <yes> !!! Taksamo jak mój tekst (wymyśliłem go podczas rwania malin):
YHM YHM..... Powiedziałem że powiedziałem ale nie powiedziałem że powiedziałem że to konkretnie powiedziałem że powiedziałem ale nie powiedziałem. :> zgubić sie można i kogoś skołować. Masz racje kiedyś było lepiej!!! Benzyna tania, za jednąwypłate góra dwie można było sobie kupić WSK lub telewizor. <yes> Tak mi wujek opowiadał że kiedyś nie mógł się zdecydować czy kupić telewizor cz ten owy sprzęt zwany WSK. Kupił telewizor <dontgetit> . Ale po pewnym czasie kupił sobie zdezelowaną WSK 125 S01-Z kturą składał ze starych części znalezionych na wsi (wtedy najbliższy sklep z częściami do WSK był w lublinie kawał drogi). potem jego brat zabił się na niej wracając z zabawy. Męczył się w szpitalu tydzieñ a potem zmarł. WSK wylądowała pod płot a moja babcia po kawałku sprzedawała ją na złom. Został mi tylko przedni klosz lampy siedzenie oraz felgi. :[ szkoda że skoñczyła tak swój żywot. :[ Dlatego moim celem w życiu jest ratowanie przed zapomnieniem takich motocykli. :) OO się owspominałem dobra konie bo was zanudze. ;) Pawle twój tekst jest niezły!!!!! WSpaniały <thumbup>  <worship>
Zapisane

adamnajawie

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #14 dnia: Października 27, 2008, 20:38:11 »

do tego tematu musze dodać "coś" od siebie....

tzw. komuny to nie pamiętam bo jestem 87 rocznik ale:

po pierwsze primo:  Mama mówiła że kiedyś budyñ to mozna było nożem kroić ja tego nie pamiętam ale pamiętam z swoich młodych lat że ze szklanki nie dało się go "wypić " bo próbowałem teraz babka młóci budyñ i widze jaka to sraczka. Kiślu ostatnio nie próbowałem ale coś mnie właśnie kusi.

po drugie primo KAKAO kiedyś nazywało się Kubuś, ciemne w granulkach dawało się 2 łyżki czubate, zalewało mlekiem i kurwa miodzio napój
Teraz dla zmyłki "kakao" nazywa się puchatek, jest w proszku(jasno-brązowym pewnie dodają mleka w proszku) i do kurwy nędzy żebyś go pół  kubka wjebał to się wszystko rozpuści i smakuje jak popłuczyny po kakao nawet koloru takiego nie ma jak tamto które przy 3 łyżkach na kubek już ciężko było wypić

po trzecie primo jak już wspomniano Serdelki
jak byłem mały to jadłem na surowo bo były dobre,te grube to nam w zerówce na obiad dawali tego smaku się nie zapomni.

chyba tyle....
Zapisane

tomakbest

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #15 dnia: Października 27, 2008, 21:05:44 »

Moja przygoda była taka............

Kupiłem sobie kisiel cytrynowy dr.oetkera. Robiłem wszystko co napisali. Pół litra zimnej wody itd...  woda zaczeła wrzeć wlałem proszek rozpuszczony z wodą i nic!!!  <furious> mieszałem dobre 10 minut i za h**a nie chciało zgęstnieć! Wyglądało jak oranżada i coś mnie potkusiło żeby spróbować. <mur> Myślałem że spulam sie na miejscu. Ludzie jaki to jest szajs!!!
Zapisane

Agent 634-7

  • Jawa 350 634-7 1985 r.
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Jawa 350 634-7-13
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #16 dnia: Października 27, 2008, 21:14:47 »

Ja ostatnio kopiłem kisiel z Gellwe i też takie samo chujost** jak z etkera :D tego się nie je to się pije.
Podobno najlepszy budyñ jest z winiary nawet widzialem jak ciotka ostatnio robila i był taki galaretowaty a nie płynny.
Zapisane
Jawa 350 634-7-13
Jawa 350 638-5 (w trakcie odbudowy )

Lukass102

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #17 dnia: Października 27, 2008, 21:15:48 »

No no, nie ma to jak teksty z blogu kominka :>
Hubertus, myślę, ża jak ktoś pisze, że tęskni za tamtymi czasami to nie ma na myśli ustroju, a emocje, stosunki między lud¼mi i takie tam <yes>
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #18 dnia: Października 27, 2008, 22:44:47 »

Cytat: Pawel

p.s2
................trza se było browara kupić i hejnała strzelić albo tanie winko obalić...........anie jakis piepszony budyñ

taaa, przecie tez jest inne bo pasteryzowane, co prawda kasztelan robi sezonowe niepasteryzowane polecam
hhmmm kiedys lubelska Perła tez byla niepastryzowana
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3269
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #19 dnia: Października 27, 2008, 23:04:07 »

To całe gówno jakie tu mamy to się bodaj nazywa globalizm, dokładniej jebany globalizm. Pochodze z małej wichury, wejcherowa, wygnajewa, czy jak tam się mówi o miejscach gdzie prąd dociera z kilku letnim opu¼nieniem, gdzie przysłowiowy diabeł mówi dobranoc, a psy dupami z głodu szczekają. Uwielbiam przebywać i słuchać starych ludzi na wiosce, ludzi na twarzach których czas wyrył głebokie zmarszczki, ludzi którzy swoje przeżyli. CZasami jedno takie spotkanie jedna rozmowa uświadamia mi jakie to były czasy, i nie chodzi tu faktycznie o ustrój, który po krótce był chujowy, tylko dokładnie o stosunki między ludzkie. Mój dziadek miał gospodarstwo, przejął je ojciec i pewnie ja je przejme. Babcia ze łzami w oczach opowiada kiedy to z 10 h gospdarstwa żyło się wszystkim dostatnie,wszystko można było sprzedać zaczynając od świñ, zbożu a na świñskiej skórze koñcząc. Nie było problemu z wyżywieniem wszystko blo w ogrodzie, w polu, w prawdziwym polskim DOMU. Te czasy już nie wrócą, nie Ci ludzie, nie to wychowanie, nie te morale, nie te cele w życiu. Ot prosty przykład, 3 w nocy wpada sąsiad
- Władek krowa się cieli pomóż!
-Ide- zero pytañ, zero marudzenia szło się, bo kiedyś może i my bedziemy potrzebować pomocy.
Nikt od nikogo nie brał pieniędzy, wszystko za dziękuje. Ludzie byli ze sobą zżyci, tata pomógł sąsiadowi ten na dożynki zabił tego cielaka, i pół wioski 2 dni do domu nie wracało. Inna sytuacja stawiamy stodołę, trzeba podnieść scianki( a stodoła małanie była) pół wioski się zeszło każdy chciał pomuc. Inne życie ja jestem za młody by to pamiętąc, ale jeśli macie możliwość porozmawiać z kimś starszym to uczyñcie to zobaczycie jak wiele można się dowiedzieć.
Ostatnio wracam wieczorem ze szkoły leży pijany facet na ławce, zimno deszcz pada, zwraca się do mnie
-Przyjacielu zaprowadz mnie do domu zapłace.
-Gdzie??
-Na osiedle Lużyckie.
-(Nadrabiam 3 km ale ok) Dobra chod¼ pan.
Szliśmy jakieś 90 minut, zaprowadziłem go do domu, otworzyłem posadziłem na fotelu.
-Chłopcze podejd¼. Masz tu 10 zł na cukierki więcej nie mam,                   żona mnie zostawiła...
- NIe nie trzeba niech pan na siebie uważa i nie pije tyle.
Zbieram się do wyjścia, starszy pan przetrze¼wiał i mówi
-W tych czasach kiedy człowiek człowiekowi wilkiem znalazł się jeden, który nie opuści człowieka w potrzebie, mało takich, niech ci Bóg synu błogosławi na twojej drodze życia. Mężczyzna się rozpłakał usciskał mnie, otworzył drzwi i stał, aż zniknełem za rogiem.

W TYCH CZASACH, KIEDY CZ£OWIEK CZ£OWIEKOWI WILKIEM NIE BÓJMY SIę POMAGAć INNYM, BO KIEDY¦ TA POMOC NAM BęDZIE POTRZEBNA.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

KinioPP

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #20 dnia: Października 28, 2008, 07:31:07 »

Czepiliście się tych budyniów i kisielów. :)
I kiedyś i dziś skład ich jest praktycznie taki sam, czyli mąka ziemniaczana.
Dajcie mniej wody/mleka to będzie gęsty jak się chce.
Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #21 dnia: Października 28, 2008, 14:06:58 »

Budyñ rządzi !!!





<<<  :>

Xargo1:Pisownia, pisownia!! <furious>
Specjalnie to bylo napisane ...
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2008, 16:59:23 wysłana przez BoNes »
Zapisane

siekier

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 60
  • Jawa TS 350, CZ 380/514, MZ TS 150
    • Mój profil na bikepics.com
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #22 dnia: Października 28, 2008, 16:55:14 »

Co do browaru czy taniego winka, to niestety te produkty pierwszej potrzeby się też poważnie popsuło w ostatnim czasie, i to nie po 89 roku a pod koniec lat 90-tych. Kiedyś tanie wino mi autentycznie smakowało, teraz jak w tym roku kupiłem kilka, różnych "marek" to żadne się nie nadawało do picia - kwas i jakiś bliżej niesprecyzowany smak i zapach, oczywiście wypiłem całe bo wylewać szkoda :)
Podobnie z piwem, nie wiem czy teraz jest w Polsce choć 1 browar co robi piwo w tradycyjny sposób. Byłem jakiś czas temu w browarze w £omży, to pracownik pokazywał, że na całą kad¼ (chyba 10 tys hl) daje się oprócz słodu, woreczek 2 kg ekstraktu chmielowego (alfa kwasy). I to i tak jest podobno metoda dość tradycyjna bo w tych większych słód też jest w ekstraktach.
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3269
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #23 dnia: Października 29, 2008, 22:34:33 »

A pamiętacie WODE GRODZISK¡, jedna była to zwykła woda mineralna gazowana, a druga bodajże o smaku cytryny i pomarañczy. He he do tej pory pamiętam, jak o 7 rano biegało się do sklepu przed żniwami. A i te wymienne butelki cudo <lol> Można to jeszcze gdzieś kupić???
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Jawomaniak

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 149
  • Jawa Ts 350 typ 638-1 . Suzuki GSF 1250SA Bandit
Odp: k#$%wa ja pier#%@#$^$le
« Odpowiedź #24 dnia: Października 29, 2008, 23:13:08 »

Nawet w Polsce nie produkujemy swoich samochodów i motocykli wszystko sprzedali,w tamtych czasach Junaka mieliśmy Wsk i fso i wszystko sprzedali najbardziej żal Junaka mi jest sprzedali go Hondzie piepszonym żółtką  <furious>
Zapisane