Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 14, 2024, 10:00:52
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: wał korbowy regeneracja czy kupno  (Przeczytany 3093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RakovPl

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
wał korbowy regeneracja czy kupno
« dnia: Lutego 25, 2015, 19:23:43 »

Witam Was serdecznie, jestem na forum nowy. Posiadam Jawę 350 z wózkiem bocznym Velorex. Po długich problemach z regeneracją silnika, przystepuje do kolejnej a mianowicie wymiany wału.
Opisze historie w skrócie, po wymianie cylindrów, tłoków i zregenerowaniu wału, silnik zatarł się na tłokach Almotu. Natomiast, gdy wymianiłem tłoki na Ruszczykowe, Jawa latała jakieś 100 km i dostała nagłych wibracji i niestabilnosci w obrotach itp. okazało się, że łozysko obkrecało się na prawym czopie wału, a sam wał uległ przesunięciu, chyba podczas zatarcia (wał był po regeneracji, wymina łozysk all). Teraz nie wiem co robić, zastanawiam sie nad kupnem nowego wału, albo regeneracja innego wału leżakującego, ten co był jest troszkę krzywy (przy regeneracji było lekko widać).
Co myslicie o tym wale:

http://allegro.pl/wal-korbowy-jawa-350-ts-nowy-i5079912075.html
Zapisane

Karolek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
  • Jawa 638/1 1989
Odp: wał korbowy regeneracja czy kupno
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 25, 2015, 19:30:33 »

Ja bym jeszcze raz ten wał zawiózł do fachowca od wałów, niech wszystko posprawdza i usunie ewentualną usterkę, na pewno będzie taniej i wał oryginalny będzie lepszy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2015, 19:39:40 wysłana przez Karolek »
Zapisane

Damian 52

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 67
  • jawa 638.1 yamaha xj900f honda sfx 50 fiat 125p
Odp: wał korbowy regeneracja czy kupno
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 25, 2015, 19:45:36 »

Coś sporo nieszczęść jak na jeden remont . Co do regeneracji wału pomijając koszta to najlepiej jak wał nie był wcześniej kilka razy rozbierany i to młotkiem bo wtedy lepiej sobie odpuścić . Kiedyś robiłem wał dla kolegi i szukaliśmy orginalnych części ,dzwoniłem wtedy do Ruszczyka czy ma orginalne korby .Przyznał wtedy że wszystkie pochdzą z jednego żródła czyli Tiwan ,wał z allegro pewnie też jak zresztą większość mniej lub bardziej orginalnych części bedących w sprzedaży.tak czy siak czy kupisz wał czy go zrobisz i tak będzie  Taiwan . A jak to będzie chodzić zależ od konkretnego egzemplaża a
 ,a w przypadku  regeneracji również od tego jak się to zrobi bo koszta będą podobne
Zapisane

Karolek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
  • Jawa 638/1 1989
Odp: wał korbowy regeneracja czy kupno
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 25, 2015, 19:49:30 »

Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: wał korbowy regeneracja czy kupno
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 25, 2015, 20:24:14 »

Trochę odbiegnę od tematu, ale czy w tych nowych wałach przeciwwaga z czopem bocznym stanowi jeden element tak jak w MZ? Bo tak to wygląda na zdjęciu.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Markoltent10

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 319
    • Strona firmowa
Odp: wał korbowy regeneracja czy kupno
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 26, 2015, 07:01:42 »




Coś sporo nieszczęść jak na jeden remont . Co do regeneracji wału pomijając koszta to najlepiej jak wał nie był wcześniej kilka razy rozbierany i to młotkiem bo wtedy lepiej sobie odpuścić . Kiedyś robiłem wał dla kolegi i szukaliśmy orginalnych części ,dzwoniłem wtedy do Ruszczyka czy ma orginalne korby .Przyznał wtedy że wszystkie pochdzą z jednego żródła czyli Tiwan ,wał z allegro pewnie też jak zresztą większość mniej lub bardziej orginalnych części bedących w sprzedaży.tak czy siak czy kupisz wał czy go zrobisz i tak będzie  Taiwan . A jak to będzie chodzić zależ od konkretnego egzemplaża a
 ,a w przypadku  regeneracji również od tego jak się to zrobi bo koszta będą podobne


jak go zrobisz -zregenerujesz, to nie powinno w nim być (i nie ma ;) ) ani ani Taiwańskich części :) Przynajmniej jak to zrobisz u mnie ;) no chyba ,że łożyska FAG do TS bywają owej produkcji ,ale to już inna bajka :)





Trochę odbiegnę od tematu, ale czy w tych nowych wałach przeciwwaga z czopem bocznym stanowi jeden element tak jak w MZ? Bo tak to wygląda na zdjęciu.


Tylko tak wygląda ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2015, 07:06:47 wysłana przez Markoltent10 »
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
wal korbowy

Zaczęty przez grzesiun Mechanika

4 Odpowiedzi
3016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 18, 2007, 20:07:21
wysłana przez leon000
WAŁ KORBOWY CZ175 model 450

Zaczęty przez mateusz.gibon Mechanika

2 Odpowiedzi
2791 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 17, 2012, 14:31:32
wysłana przez mateusz.gibon
17 Odpowiedzi
15412 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 05, 2013, 18:44:33
wysłana przez mostasz
4 Odpowiedzi
2490 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 13, 2014, 22:23:50
wysłana przez avanti
1 Odpowiedzi
1988 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 22, 2018, 08:58:13
wysłana przez elroj