Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 03, 2024, 00:22:53
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/  (Przeczytany 4096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czahol1

  • Gość
UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« dnia: Sierpnia 06, 2006, 11:40:51 »

Postanowilem o mojej niszczesliwej przygodzie opowiedziec tutaj na przestroge dla innych.
Zaczalem swoja przygode z jawa w tym sezonie,po zakupie motocykla okazalo sie ze gdzies prad ucieka i postanowilem polozyc nowa instalacje.Ja sie na tym nieznam,wiec pytalem kto to moze zrobic,pokierowali mnie do goscia co pracuje w porzadnym warsztacie(najw w mojej miescinie)pow ze w jedno popoludnie sie wyrobi.A tu SUPRISE!!!ROBIL TO 3TYGODNIE!!!ODEBRALEM MOTOR RAZ TO PO PRZEJECHANIU 0,5KM AKUMULATOR PADL DO TEGO KAPEC Z PRZODU,zapchalem go zpowrotem.wczoraj znow go zabralem.Chodzi dobrze ale na baku do golej blachy jest zdarty lakier(1.5cm na 5cm!)tylne kolo trze o blotnik a kirunki przykr na 1 srubke.kask pelen wody a ON NA WCZASY POJECHAL!!!nawet go w domu niezastalem,mam juz gazrurke przygotowana,CZAHOL ZROBIC MU KUKU!! UWAZAJCIE KOMU MASZYNY DAJECIE.pewnie wieksz z was robi takie rzeczy u zaufanych mech albo samemu ale zanim znajdzie sie zaufanego trzeba poszukac a ja na samym poczatku sie przewiozlem.
Zapisane

Nick

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 06, 2006, 11:57:57 »

Wszystkie usterki staram się usuwać  sam zasięgając języka u ojca i wujka, no i znajomego, który troche przeje¼dził na CZ i jawie.

Nie ma to jak dobrzy znajomi Guru  <thumbup>
Zapisane

lukasz85

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 06, 2006, 12:19:04 »

Zgadza sie ja też nie oddam motocykla do mechanika. Teraz wszystko robie sam. Prędzej czy pó¼niej wszystko sie udaje i ile zabawy przy tym.

Instalacje w simsone elektryk robił mi dwa tygodnie i zdrowo sie naje¼dził za co dostał dobrą wiązke.

Silnik w etz 250 "super mechanior" robił 7 razy i nie zrobił.
 
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 06, 2006, 12:20:23 »

widzisz... bo jak sam napisałes trzeba robić u zaufanych. Ja staram się wszystko robić sam z pomocą przyjaciół. Dopiero kiedy nie mam takiej możliwości kieruję się do mechanika. Na szczęście mój mechanik jest sprawdzony.
Niemniej jeśli chodzi o instalację elektryczną mogłeś się sam na to zdecydować. Nie jest skomplikowana - ze schematem i starą instalacją - krok po kroku notując co i jak i wymieniając w jakimś, z góry założonym porządku - nie powinieneś mieć problemów.
Pozdrawiam
Zapisane

czahol1

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 06, 2006, 12:30:45 »

jak pisalem wczesniej dopiero co kupilem jawe,niemialem wczesniej z tym motocyklem stycznosci i uznalem ze lepie to zrobi FACHOWIEC.I zrobil <scared>.ten motor stal 15 lat w stodole i instalacja byla niepodlaczona.mianowicie kontrolki swiatla,ja bym sie z tym do 2007 roku babral :)a tak to mam za swoje
Zapisane

misiek775

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 06, 2006, 20:35:42 »

Jeżeli zaprowadziles motocykl do jakiegoś pana Zdzicha co za flaszke wina zrobi wszystko na cacy to masz za swoje. Ja w jawie i w swoich wczesniejszych jednosladach sam wszystko naprawialem.
No ale co zrobic - czlowiek uczy sie ba bledach. Mam nadzieje ze mu nie zaplaciles bo i nie ma za co.
Zapisane

czahol1

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 07, 2006, 08:31:00 »

To byl koles co ma 25 lat i na calej okolicy podlanczanap audio car,elektryke samochodowa i motocykle,pelno ma odpowiedniego sprzetu do takich rzeczy ale..... <eek>niewierze zeby tylko u mnie taka fuszerke odstawil.jak motor odbieralem za 1 razem to wsz dzialalo bez zarzutuladowanie kontrolki,swiatla,i palila na dotyk.wiec zaplacilem,ale po pol km umarla i tyle <crybaby>
Zapisane

Polo

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 07, 2006, 09:57:10 »

E to nieladnie :( trzeba bylo najpierw jazde testowa zrobic :( To teraz sie przyznaj ile z Ciebie zdarl ze tak poszalal i na wakacje pojechal :P

Pamietaj na przyszlosc lepiej sie samemu dluzej z tym pobawic a nizeli dac komus ...

Pozdro

PoLo
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 11, 2006, 21:23:17 »

...bo czlowiek sie dobrze uczy na wlasnych bledach... a jeszce lepiej jak bledy sa polaczone z praktyka

z mojego doswiadzenia i moich znajomych :najlepsza osoba ktora naprawi motocykl to : wlasciciel, inny motocyklista, ewentulnie kolo co na motocyklach sam zeby zjadl i dobrze zeby jezdzil motocyklem

najlepiej motocykl naprawi(czytaj: zepsuje/uszkodzi/przy okazji mozliwe ze bedzie ujezdzal do granic mozliwosci) : mechanik samochodowy -jak ma robote to sie moto nie podejmie, a jak zna sie i na moto i na samochodach to zna sie w stopniu znikomym i na jednym i na drugim, mechanik "co to moto mial jakies 30 lat temu ale co tam zrobic moto dla niego - wielkie mi mecyje", wszelkiej masci "pany Zdzisie, Henie, itp z okolic sklepu monopolowego co to kiedys moto mieli i gwarantuja swoja wiedze z tej dziedziny, inni wiejscy magicy co to we wsi mowia o nich : "łoj panie zna sie chlopak zna sie, bo do szkoly zawodowy to on chodzil to go i wyuczyli a jak trza to i ciagnik sasaiadowi zrobi i jak trza to plug naprawi"
reasumujac swoj przydlugi wywod: albo ktos kto sie na tym troche zna (ktos kto ma z takimi pojazdami stycznosc) albo samemu         
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Michasm8

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 25, 2006, 15:18:01 »

Pamiętam, jak kiedyś o mało się nie popłakałem z nerwów, jak po pół dnia siedzenia nad ładowaniem do niczego nie doszedłem. To było nie tak dawno, maj/czerwiec.  I byłem tak zdesperowany, że chciałem oddać do elektryka, ale wątpiłem w jego skuteczność. To, że gość z pamięci potrafi znależć i usunąć usterke w aucie nie znaczy, że poradzi sobie od strzała z moto. A instrukcję to i ja umiem czytać. I zrobiłem. A że moto stoi pod blokiem, narazony byłem na uśmiechy politowania sąsiadów, ale pies im lizał... I dziś już nie dałbym nikomu przy moim motocyklu grzebać. Zwłaszcza po znalezieniu tego forum. Sporo się od Was dowiedziałem. Pozdrawiam Michał
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 25, 2006, 15:45:54 »

no i gites  <thumbup> ja tez jestem zdania ze jezeli jest taka mozliwosc to zawsze trzeba samemu powalczyc, przy tym zawsze zdobywa sie doswiadczenie, co innego z takimi zabiegami jak szlif itp wiadomo ze tego w domu sie nie zrobi i nie warto sie za to brac bo szkoda jawki :D
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 26, 2006, 01:28:18 »

£ukasz chyba nie znasz mozliwosci wiejskich mechanikow .....
sam na wlasne oczy widzialem jak koles wiertara i klockiem z papierem sciernym robil szlif cylindra wsk 125 ........

a najlepsze jest to ze ta wiecha na tym cylindrze pozniej jezdzila -co nie tylko mnie wprawilo w niemale zdziwienie  <blink> 
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

WhitePower

  • Gość
Odp: UWAZAJCIE NA MECHANIKOW!:/
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 26, 2006, 01:32:00 »

tzn wiesz, moze i da sie zrobic szlif tak zeby silnik chodzil ale nie bedzie napewno tak jak po szlifie u specjalisty, zreszta to bylo kolejne takie moje porownanie bez przykladow z laseczkami  :D :] (wiesz o co chodzi  ;) )
Zapisane