Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 15, 2024, 20:22:45
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do dołu

Autor Wątek: Garaż(e) Grega....  (Przeczytany 55986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Garaż(e) Grega....
« dnia: Lipca 15, 2018, 14:52:57 »


Czyli krótko o tym, dlaczego nie mam wiecznie czasu:)
Wątek pisany na luzie w celu poznania Waszych opinii i wymiany doświadczenia.

Aktualnie mam w naprawie moje pojazdy: wózek Velorex




"Zlecenia" przyjęte przeze mnie to Dezamet 023. W drodze do mnie są (ponoć) 2x Jawa 223, ETZ 250.
Obecnie czekam na powrót silnika po szkiełkowaniu. Po otrzymaniu przesyłki zamieszczę zdjęcia.

Fotografie garażu z jawą i ogarem to garaż, gdzie spędzam prawie cały wolny czas po pracy. Po prawej stronie w szarych skrzynkach leży rozebrany Dezamet. Korbowód wygląda na cięty szlifierką, łożyska wału oczywiście kryte i w dodatku podczas montażu uszkodzone osłonki, piękny próg w cylindrze ale gaźnik to absolutne mistrzostwo....







W drugiej skrzynce wszystko od velorexa, z wyjątkiem ramy, gumy okalającej gondolę oraz koła. Pokrywa szczęk została również wysłana do szkiełkowania, przyjdzie razem z dezametem.



Wczoraj całkiem przypadkiem dowiedziałem się o Jawie 350 TS, model 638.1, która stała kupę lat w garażu zaledwie 500 metrów ode mnie.... Właściciel, już na emeryturze podepchał ją pod mój garaż z prośbą o diagnozę wiecznie rozładowanego akumulatora. Prostownik, ssanie, po 6 kopnięciu odpaliła. Niestety, silnik mocno grzechocze, zwłaszcza w okolicy głowic. Za to przebieg imponujący - licznik przestał działać przy 49 000 km, silnik nigdy nie połowiony, jeżdżony tylko na mixolu. Poprawki w instalacji elektrycznej, podłączenie wypiętej fazy z prostownika, odklejenie folii z regulatora elektronicznego, podłączenie masy, nowe konektory na zaciski akumulatora i już znana przyczyna braku ładowania - brak wzbudzenia wirnika. Wymiana szczotek na nowe rozwiązała problem ładowania. Przy okazji ciekawostka - szczotki z gmoto należy dystansować, aby nie tarły po wirniku, za to szczotki "no name" zapieczętowane w woreczku pasują idealnie. Cena jest ta sama za pasujące i nie pasujące szczotki - 9zł.

Z Jawą i Ogarem niewiele się dzieje. Ogarem ostatnio jeżdżę po graty potrzebne do szpachli. Jawa otrzymała po znajomości w dobrym stanie gaźnik Jikov z epoki. Wczoraj zrobiona mała trasa - 15 km w przerwie od szpachli.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2018, 17:18:45 wysłana przez Dragon on the Blue Sky »
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 15, 2018, 16:34:52 »

Nasze forum to forum motocyklowe. Nie przypominam sobie żebyśmy pisali o swoich autach w tym dziale. Sporadycznie coś się zdarzy ale raczej w "na każdy temat" albo w działach handlowych.

Żeby nie było że się czepiam, wątku nie usuwam a jedynie proszę o edycję.  Usuń opisy puszek.. zostaw info o motocyklach i będzie ok.
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 15, 2018, 17:02:54 »

Usunięte wszystkie informacje o samochodach, uzupełniłem poprzedni post o zdjęcia dezameta.

W wolnej chwili wyskoczyłem Jawą nad jezioro oddalone od mojego domu o 3 km. Niestety, zarosło na tyle, że nie da rady dojechać do dzikiej plaży...

Silnik na Jikovie pracuje całkiem dobrze, potrzebuje delikatnej korekty składu mieszanki na niskich obrotach - troszkę za bogato.

Edit: Dzień następny
Wcześniej wróciłem z pracy i już o 20 byłem w domu. Chwilę pogrzebałem w garażu, Ogar dostał nową uszczelkę kranika - problem wycieku paliwa rozwiązany.

Jawa dostała nowy oring kolanka wydechowego - od dawna już się jej należało, było już słychać nieszczelność

Przy okazji zmieniłem fabryczne uszczelnienie wałka zdawczego na simmering 5x16x7. Wycieku co prawda nie mam z wałka zdawczego, zwykła ciekawość mną kierowała:)
Porównałem rónież iglice z epoki z obecnymi zamiennikami. Nowe są o prawie 1 mm dłuższe.



Wyprawa w teren w celu diagnozy dzwoniącego silnika WSK 125. Cóż... okazało się, że klej poxipol na blachy wału to troszkę za mało.
https://youtu.be/lDS_8DKHpDQ
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2018, 21:51:31 wysłana przez Dragon on the Blue Sky »
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 18, 2018, 19:00:33 »

Dzień 3
Przybył dzisiaj silnik Jawa 223, a raczej... 3 silniki:) Klient nie mógł się zdecydować, które części się nadają do montażu, więc wysłał wszystko, co miał


Podziwiam też jego talent do pakowania. Wszystko dobrze zabezpieczone, a po wyjęciu z kartonów zawartości zajmowało to o wiele więcej miejsca, niż mogłoby się wydawać...


Jeden silnik złożony, ciśnienie sprężania na poziomie 8,5, biegi wszystkie pracują, iskra jest, nawet dobrze zapłon ustawiony. Napisałem do klienta z zapytaniem, co dokładnie dolega silnikowi, nie chcę połowić sprawnego silnika z powodu drobnostki typu zużyty gaźnik. Co do pozostałych "gratów" - 1 dobrze rokujący wał korbowy, 2 kompletne skrzynki biegów, 1 para karterów bez uszkodzeń, 5 gaźników, 3 kompletne iskrowniki, jedna goła podstawa iskrownika oraz... Łańcuch napędowy wraz ze spinką na czas jazdy próbnej  :-X  Tak na wypadek, jakby mój łańcuch w moim testowym pojeździe się zużył :D
Przy dobrych wiatrach powinno się udać złożyć 2 sprawne silniki. Póki co czekam na odpowiedź klienta.

Nadal czekam na blok silnika DEZAMETa 023, na drugą przesyłkę z silnikiem WSK 125. Coś długo do mnie idzie silnik MZty 250, prawdopodobnie właściciel znalazł innego fachurę:)
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2018, 17:28:29 »

Dzień 4

Rozłożyłem silnik, niestety nie jest kolorowo. Łożyska w całym silniku są kryte. Skrzynka biegów wygląda w miarę znośnie, jedynie wałek zdawczy i główny są za bardzo zużyte, przez co występuje spory luz osiowy. Standardowo podkładka zabezpieczająca oring kopki zamiast na stronie zewnętrznej wałka startera robi za dystans

Gorzej z wałem korbowym. Prawdopodobnie są już zużyte czopy wału korbowego. Łożyska wyglądają na wklejone.


Ciekawy patent na dystansowanie podstawy iskrownika :)


Pożyczyłem komuś ściągacz łożysk, niestety jeszcze do mnie nie wrócił... Muszę wykonać nowy.
W drodze do mnie kolejne dwa silniki 223, zapowiada się lato z Jawami 50:P
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 939
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 19, 2018, 17:35:52 »

Weź to wszystko w kufer, wpadnij na zlot, w alejce serwisowej chłopaki pomogą.
Albo się przyda do konkurencji zlotowych lub na nagrody.
Poco się grzebać samemu przez całe lato ?  ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2018, 17:37:35 wysłana przez Bizonek »
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

DziadekJacek

  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1782
  • Jawa 350
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 19, 2018, 18:10:25 »

Na letnim 2019 w zachodniopomorskiem na pewno będziemy mięli okazję kolegę poznać osobiście.
Zapisane
Jeśli go nie znałeś,to nie żałuj,nie!.Bo przyjaciela straciłbyś.

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1718
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 19, 2018, 18:19:59 »

Grzegorzu nie przypierniczam się, ale zdaje mi się, że ten akurat wątek założyłeś w celu kryptoreklamy.
Jak sobie pewnie zdajesz sprawę, reklama sporo kosztuje, a materiały wstawione przez Ciebie nic nowego do składu forum nie wnoszą.
Nie mam nic do tego co robisz sobie wieczorem, gdy nikt nie patrzy, jedna proszę abyś zaniechał tej reklamy.
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 19, 2018, 18:37:35 »

Bizonek - mam na strychu z 3 wiadra o pojemności około 10 litrów zużytych i nie nadających się do niczego gratów właśnie na nagrody, o ile oczywiście takie nagrody macie na myśli.

jaca_67 - zaglądam do owego wątku zlotu w zachodniopomorskim. Jeśli nie wylecą mi praktyki w tym okresie(bardzo ciężko o 3 dni wolnego, skoro tylko miesiąc masz praktyk obowiązkowych) chętnie zajrzę

czeron - też o tym pomyślałem po założeniu wątku, dlatego usunąłem logo mojej strony z awatara jak i adres do niej. Tylko Wy potraficie skojarzyć nick smoczka latającego po nieboskłonie z moją stroną. Niech jeszcze admin się wypowie w tej sprawie, jeśli uzna to za reklamę - wątek usunę.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2018, 18:40:12 wysłana przez Dragon on the Blue Sky »
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 19, 2018, 18:51:21 »

Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy...

Na kolejne (jak to m. in. tutaj opisujesz) zlecenia masz czas a jednego weekendu żeby przyjechać na zlot nie da rady zarezerwować?
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 19, 2018, 19:07:03 »

Musze odbębnić praktyki, inaczej nie będę mógł rozpocząć kolejnego semestru. Niestety, praca w zaprzyjaźnionym warsztacie, gdzie sobie dorabiam nie zalicza się do praktyk, gdyż warsztat nie spełnia odpowiednich warunków. Praktyki już odbębniłem w Poznaniu zamiatając przez miesiąc podłogę. Teraz pracuję zaledwie 2 km od domu. A zlecenia robię po pracy. Powód brania kolejnych robót jest prosty - życie kosztuje,zwłaszcza na studiach:-) Mam o tyle "dobrze", że pracuje na 3/4 etatu, więc jeden dzień mam wolny z tygodnia. Najczęściej czwartek lub piątek. To mi pozwala na dalsze prace w moich garażach. W tym roku nie pracuję na sezonie, bo jeszcze mam dużo pracy koło mojego domu, każdy weekend mam praktycznie zajęty remontem chałupy, wyjazdem do dziewczyny. Naprawdę ciężko mi wygospodarować wolny weekend:/


Na tegoroczny zlot nie mogłem jechać, bo akurat miałem kolosa. Z matematyki analitycznej. Świetnie się bawiłem licząc ugięcia belek. Niestety, profesor jest nie ugięty (w przeciwieństwie do belek XD), więcej jak jedna nieobecność u niego oznacza poprawkę i brak możliwości przystąpienia do egzaminu w "zerówce", chyba że mam wypis ze szpitala lub zwolnienie od dziekana. Nawet jak ktoś ma 100% obecności na wykładach i ćwiczeniach. Pisałem już o tym. Miałem nawet pociągiem z Poznania jechać i za przeproszeniem dupa blada.....
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2018, 23:08:02 wysłana przez Dragon on the Blue Sky »
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1718
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 19, 2018, 19:21:45 »

Na zlocie nauczył byś się co najwyżej obliczania  gięcia pały, choć przydał by się jeden uczony co by nam dobrze belkę wyliczył, wnet lądowanie poranne mogło by być mniej bolesne.
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 939
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 19, 2018, 19:31:11 »

No, a ja pod koniec piątkowej integracji to Ci takie usprawiedliwienie napiszę że dziekan się chowa,
Andree i kilku jeszcze znajomych pomogą w redagowaniu  :P
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 19, 2018, 21:26:06 »

Kolego Dragon, publicznym lansowaniem sie dzialalnoscia w szarej strefie mozesz narobic sobie klopotow z urzedem skarbowym. A jesli ta dzialalnosc jest zalegalizowana to stosowniejszy bylby dzial Uslugi.

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 19, 2018, 21:41:53 »

Kolego Dragon, publicznym lansowaniem sie dzialalnoscia w szarej strefie mozesz narobic sobie klopotow z urzedem skarbowym. A jesli ta dzialalnosc jest zalegalizowana to stosowniejszy bylby dzial Uslugi.

Dziękuję, będę miał to na uwadze
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 21, 2018, 00:50:23 »

Jawa otrzymała dzisiaj nowa dźwignię pedału tylnego hamulca (a raczej tak to określają w sklepach internetowych). Jest to blaszany element z lewej strony motocykla mocowany na tej samej osi co dzwignia hamulca noznego. Montujemy do niego linkę hamulca oraz linkę odpowiadającą za działanie światła stopu. Wymiana nie byłaby potrzebna, gdyby nie konieczność podłączenia linki hamulca Wózka bocznego.

Mam pytanie - czy element ze zdjęcia trzymany w palcach w 638.0 służy do mocowania baku zamiast gwintowanego preta wkreconego w ramę?
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

łysy79

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 132
  • Jawa 350 634-7 + Velorex 562
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 21, 2018, 08:33:38 »

Tak, z służy do mocowania baku, nie wiem jak w 638.0 ale na pewno w 634 i 638.5.
Zapisane

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 21, 2018, 13:14:36 »

Czy możesz przesłać w wolnej chwili fotkę, jak to mocowanie wygląda po montażu zbiornika paliwa? Jak nie kombinuje to otwór w zbiorniku jest za mały (albo guma jest za gruba, zależy jak spojrzeć:))
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 21, 2018, 14:26:34 »

Zbiornik paliwa ma z tyłu dwoje uszu, wtyka sie w nie dwa takie gumowe kołki i osadza w poprzecznej rurze ramy miedzy siedzeniem a zbiornikiem.
Taka Jawa jest u mnie wyprzedawana na czesci i stad mam ponizsze zdjecia.

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 21, 2018, 15:37:41 »

W 638.0 bak jest mocowany z tyłu na jednym, centralnym kołku wkręcanym do ramy. Poprzez tuleję gumową, podkładki i nakrętkę. To mocowanie z Twojej fotki jest jednym z dwóch, które są stosowane do baków modeli 634 i 640.
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 21, 2018, 16:04:56 »

Tylko czy zapytania o czesci nie powinny odbywac sie w Szybkiej Interwencji albo w Naszym Garazu? Moze jestem w bledzie ale Opowiesci Warsztatowe to chyba dzial bardziej wymagajacy i dlatego "zliczany".

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 21, 2018, 17:04:27 »

Teraz wszystko jasne, podpis w sklepie owej części jako pasującej do 638.0 jest błędne. Dziękuje za odpowiedzi.
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Radzziu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
  • Californian 350 x2 ,jawa 360, jawa 634,jawa 90, cz
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 21, 2018, 22:39:05 »

Zbiornik paliwa ma z tyłu dwoje uszu, wtyka sie w nie dwa takie gumowe kołki i osadza w poprzecznej rurze ramy miedzy siedzeniem a zbiornikiem.
Taka Jawa jest u mnie wyprzedawana na czesci i stad mam ponizsze zdjecia.
moja oilmaster ma tak mocowany bak z przodu baku jeszcze jest spreżyna

Zapisane
Californian 350
Jawa Perak 350 1954
jawa 360,
jawa 634,
jawa 90,
cz 250 sport,
jawa 640,
jawa 632,
mz 250 etz x2,
mz 301,
mz 300 wilfgreen
mz 125,żak mr2,
komar,
wfm M06,
schwalbe kr51/2

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 24, 2018, 22:52:28 »

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Dzisiaj dotarł silnik po szkiełkowaniu, zamieszczam obiecane zdjęcia






W 6 silnikach Jawki 50, przy których grzebałem 5 miało nieprawidłowo założone tarcze sprzęgła. Tarcze sprzęgłowe w tym silniku powinny być założone tak, aby w łańcuszku sprzęgłowym zajmowały najmniej miejsca(foto poniżej)

Niestety, najczęściej montowane są w ten sposób:

Taki montaż przy nowych tarczach sprzęgłowych praktycznie uniemożliwia wsyprzęglenie.. Uznałem,że warto to tutaj zamieścić, jest mało konstrukcji, gdzie tarcze sprzęgłowe należy w określony sposób montować... Albo jest mało ludzi, którzy zwracają na to uwagę:)
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1474
  • gazu gazu na wirazu
Odp: Garaż(e) Grega....
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 25, 2018, 18:57:47 »

aż za ładne ;)
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do góry
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
82 Odpowiedzi
15866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 23, 2020, 09:23:29
wysłana przez Rozztocz
121 Odpowiedzi
25495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 08, 2024, 22:57:34
wysłana przez Bimberpołudnie
1 Odpowiedzi
2303 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 02, 2020, 18:49:52
wysłana przez wikingc1