Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 09:25:17
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: odpalanie bez akumulatora.  (Przeczytany 6664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

waberni

  • Gość
odpalanie bez akumulatora.
« dnia: Czerwca 24, 2006, 22:47:52 »

W garazu mam dwa silniki od jawy, jeden w ramie na którym jeżdzie a drugi lezy w kącie przykryty szmatką(od czasu do czasu wsadzany do ramy i odpalany). Noi nabrała mnie chetka na wykorzystanie owego silnika, a mianowicie mam zamiar wsadzic go do gokarda ALE :-/ nie chce mi sie robic całej instalacji. I pytanie brzmi jak zrobić aby silnik palił bez akumulatora o ile jest to mozliwe. <cheers>
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: odpalanie bez akumulatora.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 24, 2006, 23:11:19 »

Na tak zbudowanym zapłonie nie odpalisz bez aku- trzeba by "klasyczny" zapłon iskrownikowy założyć, ale to strasznie dużo roboty bo trza to wszystko poprzerabiać.
Prościej jest albo założyć aku bez ładowania i podładowywać go każdorazowo. Albo lepiej zrobić ładowanie, wydaje mi się że jest to najlepsze rozwiązanie bo roboty z instalacją nie jest aż tak dużo.
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: odpalanie bez akumulatora.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 25, 2006, 01:49:25 »

Waberni masz alternator czy pradnice (6 czy12V ??) bo jezeli masz alternator to sie nie uda uruchomic silnika natomiast jezeli masz pradnice to musisz ja tylko odpowiednio szybko"rozkrecic" i jazda (kiedys z kolega sie zalozylem o zgrzewke piwa o to ze nie da sie uruchmoic silnikana pradnicy w cezecie bez aku - "bateryjke"trzymalemw dloni a kolega biegal z ta cezeta i w koncu podjechlana niej do mnie po akumulator ) wiec sie daje
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Faza

  • Gość
Odp: odpalanie bez akumulatora.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 25, 2006, 11:28:37 »

Waberni masz alternator czy pradnice (6 czy12V ??) bo jezeli masz alternator to sie nie uda uruchomic silnika natomiast jezeli masz pradnice to musisz ja tylko odpowiednio szybko"rozkrecic" i jazda (kiedys z kolega sie zalozylem o zgrzewke piwa o to ze nie da sie uruchmoic silnikana pradnicy w cezecie bez aku - "bateryjke"trzymalemw dloni a kolega biegal z ta cezeta i w koncu podjechlana niej do mnie po akumulator ) wiec sie daje

Jak to odpowiednio szybko ją rozkręcić? sprezyzuj to trochę jak możesz bo niewiem o co chodzi  :D
Zapisane

Gooch

  • Gość
Odp: odpalanie bez akumulatora.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 25, 2006, 12:25:53 »

no chodzi o to zeby popchnąć moto z duza predkoscia aby pradnica wyrobiła na prąd ukł. zapłonowego. W przypadku tak duzego i ciężkiego motocykla jakim jest CZ albo jawa to bedzie dosyć trudne  <lol> Ale poprawa kondycji fizycznej murowana   <thumbup>
Zapisane

waberni

  • Gość
Odp: odpalanie bez akumulatora.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 25, 2006, 12:39:36 »

To każdorazowe ładowanie aku nie jest znowy takie ciezkie, ale jak silnik zgasnie w szczerym polu to go nie odpali. Chyba pozostaje mi zrobic instalacje z ładowaniem z drógiej strony gokardy maja małe przłozenia wiec silnik łatwiej rozkręcić do wysokich obrotów na "pych".
Dzieki za pomoc <cheers>, jak już coś zrobie to opisze rozwiazania jakie zastosowałem.
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: odpalanie bez akumulatora.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 25, 2006, 13:35:11 »

Faza nie pisalem bynajmniej o rozkrecaniu jako demontazy czy rozkladaniu  :P  chodzilo mi o to aby wirnik pradnicy nabral tak duzej predkosci aby nastapilo samowzbudzenie i zeby pradnica sama zasilila uklad zaplonowy (co jest jak najbardziej realne- widzialem cos takiego na wlasne oczy) ale jak juz pradnica bedzie zasilavc zaplon to nie ma co liczyc na jazde z kompletem swiatel  <no> bo pradu z pradnicy jest za malo

a czy to jest az tak trudne to nie wiem ale iza bez aku duzo ciezej jest uruchomic
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Faza

  • Gość
Odp: odpalanie bez akumulatora.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 25, 2006, 13:58:00 »

Ok już zrozumiałem. Sam mam przerobioną WSK 175 bez akumulatora, więc byłem ciekaw czy da się przerobić również Jawe. A co do WSK bez akumulatora to pali od kopa :>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Odpalanie bez akumulatora ?

Zaczęty przez kozak471 Elektryka

15 Odpowiedzi
14544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 21, 2011, 20:32:26
wysłana przez muczos
5 Odpowiedzi
3264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 06, 2015, 16:59:03
wysłana przez Marcin_93
1 Odpowiedzi
2248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 27, 2015, 15:34:03
wysłana przez Turbo
4 Odpowiedzi
2172 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 24, 2017, 16:06:31
wysłana przez elroj
14 Odpowiedzi
3002 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 09, 2019, 15:59:31
wysłana przez azbescik2