Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 03, 2024, 22:38:12
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all 350] Czoło wału  (Przeczytany 18435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p_bogdan

  • Gość
[all 350] Czoło wału
« dnia: Styczeń 30, 2006, 14:44:40 »

Witam,
potrzebuje jednej części, która jest mi bardzo potrzebna. Problem w tym że nie wiem jak ona sie dokładnie nazywa, ale ją opisze. Chodzi o osłonę łozyska na wale korbowym. Tama aluminiowa obudowa skręcana dwiema śrubami. Chodzi o to jak sie nazywa, czy  można ją kupić jako nową , jeśli tak to za ile. spróbuje dać załącznik z przekrojem silnika, strzałka oznacza ów część. Na zdjęciu jest silnik TS, ja mam CZ-tki, wieć chodzi o część w CZ-cie.
 Dziękuje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 22:25:03 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:28:42 »

Witam, jest to tzw. czoło wału. Obecnie robią dużo lepszą wersję oryginału bo nie oszczędzają na materiale, jest ono pełne i całą swoją powierzchnią styka się z karterami. Zapewnia to lepsze odgrodzenie od siebie komór korbowych. Jest ono również masywniejsze od starego i lepiej przeciwdziała wyginaniu się wału zwiększając jego żywotność. Można je kupić np. u Ruszczyka za ok 85zl.
Mądrzy ludzie radzą przebić przez mocno skręcone nowe czoło stare łożysko ze środka wału bo może być trochę za mały otwór i nowe łożyska szybciej padną.
 
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:36:54 »

Acha, głowy nie dam czy w CZ jest tak samo, ale jak cóś to mądrzejsi na pewno mnie poprawią ;P
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
  • Ile to już lat ?
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:54:24 »

W CZ jest czoło wału ale innej budowy.Z prostej przyczyny:w Cz jest tylko jedno łożysko pomiędzy przeciwwagami a w Jawie dwa.Za to rozmiar łożysk jest taki sam.Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu przebijać łożysk.Przecież w fabryce dobrze wiedzą jaki rozmiar mają łożyska w czole wału.A poza tym łożyska powinny ciasno siedzieć w czole, w innym przypadku mogłyby sie przekręcić.
Zapisane

p_bogdan

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2006, 00:16:57 »

Po zmianie przepisów można sie bawić silnikami tzn zmieniać bez żadnch problemów, więc sie zastanawiam czy nie kupić jakiegoś silnika. Wiadomo, że jak sie zrobi samemy to jest pewność, że sie poje¼dzi. A jeśli chodzi o ten wał, dałem go do regeneracji, zrobiłem na nim ponad 2500 km, i sie rozwaliło środkowe łożysko, okazało sie że są czopy deczko przytarte i uznał to za wine rozwalenia łożyska tzn , że boczne nie trzymały i duża siłą szczłą na środkowe, ale i tak uważam że mnie nacioł. Tomek napisałeś "Obecnie robią dużo lepszą wersję oryginału bo nie oszczędzają na materiale, jest ono pełne i całą swoją powierzchnią styka się z karterami." czyli zamiast łożyska jest coś takiego?? Zgadza sie ?? A może zamienić silniki, bardziej mi odpowiada silnik CZ, TS lubiały sypać skrzynie. CZ mało palą, zwłaszcza mój motor, więc chciał bym pozostać przy CZ.
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2006, 00:32:39 »

Nie nie, łożyska zostają po staremu :) Myślę że to zdjęcie wszystko wyjaśni
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
  • Ile to już lat ?
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2006, 11:16:07 »

Na regenerowanym wale w najgorszym razie powinienes przejechać 10000 km.Myslę że "majster"zwalił winę na wał a nie na siebie.Dobrze że Ci nie powiedział że to ty zepsułeś to łożysko ;D     Skrzynie biegów w CZ i Jawie są takiej samej budowy i jeżeli coś się złego dzieje ze skrzynią to jst to przeważnie wina złej (ciężka prawa dłoñ,mały ścisk w lewej dłoni ;) ) eksploatacji.Poza tym ludziom na Jawach wydaje sie że maja pod sobą TS-portowy motor I:]  .Ale sportowy to on niestety nie jest.  Ale fakt jest taki że sam silniki jest trwalszy w CZ <worship>
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2006, 11:19:29 wysłana przez STÓWA »
Zapisane

p_bogdan

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2006, 12:37:04 »

Trzeba przyznać że coś takiego poważnie wygąda.Ile takie cudo?? i gdzie można coś takiego nabyć ?? W CZ są różne łożyska po prawiej i lewej stronie ?? A ta część będzie pasowała do mojego wału czy to tylko jest robine na użytek JAwy TS ?? JAk bardzo te dwa typy sie rożnią? wiem że TS ma dłuższe czopy (chyba).
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2006, 12:49:51 wysłana przez p_bogdan »
Zapisane

p_bogdan

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2006, 13:17:46 »

niech mi ktoś napisze jak sie powinno montować wał żeby go nie uszkodzić, pisze żeby nagrzać połówki, nie mam czym ich nagrzać. W jednym z postów widziałęm, że ktoś napisał że jest przyrząd,  który poprzez kręcenie śróbą wbija wał w połówki, podobno podobny do tego co rozpoławia, może ma ktoś fotke albo schemat czegoś takiego, dzięki uprzejmości jednego Pana mam schemat rozpoławiacza, a tamtego nie mam. Odpiszcie jeszcze na post powyżej.
Dzięki z góry!
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
  • Ile to już lat ?
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2006, 17:22:43 »

Czoło wału od Jawy niestety nie podejdzie do CZ.Po prostu w Cz jest ono większej średnicy i jest węższe (jedno łożysko).£ożyska po obu stronach wału są takie same 6305.O schemat wciskacza wału zapytaj Johnnego .On to opisywał,i przestañ pisać per pan.Na tym forum wszyscy jesteśmy posiadaczami Jaw i CZ i traktujmy siebie jako równych nie dzieląc się na tarszych i młodszych(przynajmniej ja tak uważam).   TO JEST DYSKRYMINACJA !!!!!!!!!!! ;D       Jakby co to ja mam takie czoło wału ale starszego typu.Z resztą nie wiem czy do Cz robili pełne.Problem z czołem i nieszczelnościami przez nie powodowanymi pojawił sie dopiero na szeroką skalę w TS.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2006, 17:28:44 wysłana przez STÓWA »
Zapisane

p_bogdan

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2006, 19:53:37 »

No to w miare coś wiem, ja już raz silnik złożyłem, ale ta kaszana z wałem teraz mnie będzie troszke kosztować. Dzięki za pomoc w tej sprawie. 
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2006, 19:55:30 wysłana przez p_bogdan »
Zapisane

xwezej

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2006, 18:26:58 »

dobrze zaopatrzony sklep niewiem czy tani wedlre mnie tak link do sklepu poszukaj napewno zmnajdziesz to czego potrzebujesz
/www.agmot.strefa.pl
Zapisane

p_bogdan

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2006, 11:54:33 »

no znalazłem, czoło wału kosztuje do CZ ... 80 Zł  :'( ale jak motorek wyjedzie to sie opłaci.
Zapisane

Macias

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2006, 14:30:15 »

Też mnie czeka kupno czoła wału. Dopiero teraz na zdjęciu zobaczyłem jak to pełne wygląda. Tak na oko to powinno być o wiele lepsze od oryginalnego. Mam nadzieję że zadziała.

P.S. Czy może ktoś mi powiedzieć na podstawie zdjęcia które załączam, czy (chyba tak to się nazywa) uszczelniacz labiryntowy jeszcze się nada czy wymienić.
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
  • Ile to już lat ?
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2006, 20:59:37 »

Jeżeli te wgniecenia po kołku nie są zbyt głębokie to spkojnie możesz nic nie robić.Dla świętego spokoju przesmaruj występ tego pierścienia(ten powgniatany)równomiernie silikonem i poczekaj aż podeschnie zamieniając się w gumę.Potem poskrecaj wszystko i powinno grać.Tego pierścienia i tak nie jesteś w stanie sam wymienić .Ale gdybys juz regenerował wał to lepiej to wymieñ,będziesz miał spokojne sumienie że wszystko powinno być ok.W razie gdyby ,silnik niechciał palic(odpukać w każde niemalowane drzewo) ;) będziez wiedział że z uszczelnieniem wszystko jest ok.
Zapisane

Macias

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2006, 09:45:12 »

I o to mi chodziło. Juz zaczalem sie rozgladac za warsztatem, regenerujacym waly w trojmiescie ale jak wisac nie bede musial tego robic. Wiem ze sam tego nie jestem w stanie wymienic, bo chyba tam jakiejs prasy uzywają czy innego diabła. Dzięki za konkretną odpowied¼. ;D
Zapisane

Macias

  • Gość
Odp: Szukam częśći!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 08, 2006, 13:35:11 »

Jednak sprobuje wskrzesic stare kartery, be te ktore kupilem nadaja sie do....  Załączone zdjęcie przedstawia karter lewy, wał trze o niego z tytułu składania młotem. Zbiorę tokarką cienką warstwę i zobaczymy co będzie.
Chyba że zostawić tak jak jest i się ułoży tz wał zetrze karter tak że nie będzie chaczyć???
Zapisane

Macias

  • Gość
Czoło wału - ceny
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2006, 10:25:14 »

Nie zakładam nowego tematu żeby bajzlu nie robić, a wiem że tu zajrzycie.
Dzwoniłem do sklepu w Gdañsku i za czoło wału do TS-ki zaśpiewali mi 120zł. Czytałem gdzieś na forum że u nijakiego Pana Ruszczyka jest ono za ok 85zł. Pytanie mam takie: Czy możecie podać mi namiar na ten sklep i czy prowadzi sprzedaż wysyłkową bo z Gdyni jestem?
A nie będę przepłacał 30 zł.
Zapisane

nerlst

  • Gość
Czoło wału - ceny
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2006, 11:30:45 »

http://www.agmot.strefa.pl/sklep.php?k=14 tutaj czoło wału do Twojej Jawy jest za 68zł nowe + 9zł koszt przesyłki. Wysyłają priorytetem, wiec po 3 dniach częsci są u Ciebie. A świeca jest hmmm... mokra, ale tylko troche.

pzdr
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Czoło wału - ceny
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2006, 11:53:13 »

Nie zakładam nowego tematu żeby bajzlu nie robić, a wiem że tu zajrzycie.
A ja i tak zrobiłem z tego nowy wątek  ;P
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Czoło wału - ceny
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2006, 11:53:56 »

http://www.agmot.strefa.pl/sklep.php?k=14 tutaj czoło wału do Twojej Jawy jest za 68zł nowe + 9zł koszt przesyłki.

Pytanie tylko czy to jest tradycyjne czoło czy pełne?
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Czoło wału - ceny
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2006, 12:00:51 »

Jest tam tel. do tego sklepu, wystarczy zadzwonić i się zapytać. Jeśli są dwa rodzaje tego czoła wału to podejżewam, że mają w tym sklepie też ten drugi rodzaj. A co z dziagnozą, co do mojego problemu? Zalewa mi świece?
 
Aha tam są zresztą fotki tych części (ikonka aparatu obok  ;) )
pzdr
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2006, 12:06:36 wysłana przez nerlst »
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Czoło wału - ceny
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2006, 14:18:13 »

tu masz adres sklepu P. Ruszczyka http://www.impol.global.pl/
ja bede do niego najprawdopodobniej wysylal wal do regeneracji czolo u niego kosztuje 85 zl i jest to pewnie to pelne czolo, on ma same czeskie oryginalne czesci i na takich czesciach regeneruje wal
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Macias

  • Gość
Odp: Czoło wału - ceny
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2006, 14:57:39 »

£oto czoło wału za 68zł. Moim zdaniem jest ono pełne...

Demonos co tam grzebiesz? Emoty poznikały i zostało tylko kilka.  :)
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Czoło wału - ceny
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2006, 15:23:50 »

£oto czoło wału za 68zł. Moim zdaniem jest ono pełne...

Faktycznie, jest pełne. Kurcze, wyjątkowo tanio...  <thumbup>
Cytuj
Demonos co tam grzebiesz? Emoty poznikały i zostało tylko kilka.  :)

A zmieniam emoty  :P i już jest ich z powrotem więcej  <offtopic> :D
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2006, 11:29:59 wysłana przez -Demonos- »
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
4553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 15, 2012, 15:21:04
wysłana przez Mofeix
12 Odpowiedzi
4643 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 16, 2012, 17:13:37
wysłana przez kozulec
3 Odpowiedzi
2675 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 13, 2014, 06:04:11
wysłana przez von_Majzel
1 Odpowiedzi
2126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 20, 2014, 19:47:22
wysłana przez holger RIP
3 Odpowiedzi
2895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 03, 2014, 15:42:54
wysłana przez azbescik2