Inne > Na każdy temat

Łańcuchy napędowe w Romecie, Jawce i Simsonie.

(1/1)

muczos:
Witam szanowne grono.
Orientuje się ktoś jaki rozmiar łańcucha był stosowany w Simsonkach, jaki w Jawkach i jaki w Rometach? Chodzi mi o współczesne oznaczenia.

Przerabiam Von Trobie napęd motowideł w kombajnie i wykombinowałem to tak że zębatka zdawcza od Simsonka będzie przekazywała napęd na tylną zębatkę od Jawki 50, z tą zębatką na tym samym wale będzie kolejna zębatka zdawcza od Simsonka która będzie przekazywać napęd na tylną zębatkę od Ogara 200, Komara, lub motorynki. W zależności od tego jakie obroty będą potrzebne. Wszystko już fajnie obmyśliłem, tylko nie pamiętam czy łańcuchy w tych motorkach miały taką samą podziałkę. Miałem tego kiedyś sporo, ale powyrzucałem stare łańcuchy na złom i nie mam jak zmierzyć.

Szerokość ogniw nie gra roli, liczy się tylko podziałka zębów.
Przeglądam allegro, ale tam są różne rozmiary sprzedawane do tego samego modelu motoru i już zgłupiałem.

Makaron:
Wszystko jeden czort.

125AREK:
Nie nie jest to jeden czort , ogar 200 jawka, simson mają jeden typ łańcucha  natomiast komarki i romety z polskimi silnikami mniejszy .

muczos:
Nazbierałem na strychu różnych zębatek i zamontowałem do kombajnu. W sumie 4 sztuki. Żeby było sprawiedliwie mam jedną zębatkę od Rometa, jedną od Jawki 50,  jedną od MZ TS 150 i jedną od Jawy 350.

Ekki:
Romet - 415H, Jawka/Simson - 420H

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej