Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 12:02:22
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Utwardzanie przedniego zawieszenia  (Przeczytany 5442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

luki

  • Gość
[all] Utwardzanie przedniego zawieszenia
« dnia: Listopada 28, 2005, 18:38:43 »

otóż niewiem zabardzo co to są takiego lagi, wiem  jedynie że to coś w amortyzatorach chyba.A jak można zrobić żeby amory przednie były miękkię albo twarde ??
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2012, 14:58:55 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Sikor

  • Gość
Odp: Lagi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 28, 2005, 19:10:36 »

Lagi to te srebrne rury w przednim zawieszeniu na które zakładane są Golenie do których mocowane jest koło. A co do twardości to najłatwiej jest dolać oleju do amortyzatorów lub zmienić na gęstrzy co je utwardzi żeby były miękkie wystarczy spuścic troche oleju w skrajnych przypadkach można tez wymienić sprężyny na inne lub skrócić stare.

Chyba jasne :D
Zapisane

luki

  • Gość
Odp: Lagi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 28, 2005, 19:15:40 »

a zęby spuścic olej to trzeba amory rozkręcać a w ogóle jaki olej się leje do amorów
Zapisane

Sikor

  • Gość
Odp: Lagi
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 28, 2005, 19:34:29 »

a zęby spuścic olej to trzeba amory rozkręcać a w ogóle jaki olej się leje do amorów

Nie trzeba ich rozkręcać na samym dole goleni znajdują się takie małe śróbki którymi spuszcza się olej a do amortyzatorów leje się różne oleje tradycyjnie Amortyzol albo inny olej do amortyzatorów o odpowiedniej gęstości
Zapisane

tokarz

  • Gość
Odp: Lagi
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 21, 2006, 10:13:34 »

Ja się dołączę do tematu, bo poprzedni wątek o teleskopie straciłem po awarii forum :(
Mam dylemat czy rozkręcać cały teleskop, żeby wymienić simmeringi, bo wydaje mi się, że to niekoniecznie one muszą przeciekać...
Wyciek oleju z lag jest widoczny w miejscach, które zaznaczyłem czerwonymi strzałkami. Zastanawiam się czy to oby na pewno uszkodzony simmering. W tej ladze, w której wyciek jest bardzo duży nie mam oringa pod nakrętką wlewu oleju, bo zrobiłem ją chwilowo na silikon. A szkoda mi wymienić sam oring, wlać olej i żeby on wyciekł. Wolę się dowiedzieć od kogoś kto ma o tym pojęcie. Mam do tego kilka pytañ:
1) gdzie w Jawiowskim teleskopie znajduje się simmering ? (proszę o oznaczenie na zdjęciu)
2) czy brak oringa może powodować wyciek oleju w oznaczonych na zdjęciu miejscach ?
3a) w oznaczonych miejscach są jakieś gumy, czy je również trzeba wymieniać ? 3b) do czego one służą ?
Na razie to tyle pytañ. Jak mi się coś przypomni to dorzucę :)
P.S. -
1) nie mogę załączać plików, bo wyskakuje mi cała strona komunikatów z błędami, łącznie z tym o braku miejsca na serwerze
2) plik wrzuciłem na konto w tlenie - login: jawaforum haslo: jawateleskop
Z góry dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2006, 10:16:04 wysłana przez tokarz »
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Lagi
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 21, 2006, 14:24:43 »

simmer jest nizej niz ty zaznaczyles
on jest w tym miejscu co zaczyna sie blotnik
musisz zdjac dolna opaske, ktora trzyma gume harmonijkow,a ktora oslania golen teleskopu przed kurzem
jesli uszkodzony by byl wlasnie ten simmer to lalo by sie nizej niz ty zaznaczyles czyli mniej iwecej od wysokosci blotnika
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

tokarz

  • Gość
Odp: Lagi
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 21, 2006, 20:52:44 »

I już jest zrobione. Simmering był uszkodzony, ale w lewej ladze. Powodem wycieku w prawej był uszkodzony oring. Naturalnie w obtdwu lagach wymieniłem i simmeringi i oringi. Wszystko zalałem Mobil Medium i zawieszenie jest idealne :)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3982 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 25, 2008, 14:05:37
wysłana przez jawol RIP
3 Odpowiedzi
3006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 25, 2008, 20:59:00
wysłana przez elomario27
35 Odpowiedzi
11985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 14, 2009, 06:59:27
wysłana przez Agent 634-7
3 Odpowiedzi
4061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 30, 2010, 21:06:29
wysłana przez elkinio
1 Odpowiedzi
3562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 24, 2011, 12:00:36
wysłana przez Mcmaker