Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 10:34:59
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Rozrusznik elektryczny do TS ki  (Przeczytany 33793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lejek

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 17, 2009, 00:59:20 »

Cytuj
Nie da się założyć do Jawy sprzęgła od CZ bo CZ miała silnik Jawy.
Jawsim dobrze wiesz o co chodzi ze sprzęgłem od CZ. Nie chwytaj za słówka. Moim zdaniem dozownik to dobre udogodnienie, oczywiście dobrze zabezpieczone. Teoretycznie gdyby dozownik był zły, to teraz wszystkie motocykle je¼dziły by na mieszance.

Co do tarczy, to opinie są różne. Ja miałem dobrze wyregulowane bębny a jednak różnice czuje, no i przyznam, że czuje się trochę pewniej, tym bardziej z dwoma osobami na pokładzie. Gdybym nie akceptował Jawy to bym kupił skosa.
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 17, 2009, 01:22:04 »

Wiem o co chodzi, ale jakoś mnie drażni jak ktoś mi mówi,że moja 634 ma silnik CZ. To jakby mówić,że VW ma silniki skody. I nie chodzi mi tu o to,ze jawa miałaby być niby w czymś lepsza od CZ. Silniki z typoszeregu 634 były montowane w kilkunastu modelach jawy i tylko w 3 lub 4 CZ, a ktoś się uparł i teraz nazywa się je silnikami Cz a ich sprzęgła i ga¼niki ga¼nikami CZ. Ale nie jesteśmy na forum Suzuki,żeby takich spraw nie pilnować i nie odróżniać. Już pal licho te zębatki nieszczęsne,ale porządek musi być. I prędzej czy pó¼niej ktoś dla świętego spokoju może mnie- wrednej marudy- posłucha.
A no i co z tym bezpieczeñstwem a propos zapłonu bezstykowego bo powaznie już zgłupiałem...
Zapisane

zielarz

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 17, 2009, 01:53:56 »

nie tyle sam bezstykowy zapłon wpływa na bezpieczeñstwo, a oddzielenie go od akumulatora i jedna cewka na 2 gary które w niektórych vapnach występują-gdy nawala ładowanie i mamy mało prądu to moto lubi palić na jeden gar z tych czy innych powodów (inna przerwa tu czy tam, inna temperatura cylindra ze względu na boczny wiatr czy zakrzywienie czasoprzestrzeni etc.) i lubi też w nieoczekiwanych momentach ten drugi gar odpalać. Bardzo nieprzyjemną sprawą jest gdy ten drugi gar odpali w zakręcie czy nawet na skrzyżowaniu, nietrudno wtedy o wypadek.
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 17, 2009, 01:58:28 »

Aaa- to aż o takie zagłębione sprawy chodziło <eek>
Kurcze, a czy tylko ja mam takie wrażenie czy z reguły to odpada w razie braku prądu gar lewy??
Zapisane

BoNes0

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 17, 2009, 08:49:25 »

A ja tam jestem za ingerencja w silnik, można poprawić tu i tam co kiedyś w fabryce nie mieli czasu dłubać. Rozrusznik moim zdaniem to jakiś zbędny bajer, lecz jak komuś się podoba to ok. Tylko żeby ten ktoś kto go zamontował, czepiał się innych ze np. wstawili 2 ga¼niki czy coś tam.
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 19, 2009, 15:56:45 »

Pojawił sie volf ale nic nie odpisał więc czekam na ciebie volf napisz czy masz ten rozrusznik w Ts
Zapisane

volf

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 19, 2009, 21:29:38 »

witam! jestem! zmotowałem silnik /zrobie fotki/ rama  robi się, troche brak czasu! rodzina praca! powoli motam całą jawę. pozdrawiam
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 19, 2009, 21:33:38 »

nie tylko fotki bardzo bym prosił o filmik w którym podchodzisz do motorka i odpalasz go na rozrusznik .
Zapisane

7Kubik7

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 19, 2009, 21:35:19 »

bobson.. volf jeszcze pracuje nad jawa.. Wiec daj mu troche czasu  <punk>  na pewno pochwali sie nam swoim dokonaniem..  :>
Zapisane

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #59 dnia: Września 13, 2009, 20:49:47 »

Od dłuższego czasu cisza w temacie,Volf napisz jakieś info chyba że wycofałeś się z projektu.A może ktoś z WAS coś wie na ten temat?

Ewa24

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #60 dnia: Września 13, 2009, 20:53:48 »

Takie to widać jest wykonalne/opłacalne. Ale długo go nie widać <blink> Wiem tylko,że nie jest to takie łatwe-pół silnika trzeba przeorać.
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #61 dnia: Września 13, 2009, 20:57:57 »

a ja dorzuce tylko tyle, wszystkim którym chciało się w to bawić zazdroszczę i szacun za upór i pracowitość.
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #62 dnia: Września 19, 2009, 20:36:50 »

volf i jak ruszyły prace nad rozrusznikiem ?
Zapisane

volf

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #63 dnia: Października 28, 2009, 19:13:50 »

witam! po dlugiej przerwie! prac staneły na cały sezon ! samo zycie ,ale od listopada zaczynam dalej walczyć. pozdraiwm i będe informował o postępie sie prac nad zmotaniem całości
Zapisane

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #64 dnia: Października 28, 2009, 21:03:34 »

To czekamy,czekamy na wieści  :D

bobson

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 04, 2009, 07:08:45 »

Czekamy i sie nie możemy doczekać  ;)
Zapisane

dawidtysler209

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 04, 2009, 09:32:42 »

Oj coś mi się zdaje, że projekt z rozrusznikiem nie wypali, ale trzeba mieć zawsze jakaś nadzieję  <yes>
Zapisane

7Kubik7

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 04, 2009, 16:13:50 »

Bo myślicie że to tak hop-siup. Będzie coś na rzeczy to dostaniemy info od Volf-a   :)   Mam nadzieje..  :P
Zapisane

mafinos

  • Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat ...
  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 81
  • jeszcze będzie :)
    • ZUGREM - CNC
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 26, 2010, 17:06:31 »

minął rok, a info nie ma :(
Zapisane

volf

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 21, 2011, 09:09:35 »

witam! wszyskich to prawda że minol rok i nic sie nie ruszylo, pogoñ za kasą !  ale nareszcie mam czas i trochę kasy na dalsze pracę nad wykoñczeniem teski z rozrusznikiem. Pozdrawiam wszystkich jawersów! i biorę sie za robotę Jawy <punk>
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 21, 2011, 09:57:38 »

czekamy na "apdejt" z niecierpliwością...
Pozdro!!!
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

D3JG4R4

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 21, 2011, 11:23:17 »

Witam !

Widze że wreszcie jakaś konkretniejsza mobilizacja? ;]
Mam nadzieje że wreszcie uda ci się to dokoñczyć. Chciał bym zobaczyć efekt koñcowy, może kiedyś przy odrobinie chęci i gotówki bym zamontował takie cudo w teresie... ;]

Tak że szczerze życzę powodzenia i z niecierpliwością czekam na efekty ( Mam nadzieje że koñcowe) pracy nad teresą.

Pozdrawiam ! ;]
Zapisane

szef_ff

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 05, 2011, 23:25:38 »

Niech mi ktoś powie czy są rozruszniki na 6V :) Pomijam to bydle w trabanta...
Zapisane

szef_ff

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 06, 2011, 10:15:20 »

No właśnie nie rozumiem o co Wam z tym prądem w "szóstce" chodzi. Ja nie pamiętam kiedy podłączałem do prostownika aku. Ani razu nie trafiło mi sie żeby mi aku padł od jazdy na włączonych światłach. Kiedyś z plasu pchałem moto prawie kilometr bo brakło wachy i cały czas miałem włączone światła. Dopchnąłem po 20minutach moto, zalałem benzynką i normalnie odpaliłem.
Wydaje mi się że 8Ah zakręci silnikiem tyle razy żeby odpalić moto i przy tym starczy prądu na świece.

Rozruszniki od chiñskich skuterów bez problemu kręcą jak szalone na akumulatorach 3Ah. To samo dotyczy quadów 110ccm 4T. 4Ah akumulator daje rade bez najmniejszego problemu. Oczywiście mówię tu o przypadkach w których aku jest normalnie naładowany.
Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 06, 2011, 19:58:06 »

No właśnie nie rozumiem o co Wam z tym prądem w "szóstce" chodzi. Ja nie pamiętam kiedy podłączałem do prostownika aku. Ani razu nie trafiło mi sie żeby mi aku padł od jazdy na włączonych światłach. Kiedyś z plasu pchałem moto prawie kilometr bo brakło wachy i cały czas miałem włączone światła. Dopchnąłem po 20minutach moto, zalałem benzynką i normalnie odpaliłem.
Wydaje mi się że 8Ah zakręci silnikiem tyle razy żeby odpalić moto i przy tym starczy prądu na świece.

Rozruszniki od chiñskich skuterów bez problemu kręcą jak szalone na akumulatorach 3Ah. To samo dotyczy quadów 110ccm 4T. 4Ah akumulator daje rade bez najmniejszego problemu. Oczywiście mówię tu o przypadkach w których aku jest normalnie naładowany.

Dokładnie, ja mam bidną starą prądnicę 45W i akumulator ładowałem tylko raz przed założeniem do motoru. Czasami zdarzało się że zostawiłem włączony kluczyk albo światła i na kompletnie rozładowanej baterii bez problemu dało się zapalić na popych i jeszcze po dojechaniu do domu akumulator był naładowany. A zawsze możesz założyć trochę większy aku, kiwaczki wg instrukcji muszą mieć baterie 6V 14Ah.

Garbus miał 6V http://allegro.pl/rozrusznik-garbus-6-v-0-5kw-9-zebow-6v-i1483273566.html
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
rozrusznik elektryczny w jawie

Zaczęty przez teoroch « 1 2 » Mechanika

36 Odpowiedzi
14635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 11, 2007, 10:11:49
wysłana przez Jawsim
18 Odpowiedzi
8028 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 23, 2007, 08:07:34
wysłana przez MaSSeY
Prawie jak rozrusznik...

Zaczęty przez Schiso « 1 2 » Opowieści warsztatowe

25 Odpowiedzi
9465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 10, 2008, 19:18:14
wysłana przez Arek
4 Odpowiedzi
3807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 19, 2008, 08:05:26
wysłana przez Notofru
46 Odpowiedzi
15817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 07, 2014, 09:47:30
wysłana przez matex1432