Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 05, 2024, 18:30:56
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?  (Przeczytany 7827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lluke

  • Gość
Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« dnia: Marzec 29, 2008, 20:06:18 »

Witam nie wiem czy to już było szczerze sprawdziłem tylko pierwszych kilka tematów w opcji szukaj i nie znalazłem więc pozwoliłem sobie zapytać...

Wczoraj mój kolega stwierdził że nie stosuje filtra paliwa bo twierdzi że zatrzymuje on olej który jest w mieszance mówił nawet że jego znajomy zatarł tak jakiegoś pi¼dzika. Co o tym sądzicie? Ktoś się z tym spotkał?
Zapisane

natal007

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2008, 20:11:57 »

Bzdura. Od zawsze mam filtr paliwa.
A i pewnie kolega kolegi lał nakrętkę na bak paliwa ?  ;]  Ale zatarł oczywiście przez filtr. Taaa...
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2008, 20:13:47 »

To samo mu powiedziałem ale zawsze swoją wypowied¼ warto mieć podpartą dowodami albo doświadczeniem ja filtra paliwa nigdy nie używałem ale wczoraj sobie kupiłem i pochwaliłem się koledze na to on mi z takim czymś wyjeżdża...
Zapisane

Energizer

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Jawa TS 350; 91r
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2008, 20:20:14 »

Olej w benzynie to roztwór, jeśli byłby zawiesiną to inna sprawa. Chyba ze Twój kolega używa filtra odwróconej osmozy  :P - zapytaj go jak jest taki mądry. :D :P
Zapisane
Motocykl to największy wibrator jaki można wsadzić między nogi.

KracK

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2008, 20:29:24 »

mi ekspedientka w sklepie w którym zaopatruje się w części do moich motorków powiedziała ze do jawy (innych z mieszanką też) nie nadaje się taki filtr jak jest w maluchu bo nie przepuszcza oleju... a zwykły jest wskazany... w simsonie mam 2 jeden w kraniku (to czarne) drugi na przewodzie i sie nie zaciera, ga¼nik sie nie zapycha a bak zardzewiały że ho ho...




bracie szajbus... w tym czarnym pudełeczku jest siateczka i syfki zostają a benzynka płynie... moim zdaniem filtr  ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2008, 12:31:12 wysłana przez Kr@cK »
Zapisane

SZAJBUS_SzeF

  • młody nie głupi
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 552
  • Jawy, Cezety i Cafe Racery - To lubię! :)
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2008, 21:42:04 »

Filtr to ja mam brachu na rurkach kranika jak to w simsonach bywa. To czarne zaś nie jest odstojnikiem? Spotkałem się i z taką nazwą.
Zapisane

bakczysaraj

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2008, 23:15:22 »

Też mam taki filtr, i nigdy nic mi sie nie zapchało.....
Zapisane

Batman

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2008, 23:26:10 »

Bez jaj panowie. Ja w moim knedku mam filtr właśnie od malucha i od uruchomienia przejechałem już ok 80km i cuś się nie zatarł  ;]
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2008, 00:55:28 »

Cytuj
mi ekspedientka w sklepie w którym zaopatruje się w części do moich motorków powiedziała ze do jawy (innych z mieszanką też) nie nadaje się taki filtr jak jest w maluchu bo nie przepuszcza oleju...

Taaak na pewno  nie przepuszcza!!!
Benzynę przepuszcza a olej zostaje w zbiorniku - no nie?
I już po kilku tankowaniach masz sam olej w baku..
 <hammer> <hammer> <hammer> <hammer> <hammer>
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2008, 10:37:14 »

Tak myślałem dzięki za wypowiedzi <thumbup> <cheers> co do filtra to kupiłem jakiś nie rozbieralny za 7zł ale myślę że spełni swoje zadanie
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2008, 10:43:51 »

no właśnie ile osób tyle zdañ: a ja zawsze stosowałem ten mniejszy prostokątny z siateczką stalową, bo ten od kaszlaka po pierwsze duży, po drugie brzydki a po trzecie słyszałem różne opinie w tym niepochlebne.

Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2008, 10:45:39 »

O, O właśnie ten :]
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2008, 11:08:24 »

Cytuj
Bez jaj panowie. Ja w moim knedku mam filtr właśnie od malucha i od uruchomienia przejechałem już ok 80km i cuś się nie zatarł  ;]

Ja mam też ten filtr od Fiata (tyle że wewn baku). 17ooo kilometrów i jakoś nie mam baku pełnego oleju  ;)
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Jawsim

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2008, 11:53:02 »

jawsim wam opowie bajkę- dawno dawno temu w czasach gdy brązowe garnitury były oznaką szyku i stylu a także pozycji społecznej a na polskich drogach poruszała się masa pojazdów dzisiaj uznawanych za kultowe motocykliści mieli nie lada dylemat- z olejów dostępnych na rynku był lux 10 lub jak ktoś miał farta to miksol lub miksol super. ale była dostępna tzw mieszanka na CPN. co do jakości tej mieszanki powiem tyle,że mój tatuś zatarł na niej swoją roczną piękną CZ 350. olej w tej mieszance to często jakaś lura była. a lux 10 miał tendencję do krzepnięcia i wytrącania się z paliwa przy niższych temperaturach. miksol też- miksol super -dzisiaj miksol S- miał dodoatki ułatwiające mieszanie z paliwem. i stąd ta dzisiejsza legenda o zatrzymywaniu oliwy przez filtry papierowe lub bawełniane- bo faktycznie ją zatrzymywały. a dzisiaj są oleje które praktycznie po lekkim zabełtaniu same się ładnie rozpuszczają w benzynie i jest ok- tak więc z powodzeniem można stosowac filtry papierowe. bo nawet przy -15 stopniach olej się nie wytrąca i nie tworzy upierdliwych glutków jak to miało miejsce dawno temu w przypadku lux-a. widac to choćby po tym,że po 4 latach jazdy na  mobilu extra 2T który jest czerwony barwa wkładu filterka zmieniła się z białego na lekko słomkowy. tak więc moi drodzy parafianie montujmy filterki ku uciesze ga¼ników i dysz- montujmy a będzie nam dane bez kłopotliwe śmiganie po drogach naszego świata. to by było tyle.

PS- Bracie Brein- w tym co wkleiłes fotkę można dobrać nawet kolorek wkładu pod kolorek motocykla  :>
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2008, 11:57:42 wysłana przez Jawsim »
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2008, 12:24:43 »

chwila chwila chwila...

czy ja dobrze rozumuje? Jest sobie benzyna. Benzyna jaka jest każdy wie i widzi. Jest raczej lżejsza od wody, jest bardziej lotna od wody, jest palna bardziej od wody it itd. Oleje jak Brat Jawsim zauważył mamy zdecydowanie lepszejsze niz te rodem z epoki jawa/cz/mz/wsk i mają one wręcz samoistne tendencje do mieszania się z benzyną. Z wodą już nie tak bardzo... Ja pamiętam jak jeszcze kilkanaście lat temu stała obok dystrybutora "bañka" i kupując na "setki" olej mieszało się w tej bañce go właśnie z benzą. Na innych stacjach bywały wiadra z reczna wiertarką zaopatrzoną w jakieś gustowne "mięszadło" w postaci pręta i dospawanego płaskownika. Kiedyś nie tylko ja ale duża część znajomych zauważyło że wcale nie trzeba całej benzy mieszać z tymi kilkunastoma gramami benzyny (kiedyś benzyna kosztowała prawie połowe tego co dzisiaja więc można było sobie pozwolić na 10 litrów za to co było przypadkiem w kieszeni  :> ) Proponuje zrobić proste doświadczenie chemiczno-fizyczne we własnym garażu. Kupić litr benzyny, wziąść dwa sloiki z nakrętkami i dwe setki oleju miksol- proponuje miksol bo wszystko inne jest chyba lepsze a to dobrze zobrazuje jakośc i właściwości oleju. Do dwóch słoiczków (najlepiej 0,5L) wlewamy po 0,4L benzyny (nie ważne czy werwa, rezerwa czy konserwa- oktany są oktany) następnie np po śrubokręcie wlewamy setke oleju do każdego ze słoików. Zakręcamy słoje. Jeden słoik mieszam w łapach. Drugiemu pozwalamy na to żeby olej się "ułożył" na dnie. Bierzemy drugi i małymi delikatnymi ruchami kołyszemy sołikiem. Ja to osobiście w większym gronie robiłem i doszedłem (nie tylko ja) do wniosku że nawet nie trezba dzisiejszych olejów specjalnei mieszać przed wlaniem do baku. Sa tak dobrze mieszalne że nierówności drogi albo pokołysanie się  na motocyklu w zupełności im wystarczy do wymieszania się z paliwem. Jak się wymieszało to znaczy że stanowi roztwór jednorodny (bez wyróżniajacych się składników). To ja się teraz pytam czy filtr z "kaszla" jest tak doskonałym filtrem że wytrąci z mieszanki olej ?? Bo ja szczerze wątpie w jego doskonałośc skoro w gażniku znajduje czasem cząstki rdzy z baku.
Zreszta skoro filtr wytrąca olej tzn zatrzyzmuje go w sobie (a pamiętajmy że jest on cięższy niż benzyna) zgodnie z logiką powinien zablokować dopływ paliwa albo chociaż powodować że do silnika zamiast mieszanki bedzie spływał sam olej a tym samym świece będą nim ciągle zarzucone. Inna sprawa że tym samym w zbiorniku nie bedzie (chyba nie powinno) ubywać paliwa (podobna rzecz gdy w samochodzie w zbiorniku bedzie woda -paliwa nie ubywa bo "ssak" ciągnie wode)                     

nie wiem czy do koñca moje przmyślenia są trze¼we bo wczoraj miałem impreze z okazji zmiany czasu z zimowego na letni i dzisiaj moge coś od rzeczy gadać  ;)

Siostro Przełożona Jawsim; nie mieli takich dylematów bo kupowali to co było na stacji nie patrząc na wybór bo z reguły były dwa stany półek: "albo jest albo nie ma"  :)

Amen
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2008, 12:40:50 wysłana przez Pawel »
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

alan666888

  • Gość
Odp: Filtr paliwa- prawda czy fikcja?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2008, 12:59:51 »

Zgadzam się w zupełności z Pawelem i Jawsimem. Czasem ekspedientki maja tak posrane w bani że czasem mam ochotę wyjść z ze sklepu bo nie wiem o co jej chodzi. filtr może zatrzymać olej pod warunkiem że je¼dzimy na samym oleju  :D
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 25, 2012, 23:11:54
wysłana przez korczi
5 Odpowiedzi
3676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 25, 2014, 15:11:22
wysłana przez Blenders
8 Odpowiedzi
3380 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 15, 2014, 13:43:03
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
20 Odpowiedzi
6522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 09, 2014, 21:11:36
wysłana przez Tigras
12 Odpowiedzi
2023 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 04, 2021, 01:12:18
wysłana przez Dragon on the Blue Sky