Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 15, 2024, 21:35:59
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Lewy gar jawa 350 ts  (Przeczytany 7109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qben360

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Jawa 350 TS 12V
Lewy gar jawa 350 ts
« dnia: Marca 29, 2013, 22:41:46 »

Witam kupiłem jawe od znajomego za małe pieniadze, do ustawienia był zapłon , no to dobra dalem jawe do mechanika ustawil prawy cylinder perfect , a z lewym jest tak że jak tłok już spada to dopiero sie iskra pojawia , mowil coś on że nie da sie juz opóźnić czy przyspieszyć tłoka czy jakoś tak, wymienilem przerywacze dalej to samo , czego to moze być wina ?

Proszę mnie zrozumieć nie znam się zbytnio jestem tylko posiadaczem jawy wszystko robil mechanik może wy mi pomożecie i powiecie coś wiecej

ogólnie to ciężko mi jest odpalić jawe jak już odpale na ssaniu , to pochodzi chwile , raz sie zdarzyło ze strzelilo z tłumika , prawy ladnie kopcki ,a lewy wogole jak by nie działał , z tego co zauważyłem na lewym garze jest słaba iskra a na prawym wieksza , czym to może być spowodowane ?. byłem dzisiaj przepalić jawe wogóle nie chciała odpalić ;/ nie wiem co już mam robić

co do zaplonu , bylem u tego mechanika robil on to tak że wkładał pręt do głowicy ustawiał regulował przerwe na świecy ustawił 0,4mm , no i w prawym cylindrze jak tlok byl na samej gorze iskra sie pojawiała , na lewym cylindrze zaś włożył prent jak tłok był na samej górze nie było iskry jak opadł to sie pojawiała , i nie mogl tego dobrze ustawić , powiedział zebym wymienił przerywacze, zostaly wymienione i nadal to samo. Nie mogłem dzisiaj na ssaniu odpalić jawy , czy to wina gaźnika ? gaźnik jest ikov oryginalny , czyszczony i wyregulowany , tylko troche przecieka , musze wymienic uszczelki, juz nie mam pojecia co z tą jawą , kupiłem 2x nowe świece F100 Iskry, wymieniłem zapłon niby jest ustawiony a dalej palić nie chce jak już zapali to na prawy gar
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2013, 22:58:36 wysłana przez qben360 »
Zapisane
    Status GG

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 29, 2013, 22:57:42 »

Nie raz problem opisywany był na forum. Wystarczyło poszukać.

Ogólnie to trudno gdybać.
Najprostsze to pytanie czy nie masz zamienionych przerywaczy (do prawego cylindra powinien być górny przerywacz)?
Możesz mieć wykrzywioną płytkę (podstawę) zapłonu. To ta na której są zamontowane przerywacze.
Przerywacze mogą być już zużyte.
Możesz mieć wytartą krzywkę
Albo ostatnia i najgorsza za razem opcja możesz mieć przesunięty czop wału, ale to raczej mało prawdopodobne.

Tu masz bardzo dobry artykuł o ustawianiu zapłonu:
http://www.jawacz.pl/baza-wiedzy/regulacja-zaplonu-w-silniku-jawa-%28demonos%29/
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2013, 22:59:53 wysłana przez Rozztocz »
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

qben360

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Jawa 350 TS 12V
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 29, 2013, 23:00:27 »

Przerywacze nowe czeskie kupilem przedwczoraj zamontowałem , ustawiłem przerwe 0,4mm , i dalej to samo , plytki są raczej ok , kondesatory chyba też w porządku ale jak sprawdzić czy padły to nie wiem

instalacja 12v ,
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2013, 23:04:29 wysłana przez qben360 »
Zapisane
    Status GG

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 29, 2013, 23:14:55 »

Przerywacze nowe czeskie kupilem przedwczoraj zamontowałem , ustawiłem przerwe 0,4mm , i dalej to samo , plytki są raczej ok , kondesatory chyba też w porządku ale jak sprawdzić czy padły to nie wiem

instalacja 12v ,

Czy standard.
"Wszystko jest nowe/wymienione/dobre/raczej ok/na moje oko w porządku*, a dalej nie działa"

Przeczytaj sobie artykuł z linku który Ci podesłałem. Jeśli wymieniłeś tylko przerywacze to obstawiałbym płytkę/i mocującą/e przerywacze... Mogą być powykrzywiane już ze starości...


* - niepotrzebne skreślić

« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2013, 23:17:11 wysłana przez Rozztocz »
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

qben360

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Jawa 350 TS 12V
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 29, 2013, 23:48:02 »

A moim zdaniem Ty się nie znasz, a mechanik to cymbał i tu leży problem. Założę się, że jak dał byś to średnio zaawansowanemu Jawerowi, to za 15 minut Dżawa by chodziła.

TAK :) najlepiej podsumować nie wnosząć nic do tematu napisałem 1 poscie że przepraszam i zrozumcie że ja sie nie znam , a mechanik to typowy sąsiad który kiedyś jak miał motory to składał reperował w tym jawy mz cz wsk simsony

Dlatego napisałem post na forum żebyscie wy sie podzielili swoim doświadczeniem i podsuneli pomysł co jeszcze moge zrobić a ja podpowiem mechanikowi lub sam z bratem się za to zabiorę u mnie w okolicy nie ma doświadczonego mechanika który na codzien ma do czynienia z jawą...
Zapisane
    Status GG

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 29, 2013, 23:54:28 »

Ale do ustawienia zapłonu nie potrzeba żadnego mechanika, tylko człowieka z głową, który wie co to związek przyczynowo skutkowy.
Pokaż foto płytki, jak masz teraz ustawioną. Może musisz cofnąć płytkę do końca, wtedy ustawić przerwę na przerywaczu i może się znajdzie regulacja dla drugiego gara ? Samą przerwą dużo można nadrobić, tylko trzeba kumać czacze, bo Heńki zza płota co to przecinakiem i różdżką robili remonty za beczkę to nie bardzo ją kumają.
Zapisane
    Status GG

waldip

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
  • ČZ 350 472,6 ČZ 180 487.4
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 30, 2013, 08:23:00 »

NIE wiem czy w TS jest taki sam zapłon jak CZ 472.6 jeśli tak to lewy cylinder jest oddzielnie regulowany tzw. pół płytką która jest częścią całego zapłonu
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 30, 2013, 08:42:35 »

Zapłon jest dokładnie taki sam w CZ i TS . Polecam poszukać bardzo bezobsługowych zapłonów elektronicznych , nie są bardzo drogie a praktycznie bezobsługowe i nie rozregulowują się . Do platynek w 2T trzeba troszkę wprawy ... nawet sporo wprawy =]
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 30, 2013, 11:30:59 »

Kurde nie ma co dywagować.
Nawet jeśli ktoś nie ma pojęcia jak się zabrać do ustawienia zapłonu to po przeczytaniu artykułu demonosa poradzi sobie bez problemu...

Kolego qben360 przeczytaj artykuł, spróbuj, a jak sobie nie poradzisz (nic to nie pomoże) to wtedy pisz. Na pewno pomożemy...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

qben360

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Jawa 350 TS 12V
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 31, 2013, 11:47:22 »

Witam postaram się jeszcze dzisiaj cyknać foty i tutaj wstawić
Zapisane
    Status GG

qben360

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Jawa 350 TS 12V
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 03, 2013, 17:38:22 »

Witam udało mi się zdobyć aparat o to zdjęcia :

http://pokazywarka.pl/3b3oi2/
Zapisane
    Status GG

Ogorek350ts

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 109
  • JAWA 350 TS 1987r :D
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 03, 2013, 17:46:04 »

przede wszystkim musi tam być suchutko żeby to chodziło ale pewnie przy zdjęciach gdzieś coś się pomoczyło.

Zobacz jeszcze jakie kolory kabli idą do cewek i która na który garnek
Zapisane
Stajnia;
Jawa 350 TS 1987
Jawka 50 mustang

Wróciłem! tym razem z mocą !

qben360

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Jawa 350 TS 12V
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 03, 2013, 17:50:29 »

Cały czas stal w warsztacie jedynie przed chwila wyprowadziłem czarnulka na zewnatrz zeby cyknąć fotki , próbowałem odpalać na ssaniu go ale nie chciał , jak go wyprowadziłem to po 4 kopach załapach chodzic na jakies 2500 obrotach , jak wylaczylem ssaniem z lewego tłumika przestało dymić a z prawego dymiło i to dobrze tylko zgasł zaraz , a i jeszcze jedno jak jawa chodziła to z dolnego przerywacza sie iskrzyło u góry nie mocno ale sie iskrzyło czy to źle ?
Zapisane
    Status GG

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1167
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 03, 2013, 17:55:43 »

a próbowałes zamieniac kondensatory miejscami i sprawdzic wtedy co sie dzieje
Zapisane
    Status GG

MrGoferek

  • Gość
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 03, 2013, 18:48:47 »

 chce ci powiedzieć że masz na maksa przyspieszony zapłon.Najpierw wyczyść wszystko,potem ustaw całą płytkę zwpływową na środkową cześc,potem ustawia zapłon zobaczysz jak wtedy łatwo ustawia się zapłon.
Zapisane

maciej24

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 03, 2013, 18:49:33 »

Witam , też tak kiedyś miałem , jeden gar w jawie nie palił . Paliwo nie spalało sie tylko wyciekało przez wydech. Rozwiązanie było proste , wkręcić nowe świece (tylko na prawdę nowe a nie uznane za jeszcze dobre)
Zapisane

qben360

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Jawa 350 TS 12V
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 03, 2013, 19:03:41 »

Kupiłem 3 dni temu ISKRY F100 ALBO FS100 nowe , więc to raczej nie wina świec ;/ co do tych kondensatorów to zamienie miejscami jutro jak wróce ze szkoły , przeczyszcze wszystko tak jak mówiłeś , możliwe że ta cała elektryka może być padnieta te kable całe co podchodzą pod zapłon , świata działają , ale na światłach strasznie szybko sie akumulator rozładowuje i nie trzyma wolnych obrotów (brak ładowania), dzięki za odpowiedzi czekam na więcej porad. pozdrawiam wszystkich posiadaczy Jawy !!

@UPDATE 00:35 04.04.2013
Witam czy świece ISKRA F100 są dobre do jawy 350 ts ? takie mam zalozone nowe obecnie , niektorzy piszą że zmieniali na f75 , a i jak z simeringami od strony sprzęgła i wału słyszałem ze tez moga byc do wymiany
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2013, 00:36:12 wysłana przez qben360 »
Zapisane
    Status GG

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 04, 2013, 19:37:48 »

Jak masz świece, cewki, fajki i kondki dobre, a motór kuleje i prycha na któryś gar to na bank simer.

http://www.jawacz.pl/eksploatacja/jakie-swiece/175/
Zapisane
    Status GG

Paweł.M

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
  • Jawa 350 TS '89r Wsk 125 B3
Odp: Lewy gar jawa 350 ts
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 04, 2013, 19:56:34 »

możliwe że ta cała elektryka może być padnieta te kable całe co podchodzą pod zapłon , świata działają , ale na światłach strasznie szybko sie akumulator rozładowuje i nie trzyma wolnych obrotów (brak ładowania),
Sam sobie odpowiedziałeś na problem  :P

Dodam od siebie: zamontuj nową płytkę, nowe kondensatory jeśli nie jesteś ich pewien. Ustaw zapłon z prawidłowym wyprzedzeniem (najlepiej przyrządem) i prawidłowo przerywacze (koniecznie szczelinomierzem). Akumulator musi być dobrze naładowany, - motor ma mieć sprawne ładowanie!!!!!-
To wszystko musi być zrobione z głową!  Zmiana samych przerywaczy czy świec za wiele Ci nie pomoże jeśli cała reszta jest do d...
Zapisane
    Status GG
Jawe mam i sobie zapierdalam :p
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Lewy gar

Zaczęty przez mindplayer350 Mechanika

12 Odpowiedzi
4339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 06, 2008, 00:39:11
wysłana przez mindplayer350
Lewy gar... Jawa 350ts

Zaczęty przez Miodek1990 Mechanika

6 Odpowiedzi
4032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 23, 2008, 22:30:32
wysłana przez Borowaty
10 Odpowiedzi
5243 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 19, 2010, 13:47:26
wysłana przez Matexx
87 Odpowiedzi
18686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 02, 2013, 17:51:47
wysłana przez dominik9393
2 Odpowiedzi
2005 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 22, 2015, 17:11:00
wysłana przez puciu