Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 23:43:47
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: problem z obrotami jawa cz 350 ts  (Przeczytany 4717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartol

  • Gość
problem z obrotami jawa cz 350 ts
« dnia: Września 01, 2011, 21:41:23 »

Witam. Najpierw napiszę coś o mojej Jawie. Kiedyś, gdy należała do mojego brata normalnie śmigała itd. Od momentu, jak mi ją podarował, zaczęły się rodzić kłopoty. Najpierw problemy z regulatorem napięcia. Winny był prawdopodobnie wirnik, który już wymieniłem i jak na razie regulator się nie przepala [zamknę tamten temat jak przejeżdżę sezon i mi się nie przepali kolejny regler]. Jak naprawiłem wirnik, pojawił się ten problem (może istniał już wcześniej, ale wtedy myślałem tylko o płonących regulatorach napięcia:) )
Otóż problem wygląda tak:
1. Pali od kopa, za 1,2 lub 3 razem. Więc jest super.
2. Odkręcam manetkę na biegu neutralnym - trochę buczy na początku (ok. sekundę) i potem ładnie zwiększa obroty do maxa. Więc to chyba też już lepiej po prostu nie może być (?)
3. Włączam bieg, puszczam sprzęgło i.......... buuuuuuuuuuuuuuuu... umiera tak, jakbym miał zaciągnięty hamulec ręczny i jak ruszam to mi powoli gaśnie, muszę wcisnąć sprzęgło, nakręcić do 5k obrotów i puścić szybko sprzęgło, to wtedy się rozbuja i jedzie (wolno przyśpieszając).
4. W trakcie jazdy na dwójce czy trójce też nie jest zbyt dobrze, bo naprawdę przyśpieszenie jest mega shitowe. Do czwórki nawet nie przyśpieszyłem:/ Wygląda to tak - odkręcam manetę i przyśpiesza i potem buuuuu i potem zaskakuje i przyśpiesza i potem znów buuuuu (buuuu = spadają oborty, silnik się dusi).
5. Z tłumików nawala czarne coś jak szalone.

Co jest mojemu motorkowi? Chciałbym ponadto nadmienić, że od naprawy wirnika (w lipcu) prawie wcale nie jeździłem (ok 20 km), z powodu wyżej opisanego jakże szeroko.

1. Kupiłem nowy gaźnik, myślałem że to jest problemem - dupa, jest tak samo. Za parę dni, jak będę miał czas, to go odkręcę i wyreguluję do tych przepisowych 11 mm (chociaż jak jest nowy, to chyba powinien być wyregulowany, nie?)
2. Świece wymieniałem miesiąc temu.
3. Próbowałem jeździć bez filtra powietrza - tak samo.
4. Mieszanka ok, świeżo nalana.
5. Zapłon regulowany chyba już 10 razy (w ciągu miesiąca), zgodnie z książeczką serwisową.
6. Paliwo dochodzi do gaźnika ładnie, jak odkręcam kranik - pięknie płynie.

Macie może pomysły? A jeśli nie, to może ktoś zna człowieka, który się na tym dobrze zna i być może by mi pomógł? Jestem z Chełmna (kuj-pom).
To chyba tyle, dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam
Zapisane

Mofeix

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 881
Odp: problem z obrotami jawa cz 350 ts
« Odpowiedź #1 dnia: Września 01, 2011, 21:52:27 »

Dokładnie nie czytałem , bo za dużo tekstu dla mnie i nie chce mi sie. ale w oczy rzuciło mi się to twoje buuu i czarne tłumiki.
Pytanie ile Ci pali;>?
Zapłon ustawiony?
A te buu to wyreguluj porządnie gaźnik a najlepiej pierw go wyczyść.
Zapisane
    Status GG
Jawa 350 634 12V 1983r -Była
Vectra A GT 1994-Była
Kawasaki GPZ 500 1990r-Była
E30 Touring 325- Jest!

mirekm71

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 210
Odp: problem z obrotami jawa cz 350 ts
« Odpowiedź #2 dnia: Września 01, 2011, 22:20:32 »

Chodzila dobrze poki nie sciagnales alternatora. Spieprzyles zaplon. Trzeba bylo nie ruszac gaznika tylko zrobic zaplon, teraz juz moze byc i to i to. Generalnie jak nie docierasz do czworki i jest buu to jeden baniak nie chodzi. Szarpniecia mocy, zalapuje drugi. Przeczytalem wszystko.
Zapisane
Jawa 350 634 1983r jawulka + velorex
Mz Trophy 71'
Zaporozec xl700

Zawsze pale na starter!

bartol

  • Gość
Odp: problem z obrotami jawa cz 350 ts
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2011, 09:07:40 »

ku*wa, człowiek się pomyli i od razu się wszyscy czepiają. "cz" dopisałem z rozpędu. to jest jawa. jak już pisałem, nie jest zapłon, gdyż, tak jak również pisałem, ustawiałem go z książeczką za pomocą narzędzi do tego przeznaczonych (bolec do tłoka - nie wiem jak to się nazywa, żaróweczka, itp.). zatem nic nowego się nie dowiedziałem - muszę sobie wyregulować gaźnik i zapłon, miałem nadzieję na jakieś NOWE pomysły... A nie wiem ile pali, bo praktycznie nie jeżdżę:/
Zapisane

mirekm71

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 210
Odp: problem z obrotami jawa cz 350 ts
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2011, 13:27:03 »

ku*wa, człowiek się pomyli i od razu się wszyscy czepiają. "cz" dopisałem z rozpędu. to jest jawa. jak już pisałem, nie jest zapłon, gdyż, tak jak również pisałem, ustawiałem go z książeczką za pomocą narzędzi do tego przeznaczonych (bolec do tłoka - nie wiem jak to się nazywa, żaróweczka, itp.). zatem nic nowego się nie dowiedziałem - muszę sobie wyregulować gaźnik i zapłon, miałem nadzieję na jakieś NOWE pomysły... A nie wiem ile pali, bo praktycznie nie jeżdżę:/

Nastepny nerwus. Gaznik, zaplon- a czego oczekiwales w takim silniku? Tam nic nie ma co sie zepsuc, tym bardziej, ze sam go spieprzyles bo bierzesz sie za cos czego nie potrafisz. Malo, ze spieprzyles zaplon bo ruszales alternator to jeszcze wlozyles lapy w gaznik i pewnie go tez spieprzyles. Czego oczekujesz? ze ktos napisze- "tam po silnikiem jest taki maly guziczek, wcisnij go on przywraca ustawienia serwisowe"??? Nie wiem co masz za bolec do tloka bo to Ty go masz ale zaplonu nie ustawia sie na bolce? Nie wiem tez jaka masz ksiazke. Umiem ustawic zaplon na suwmiarke i gaznik na sluch tak, ze jawa pali od kopa i jezdzi nawet na czwartym biegu. Wiekszosc z nas umie.
Zapisane
Jawa 350 634 1983r jawulka + velorex
Mz Trophy 71'
Zaporozec xl700

Zawsze pale na starter!

bartol

  • Gość
Odp: problem z obrotami jawa cz 350 ts
« Odpowiedź #5 dnia: Września 02, 2011, 16:26:00 »

A jak inaczej miałem wymienić wirnik nie ruszając alternatora?!
Oczekuję tego, że ktoś napisze jakie są możliwe usterki, a nie wyżyje się, pisząc sarkastyczne komentarze tylko dlatego, że zrobiłem błąd w temacie.
"wkładasz łapy w gaźnik" - jeśli mam niesprawny, to go wymieniam - proste chyba? paliwo mi ciekło przez niesprawny zawór iglicowy, to kupiłem sobie nowy. a że uważałem (na podstawie czytanych postów z TEGO forum), że mój problem z obrotami mógł być również wywołany przez tę lub inną usterkę w gaźniku, to tym bardziej byłem skłonny do tego zakupu.
Książkę mam normalną serwisową, oryginalną... zresztą, nie chce mi się  już odpisywać na Twoje żałosne wypociny, w stylu "każdy z nas jest tak zajebisty, że na słuch za pomocą młotka i suwmiarki wszystko ustawi". A że ja dopiero się uczę w temacie i robię wszystko wg oficjalnej serwisówki i porad z forum, to Ty mnie za to pojeżdżasz. Myślałem że forum jest m.in. po to, żeby laicy się radzili u ekspertów, a nie po to, żeby sobie poprawić samoocenę i odreagowywać na innych swoje beznadziejne życie.

Szkoda że taki klimat tutaj panuje...
Jeśli zajrzę w ciągu następnych dni do jawy i uda mi się to zrobić, dam znać potomnym, gdzie leżał pies pogrzebany.
Zapisane

maykii

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
Odp: problem z obrotami jawa cz 350 ts
« Odpowiedź #6 dnia: Września 02, 2011, 16:44:07 »

Człowieku nikt się na Tobie nie wyżywa. To ty wprowadziłeś nerwową atmosfere... Więc najlepiej ponazywaj rzeczy po imieniu i będzie po problemie nerwusie.
Zapisane

Wróbel

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
  • Jawa 350 TS 638-1 '89r
Odp: problem z obrotami jawa cz 350 ts
« Odpowiedź #7 dnia: Września 02, 2011, 17:29:33 »

Po pierwsze. Który gar działa a który nie ? Na chłopski rozum: Dymi prawy a lewy nie i odwrotnie. Lub przykładasz rękę do wydechu i czujesz który to bardziej Ci po łapach wali. Wykręcasz świecę z tego tłoka. Sprawdzasz. Zapewne będzie czarna. Wymieniasz na inna, sprawdzasz iskrę na niej. Jest iskra - Wkręcasz, palisz. Nie ma iskry - Sprawdzasz platyny, kable pod deklem, wymieniasz cewkę WN (Wątpię, żeby padła tak sama od siebie.). Poprawiasz, jest iskra? Palisz. Nie ma iskry wciąż, lub jest słaba? Ładowanie jest powyżej 14V ? Aku dobre / naładowane ? Sprawdzasz kondensator. Dalej nie działa ? Dobrze zapłon ustawiony ? Napewno ? Sprawdź jeszcze raz. Dalej jest źle ? Wymieniasz kable WN (Głupota, ale różnie bywa.) Dalej nic ? Sprawdź gaźnik. Napewno wyłączone ssanie ? Hmm. Wyreguluj gaźnikowi dawkę mieszanki paliwowo powietrznej, poziom paliwa. Wciąż nie działa tak jak powinna ? Kogo my tu oszukujemy. Ściągaj cylindry. Może tam tłoki dziurawe ?. Tłoki dobre ? Pierścienie są ? Są ? Dobra. Składaj spowrotem nie ma co kombinować. A teraz: Ściąg stojan (nie zapomnij o odkręceniu szczotkotrzymacza! ) Ściągaj wirnik. Napewno na miejscu między czopem wału a simerem jest taka tulejka ? Napewno ?. Hmm. Wszystko sprawdzone i nic ? Kolego cudów nie ma. Więcej niż tu opisałem chyba być nie może. A jeśli może być coś więcej, to dopiszcie bo to niewiarygodne, żeby samo tak od siebie się zepsuło.
Zapisane
    Status GG

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: problem z obrotami jawa cz 350 ts
« Odpowiedź #8 dnia: Września 02, 2011, 19:11:43 »

dla mnie to zapłon wsadź świece NGK b6hs ustaw przerwę na platynkach pow 0,3mm a mniej niż0,4mm i wyprzedzenie na 3mm przed GMP i musi hulać
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

bartol

  • Gość
Odp: problem z obrotami jawa cz 350 ts
« Odpowiedź #9 dnia: Września 29, 2011, 13:36:32 »

Okazało się, że to był jednak zapłon, tylko że po  jego ustawieniu on się po 10 minutach jazdy totalnie przestawia. Muszę zatem znaleźć przyczynę jego ciągłej deregulacji. Przejrzę zatem forum i poczytam, a temat ten zamykam. Dzięki za pomoc!
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
JAWA 350 problem z obrotami :/

Zaczęty przez ADI_RaZoR Mechanika

9 Odpowiedzi
4401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 11, 2007, 20:05:34
wysłana przez Brein
61 Odpowiedzi
16491 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 27, 2010, 17:18:15
wysłana przez jknick
23 Odpowiedzi
8257 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 04, 2014, 07:43:17
wysłana przez kyuubi1990
6 Odpowiedzi
2832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 03, 2014, 16:32:16
wysłana przez Wojtacho
2 Odpowiedzi
2098 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 25, 2015, 15:35:07
wysłana przez Wojtacho