Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 03, 2024, 14:54:52
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie/Jawa w górach  (Przeczytany 87256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2015, 10:49:01 »

uuu to masz dobrą dyszę, to tylko zmiana tej zębatki i dobry olej do 2t
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:16:08 »

(...)
Przy tym przełożeniu obrotomierz też pokazywał obroty których wielu nie widziało .
Po mojemu wszystko w normie. Po zwiększeniu dawki oleju nie byłeś przypadkiem czarny z tyłu? ;)
Rydwan troche sie z tylu zasmarkal ale tragedii nie bylo.

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 538
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 20, 2015, 12:34:28 »

Jak jadę dalsze dystanse to podczas jazdy wciskam sprzęgło i energicznie parę razy dodaję gazu. Taki zabieg pozwala na zassanie trochę większej ilości chłodnej mieszanki, wspomaga to chłodzenie tłoka od dołu(gdzieś o tym kiedyś czytałem, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie). Moje ekstremum to 5500 żeliwniakiem na 3 po sporych pagórkach w temperaturze skromnie tylko 38 stopni bez używania luzu w skrzyni biegów, na miksturze 1:40. Silnik przeżył. W uprzednim roku odkręcił mi się kosz, nie miałem możliwości dokręcenia go i jechałem bez możliwości wyłączenia sprzęgła, skrzynia żyje, ale mnie gdzieś tam w środku to kuło, że tak na chama wracałem do domu, ale co zrobić.


Jawy słynęły z wytrzymałości szczególnie w Indiach, gdzie jest gorąco. Japońskie 2T już dawno by po takim traktowaniu jak w tym temacie zatarło bez możliwości dalszej jazdy.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

Jajawacz350

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 20, 2015, 13:04:22 »

Witam!  Takie pytanko- z jaką maxymalną prędkością najlepiej się prowadzi Jawę 350 Delux z koszem?, i  jaka jest mkxymalna bezpieczna prędkość takiego zaprzęgu?
Zapisane

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1718
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 20, 2015, 13:31:43 »

No przecież Kolega pisze, że 110 szedł i było ok.
Na pewno ma na to wpływ stan kosza, połączenia, ciągnika, kierowcy, warunki drogowe i atmosferyczne. Nie można jednostronnie określić stałej najwyższej bezpiecznej prędkości dla zestawu, ale niech "Koszykarze" wypowiedzą :-X
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 20, 2015, 14:20:58 »

(...)
Po mojemu wszystko w normie. Po zwiększeniu dawki oleju nie byłeś przypadkiem czarny z tyłu? ;)
Rydwan troche sie z tylu zasmarkal ale tragedii nie bylo.

Panie, toz on czysty jak lza :) Ja po 750 km na autostradzie mialem woz, motor i kamizelke w czarne kropki :D
Dobrze ze jechalem noca, bo bym sam sie przestraszyl ;)

Witam!  Takie pytanko- z jaką maxymalną prędkością najlepiej się prowadzi Jawę 350 Delux z koszem?, i  jaka jest mkxymalna bezpieczna prędkość takiego zaprzęgu?

Zalezy od drogi i stanu jej nawierzchni, od obciazenia wozu, zebatki zdawczej i innych czynnikow. Jadac z pustym wozem na kretej, gorskiej drodze zdarza sie i tak, ze przy 30 km/h prawe zakrety bedziesz robil z wozem w gorze (Kolega Yabaman moze z wozkiem w powietrzu robic lewe zakrety ;) ). Ja mam u siebie zdawcza 14 i moja normalna predkosc przelotowa to gdzies miedzy 70-80 km/h. Maksymalna to gdzies w granicach 100km/h.
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 20, 2015, 14:39:30 »

Jawy słynęły z wytrzymałości szczególnie w Indiach, gdzie jest gorąco. Japońskie 2T już dawno by po takim traktowaniu jak w tym temacie zatarło bez możliwości dalszej jazdy.
Yamaha RD350, ta produkowana w Indiach jako Rajdoot 350, tez slynie tam z wytrzymalosci. I nie wiem na jakich przeslankach opiera Kolega swoje twierdzenie, ze japonskie dwutakty przy takim pogonieniu jak w tym watku by sie zatarly. Mialem okazje zetknac sie z kilkoma duzymi japonskimi 2T i  na autostradzie , nawet jadac na BMW, moglem jedynie powachac ich spaliny. Juz od lat 60-tych byly one przygotowywane niemalze do bicia rekordow (od etapu projektowania po wykonanie kazdego detalu).  Polecam poszukac na Youtube filmikow na przyklad z Kawasaki MACH SS750 H2. Bridgestone 350, o ktorym pisalem w innym watku, gdy pojawil sie na rynku brytyjskim to startujac w duzo wyzszej pojemnosciowo kategorii 650ccm zdobyl tam trofeum za najwyzsza predkosc.
Nie twierdze, ze Jawa tez tak moze bo jej "ekstremum" jest na innym poziomie ktory staram sie tu przedyskutowac.

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 20, 2015, 14:51:46 »

Silnik jawy to nieznacznie zmodyfikowany silnik DKW z 1936 roku z podobną technologią produkcji i obróbki...
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 21, 2015, 02:23:31 »

Pozwole sobie na offtopic bo dostalem zdjecie zrobione w punkcie zwrotnym mojej wyprawy przed powrotem do Tokio i warto tez wspomniec po co tak gonilem Jawe.
Bylem zobaczyc turniej yabusame. To sztuka strzelania z luku z konia w galopie, stosowana z duza skutecznoscia w Japonii az do rozpowszechnienia sie broni maszynowej. Turnieje yabusame maja juz 850 lat historii. Jesli ktos chce zobaczyc jak to sprawdza sie w walce to niech obejrzy sobie film "Ostatni samuraj" (na przyklad 0:35 w podanym linku):
https://www.youtube.com/watch?v=3C_v2AnKLI0
Moze ktos sprobuje na Knedlu? Strzelac moze pasazer. W polaczeniu z zadymieniem moze sie w razie potrzeby przydac do unieszkodliwiania "zielonych ludzikow".
 

beduin929

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 109
  • CZ 350 (472.4) 1979r & MZ ETZ 251 1990r
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 21, 2015, 08:17:01 »

To musiała być bardzo fajna wycieczka. Najpierw taki dystans na Jawie a później jeszcze taki turniej. Bardzo fajnie to wygląda na zdjęciach a pewnie co dopiero na żywo
Zapisane

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 859
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 21, 2015, 09:37:16 »

To strzelanie można wypróbować na jakimś zlocie.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

darol73

  • Treasurer JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 746
  • jawa 350 TS
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 21, 2015, 10:01:03 »

szukamy chętnego co będzie uciekał
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 21, 2015, 11:18:31 »

Zupelnie nie na temat poruszony w tym watku wiec czytajcie zanim wyladuje to w koszu.
Zasady yabusame troche sie roznia zaleznie od turnieju ale zwykle tak to wyglada:
Luk jest niesymetryczny, do strzelania z konia.
Strzela sie do trzech celow nieruchomych (zwykle sa to lamliwe deski o wymiarach 30 na 30cm) rozmieszczonych co 70 metrow. Cele sa w odleglosci kilku metrow od "biezni" - im trudniejszy turniej tym dalej (Nikt nie musi uciekac bo do ludzi nie strzelaja).
Strzelec ma trzy strzaly i musi w galopie "przeladowac" luk, zlozyc sie do strzalu i zniszczyc cele (polamac lub stracic, trafienie i lekkie tylko pukniecie nie jest liczone).
Mierzony jest czas i jesli jest za dlugi to zostaje sie zdyskwalifikowanym.
Zasad punktacji nie znam w szczegolach ale im szybciej, celniej i "piekniej" (bo punkty za styl tez sa) tym lepiej.
 
Latwo sie pisze ale konkurencja jest naprawde trudna. Zlot na pewno by urozmaicila.
 

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 859
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 21, 2015, 22:58:55 »

Jawa z koszem jeden kieruje drugi siedzi w koszu i strzela do butelek lub puszek po piwie ;D
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

johndeere7930

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 52
  • JAWA TS 350 638.1 1988 SUZUKI GSF 600 BANDIT 2001
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 21, 2015, 23:34:04 »

Co do strzelania to znajomy ma m72 z wózkiem bocznym i jeździł z synem po podwórku a on nawalał do poustawianych puszek z karabinku asg. Skończyło się to pękniętą szybą w nivie.
Zapisane
Prawdziwy motocykl odpala się z kopa
Bez młota to nie robota

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 538
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 22, 2015, 00:07:18 »

Yabaman miałem na myśli dwusuwy o zastosowaniu drogowym. Wyczynowe to inna bajka i tutaj się nie wypowiem. Niejedne dwusuwowe kawasaki H2 i H1 się zatarło i to właśnie na pełnej manecie. Nie twierdzę, że japońskie 2T są gorsze, bo osobiście sam bym chciał mieć RD 350 z lat 70-80 lub właśnie H2 z tego okresu. W mojej opinii Kawasaki H2 było symbolem wprowadzania zakazu produkcji dużych dwusuwów. W Ameryce to był ostatni duży dwusuw, później już stosowano silniki czterosuwowe. H2 coś pięknego, potęga 2T. Prawdziwa rakieta, niska masa własna, dużo "kuni".
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 22, 2015, 10:57:40 »

To mi się podoba a nie pyrkanie i tłumaczenie ze szkoda knedla bo to zabytek.
Wielu Forumowiczom chyba sie naraze ale osobiscie nie uwazam Jaw TS za zabytki. Pamietam czasy, gdy pojawily sie w Polmozbytach i jako mlokos jezdzacy na duzo starszych sprzetach wskrzeszonych ze zlomu moglem je sobie tylko poogladac zachwycajac sie ich nowoczesnoscia. Gdybym mial na przyklad jakiegos Peraka z lat 50-tych to moze tez bym go tylko pucowal ku uciesze gawiedzi i swojej. Jednak Jawa TS to dla mnie motor do jazdy. Oczywiscie w granicach jego mozliwosci i bez sadyzmu. A mozliwosci teeska ma nienajgorsze o czym mialem okazje sie przekonac.
Zapomnialem dodac, ze na autostradach w Japonii jest ograniczenie szybkosci do 100 km/h. Jesli jedzie sie troche szybciej i nie stwarza zagrozenia to policja przymyka na to oko wiec osiagniete zaprzegiem 110km/h jest chyba w sam raz na Japonie.

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 22, 2015, 14:59:46 »

Yabaman jestem tego samego zdania. Kupiłem TS po to żeby mieć czym jeździć i nie nadwyrężać poczciwej CZ 450 z 1961 roku.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Tjack

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 37
  • Jawa 634.7+Velorex562
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 22, 2015, 16:13:14 »

Yabaman, fajnie się czyta Twoje posty i ogląda egzotyczne zdjęcia, myślę że spokojnie mógłbyś napisać książkę pt. "Jawą dookoła Japonii..."
A wracając do Twojego rajdu po autostradzie to stwierdziłeś, że będziesz zmieniał zębatkę z 15 na 16, z tego co wiem taka zmiana pociąga też za sobą zmianę przekładni napędu licznika aby jego wskazanie było prawidłowe. W instrukcji obsługi do mojej 634.7 jest o tym mowa.
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 22, 2015, 17:25:02 »

Dziękuję za przypomnienie. Przestudiuję tę instrukcję i postaram się znalezc odpowiednie zębatki na wymianę.

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 22, 2015, 19:56:41 »

aaa po co i tak kolega na gps-sie jeździ  :D
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 23, 2015, 01:29:04 »

Na wyjazdy w nieznane okolice zakladam GPS ale wlasciwe wskazania licznika sa jednym z warunkow zaliczenia przegladu. Sprawdzaja je na rolkach, jest pewna tolerancja i moze nawet nie trzeba bedzie zmieniac napedu linki jak sie w tej tolerancji zmieszcze.

second

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:07:42 »

wlasciwe wskazania licznika sa jednym z warunkow zaliczenia przegladu. Sprawdzaja je na rolkach


Bardzo wyśrubowane warunki. Czy sprawdzane są wskazania prędkościomierza i drogomierza, czy tylko prędkościomierza?
Zapisane
To ma być taka fikcja żeby wszyscy uwierzyli a fikcja musi być prawdopodobna żeby stała się prawdą...

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:13:08 »

Wlasciwie dzialajacy predkosciomierz jest konieczny do zaliczenia przegladu. Drogomierz nie jest ale jesli nie dziala to mozna dostac wpis w dowodzie rejestracyjnym, ze nie jest mozliwe ustalenie rzeczywistego przebiegu.

second

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
Odp: Jazda ekstremalna : Jawa na autostradzie
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:20:47 »

To znaczy, że ten system posiada jeszcze ludzką twarz. Bardzo ważne jest to w przypadku Jawy, której liczydło drogomierza nader często lubi ulegać awarii. Dobrze, że w Polsce jeszcze tego nie sprawdzają. Przecież każda zmiana opon na większe lub mniejsze, może przynieść zmiany, które nie zmieszczą się w normie. A w przypadku gdzie prędkościomierz nie posiada konkretnej regulacji to wyrok.
Zapisane
To ma być taka fikcja żeby wszyscy uwierzyli a fikcja musi być prawdopodobna żeby stała się prawdą...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jazda Próbna po remoncie :)

Zaczęty przez £opian Mechanika

5 Odpowiedzi
4131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 26, 2008, 11:14:44
wysłana przez £opian
121 Odpowiedzi
38755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 17, 2011, 23:10:03
wysłana przez Maliniasty
2 Odpowiedzi
3036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 18, 2013, 15:48:21
wysłana przez Deejf
5 Odpowiedzi
3447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 04, 2013, 08:18:04
wysłana przez j@wa
12 Odpowiedzi
8180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 05, 2013, 12:15:05
wysłana przez Rozztocz