Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 05, 2024, 18:48:54
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Gaźnik a gaźnik - różnice i jakość.... Pytania....  (Przeczytany 6241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

willy

  • Gość
Gaźnik a gaźnik - różnice i jakość.... Pytania....
« dnia: Marca 23, 2012, 08:08:21 »

Witam!

W mojej Dżawci już piecyk gotowy do wyskłdania z tym że brakuje mi dobrego gaźnika... Dlatego...
Zwracam sie do was Panowie z prośbą o wyjaśnienie kilku nurtujących mnie wciąż informacji dotyczących oryginalności...

Jak wszyscy wiemy na gaziorach praktycznie wszystkich dostepnyc w sklepach mamy napis Ikov który jest najprawdopodobniej chwytem marketingowym jednak trafiłem na aukcji Motoskansenu na gaźnik który ma napisane made in czechoslovakia ( http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/20/49/53/2220495374 ) a inne chińskie podróbki go nie mają (http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/19/56/71/2219567183) noi na aukcji 4motor mają kolejny Org. za kolejną niebotyczną sumę a na nim ??? Napis JAWA :O ( http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/12/36/13/2212361362 )...

Sam już nie wiem na co mam patrzeć przy zakupie bo dosłownie zgłupiałem...

Myślę że temat wart ogarnięcia... Na co zwrócić uwagę przy kupnie? - jak sprawdzić oryginalność gaźnika?.... Który najlepszy??

Dodam że interesują mnie tylko Ikovy nie interesują mnie jakieś Pwk, Bing czy Dellorto ...

Pozdro!



« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2012, 08:11:25 wysłana przez Willy »
Zapisane

Deejf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • Doświadczony jawer.
Odp: Gaźnik a gaźnik - różnice i jakość.... Pytania....
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 23, 2012, 08:21:17 »

1 uwaga - każdy jeden gaźnik produkowany .. no gdzieś tam ma te czarne zaślepki od strony silnika i air boxa jak widać na zdjęciach.. mam taki gaźnik w jednej z jaw ale nie jest to to samo co Jikov czeski, ciezko go regulować, bo jest dość delikatny w regulacji, i ciezko ustawić wolne obroty..


Oryginalne gaźniki ciezko dorwać - musisz się poratować chińszczyzną.. a te gaźniki z napisem Jawa to jakieś jaja są  :D
Zapisane
    Status GG
Najwięcej on-line siedzący na forum :D

Nie jestem typem człowieka który dużo mówi i mało robi
            Ja mało mówię i mało robię :D

Jws

  • Gość
Odp: Gaźnik a gaźnik - różnice i jakość.... Pytania....
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 23, 2012, 08:53:09 »

Oryginalny gaźnik to ten z pierwszego linku. Reszta już nie.
Zapisane

Mathini

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1210
  • Jawa 350 634-7 x2; CZ 175/487 Cafe-Racer ;
Odp: Gaźnik a gaźnik - różnice i jakość.... Pytania....
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 23, 2012, 09:05:41 »

Myślę, że napis Jikov (nie Ikov) i charakterystyczne Made in Czechslovakia będzie dowodem oryginalności gaziora.
Zapisane
    Status GG
Dużo gazu i sprzęgło od razu. o2o

Kurzyn

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 302
Odp: Gaźnik a gaźnik - różnice i jakość.... Pytania....
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 23, 2012, 14:06:18 »


Deejf strzeliłeś sobie w kolano (mocno boli? ;D ) mylisz się, kiedyś w poszukiwaniu informacji na temat gaźnika znalazłem wypowiedź jednego właściciela nowego gaźnika, oto ona.


Po przetłumaczeniuWrzesień 2009 - artyści pracowali swojej magii gaźnika
Konsumpcji, konsumpcja i zużycie ... Jeszcze zanim silnik nakitováním była stosunkowo niekorzystne. Około 5,5 l/100 km, tuż przed wprowadzeniem zmian, ale raczej 6, ze względu na zużycie.Jednak, po korektach były jeszcze wyższe, zwykle około 6,5 l/100 km.Ze względu na rocznego nalotu go ponownie otwór w wykonanej budżetu, ale to znacznie zmniejszyć zasięg działania, biorąc pod uwagę niższy użytkowa objętość pokrywę zbiornika i powietrza ze względu na marginesie zakresie była mniejsza niż 200 km.Bardzo mało ...
Został zastąpiony na rowerze, gdzie, gaźnik został ustawiony fabrycznie, ale nadal - Miałem coś dla siebie. Ani gaz reakcyjny nie były najlepsze. I oparł, że powiedzieć bogactwo pomiaru ciśnienia krwi moto, w połączeniu z zwolnieniu hamulca silnika, ale niestety w czasie naszej wizyty analizatora dysfunkcyjnej.
Tu znowu uderzył Alex z nowym gaźnika. Radość (a niektórzy sceptycyzm), dotarłem do niego i tylko parał. Porozumienie było jasno - okazuje się pozostać ze mną.Uruchomienie wystarczyło wymienić główny strumień do sprawdzonej 92, czekać na spełnienie komory pływakowej i przejść do działania! Hej, ale silnik pracuje świetnie, bez konieczności konfigurowania czegokolwiek innego.
Z jaką łatwością go do prędkości równie łatwo, jak gaz! I konsumpcja? W szybkim Ride (na pewno nie oszczędzając) figlarnie poniżej 5 litrów ... Ostateczny pomiar daje wartość 4,75 l/100 km.Niesamowite. Nie dziwi jednak, gdy jadę 90-100 km / h przy 1/4 gazu. Na 80 kilometrów na godzinę gazu jest tylko nieznacznie otwarta ... Ale jest też miły, chyba że odpowiedź zużycia i emisji silników znacząco się zmieniły i we wszystkich trybach Nagle można jeździć bez efektów dymu, w tym ježděných przejścia pod pełnym gazie.
Wiedząc to wszystko, będę go kupić gaźnik temu.
Tylko brak ruchu z nowym gaźnikiem i nadal uruchamia po długim wyłączeniu urządzenia (na coś więcej niż miesiąc). Począwszy rytuały i zaklęcia nie działają (w pierwotnym, silnik vyběhaným gaźnika złowionych zawsze prošlápnutí max 5.), ale zawsze zawierają początkową wzgórzu za rodziców domu, ale co ja zawsze starała się wcisnąć - wtedy łapie silnika po kilku metrach i niezawodnie Prace aż do następnego wyłączenia ...
 
Pozostaje tajemnicą, w którym faktycznie miało gaźnika. Dodała go bezpośrednio do fabryki, co części oryginalne. Czy czeskiego pochodzenia (patrz ślepe kanaliki), z Tajwanu, ale też - dysze mają tę samą wł. wątku. ich wznoszenia. Zamiast logo "JIKOV" to wszystko to tylko "Jawa"., Że dalsze cięcia kosztów, co oznacza, że ​​podaż z Chin?Szkoda, patriota ... Czy to ważne?Nieważne, działa świetnie!

Dodaje jeszcze jak czym się różni Jikov a Tajwan
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2012, 14:10:51 wysłana przez Kurzyn »
Zapisane
Jawa 350 638-1 89r  (w garażu)
BMW k1100lt 1998 :D

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 538
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Gaźnik a gaźnik - różnice i jakość.... Pytania....
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2012, 08:24:12 »

Wiem, że głównie chodzi od gaźnik od TS, ale w przypadku żeliwniaków były 4 cyfrowe bicia, nie wiem co to za numer, ale tylko czesi nabijali na króćcu. Czeski gaźnik powinien być bez napisów. Szukajcie na tym numeru/bicia numeru.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Gaźnik TS - poziom paliwa

Zaczęty przez Saladin Eksploatacja

16 Odpowiedzi
8971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 19, 2011, 12:58:04
wysłana przez Nirro
9 Odpowiedzi
6632 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 16, 2011, 21:35:22
wysłana przez JarekC
gaźnik z ts do cz

Zaczęty przez azbescik2 « 1 2 » Mechanika

31 Odpowiedzi
11017 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 09, 2013, 20:09:50
wysłana przez mazi2008
28 Odpowiedzi
9159 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 03, 2012, 11:11:00
wysłana przez Krycha
11 Odpowiedzi
4536 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 23, 2014, 14:06:58
wysłana przez von_Majzel