Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 12, 2024, 00:34:22
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Kierunkowskazy  (Przeczytany 8795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sikor

  • Gość
Kierunkowskazy
« dnia: Listopada 09, 2005, 19:12:07 »

Mam problem z kierunkowskazami mianowicie na niskich obrotach migaja dobrze aczkolwiek prawe z inna częstotliwością niż lewe ale to nie problem. Problemem jest to że częstotliwość migania rośnie razem z obrotami silnika co sprawia że powyżej 3 tyś obrotów migacz świeci światłem ciągłym. Co może być tego przyczyną dodam równiez że wszystkie kontrolki które są w danym momencie włączone tez rozżażają sie jaśniej.
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
  • Ile to już lat ?
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 09, 2005, 21:27:41 »

Zamontuj sobie przerywacz elektroniczny a problem zniknie :D
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 09, 2005, 23:06:40 »

Popieram przedmówcę.
U siebie zauważyłem jedną ciekawą rzecz na elektronicznym przerywaczu- jak moto schodzi z obrotów i kierunki są włączone to przy 2000 rpm mignie na moment kontrolka z ładowania. Na klasycznym przerywaczu tego nie ma  :o Postanowiłem sie tym jednak nie przejmować  :D
Zapisane

Sikor

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 10, 2005, 07:10:06 »

Zamontuj sobie przerywacz elektroniczny a problem zniknie :D
Z tego co pamientam to ma być przerywacz do malucha ?? ile on mniej więcej kosztuje ??
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 10, 2005, 07:42:47 »

Może być od malucha, od cieniasa. Ja zamontowałem od wartburga. Opis jest w dziale warsztat->patenty.
Szukaj po prostu najtañszego. Powinien mieć oznaczenia coś jak 2x2x21W.
Zasadniczo pasuje każdy przerywacz kierunków, a ty szukaj po prostu najtañszego. Powinieneś zanale¼ć coś w okolicach 20 zeta
Zapisane

brokacik

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 16, 2006, 20:04:04 »

tez mam takie problemy z kierunkami tylko mam jeszcze wiekszy problem bo nawet jak bym chcial zainstalowac elektroniczny przerywacz to nie moge bo mam instalacje 6 v czy istnieja przerywacze elektroniczne na 6 v?
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 09, 2006, 15:51:23 »

brokacik zacznij od tego czy wszystkie zarowki sa takiej samej mocy bo przerywacz jest na bi-metalu czyli ngrzewa sie i chlodzi(laczy i rozlacza) jak masz inne zarowki to lipa tzn beda efekty specjalne kolejna sprawa to sam przerywacz, jest rozbieralny wymij rozbierz zobaczy czy wszystko ok tzn nie wypalone styki, nie pordzewialy itp moze wyreguluj przerywacz-taka srubka gdzies w obudowie ostatnia rzecz to czy sa na 6V ? ...nie ma <no> ale .... jak jest elektroniczny to ma dzielnik napiecia (tak mi sie przynajmniej wydaje) to taki rezystorek ktory trzeba wywalic i zalozyc inny tak o 80% wiekszy

P.S
jak by sie okazalo ze nie ma dz.nap. proponuje udac sie do sklepu z elektronika i powiedziec co i jak na 110% maja jakies uklady pt. "zrob to sam "  np bezpieczny stroboskop firmy jabel (chyba) spelnia taka funkcje przerywacza w moim moto ...albo sterownik lampy ostrzegawczej
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

WhitePower

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 21, 2006, 12:20:04 »

jak ktos znalazlby elektroniczny przerywacz 6 V to niech da znac. Ja na allegro znalazlem taki (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=92310220) ale to jest chyba na 12 V
Zapisane

semaj

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 21, 2006, 19:49:09 »

Ja na allegro znalazlem taki (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=92310220) ale to jest chyba na 12 V



to raczej na pewno jest na 12V, poza tym nie wydaje się być elektronicznym, nawet w opisie nie ma takiej wzmianki.


Bajdełej.. ja kupiłem jakiś od malacza (bo poprzedni spaliłem:)), ale jest na nim takie oznaczenie, które mnie trochę zastanawia. Mianowicie:

2*21+16W

O co chodzi z tym 16W ?????



Zapisane

KondziorR

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 14, 2006, 19:43:36 »

Też mam instalacje 6V wsadz poprostu przerywacz od trabanta , też 6 v i chodzic bedzie wiecznie :)
Zapisane

adamnajawie

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 14, 2006, 22:01:39 »

hej semaj nie znam się za dobrze ale na moje lewe lepsze oko (-2 D tak na marginesie) może chodzić o to 2*21 to dwa kierunkowskazy a 16 to lamka kontrolna
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 18, 2006, 20:03:40 »



2*21+16W

O co chodzi z tym 16W ?????


Ja miałem Fiata 126p. I powiem wam że ten samochód ma w bocznym błotniku przed drzwiami 3cie światełko kierunku  <lol>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

WhitePower

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 19, 2006, 22:54:41 »

siemka wszystkim, mam malutki problemik z migaczami, przez pewien czas nie maielm migaczy, kupilem nowy przerywacz, podlaczylem wszystki i dziala ale czasamitak jakby nie chcial zaskoczyc, gdy dociskalem styki na nim to tak jakby lepiej lapal, scisnolem dobrze te zlaczki na przerywaczu i daje normlanie ale mam inny problem, jeden z zaciskow (bodajze L) po kilku sekundach od zalaczenia grzeje sie bardzo mocno, normalnie mozna popazyc sobie paluchy, nei zaleznie od tego cz wlaczam lewy czy prawy migacz, jak myslicie czy to moze byc wina przerywacza czy cos w instalce mam pochrzanione :/ z ta instalacja w mojej jawie czesto mialem problemy  <furious>
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 20, 2006, 11:53:22 »

Jeśli się tylko grzeje to oznacza że styk ma zbyt dużą rezustancję co powoduje podgrzewanie połączenia. Jeżeli natomiast zaczyna się to wręcz jarać to ni mniej ni więcej masz zwarcie w obwodzie kierunkowskazów. Na początek polecam dokładnie wyczyszczenie styków drobnym papierem ściernym.
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Kierunkowskazy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 20, 2006, 12:21:56 »

wlasnie tak pomyslalem, wziolem papier i przeczyscilem styki, scisnolem mocniej wtyczki ale grzeje sie dalej, mam nadzieje ze sie nie podpale  <lol>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2930 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 23, 2008, 17:20:08
wysłana przez elomario27
30 Odpowiedzi
13802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 06, 2011, 22:21:47
wysłana przez Saladin
Kierunkowskazy nie mrugają

Zaczęty przez pawelb_ns Elektryka

5 Odpowiedzi
3738 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2013, 19:29:16
wysłana przez czeron
1 Odpowiedzi
927 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 15, 2021, 12:41:07
wysłana przez Blenders
14 Odpowiedzi
1487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 19, 2023, 20:01:58
wysłana przez ripper774