Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 13:35:53
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa 350  (Przeczytany 5669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mimik

  • Gość
Jawa 350
« dnia: Stycznia 28, 2007, 09:02:29 »

Witam wszystkich dawno mnie tu nie było mam pytanie bo nie zabardzo wiem co wybrać na wakacje chce se kupic Jawe 350 lub Mz który z tych motorów jest lepszy, z tego co wiem to Jawy i cz są tañsze a jest to prawdą że są wadliwe ?? byłbym wdzieczny jak ktos dokładnie by mi podał wady i zalety oby dwuch motorów
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 28, 2007, 09:18:44 »

To pytanie jest starsze od węgla.
I jedne i drugie to trupy, i tylko dla ludzi zdecydowanych czego chcą odkrywają prawdę o sobie.
Jeśli nie posiadasz minimum wiedzy technicznej i odrobiny zdolności manualnych, będziesz przeklinał i jedne i drugie, oraz doradców <yes>
Różnica to 1 lub 2 cylindry (generalizując) <yes>
Zapisane

mimik

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 28, 2007, 09:24:45 »

a jest różnica miedzy jawą 350 a cz 350, aha i jeszcze jedno czym sie różni TS od zwykłej jawy ?
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 28, 2007, 09:32:14 »

Generalnie nie ma tam (zmiany) rewolucji.  <blink>Zmiany, moim zdaniem nie mają przełomowego znaczenia. Planujesz wakacje, więc zalecam wontek Naczelnego o jego ,,wycieczce w czasie i przestrzenii
"http://www.demonos.vipserv.org//component/option,com_smf/Itemid,155/topic,806.0%5C
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 28, 2007, 14:08:31 »

MZ czy Jawa? Odpowiedz jest prosta. Jak bedziesz oglądać te motocykle to kup ten który jest w lepszym stanie technicznym... Chyba że masz smykałke do dłubania  :>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 28, 2007, 15:26:07 »

No nie, jak  można na Forum Jawy pytać się co lepsze  Jawa czy MZ  <furious> <furious> <furious>  <lol> <lol> <lol>  :]  :]  :]
 Oczywiście, że Jawa - najlepiej z silnikiem z 12V instalacją.
 No i oczywiście nie zakatowana.
 Do tego duuużo serca i trochę pracy z ona odwzajemni Ci się uczuciem i niezawodnością. ;]  ;]
Zapisane

JAWOWICZ TS

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 28, 2007, 15:34:48 »

Jeżeli masz serce do grzebania w smarach <lol> to troche pracy i jawa będzie naprawde nizewodnym sprzętem na dalekie podróże. MZ są często bardziej zawodne niż zadbane jawy  <cheers>.
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 29, 2007, 07:10:37 »

Zapisane

JAWOWICZ TS

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 29, 2007, 07:37:42 »

Można i tak...  :P
Zapisane

Bart

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 30, 2007, 13:39:16 »

hmm chyba troche nie na temat ale chlopaki nowy jestem.... bardzo zainteresowalo mnie wasze formum, i w zwiazku z tym mam nadzieje ze bedziecie potrafili odpowiedziec na moje pytanie... zamierzam odpicowac moja CZ 350 z 1980r do stanu org. Mam maly problem. Mianowicie odnosnie lakieru jaki byl orginalny kladziony na blachach?? mam zamiar polozyc taki sam tyle ze bedzie mial głebie i polysk....
Zapisane

Bart

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 30, 2007, 14:05:01 »

link do zdjecia mojej CZ. http://maniex.republika.pl/ pozdro for all
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 05, 2007, 13:18:10 »

Kolego Bart jak mogę zamieścić (tak jak twoje) swoje zdjęcia, Maniex....itd. <blink>
Zapisane

Bart

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 06, 2007, 12:00:05 »

Kolego musisz miec konto na onecie(republice) ... zwykle zalozenie strony internetowej... calkowicie darmowe (70Mb - jesli dobrze pamietam)
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 06, 2007, 18:46:26 »

ja mam jedno do powiedzenia ... masz wspaniały motocykl , dopieść go troszke i bedzie extra , jesli mozesz wzuć mi ten sprzet w drugiej strony bo chce zobaczyc  te wężyki od paliwa jak sie łaczą z ga¼nikiem .  Masz dwa kraniki :D
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Jawiarz350

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 08, 2007, 09:26:26 »

Jawa wygląda ja MOTOCYKL :D
a MZ jak duży motorower :>

Pozdrawiam
Zapisane

Kronobel

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 08, 2007, 11:29:42 »

Brat Kronobel tez strzeli tu mały wykład.Mogę conieco powiedzieć ponieważ miałem już kilka MZ.Jedno jest pewne ETZ jest do dupy!!To najgorzej wykonany motocykl tej marki....no chyba że te tureckie mutanty :D.To że Jawy są tañsze wcale nie jest wyznacznikiem ich większej zawodności.Przede wszystkim Jawa ma instalację na kostkach, a to duży plus!W każdej MZ jaką trafiałem instalacja wyglądałą jak kable skąpane w wymiocinach.Jeżeli miałbym wspomnieć o dobrej MZ to z pewnością jest to MZ TS 250.Dobra maszyna tyle że 6V instalacja...a z nimi bywa różnie.Jeżeli jesteś obcykany w tajemnicach prądów to można się pokusić.Wracając do JAWY.Ja moją maszynę kupiłęm 100 km od miejscowości w której mieszkam.Spokojnie pokonała trasę po kupnie.Bez żadnych przygód zrobiłem 1000km po czym rozkręciło mi się sprzęgło.Pierwsze ściąganie pokrywy silnika i okazuje się że JAWA to bardzo czytelna konstrukcja.Wystarczy chwilę poanalizować to co siedzi w środku i już wiemy co jak działa oraz co się spieprzyło:)Miałem w sumie 7MZ i żadna nie byłą to dobrym, mocnym, Pięknym i Niezawodnym motocyklem jak JAWA.Jeżeli poznasz swoją JAWę, pokochasz ją i będziesz poruszął się na niej tak jak na to zasługuje, gwarantuję ci znacznie większą satysfakcję  niż z pyrkającej jak cnotka niewydymka MZ!!Heh, nie wspomniałem o tym że JAWA znacznie lepiej się prowadzi.....hmmm w sumie to JAWA wszystko ma znacznie lepsze :)
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 08, 2007, 12:09:06 »

To i ja coś skrobnę, chociaż temat Jawa vs. MZ był już wiele razy poruszany na forum. Moim zdaniem nie można jednoznacznie powiedzieć, który motocykl jest lepszy Jawa czy MZ bo to są dwa zupełnie inne motocykle, jedynie cenę mają mniej więcej podobną. Osobiście nie dziele motocykli na lepsze i gorsze tylko na zadbane i zajechane, żeby sprawdzić który motocykl jest lepszy (mniej awaryjny), potrzebne są dwa egzemplarze, które dopiero co opuściły mury fabryki, a takich, jak wiadomo nie ma ;). Kronobel podejrzewam, że wśród tych 7 MZ nie było nowego egzemplarza, więc nigdy nie wiesz jakie innowacje wprowadzali poprzedni właściciele. MZ ETZ to dobry motocykl, oczywiście tak jak pisałem, pod warunkiem, że jest zadbany, tak samo jest z Jawą i z resztą nie nowych motocykli.

pzdr
Zapisane

Kronobel

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 08, 2007, 12:16:30 »

Bracie nerlst, nie rzekłęm że ETZ to motocykl zły, a najgorzej wykonany ze wszystkich MZ ( DDR ).A jest to prawdą.¦wiadczyć o tym może mnogość elementów wykonanych z badziewnego plastiku gdzie we wcześniejszych wersjach były one porządne i metalowe.
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 08, 2007, 12:24:51 »

Niestety porządne i metalowe przeważnie = ciężkie, co prowadzi do większego spalania i gorszych osiągów. Jeśli chodzi o ETZ to podobno te z Turcji były "tandetnie" wykonane. Nie jestem znawca MZ więc być może masz racje co do tego, że MZ ETZ to te "najgorsze" wśród MZ, chociaż ja słyszałem inaczej.


pzdr
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Jawa 350
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 08, 2007, 12:38:57 »

Był taki czas, kiedy w sklepie zakupiłem 251- 22000km i skonała.
Następnie ts 350 44000km, odsprzedałem i następny jeszcze pare km dokręcił <punk>.
Zaznaczę, że miałem mniej lat, więcej fantazji (katowałem oba maksymalnie) jawa była mniej denerwująca, wygodniejsza i o wielw lepiej się prowadziła <punk>
Zapisane