Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 03:42:16
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Cz 350 mojego kolegi psuje świece na dwóch cylindrach  (Przeczytany 8259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BoNes

  • Gość
Odp: Cz 350 mojego kolegi psuje świece na dwóch cylindrach
« Odpowiedź #25 dnia: Października 22, 2008, 08:32:19 »

¯eby było jasne, nie każdy olej jest do silników wysokoobrotowych.
olej do pił czy tam kosiarek jest powszechnie dostępny, dobrze się sprawuje i jest dobry cenowo wiec ludzie go kupują. Mixol olej już ma swoje lata ( może go udoskonalają ale nie wiem ), dużo użytkowników już miało z nim problemy a ze wszyscy tematy czytają to po pewnym czasie wieść się rozchodzi i wszyscy go odstawili.
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Cz 350 mojego kolegi psuje świece na dwóch cylindrach
« Odpowiedź #26 dnia: Października 22, 2008, 09:15:50 »

Bones co do problemów to przeważnie ¼le dobrana ciepłota plus gówniane świece, tak można spokojnie lać mixol jak ktoś lubi:) Nie wprowadzajmy paranoi że mixol do dupy itp, faktycznie właściwości smarne minimalnie gorsze niż półsyntetyk orlenu nawet, tylko jest jedna różnica, mixol nie rozpuszcza nagaru, syfu itp. a pó¼niej niektórzy się dziwią że im wywala płynną smołe przez uszczelnienia kolanka/tłumiki itp.( tylko w sytuacji kiedy całe życie było jeżdzone na mixolu i ktoś przechodzi pod koniec żywota silnika na pół-syntetyk)  Ja stosuje mixol w motocyklu który teraz mam, ma on gdzieś z 5 tys km do remontu. Burzy od strzała, nic świecy nie psuje:D

Gringo tak wygląda ta świeca:
http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/461/46/26/461462680
zobacz sobie co piszę na pudełku przy okazji, taka mała ciekawostka. Na  świecy masz znaczek "1" tzn. w PRL-u oznaczano tak grupę lub klasę jakościową, oczywiście "1" to najwyższa półka:)

Sprawdzałem odpowiedniki świec:
Iskra f75 = NGK b6HS ( b8HS), Brisk N15C( N15YC)
Jak ktoś znajdzie denso to się przyda, żeby było jasne.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 17:33:04 wysłana przez Wojt@s »
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Cz 350 mojego kolegi psuje świece na dwóch cylindrach
« Odpowiedź #27 dnia: Października 22, 2008, 22:50:37 »

wojtku prosze nie rozsiewaj wiejskich mitów ;] Oleje syntetyczne zadnego nagaru nie wymywają! liczba czysztczaca jest minimalnie wieksza przeważnie 0,1 wieksza od oleju mineralnego! To tak samo jak bys powiedział ze olej mineralny jest olejem gestszym.... tak jest gestszy w temperaturze 20 stopni ale po rozgrzaniu silnika zamienia sie w cos podobnego do wody a syntetyk praktycznie niezmienia swojej gestosci.
Zapisane

Jawomaniak

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 149
  • Jawa Ts 350 typ 638-1 . Suzuki GSF 1250SA Bandit
Odp: Cz 350 mojego kolegi psuje świece na dwóch cylindrach
« Odpowiedź #28 dnia: Października 23, 2008, 00:11:57 »

cz ma nadal zaolejone świece zapinka na iglicy ga¼nika jest na trzecim ząbku od góry czy w ten sposób ustawia się poziom paliwa w cz?? regulując położenie iglicy
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Cz 350 mojego kolegi psuje świece na dwóch cylindrach
« Odpowiedź #29 dnia: Października 23, 2008, 08:56:48 »

HubertBaran to powiedz mi czemu w wielu przypadkach nawet były takie tematy na forum, zaczyna zamieniać się nagar w czarną ma¼?
Przecież taki olej to 99% bazowego oleju, a 1% to właśnie są dodatki w tym dodatki czyszczące, i nie można wykluczyć że likwidują nagar. Coś musi w tym być.

Iglica odpowiada za średnie i wysokie obroty.
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Cz 350 mojego kolegi psuje świece na dwóch cylindrach
« Odpowiedź #30 dnia: Października 23, 2008, 09:32:58 »

Ale mineralne oleje tez maja określone dodatki ;]

Przewaznie problemy z wyciekami oleju po zmianie na syntetyczny sa zwiazane własnie z wzrostem ciśnienia, olej jest gestszy nie tak bardzo wrazliwy na temperature. 
Zapisane

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Cz 350 mojego kolegi psuje świece na dwóch cylindrach
« Odpowiedź #31 dnia: Października 23, 2008, 10:52:28 »

Cytat: Wojt@s
co do mixolu i tañszych olei, te motocykle były koncepcyjnie projektowane pod użycie takowych olei, więc nie wypisujcie bzdur, je¼dzili ludzie latami, o dziwo przy właściwej eksploatacji od nowości motocykle na mixolu trzaskały tysiące kilometrów liczone w dziesiątkach.

Pierwsza podstawowa sprawa-je¼dzij na najlepszym oleju na jaki Cię stać i jakiego możesz użyć w swoim sprzęcie. A że się je¼dziło na luxach i mixolach-bo nie było nic innego, mixol był szczytem luksusu jeszcze 20 lat temu /jeszcze pamiętam te chore czasy, kiedy kupowało się całe kartony Mixolu na zapas-w białych, okrągłych butelkach/. lux to najgorsze g...., rodem z lat 50-tych ubiegłego wieku, ciężki w zapłonie, trudno mieszalny, rozwarstwia się. Efekt? Zależnie jak się rozwarstwi, silnik pracuje albo prawie na samym oleju z dna zbiornika, pó¼niej niemal na czystym benzolu. Jak ma osiągnąć normalne przebiegi? Od takich olejów gorszy jest tylko brak oleju. Mixol to była jakaś licencja /jak zawsze w PRL-u, ale też jak zawsze nowinka opó¼niona o jakies 15 lat/, wprowadzony w latach 80, co sugeruje że technologicznie jest to przodukt z lat 70tych. Wątpię, żeby w niego inwestowano i rozwijano dalej-z punktu widzenia ekonomii nieopłacalne. Jego dni i tak są policzone. Używany raczej z sentymentu niż potrzeby.

Co do wisienki, nie wiem tak naprawdę co o niej myśleć-sam na niej jeżdzę. Na pewno o wiele nowocześniejszy, patrząc po gęstości, prawdopodobnie też jakaś licencja, co pocieszające.

Nowe silniki wysokie przebiegi zawdzięczają nie tylko nowym materiałom ale także nowym olejom. Jak smarujesz, tak je¼dzisz.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2008, 21:42:42 wysłana przez bakczysaraj »
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Jawomaniak

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 149
  • Jawa Ts 350 typ 638-1 . Suzuki GSF 1250SA Bandit
Odp: Cz 350 mojego kolegi psuje świece na dwóch cylindrach
« Odpowiedź #32 dnia: Października 23, 2008, 20:36:33 »

wystarczyło iglice opuścić teraz świece są koloru piaskowego  <thumbup> DZIęKI WSZYSTKIM  <cheers> zamykam wątek
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jawa "psuje" świece

Zaczęty przez szymussss160 Mechanika

9 Odpowiedzi
4570 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2008, 16:21:33
wysłana przez bakczysaraj
1 Odpowiedzi
2661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 05, 2012, 21:47:15
wysłana przez patryk sagan
Tłumik jeden zamiast dwóch

Zaczęty przez kozak471 « 1 2 » Szybka interwencja

32 Odpowiedzi
13826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 15, 2012, 00:09:21
wysłana przez marian
1 Odpowiedzi
2400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 15, 2013, 16:44:39
wysłana przez waldip
4 Odpowiedzi
1954 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 21, 2020, 20:05:57
wysłana przez suchy