Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 05:33:31
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2  (Przeczytany 4058 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« dnia: Grudnia 17, 2007, 17:05:29 »

Pany kochane zgrzeszyłem....
tak przyznaje sie...
prosze nie wyzywać nie obrzucać błotem/gnojem/śniegiem/ ewentualnie kamieniami....

na usprawiedliwienie (bo winni sie ponoć tłumaczą) dodam, że to z miłości do motocykli...















 
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2007, 17:13:50 »

Gratuluje ale czy iza juz złożyłeś??? Paweł przyznam ci sie ze malo co w listopadzie nie kupilem es250/1 za 300 zł kompletna bez kwitow do złożenia po malowaniu ale ojciec chłopaka z ktorym sie umówiłem na kupno opylił moto za 900zł,...  ale gratuluje sprzet zabytek konkretny (jakby co mam jakies graty z es w garazu np łezkowy dekiel od pradnicy z napisem mz)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2007, 17:15:22 wysłana przez Mienki »
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

lluke

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 17, 2007, 17:18:54 »

Nie ma co wyzywać w koñcu to też motocykl Sam mam Mz ale i tak wolę jawę choć wolniejsza bo 175 ;P ale jawa ma duszę
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 17, 2007, 17:22:22 »

Gratulacje,kolejny fajny motorek, mam nadzieje uniknie pieca i nie stanie się widłami, kosą, czy 
czymś podobnym! <thumbup>
Zapisane

Renegade

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 17, 2007, 17:23:25 »

Widać że stała na dworze. Ciekawe jak długo <blink>
Co do besztania i mieszania z błotem to raczej nie  :) No bo poco. Serce się kraje jak takie sprzęty na złom jadą albo są krojone na żyletki a tak kolejny zabytek i klasyk uratowany. Prawidłowo <thumbup> <cheers>
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 17, 2007, 18:07:22 »

CZY¦ TY ZWARIOWA£!!! NA £EB UPAD£E¦!!! ALE WSTYD!!! NIE CHCę CIę ZNAć!!! JAK TAK MO¯NA??!!! (...) HAÑBA!

to tak bo sam chciałeś ;) :>

 <lol> <cheers> <drool> <punk> <thumbup>
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 17, 2007, 18:17:29 »

Cytuj
Widać że stała na dworze. Ciekawe jak długo

 <furious>  <hammer>  <furious>   <hammer> <furious> <hammer>

Ja bym takiego zawodnika co wystawia moto pod chmurę też zakwaterował pod gołym niebem.
Choćby na parę dni, tygodni...

Niech go sama "matka natura" ukarze... za to przestępstwo
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 17, 2007, 18:21:12 »

jawol wyluzuj. będzie się za to i tak smażył w piekle. podobno diabeł ma udziały w ducati <yes>
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 17, 2007, 18:41:54 »

Aż ślinka cieknie, nic tylko rozkręcić, naprawić, wyczyścić, skręcić, je¼dzić. Od dłuższego czasu przy Jawie nic nie mam do roboty, w aucie już też powoli usterek brakuję nic tylko rozglądać się za jakimś Junakiem, WSK, SHL, WFM (teraz koniecznie coś polskiego).  Gratuluje zakupu!!  <thumbup>

pzdr
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 17, 2007, 18:45:02 »

No to więcej. Motocykl "zrobiony na wyryw" -dosłownie ze złomu. Kolega dał mi sygnał że jest na złomie jakiś motocykl. Co i jak nie wie. Poprosiłem o szybką wizyte na złomie żeby zidentyfikować pojazd. Po 10 minutach słyszałem : MZ Tropik dość kompletna. Blachy są. Brakuje oryginalnego tłumika (jest z janka-prawdopodobnie) plastiku w lampie przedniej. Siedzenia i podnóżków kierowcy,  puszki lewej. Cała reszta jest (łącznie z lewym deklem- zdjety żeby sprawdzić czy jest elektrownia, dzieki Mienki za oferowaną pomoc) No to nic innego nie pozostało jak wziąść bo cena też (myśle) atrakcyjna 250zł -fakt bez żadnych kwitów :[ No ale czego wymagać.
Odczucia własne....
Motocykl według opinii wcale nie był garażowany pod chmurką. Jako dowód: Nie jest strasznie zasyfiony a wrecz jest tylko okurzony. Lakier nie jest strasznie zniszczony przez czynninki atmosferyczne. Opony pomijajac stan nie są strasznie "pośieknięte" wszystko się (lącznie z hamulcami) rusza i nie jest zapieczone (hehehe zobaczymy jak ze śrubami i nakrętkami będzie) ogólnie elementy gumowe nie są sparciałe czy coś podobnego. Prywatnie myśle że motocykl ok 5 lat temu (może mniej) jeszcze śmigał. Skrzynia i wał się obraca. Nie zdziwie się bardzo jak wyleje ze skrzyni olej  :P


Mienki wspomniał o moim poprzednim za(na)bytku. Iża mam nadal. Jest cały rozebrany poskładany w pudła. Dokompletowane zostały brakujące elementy i jak odłoże troche grosza to myśle na początku 2008 ruszać z piaskowaniem i malowaniem a równolegle silnik składać. Zresztą wprawne oko na fotkach emzy dostrzegło na regałach i pod ścianą w tle części do Iżosława. Dla ciekawostki powiem że lakiery/farby użyte na Iżu nie poddają się (tak łatwo jak inne) ścieraniu szczotkami drucianymi a już najmniej scansolom i innym remlakom...  



p.s
brakuje jeszcze aluminiowych emblematów na lampe z logiem mz trophy                
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

WhitePower

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 17, 2007, 19:52:47 »

gratuluje :)

ja bym tez chetnie odremontował jakas MZ-tke :D
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 17, 2007, 20:20:38 »

Kiedys moj brat naprawial taką mz-ke i jakies kurwiszony ukradly silnik ze stołu w warsztacie. W nerwach i pod czujnym okiem sędziego wszystko zostało rozliczone z właścicielem, ale pamiętam, że ostały się jakieś elementy skrzyni biegów. Jeśli jesteś zainteresowany to daj znac, poszukam w garażu.
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 17, 2007, 20:28:18 »

do takiej mz mam w h.... części prawie wszystko poza rama. piekny motocykl mój tata taki miał
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 17, 2007, 20:33:32 »

ej ze tak sie dokleje a nie ma nikt z was czesci jakichkolwiek do ify (mz) bk 350.. na dniach wyjasnie po co mi..
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Piszczałka

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 17, 2007, 21:08:02 »

Gratuluje zakupu jak go zrobisz to będzie fajniusi motorek.
Kolega co z nim czasem śmigam na jednośladach ma takiego, dobrze się komponuje z jawą w sensie prędkości oba pojazdy koło 90 spokojnie trzymają.
Kolega zarejestrował go na zabytek i to jest pierwszy motor zabytkowy w grójeckim powiecie :)
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 18, 2007, 00:34:36 »

Paweł GRATULUJę!!!

Ja co prawda części do Tropika nie mam, ale z chęcią służę pomocą w czymkolwiek jeśli tylko będę dysponował chwilą wolnego czasu...
 <cheers> <cheers> <cheers>
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

aker6

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 18, 2007, 14:54:35 »

mam kartery z wałem, skrzynią i elektrownią do tropika. Sam poszukuje silnika  do MZ TS 250 tudzież 250/1 bo jeszcze nie zdecydowałem sie czy wróce do orginału czy zostane przy silniku wsadzonym przez poprzednika
Zapisane

rzorzo

  • Gość
Odp: ...Zgrzeszyłem.... czyli chwle się vol.2
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 18, 2007, 23:01:48 »

Też mam takiego tukana i w podobnym stanie, kompletny. Czeka na swój moment  :]
Zapisane