Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 06, 2024, 13:50:54
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Nie można przekroczyć 100km/h  (Przeczytany 13618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pav

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 23, 2006, 11:20:01 »

Dzięki Bożko, jestem wdzięczny. Jest problem bo nie prędko będe się miał kiedy do tego dać bo pracuję od 8 do 18 nie dam rady za bardzo ale jak się uda to na "gwałt" będe prubować w poniedziałek, na dniach.
Zapisane

yaarooo

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 28, 2006, 14:41:34 »

Jeszcze raz zapytam... :)

Ile powinna lecieć jawa ts 350 [zapłon oryginalny - mechaniczny, iglica ustawiona na pierwszy rowek od góry] moja leci 120 km\h przy 5000 rpm i nie chce się więcej wkręcać. Pali spokojnie ponad 5 litrów, poza 6 raczej nie wychodzi. Czy jest to normalne czy coś nie tak.........
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 02, 2006, 08:10:26 »

yaarooo mam tak samo ustawioną i jeśli ktoś powie że może więcej niż 130 km/h a spali mniej niż 5 - 6 to nie umie liczyć. Można osiągnąć większą prędkość  :> ale treba pokombinować z zębatką zdawczą na łañcuch i zębatką tylnego koła tzn. pierwszą zwiększyć z 18 do19 (20) zębów a z drugą jest więcej roboty (dobry frezer by to załatwi) stoczyć stare zęby na 0 i wyfrezować nowe jednak trzeba się liczyć ze spadkiem mocy (przyspieszenie poszło w dół ale prędkość do góry) :> <thumbup>ł
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 02, 2006, 12:52:36 »

carlos moja jawa szła więcej tylko ze był to 2 ząbek a spalanie  <scared> około 8-9 litrów na trzecim ząbku mi ją zalewa i nie ma mocy teraz moja jawa pali około 5-6 litrów przy pierwszym ząbku ;) coś mi sie wydaje ze Ts-ki więcej palą od cz więc musze pomyśleć o zmianie ga¼nika  :>
 pozdro
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

carlos

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 02, 2006, 13:14:21 »

co do palenia to się nie przejmuję ile jej wleję tyle spali :D :D :D
Zapisane

Polo

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 02, 2006, 14:34:33 »

Powodem mula nie musi byc wcale silnik ... wiele rzeczy sklada sie na V-max ... takich jak np regulacja Chamulcow ... postaw na centralna nozke i zakrec przednik kolem ,jak sie bedzie krecic w nieskonczonosc to jest bdb ale jak pokreci sie kilka sekund i stanie to chamulce sa za mocno ustawione i tra podczas jazdy co spowalnia motocykl z tylnym kolem tak samo popros kogos niech dociazy przod tak aby tyl byl w powietrzu i zakrec kolem jak sie luzno kreci to jest dobrze a tutaj jeszcze lancuch dochodzi jak jest zbyt mocno naciagniety to mamy spowalniacz i tak samo gdy za slabo ... przyjzyj sie temu a i jeszcze warto bylo by ocenic stan lozysk w kolach ... bo to tez jest  wazne i jak bedziesz uwazal ze sa dobre to dodatkowo je nasmaruj zeby miec z glowy Takze tez sprawdz To

bo kiedys moja motorynka 3 biegowa przy 3 biegu byla strasznie slaba i lekko ustawiony hebel tarl podczas jazdy i skutecznie ograniczal V-max a jawie przy okolo 5tys obrotow sie konczy moment obrotowy i wtedy to ona juz nie ma sily na przyspieszanie gdy blokuja ja heble lub lozyska ...

Powodzenia

i Pozdro

PoLo <cheers>
Zapisane

przemo

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 03, 2006, 09:42:59 »

No ja dopowiem że po wymianie opon Jawa leci mi mniej. Z tyłu mam szerszą  - 4, a z przodu upchalem 3,5 którą musze w najbliższym czasie jednak wymienić.  :(
Zapisane

antek

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 03, 2006, 11:25:17 »

Ja mam jawe ts 4tys.km po kapitalnym remoncie i na platynkach dochodziłem do 130km/h.Teraz mam zapłon elektroniczny VAPE i prędkośc max jest podobna,ciut ponad 130.Pali 5-6litrów,czasami trochę mniej do 90km/h.Przed remontem nie mogłem przekroczyć 120km/h i paliła więcej ,nawet do 7litrów.Też kiedys miałem zapłon parametti dzik 7 i prędkość max na nim 100kmh .
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 03, 2006, 14:26:12 »

przepraszam że wchodzę w wątek kolegi, ale

ale dziśiaj zrobiłem takie <eek> jak odpaliłem jawcie i to 4 razy pod rząd

bo zamiast jedynka i do przodu to ja na kierownice a czarna do tyłu

dopiero za 5 razem dobrze odpaliła przyczym jazda była ok czyżby zapłon

sie przestawił <blink> i czy mieliście taki przypadek?
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 03, 2006, 17:01:00 »

carlos poszukaj na forum było juz o tym a swoja droga to zapłon ¼le ustawion. 
Ja w swojej jawie mam taki temat ze do 3 tys ma muła a pozniej potrafi sie  wkręcic na około 6 i czasem wiecej (oczywiscie podczas jazdy) dodam tylko ze mam troszke zmodyfikowane wkłady tłumików._chyba ze mi ¼le obrotomierz działa :P
 pozdro
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

yaarooo

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #35 dnia: Września 19, 2006, 22:06:40 »

mam taki problem w swojej jawie...

na pierwszych 3 biegach spoko - na 4 jak moto się rozpędzi [solo 120, 2 osoby 100km\h] nagle zaczyna przerywać i szarpać tak jakby brakowało paliwa.
Czyściłem kranik, w koñcu kupiłem nowy - myślałem że to od tego... a nadal jest ¼le.
Jest jeszcze coś takiego że na kraniku normalnie otwartym moto szybciej jedzie, a na rezerwie już przy 90km\h solo zaczynaja się wyżej wymienione objawy...

może jednak to kranik... co z nim zrobić. pomożcie!!!
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #36 dnia: Września 19, 2006, 22:45:58 »

ja stawiam jednak na niedobor paliwa
Ci co osiagaja wieksze predkosci niz wymienione beda musieli zmierzyc wydajnosc dostarczanego paliwa z kranika inaczej nie dojdziemy do ladu
a pomiar moze byc np. w mililitrach na minute
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Płosior

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #37 dnia: Września 20, 2006, 20:52:36 »

co do wypowiedzi Polo chciałbym ją nieco sprostować bo to ze konczy sie przy 5 tys. obr/min moment to nie ma znaczenia przy Vmax do tego są potrzebne koniki mechaniczne bo one pokonują wszystkie opory ruchu a moment obrotowy jest od przyspieszania pozniej przy predkosci rzedu 100 km/h nie odgrywa on juz wiekszej  roli
Zapisane

Polo

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #38 dnia: Września 20, 2006, 22:09:36 »

 "Wysłany przez: Płosior     


co do wypowiedzi Polo chciałbym ją nieco sprostować bo to ze konczy sie przy 5 tys. obr/min moment to nie ma znaczenia przy Vmax do tego są potrzebne koniki mechaniczne bo one pokonują wszystkie opory ruchu a moment obrotowy jest od przyspieszania pozniej przy predkosci rzedu 100 km/h nie odgrywa on juz wiekszej  roli "
 
Otóż kolego :P Pisałem wyraznie że "a jawie przy okolo 5tys obrotow sie konczy moment obrotowy i wtedy to ona juz nie ma sily na przyspieszanie gdy blokuja ja heble lub lozyska ..."  bo niestety jeżeli powyższy error sie tworzy to i koniki nie bardzo pomoga bo na 4 biegu juz jest strasznie ciezko bo jest wysokie przelozenie :D
a moto z sypnietymi lozyskami lub trącymi hebelkamii straszliwie ciezko rozpedzic :P i silniczek sie przy tym męczy :P:)

PoLo
Zapisane

Płosior

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #39 dnia: Września 21, 2006, 23:02:31 »

no sorki polo nie doczytałem  <oops>  cóż można by kiedyś stworzyć wykres trakcyjny jawy (zainteresowani wiedzą co i jak) jest troche pracy ale moze warto ...............
Zapisane

Polo

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #40 dnia: Września 21, 2006, 23:40:57 »

Lajtoowo ;] żaden problem :P

a co do wykresu to przydał by się tylko kto i gdzie go zrobi :(

pozdroo

PoLo
Zapisane

Płosior

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #41 dnia: Września 22, 2006, 00:24:59 »

cóż w przypływie wolnej chwili mógłbym sie za to zabrać tylko skąd wziąść tak:wykrees mocy i momentu ??  niewiem czy w tej ksiażce o jawie jest przełożenia skrzyni tam będą przekładnia główna hmmm sprzęgło bedzie jedną przekładnią razem z zębatką na wale a zdawcza z tą na kole drugą przekładnią :/ troche sie pokomplikuje  no i wymiary do obliczania oporów ruchu :/ jeden jest wiekszy drugi mniejszy no i współczynnik Cx którego napewno nie znajdziemy raczej trzeba bedzie go przyjąć w przybliżeniu ale z motory mają wysoki Cx ok od 1.8 do 2.4
Zapisane

yaarooo

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #42 dnia: Września 22, 2006, 20:28:58 »

Sprawdziłem kranik i według mnie ilość paliwa ściekającego jest wystarczająca, a nawet za duża.

Przeczyściłem ga¼nik i nadal jest ¼le. Jade 120 km\h na godzine przez chwile i zaczyna szarpać, ujme gazu do 100 i moge jechac z taką prędkościa, a jak chce przyspieszyć to na chwilę prędkość wzrośnie a po¼niej znowu szarpie i tak w kółko...

jeszcze jedno pytanie
w ga¼niku są 3 dysze - jedna taka cienka i dwie grubsze, jak bym przez pomyłke zamienił miejscami te grubsze to działo by się coś niedobrego?? :) motor chodzi tak jak chodził wcześniej...

pomożcie bo zwarjuję...

a i jeszcze jedno - świece mam trochę okopcone, może to coś z zaplonem??
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #43 dnia: Września 22, 2006, 23:32:30 »

pewnie ze to moze byc od zaplonu
Zapisane

Polo

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #44 dnia: Września 22, 2006, 23:41:42 »

Co do dwóch dysz :P wiem bo przeszedłem już to na własnej skórze :Dobroty przy wykręceniu powietrza o 1.5 są strasznie wysokie
 i musi miec mula bo ma zamala dysze na paliwo a zaduza na obroty :)

Pozdro

Polo
Zapisane

Michasm8

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #45 dnia: Września 22, 2006, 23:58:17 »

Ja mam na I zabku ustawione i moja w jedna osobe na IV biegu dochodzi do 5 tys( ale ledwo) i czuc na pelnym otwarciu przepustnicy cos jakby dlawienie. Po ujeciu gazu silnik zaczyna pracowac rowniej, ale nie wkreca sie wyzej. W dwie osoby silnik na IV biegu wyciaga okolo 4 tys. Nie mam dostepu do krzywej momentu, ale na wzniesienia wychodzi na 4 biegu, ew. V obr spada do ok. 3.5 tys ale pozniej to juz musi bys ostre wzniesienie zeby zaczely obroty spadac. Mam troche zle ustawiony zaplon, bo od dolu nie ciegnie tak, jak na poczatku sezonu. Ale ponad 2 tys kilometrow od tego czasu robi swoje. :)

Pozdrawiam
Zapisane

yaarooo

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #46 dnia: Września 23, 2006, 16:18:30 »

jeszcze jedno

przewod paliwowy w mojej jawie jest caly czas pusty, paliwo scieka powoli do gaznika, ale tylko wtedy gdy motor jest zapalony. jak zdejme przewod to kranik daje paliwo normalnie czyli duzo wiecej niz moze spalic jawa... jak spowrotem naloze przewod paliwo automatycznie przestaje sciekac [oczywiscie przewod caly czas pusty]

jak to jest bo ja juz nie wiem
Zapisane

bryllu

  • Gość
Odp: Probem z prędkością :(
« Odpowiedź #47 dnia: Września 23, 2006, 18:25:10 »

To o czym mówisz jest normalne :) wiadomo ze po załozeniu bedzie mało leciec bo wtedy pracuje pływak razem z zaworkiem... jak by leciało tak jak po zdjeciu węzyka to by sie motor zalewał... najlepiej jest sobie popatrzec na wężyk i sciekające paliwko przy 130  <punk> robi sie mały wir... niektórymi przyczynami słabego przepuszczania paliwa jest pęczniejąca uszczelka w kraniku- radze wymienic na nową koszt to jakies 2 zł a nie rozwiercać poprzednie otworki... druga sprawa to sitko w baku które tez sie szybko syfi
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 12, 2008, 20:55:49
wysłana przez Jawsim
76 Odpowiedzi
23115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 05, 2013, 13:36:00
wysłana przez Marcin_93
10 Odpowiedzi
4325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 29, 2013, 12:53:38
wysłana przez Marcin_93
16 Odpowiedzi
4441 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 15, 2014, 21:46:54
wysłana przez Bimberpołudnie
95 Odpowiedzi
26635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 30, 2022, 22:49:15
wysłana przez KolibeR