Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 05:31:48
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Przygasające światła w CZ 175/478  (Przeczytany 1789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xPredatorx88

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 137
  • CZ 175/487
Przygasające światła w CZ 175/478
« dnia: Sierpnia 29, 2016, 20:33:09 »

Witajcie.
Mam taki można by powiedzieć drobny problem ze światłami. Motocykl to CZ 175/487 z 6V instalacją.
Regulator elektroniczny RP 15T, czy jakoś tak. To ten dość często używany wśród Jawerów. Tylko że trochę za duży do CZ, i trzeba go poobcinać, to znaczy przyciąć aluminiowe boki na wymiar aby wlazł w boczek. Jutro wstawię zdjęcia dla chętnych.
Wracając do mojego problemu.
Otóż, rzadko jeżdżę po zmroku, ze względu na 6V, ale ostatnio jak za pierwszym razem wyjechałem to nie było tak źle. Problem pojawił się po jakimś czasie. Więc za pierwszym razem przez całą trasę jak jechałem, światła świeciły przyzwoicie i nawet nie przygasały. A ostatnio to co wyjaz, to światła raz świecą mocniej raz słabiej. Częściej cały czas słabiej niż mocniej. Wcześniej dobrze jeździło mi się na mijania, bo przyznam się że nawet dawały radę jak na 6V. A teraz aby coś zobaczyć muszę jeździć na długich i one też lubią przygasnąć. A wcześniej świeciły cały czas tak samo, a teraz lubią przygasać i na stałych  wysokich obrotach.
Rozebrałem klosz i wyczyściłem styki nic to nie dało, a pojawił się następny problem. Bo nie za bardzo mogłem to poskładać z powrotem i podczas wibracji lubi rozłączyć się mijania. Długie i pozycyjne świecą cały czas. Czasem podczas jazdy zapali mi się kontrolka ładowania, ale to podczas dużych drgań i sama po chwili gaśnie. Sprawdziłem sytki w regulatorze, bardzo dobrze trzymają to samo na prądnicy. Akumulator na pewno jest dobry, bo inaczej już bym nie jeździł, tak samo z ładowniem, nowy regulator siedzi już 3 miesiąc. Tylko nie mam sprawdzić dokładnie jakie jest ładownie.
I teraz pytania.
1. Co może być przyczyną przygasania świateł?
2. Jak porządnie włożyć wkład/oprawkę żarówki w kloszu, tak aby drgania nie wyłączały mi świateł mijania. Macie na to jakieś patenty?
3. Jak poprawnie zamontować  też wyżej wymienioną żarówkę, do tych styków. Może ma ktoś zdjęcie?
4. Co może powodować rzadkie zapalanie się kontrolki ładowania podczas jazdy na wyższych obrotach?
To chyba tyle. Dodam od siebie, że motocykl chętnie zapala i jeszcze chętniej jeździ. :)
Zapisane
Najlepszy widok na burze? W moim wstecznym lusterku :]

CZ 175/487
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Światła awaryjne

Zaczęty przez radzisz Elektryka

17 Odpowiedzi
7853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 15, 2012, 22:27:27
wysłana przez Bufon
47 Odpowiedzi
19980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 23, 2011, 12:22:54
wysłana przez Mathini
23 Odpowiedzi
9918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 07, 2012, 09:19:31
wysłana przez Karolex
4 Odpowiedzi
3161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 28, 2012, 13:02:08
wysłana przez Kurzyn
12 Odpowiedzi
5838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 19, 2013, 22:12:51
wysłana przez Biały