Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 18:06:07
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Rozrusznik elektryczny do TS ki  (Przeczytany 33805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

volf

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 28, 2009, 08:53:38 »

Witam! Przy zakładaniu tego gadżetu /rozrusznik/ musi być wał a szczególnie czop idealnie prosty! :[ Właśnie mnie czeka zakup nowego wału, :[ bo mój ma kilka setek bicia! Tak ze trochę knedle projekt tego rozrusznika robili na kolanie pozdrawiam
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 28, 2009, 11:14:14 »

 <lol> i po co Ci to było? myślicie dlaczego odpuściłem z rozrusznikiem? Bo sam zestaw kosztuje kosmos,plus sprzegło CZ,dozownik, Volfovi doszedł nowy wał  <eek>  <frusty> za te ponad 2000 to wolałbym jawę oddać na złom niż montować w niej coś co jak sobie teraz myśle,ciągle by się psuło.
Zapisane

volf

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 28, 2009, 13:42:16 »

Tu musze sie zgodzić z tobą! ale ja jestem z tych ludzi którzy jak powiedzą A! to i B!  bedzie wszystko ok! musi!!!! pozdro!
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 01, 2009, 17:34:38 »

Cytat: Jawsim
<lol> i po co Ci to było? myślicie dlaczego odpuściłem z rozrusznikiem? Bo sam zestaw kosztuje kosmos,plus sprzegło CZ,dozownik,

nie marud¼, mona by powiedziec, po co jesc, jak i tak gowno z tego  <lol>
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

bobson

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 16, 2009, 08:38:53 »

I jak Volf masz już złożone moto z rozrusznikiem ???
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 16, 2009, 08:51:51 »

MOIM ZDANIEM zbędne, bo prawdziwy motórzysta odpala swoją maszyne z kopa!
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 16, 2009, 09:13:30 »

Mi tutaj nie chodzi jak to fajne wygląda jak odpala z kopa. Tylko jak to wogule będzie działać bo ja zamierzam kupić sobie Ts i sporo w nią włożyć zaczynając od tarczy a koñcząc na rozruszniku...
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 16, 2009, 09:22:37 »

róbta co chceta nikt tu nie chce ci nic narzucać.
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 16, 2009, 09:43:54 »

Hehe to czekamy na Volfa i zobaczymy czy da rade to zrobić <lol>
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 16, 2009, 10:24:51 »

Zrobić się da. Ale jest bardzo kosztowne- a koszta są nieporównywalne do efektu. Miał ktoś z was taki zestaw w ręce? Widzieliście jak to jest wykonane? Chiñski rozrusznik plus kilka kółek zębatych i zmieniona obudowa lekko. Na dodatek zmiany w instalacji i konieczność wymiany akumulatora. Zestaw 1500,pod warunkiem sprawnego i idealnie prostego wału i jego lewego czopu. Nowy dozownik w komplecie ze zbiorniczkiem- praktycznie nieosiągalny- a używany zestaw to tez około 600 zł. Akuś 150. Inne fanty,które po drodze wyjdą ( na przykład wał ) to minimum 500. Cała przeróbka kosztuje grubo ponad 2000 zł- a efekt. Nie wiem,ale chiñski rozrusznik nie wróży wielu lat działania. Wsadzimy kawał grosza w badziew a jedyne co nas będzie cieszyło to to,że został nam kick-starter bo rozrusznik elektryczny przestał działać.
Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 16, 2009, 10:42:30 »

No tak...fajnie jest mieć rozrusznik...wciskasz guziczek...silnik się kręci...
Fajnie jest mieć dozownik, nie lać oleju do benzyny...
a wogóle kardan taki fajny nie trzeba smarować łañcucha...

Ludzie k***a mac kupcie sobie albo japoñca albo samochód !
Jest granica między poprawianiem fabryki a robieniem z knedla czegoś czym nie jest !
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 16, 2009, 11:21:37 »

Cały kłopot z tym rozrusznikiem polega na tym,że nie opracowali go wcale konstruktorzy Jawy. To produkt z zewnątrz- niby dedykowany-ale nie przemyślany. Najśmieszniejsze jest to,że żaden ze sprzedawców, np Jawaczesci nie montowali tego nigdy i nic na jego temat nie wiedzą- nie napisali w opisie jakich przeróbek wymaga ten zestaw. Trochę to wprowadzanie ludzi w błąd. W ogóle te wszelkie udogodnienia mnie jakoś nie kręcą- najwyżej tarcza w TS, ale nie od MZ tylko Jawa. Dozownik? O jejku bo to faktycznie kłopot zrobić sobie mieszankę. Większy kłopot będzie jak nacz przecudny dozownik się uwali i będziemy sobie na sucho jechali.
Elektroniczny zapłon,hamulec tarczowy, elektryczny rozrusznik,dozownik oleju- to dodatki które wskazują,że ktos nie akceptuje konstrukcji tej maszyny.
Zupełnie jakby wysłać swoją kobitę na operacje biustu,nosa i ust, odsysanie tłuszczu z pośladków. Bo jest fajna,ale usta niepełne,cyc za mały,tyłek nie taki. <lol>
Albo się coś akceptuje takie jakie jest ,albo zmiana pawiana <hammer>
W każdym razie ja już z tego wyrosłem- teraz liczy sie w miarę oryginalny stan maszyny. Najwyżej drobna kosmetyka lub dodatki typu bagaznik,lusterka czy coś.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2009, 11:27:22 wysłana przez Jawsim »
Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 16, 2009, 11:28:59 »

Cały kłopot z tym rozrusznikiem polega na tym,że nie opracowali go wcale konstruktorzy Jawy. To produkt z zewnątrz- niby dedykowany-ale nie przemyślany. Najśmieszniejsze jest to,że żaden ze sprzedawców, np Jawaczesci nie montowali tego nigdy i nic na jego temat nie wiedzą- nie napisali w opisie jakich przeróbek wymaga ten zestaw. Trochę to wprowadzanie ludzi w błąd. W ogóle te wszelkie udogodnienia mnie jakoś nie kręcą- najwyżej tarcza w TS, ale nie od MZ tylko Jawa. Dozownik? O jejku bo to faktycznie kłopot zrobić sobie mieszankę. Większy kłopot będzie jak nacz przecudny dozownik się uwali i będziemy sobie na sucho jechali.
Elektroniczny zapłon,hamulec tarczowy, elektryczny rozrusznik,dozownik oleju- to dodatki które wskazują,że ktos nie akceptuje konstrukcji tej maszyny.
Zupełnie jakby wysłać swoją kobitę na operacje biustu,nosa i ust, odsysanie tłuszczu z pośladków. Bo jest fajna,ale usta niepełne,cyc za mały,tyłek nie taki. <lol>
Albo się coś akceptuje takie jakie jest ,albo zmiana pawiana <hammer>

Troche różnimy się w kwestii gdzie jest ta granica- jeśli chodzi o układ zapłonowy to tutaj można faktycznie konstrukcje unowocześnić, poprawia pracę i ułatwia życie, a nie widać tego (już we wtorek kłade nową instalację elektryczną !). Co do tarczy się zgodzę - dostałem kosztorys ile by mnie nowe części kosztowały, podziękowałem. Może w UK znajde gdzieś jakieś części do Jawy / może szrot i może wtedy będzie Jawowska tarcza w mojej Cezecie. Wkładanie nowego zawieszenia to jednak dla mnie zbyt duża ingerencja w maszynę.
No ale kupno rozrusznika to dla mnie troche jak kupno 'tóningofego' cylindra 60cc do Jawki - bezsens ! I komplikowanie sobie życia.

P.S.
Z ciekawości jak były te autka velorexy zapalane ?
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 16, 2009, 11:36:03 »

Dynasterter- jak wiadomo zmiana kierunku przepływu prądu przez prądnice powoduje,ze staje się ona silnikiem elektrycznym. Dynastartery były stosowane juz dawno- wygasły razem z wygaśnięciem ery prądnic. Stosowano je w skuterach Cezeta, Velociraptorach (velorexach) ruskich dziwadłach pt Tuła i innych.
Zapisane

misiolek

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 16, 2009, 11:42:22 »

Co do velorexów z tego co widziałem - w kabinie jest taka d¼wignia jak od ręcznego i pociągając ją do góry obracało się silnikiem.
Niepotwierdzone - posiadały prądnice więc po odpowiednim przyłączeniu prądu mogły obracać silnikiem. To akurat wyczytałem na allegro więc trzeba to traktować z dużym dystansem.  :)
A rozrusznik w jawie .. cóż nie wiem, jestem miłośnikiem "kopniaków" i z bólem serca coś bym ingerował w konstrukcje jawy. Przecież odbieracie jej tą piękną zaletę - prostotę.
Mnie kopniak nigdy nie zawiódł.  <thumbup>
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 16, 2009, 13:40:12 »

Cytuj
Trochę to wprowadzanie ludzi w błąd. W ogóle te wszelkie udogodnienia mnie jakoś nie kręcą- najwyżej tarcza w TS, ale nie od MZ tylko Jawa. Dozownik? O jejku bo to faktycznie kłopot zrobić sobie mieszankę. Większy kłopot będzie jak nacz przecudny dozownik się uwali i będziemy sobie na sucho jechali.

Ja mam trochę inne zdanie. Generalnie o gustach się nie dyskutuje, Jeśli ktoś "ulepsza (unowocześnia)" maszyne to nic złego. To o czym mówicie, czyli przekroczenie granic odbywa się w momencie wsadzenia silnika od skosa do ramy Jawy, aluminiowe obręcze, tarcza z tyłu itd.

Popatrzcie na TS 638:
1. Słabe sprzęgło (według niektórych) - zakładamy sprzęgło od CZ takie jak ma model 640 <- zmiana konstrukcyjna (ulepszenie motocykla)
2. Bęben z przodu - zakładamy tarcze taka jak w modelu 640 <- zmiana konstrukcyjna (ulepszenie motocykla)
3. Smarowanie mieszanką - zakładamy dozownik, niektóre modele 640 były wypuszczane też z dozownikiem.
Według was jest to oczywiście:

Cytuj
Elektroniczny zapłon,hamulec tarczowy, elektryczny rozrusznik,dozownik oleju- to dodatki które wskazują,że ktos nie akceptuje konstrukcji tej maszyny.

Przecież Jawa posiadała w oryginale takie udogodnienia. Ktoś zrobił z silnika 639 silnik 640. Coś złego? Moim zdaniem nie.

Elektryczny rozrusznik - udogodnienie, może nie konieczne ale jeśli ktoś wydaje na to kasę to tylko i wyłącznie jego sprawa. Nikt wam nie każe wstawiać rozrusznika też. (Nie wiem czy 640 też miała rozruch ale chyba nie)

Elektroniczny zapłon - moim zdaniem świetna sprawa i poprawienie konstrukcji maszyny, dla bezpieczeñstwa, wygody i własnego samopoczucia. Coś złego?

CO do tarczy od MZ. Hmm, ja mam dlatego, że nie stać mnie na jawowską, A ktoś kto patrzy na motor z boku to rozróżni, że to od MZ tylko po napisie na zacisku. Ktoś kto siedzi w temacie knedli od razu sie kapnie. Mi to nie przeszkadza, Tarcza dla mnie to tylko dodatkowy element zwiększający bezpieczeñstwo. Mój motocykl nie ma na celu zdobycie medalu za oryginalny stan. Mi zależy przede wszystkim na niezawodności i bezpieczeñstwie. I to nie znaczy, że nie akceptuje Jawy. Kocham ten motocykl i jak nim jadę to czuje, że posiada kawałek mnie i swoją duszę.


Podsumowując większość z tych udogodnieñ które wymieniłeś JAWSIM posiadały Oryginalne Jawy. Więc to nie oznacza nie akceptowania konstrukcji Jawy
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2009, 13:42:40 wysłana przez Lejek »
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3272
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 16, 2009, 15:20:01 »

Niech każdy robi to co mu się podaoba, byle były tego jakieś granice. Rozrusznik, bardzo fajna sprawa, zawsze to jakaś tam wygoda. Kogo nie stać na tarcze od Jawy bez problemu może założyć od Mz, moto zawsze będzie bardziej bezpieczny. Nie mam nic do modyfikacji aby to tylko nie był wieś tiuning, w stylu neonki pod lub nad silnikiem, masakrycznie uniesiony zadupek, czy też tłumiki spawane w jeden wydech. Ja chcem założyć na gmole dodatkowe oświetlenie i nie widze w tym nic złego, a w nocy droga napewno będzie lepiej widoczna.
Niech każdy robi to co chce z motocyklem ale z gustem i wyczuciem.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

bobson

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 16, 2009, 15:30:17 »

Lejek aluminiowe obręcze ja mam i coś w tym złego ?? Są orginalne  :>
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 16, 2009, 16:38:37 »

Cytuj
Lejek aluminiowe obręcze ja mam i coś w tym złego ?? Są orginalne

No dobra, MZ też ma alu. Ale mi chodzi o takich co są w skosach. Alufelgi xD
Zapisane

elomario27

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 16, 2009, 17:18:38 »

Rozrusznika nigdy nie widziałem i raczej go nie zobacze w Jawie. A jak toś sobie założy to fajnie ale to drogieeee :P
Zapisane

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 16, 2009, 17:41:59 »

Na szczęście do 634 takich gadżetów nie ma i mam spokój  ;]

A tak na poważnie: wszelkie zmiany, które poczyniłem, są w 100% odwracalne-wystarczy dosłownie jeden wieczór aby moto przywrócić do stanu oryginalnie fabrycznego.
Oilmaster czy rozrusznik elektryczny-to już dla mnie za duża ingerencja. Poza tym nie ma to jak porządnie sobie kopnąć...
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Lejek

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 16, 2009, 17:44:38 »

Ja natomiast gdybym dorwał okazje OLIMASTERa do 634 to bym zamontował. Plus czujnik, żeby wiedzieć czy pmpa ciągnie olej i tyle. Rozrusznika chyba bym nie zakładał, no chyba że bym wygrał w totka.

http://www.aukro.cz/item636514899_sada_mikuni_oilmaster_cerpadlo_viko_jawa_cz_nove.html
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2009, 17:47:25 wysłana przez Lejek »
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 16, 2009, 22:03:14 »

 <blink> Lejek wytłumacz mi jak wpływa elektroniczny zapłon na moje bezpieczeñstwo?? Bo rzucasz tym terminem na prawo i lewo i się pogubiłem.
Nie da się założyć do Jawy sprzęgła od CZ bo CZ miała silnik Jawy.
Tarcza wychodziła już w modelach 639. Mam bęben- czuje się bezpieczny mimo tego.
Z dozownikiem to wychodziły już jawy w latach 60- żadne to unowocześnienie.
80% zatartych silników 2T ,które miałem okazje naprawiać padło z winy awarii dozownika- żaden to plus, łapy odpadną jak się naleje samemu do baku bąd¼ kanistra odmierzony olej? Ja tam traktuję to jako swego rodzaju rytuał już i bardzo lubię tą czynność. Nie wspomnę już jak ta jawa z tym dozownikiem wygląda ( sterczące linki,węże,rurki)
Wiecie co- to zależy- ale jak ktoś już wspomniał- dla mnie Jawa jest super bo jest prosta. Ale wolna wola...
Tylko nikt mi nie powie,że silnik odpalający od jednego kopa jest mniej klawy od takiego co to pali na rozrusznik.
Nie wiem- lubię Jawę bo to motór dla twardkich jest a nie mientkich.
Zapłon mechaniczny, heble mechaniczne, rozruch mechaniczny. Nie jest to maszyna dla wygodnickich. Niech każdy robi co chce, bo gusta i upodobania sa różne. Mnie te wszystkie rozruszniczki,dozowniczki i inne piczki kojarzą się z pi¼dzikami - skuterkami. A fuuuj. A co ja jakiś niedołężny jestem? <punk> :> <lol> ech- stara szkoła rządzi <thumbup> ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2009, 22:05:19 wysłana przez Jawsim »
Zapisane

Crick

  • Gość
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 16, 2009, 22:53:28 »

Faktycznie rozrusznik i dozownik to raczej zbędny bajer... Ale tarcza to by się przydała, ostatnio jechałem na moto z tarczą z przodu i...  <scared> bębnowi do niej daaaaleko :)
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Rozrusznik elektryczny do TS ki
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 16, 2009, 23:25:14 »

Ja tam traktuję to jako swego rodzaju rytuał już i bardzo lubię tą czynność. Nie wspomnę już jak ta jawa z tym dozownikiem wygląda ( sterczące linki,węże,rurki)


Wygląda jak na kroplówce...
 :-/ <yes>

 :P

Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
rozrusznik elektryczny w jawie

Zaczęty przez teoroch « 1 2 » Mechanika

36 Odpowiedzi
14643 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 11, 2007, 10:11:49
wysłana przez Jawsim
18 Odpowiedzi
8032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 23, 2007, 08:07:34
wysłana przez MaSSeY
Prawie jak rozrusznik...

Zaczęty przez Schiso « 1 2 » Opowieści warsztatowe

25 Odpowiedzi
9466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 10, 2008, 19:18:14
wysłana przez Arek
4 Odpowiedzi
3808 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 19, 2008, 08:05:26
wysłana przez Notofru
46 Odpowiedzi
15841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 07, 2014, 09:47:30
wysłana przez matex1432