Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 03:45:10
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon  (Przeczytany 19413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jawsim

  • Gość
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 30, 2009, 02:21:44 »

Motocykl może mieć dodatkowe światła- nie koniecznie jedno- mogą być dwa- patrz na cruisery mają na lightbarze dwa "halogeny" a nigdzie w przepisach nie ma,że na gmolu byc nie mogą. Musisz znać przepisy to się wybronisz. Ważne by były to lampy z homologacją a nie MEGA HIT SUPER z alleszit.
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3269
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 30, 2009, 02:23:41 »

Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

BoNes

  • Gość
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 01, 2010, 12:40:17 »

Odgrzebuje kotleta.
Nie myślał nikt o założeniu lamp LED z homologacją do jazdy dziennej ? dobra alternatywa na miasto i korki gdzie akumulator jest słabo ładowany. http://www.moto.allegro.pl/item852921326_swiatla_do_jazdy_dziennej_11_led_homologacja.html coś w tym stylu. 
Zapisane

Crick

  • Gość
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 01, 2010, 13:07:54 »

Odgrzebuje kotleta.
Nie myślał nikt o założeniu lamp LED z homologacją do jazdy dziennej ? dobra alternatywa na miasto i korki gdzie akumulator jest słabo ładowany. http://www.moto.allegro.pl/item852921326_swiatla_do_jazdy_dziennej_11_led_homologacja.html coś w tym stylu. 
Ja o tym myślałem, ale po pierwsze te z homologacją są kurewnie drogie, a po drugie jakoś tak mi się to nie widzi w JAWIE, a po trzecie ja tam nie jeżdżę po korkach :D
Zapisane

Marcino666

  • Gość
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 01, 2010, 13:30:36 »

Pomyśl kolego bones gdzie takie coś do motoru wsadzisz. O ile w samochodzie nawet to wygląda to w jawie tego nie widzę. A chyba aż tak często w korkach nie je¼dzisz żeby 210 watowy alternator nie domagał.
Zapisane

Crick

  • Gość
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 01, 2010, 14:15:54 »

za te 120zł zrobić sobie ładowanie.
co masz na myśli
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 01, 2010, 14:21:57 »

Panowie powiem wam xe zgodze sie z bonim, ma chlopak troche racji z dwoch powodow, raz wpinamy to pod pozycje i mamy maly pobor pradu a niezle swiecenie do jazdy po miescie, dwa mamy dodatkowe oswietlenie ktore poprawia nasze bezpieczenstwo nawet gdy jedziemy na zwyklych swiatlach, trzy jadac noca z takim zestawem led i normalnym swiatlem widzimy wiecej,  problemy tez nie widze z montazem mozna je podwiesic na gmolach i zbytnio by sie w oczy to nie rzucalo no chyba ze ktos woli halogeny  z podlka....

glowny problem to cena, jak ktos robi ogrom km rocznie oplaci mu sie a jak jezdzi mniej i ie turystycznie to taki gadzet
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Crick

  • Gość
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 01, 2010, 14:34:54 »

No tak tak jest troche w tym racji ale cena jest zaporowa chyba żeby od kogoś dopaść używane z demontażu taniej.
Zapisane

Crick

  • Gość
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 01, 2010, 15:05:08 »

Cytuj
co masz na myśli
to że jak brakuje mu prądu to ma coś z ładowaniem, może szczotki na altku lub kiepskie aku albo coś innego
nie wiem jak u niego ale u mnie alternator daje rade i prądu spokojnie wystarczy na wszystko, czy to w korkach czy po lesie na 2 biegu i obrotach 2000 RPM, nawet jak jadę na krótkich+przeciwmgielne(55W) i tak daje rade
a prostownik mam oryginalny i regulator mechaniczny

Cytuj
Panowie powiem wam xe zgodze sie z bonim, ma chlopak troche racji z dwoch powodow, raz wpinamy to pod pozycje i mamy maly pobor pradu a niezle swiecenie do jazdy po miescie, dwa mamy dodatkowe oswietlenie ktore poprawia nasze bezpieczenstwo nawet gdy jedziemy na zwyklych swiatlach,
nie do koñca,bo ostatnio prawo się zmieniło i teraz jest tak:
albo światła do jazdy dziennej albo pozycyjne+ krótkie
czyli światła do jazdy dziennej muszą się zgasić po zapaleniu pozycyjnych, takie prawo jest od około 2-3 miesięcy
A, faktycznie trzeba specjalny przeka¼nik do tego.

A i nie wiem czy przypadkiem razem ze światłami dziennymi nie powinna się palić tylna pozycja (tylko tylna)
Zapisane

FFLORO

  • Jawa 350 TS '91
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #59 dnia: Października 22, 2013, 22:44:54 »

To dopiero odkopanie wręcz prehistorycznego kotleta - ale temat dla mnie istotny, piszę tutaj ;)
Najpierw Ad 1) nie, żadne tylne światło nie musi się palić jeśli korzystamy z LEDów do jazdy dziennej.
Moje pytanie tyczy się tego, czy ktoś coś wie o jakichś, może nie dedykowanych do Jawy, ale chociaż motocyklowych patentach z LEDami na dzień? Mam chwilowe problemy z elektryką skutkujące tym że jeździć można, ale bez zwykłych świateł, za to LEDy mogłyby uratować sytuację chociaż w kwestii prawnej  :D
Zapisane
    Status GG

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #60 dnia: Października 22, 2013, 22:50:44 »

To dopiero odkopanie wręcz prehistorycznego kotleta - ale temat dla mnie istotny, piszę tutaj ;)
Najpierw Ad 1) nie, żadne tylne światło nie musi się palić jeśli korzystamy z LEDów do jazdy dziennej.
Moje pytanie tyczy się tego, czy ktoś coś wie o jakichś, może nie dedykowanych do Jawy, ale chociaż motocyklowych patentach z LEDami na dzień? Mam chwilowe problemy z elektryką skutkujące tym że jeździć można, ale bez zwykłych świateł, za to LEDy mogłyby uratować sytuację chociaż w kwestii prawnej  :D
motocykle nie mogą nieć świateł dziennych, musisz jeździć na mijania.
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Dodatkowe oświetlenie w Jawie - halogen/xenon
« Odpowiedź #61 dnia: Października 23, 2013, 11:44:08 »

Dobra, to jawyskocze inaczej - z uwagi na to ze moja jawa w 75 % porusza sie w nocy i czesto po drogach nieoswietlonych mam plan doinstalowania w niej halogenow lub ledow, kore ciagna max 25 W sztuka, przy ledach jest to jak najbardziej do zrobienia a przy zwyklych .niekoniecznie, poprostu beda malo skuteczne, a mi zalezy na dobrym doswietleniu drogi, szczgolnie jezeli cos jedzie z naprzeciwka
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
30 Odpowiedzi
12225 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 15, 2015, 16:55:48
wysłana przez Blenders
xenon w jawie

Zaczęty przez Karolex « 1 2 3 » Elektryka

70 Odpowiedzi
25509 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 13, 2013, 00:50:07
wysłana przez Jawolotmen
5 Odpowiedzi
2565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 26, 2014, 10:24:22
wysłana przez mostasz
5 Odpowiedzi
2471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 08, 2015, 21:51:00
wysłana przez muczos
24 Odpowiedzi
7525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 14, 2016, 15:58:51
wysłana przez muczos