Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 18:22:21
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Kontrolki akumulatora  (Przeczytany 6745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pawlik666

  • Gość
Kontrolki akumulatora
« dnia: Września 10, 2006, 10:12:55 »

Jedze na cz z akumulatorem bez ładowania dlatego że nie umiem tego zrobić i jest to drogie .I mam pytanie czy jest możliwość zrobić takie kontrolki które pokazywały by mi ile bym mógł na nim jeszcze przejechac nie chdozi mi o dokładny pomiar tylko taki żebym zdążył dojechać do domu jakby coś
Zapisane

cinq

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: Września 10, 2006, 10:23:26 »

podłączy żarówkę 6V do tego aku, wyprowad¼ ją sobie na budzik i będziesz widział, że jak świeci mocno, to jest dobry aku a jak słaby to słaby, tyle, że taka żaróweczka też trochę mocy pochłania ;ppp
dobrym rozwiązaniem byłoby jeszcze włącznik dać i po prostu co jakiś czas byś sobie sprawdzał poziom mocy.
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: Września 10, 2006, 10:35:39 »

Czego nie umiesz zrobić i co jest drogie? Ważne żeby był sprawny regulator napięcia i szczotki z szczotkotrzymaczem. Jeśli nawet to wszystko masz zepsute to na zakup tych części nie powinieneś wydać więcej niż 50zł to chyba nie tak dużo? A przecież niekoniecznie masz to zepsute, tak czy inaczej schemat instalacji do ręgi i do roboty to nie jest taki trudne, po co wymyślać jakieś wska¼niki i je¼dzić jak jakimś skuterkiem elektrycznym czyli dopuki aku się nie rozładuje. Jak nie bedziesz czegoś wiedział to się pytaj i tyle.



pzdr
Zapisane

Pawlik666

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: Września 10, 2006, 14:05:05 »

Ja sie z ogara na cz przesiadlem takze ja wogule teraz nierozumiem dużo rzeczy .Myslalem nad zamontowaniem miernika pradu bo żarówka mało by mi pokazywała.W sumie żebym miał jakiś artykuł na temat jak to wszystko zrobić to może i chciałbym się nad tym bobawić  nabyć przy tym nowych umiejętności ale potrzebuje jakiegoś wprowadzenia . Ja ją kupiłem za 200złdlatego może i sie wydawać że wszystko do niej jest drogie :) no ale widzisz 50zł za te części do tego akumulator 6 v i prostownik 6v i już tyle co dałem za motor.

PS: jezli komuś by się nudziło albo jest chętny do pomocy to zapraszam na gg:676986
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2006, 14:12:48 wysłana przez Paweł xx »
Zapisane

quick

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: Września 10, 2006, 14:22:58 »

Jesli dales 2 stowy to nawet jak dolozysz jeszcze dwie to i tak wyjdzie 400 zeta (czyli nieduzo) a bedziesz mial sprawny motor i nie bedziesz sie musial martwic czy dojedziesz co domu :P http://arecki113.republika.pl/index.html tu masz schemat popatrz czy wszystko jest dobrze podlaczone, a jak nie to mysl, pytaj i rob :D nie ma co kombinowac to nie jest trudne ani drogie

PS. W instalacji 6V nie ma prostownika :P
Zapisane

Pawlik666

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: Września 10, 2006, 18:06:31 »

Prostownik (przecierz trzeba czymś akumulator naładować ) schemat dobra rzecz ale przenieśc go na real na motor to już nie taka prosta sprawa.400zł to dopiero będzie motor z ładowaniem a reszta do zrobienia dużo dużo więcej . Ja się moge poświęcić i całą kase jaką ma też tylko chciałbym żeby to na tą kase wyglądało
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #6 dnia: Września 10, 2006, 18:21:18 »

Tylko pó¼niej nie narzekaj że czta czy jawa to złom bo masz wieczne problemy z zapłonem itd.... jak robić to porządnie(!!!!!!!!), a motor kupuje się taki jaki stać Cię utrzymać - ja np. nie kupuję sobie 10-letniej CBR'y bo mnie nie stać tegonaprawiać.Ot i wszytsko na ten temat.
Zapisane

quick

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #7 dnia: Września 10, 2006, 18:32:52 »

To podlacz sobie pod akumulator zaroweczke i jezdzij po 10 kilometrow, milej jazdy. Jak mi sie zj... ladowanie to rozkminialem co i jak az naprawilem, ale to twoja sprawa wiec rob co chcesz, tyle.
Zapisane

Pawlik666

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #8 dnia: Września 10, 2006, 21:26:40 »

Ale wlasnie o to chodzi że ja nie chce złomem jedzic tlyko ją kupilem bo myslalem ze sprzedam ja za wiecej lub naprawie okazało sie że ładowanie padnięte jeszcze pomyśle bo juz a jeszcze nie zrealizowane zamowienie na 130zł i jeszcze te ładowanie porpostu n9ie chcem zeby wyszlo zbyt duzo bo jak bede usial sprzedac to nie odzyskam tej ceny a wiec jak nie mam ładowania ani nic to jak najprosciej zrobic  ladowanie ?
Zapisane

quick

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #9 dnia: Września 10, 2006, 22:26:10 »

Naprawa nie powinna duzo kosztowac u mnie wystarczyl zakup regulatora napiecia i przylutowanie konca uzwojenia wirnika bo odpadl i koniec.

A co chcesz robic z tym motorem? Chcesz naprawic i sprzedac odrazu czy naprawic i cieszyc sie jazda?
Jesli chcesz jezdzic to nie ma innej opcji niz wsadzic w moto troche kasy(to sie nazywa koszta eksploatacji :P )bo z naszymi bolidami tak jest ze sa troche awaryjne i kaprysnie ale jak sie dobrze je traktuje to beda jezdzic i jezdzic. A jak chcesz sprzedac to zrob to od razu i nie bedziesz mial takich rozterek :>
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #10 dnia: Września 10, 2006, 22:40:58 »

Jawy awaryjne i kapryśne? Nowa CBR'a też może być awaryjna i kapryśna, ale nowej CBR'y nikt nie bedzie traktował jak Jawy, tzn. Jawy są tanie i większość ludzi nie traktuje Jawy jak motocykl tylko jak coś do zakatowania (stawianie na koło, palenie gumy), dlatego teraz Jawy są takie jakie są. Ale wystarczy troche kasy i serca i masz zajebisty motocykl do normalnej jazdy  <thumbup> Podejżewam, że nie bardzo zależy Ci na tym, żeby je¼dzić Jawią, a raczej tylko, żeby kupić tanio, sprzedać i troche zarobić to po prostu rozkręć ją co do jednej śrubki i posprzedawaj części na allegro napewno zarobisz więcej niż 200zł.


pzdr
Zapisane

quick

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #11 dnia: Września 10, 2006, 23:12:08 »

Napisalem ze jak sie o nie dba to to bedzie jezdzic i jedzic. Nie ukrywajmy Jawy i Cezety nie sa wzorem bezawaryjnosci :P Kazdy traktuje swoją jawcie jak chce ja o swoja dbam nie probuje palic gumy stawiac na kolo czy inne cuda niewidy bo to nie jest motor do tego i juz  :) I nienawidze takich co kupuja jawe/cz i sprzedaja na czesci bo nie potrafia czegos naprawic to ,,przynajmniej zarobie" bo to sa motocykle z dusza i powinno sie je traktowac z szacunkiem  <furious>  <offtopic> troche zboczylismy z tematu, sorka
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #12 dnia: Września 11, 2006, 06:56:31 »

Paweł pokolei

jest tak jak koledzy mówią

albo do śróbki i na allegro

albo się za to bierzesz i dokładasz nawet 400 zeta i chodzi czta

Jak nie masz ładowania to zacznij od prądnicy - podłącz żarówkę w układ i sprawd¼ czy świeci, jeżeli tak to idziesz dalej do regulatora napięcia i sprawdzasz czy z niego wychodzi prąd, jeżeli wychodzi to dalej aż do skutku.
moim zdaniem sprawd¼ prądnice czy ma

1. dobre szczotki
2. magnesy na stojanie wirnika (obudowie) czy przyciągają metal (śrubokręt)
3. czy wirnik ma obwód zamknięty (bateria żarówka i dwa kabelki)
4. jeżeli prądnica jest sprawna i daje prąd to regulator do sprawdzenia (najlepiej podstaw nowy
Zapisane

Pawlik666

  • Gość
Odp: Kontrolki akumulatora
« Odpowiedź #13 dnia: Września 11, 2006, 08:13:37 »

Ja kupywałem cz pod takim planem bo była nie na chodzie jak  odpali silnik i bedzie chodziła tak w miare to robie dalej jak nie to sprzedaje bo 200zł to bylo malo i msyalem ze sprzedam za wiecej i teraz chilabym ja zostawic ale  teraz mi na droge i wyskoczyła rodzina .Ale postanowiłem że będe go robił .Dzięki za rady napewno z nich skorzystam i jak bede ial znowu jakiś problem to napisze .Musze teraz pogadać ze szfagrem który pomoże wszystko mi po sprawdzać i zaczynam remont .Jeszcze raz dzięki
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 31, 2006, 21:17:21
wysłana przez lucaszz
4 Odpowiedzi
3656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 11, 2006, 22:41:03
wysłana przez WhitePower
5 Odpowiedzi
4764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 01, 2010, 10:58:37
wysłana przez kwinto29
0 Odpowiedzi
1422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 10, 2016, 21:26:56
wysłana przez adrianus15
0 Odpowiedzi
1837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 09, 2017, 14:52:02
wysłana przez KML