Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 05, 2024, 18:18:01
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jakie części do Jaw / CZ 350  (Przeczytany 5460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anarch

  • Gość
Jakie części do Jaw / CZ 350
« dnia: Maja 02, 2009, 18:29:08 »

Siema,
Chciałem się spytać o wasze opinie -
Które części są dobre jakościowo do Jaw / CZ.
Wiadomo że chiñskie ga¼niki za 50 zł nie wchodzą w grę, ale pisząc do sprzedawców spotkałem się z ga¼nikami, tarczami sprzęgła itp NOWEJ Czeskiej produkcji - co o tym myślicie ? dobre toto ?
Przykłady:
http://www.allegro.pl/item620643988_unikat_nowe_tarcze_sprzeglowe_jawa_cz_350.html
http://www.allegro.pl/item618306010_nowy_gaznik_jawa_cz_175_350_wsk_175_junak.html

Z drugiej strony są też części z Tajwanu... jak z tymi sytuacja wygląda ? ( tarcze sprzęgła, szczęki hamulców )

Idzie poprostu zajoba dostać wybierając porządne części do knedli, jak swoją remontowałem starałem się co mogłem dostać z oryginalnej czechosłowackiej produkcji, ale wiadomo nie wszystko się trafi, także liczę że wasze doświadczenie pozwoli mi się uchronić od zmarnowania kasy :)
Pzdr
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2009, 18:45:44 wysłana przez Anarch »
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Jakie części do Jaw / CZ 350
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 02, 2009, 19:35:11 »

Ga¼niki,wały i inne są raczej marne- no bo jak mają być dobre skoro są wykonane z prasowanego ryżu??!!
Na pewno można się pokusić o zakup elementów,od których nie zależy sprawność techniczna naszego motocykla- jakieś kierunki,lusterka, manetki itp. Ale od każdej regóły jest wyjątek...
Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: Jakie części do Jaw / CZ 350
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 02, 2009, 23:25:34 »

Wiesz niby Japoñskie rzeczy też z ryżu :P
A co z 'nową' czeską produkcją ?
Zapisane

zielarz

  • Gość
Odp: Jakie części do Jaw / CZ 350
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 12, 2009, 16:06:15 »

A jak jest z linkami?
Znacie jakiś sklep z linkami do CZ 350? bo z tych od jaw o pasuje tak właściwie chyba tylko sprzęgłowa, hamulcowa w CZ ma oryginalnie regulację przy klamce (pancerzyk jest zakoñczony taką jakby tulejką którą wkręca się w manetke) a której nie ma przy linkach do jawy, linka gazu w mojej CZ od strony manetki jest zakoñczona klulką  <blink> podczas gdy w większości normalnych motocykli jest tak taki mały poprzecznie ułożony walec. Kolejna sprawa to taka że tak właściwie to dzisiaj produkowane linki mają grubość pancerza jak np linki w WSK, podczas gdy oryginalne mają sporo grubszy pancerzyk. Producenci linek rozwiązali to dając kapturek, jakby przejściówkę z jednej średnicy na drugą. paranoja. Znacie jakiś dobry sklep z dobrymi linkami do CZ?
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Jakie części do Jaw / CZ 350
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 12, 2009, 20:48:56 »

Przecież linka sprzęgła też jest inna w CZ. Takie same są od prędkościomierza i obrotomierza. Ja kupuje linki na www.jawaczesci.pl ,i jestem zadowolony.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

zielarz

  • Gość
Odp: Jakie części do Jaw / CZ 350
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 12, 2009, 20:57:39 »

no właśnie, w CZ jest regulacja przy rączce bodajże a w jawie po środku, ale to nie stanowi jakiegoś ogromnego problemu, przynajmniej działa jakoś (chociaż ta regulacja jest jakaś nieporęczna, przynajmniej w CZ wychodzi uż przy takiej obejmce na klakson gdzie można przewlec linkę) no ale reszta linek to masakra. Z linek które po zdjęciach na stronce widziałem to też jakoś specjalnie do CZ nie pasowały, no chyba że można się z nimi dogadać i wysyłają specjalnie dla CZ? w każdym razie w fabryce w linexie jak kupiłem linke hamulca o też nie pasowała  :[
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Jakie części do Jaw / CZ 350
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 12, 2009, 21:11:39 »

 z własnych obserwacji:
 linki nowe szczególnie do obrotomierza i prędkościomierza są za dlugie i nie wiem jakim sposobem linka z jawy nie pasila mi  w licznik dopiero po ścięciu kołnierza w wejściu  linki do zegara podpasowaly
- szczeki hamulcowe przy zakupie sprawd¼cie czy są proste i porównajcie ich płaszczyzny ze starymi, bo nasze krajowe często są krzywe, szczególnie te z firmy SOK... masakra
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Co to za części?

Zaczęty przez wojtas91 Mechanika

18 Odpowiedzi
6285 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 13, 2007, 13:52:14
wysłana przez wojtas91
gdzie dostanę części

Zaczęty przez Arek Mechanika

9 Odpowiedzi
4173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 06, 2007, 12:35:25
wysłana przez lukasz85
4 Odpowiedzi
3081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 15, 2010, 22:09:46
wysłana przez AndrewS
1 Odpowiedzi
1877 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 06, 2014, 18:52:06
wysłana przez Glider
1 Odpowiedzi
2145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 12, 2014, 16:21:17
wysłana przez Anusiak