Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 11, 2024, 23:30:40
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Assistance w podróży  (Przeczytany 854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zagier

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 64
  • Jawa 638
Assistance w podróży
« dnia: Lutego 23, 2020, 21:35:18 »

Witam
Może ktoś z was ma jakieś doświadczenie z wykupywaniem assistance na krótki okres np. 7 dni na Unię Europejską? Z tego co udało mi się znaleźć  większość firm ma ograniczenie do 15 lat i niestety Jawa się nie łapie. Są też ograniczenia co do odległości holowania zwykle do 350km. Tylko co w sytuacji kiedy pada np. wał? Naprawa w zagranicznym warsztacie? Może są jakieś ubezpieczenia które obejmują dowóz motocykla do domu np. do 1000km? będę wdzięczny za każde info. Pozdrawiam.
Zapisane

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Assistance w podróży
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 24, 2020, 11:24:56 »

Kilka lat temu kupiłem na wyjazd do Czech. Tak, jak piszesz trudno znaleźć firmę, która ubezpieczy assistance stary motocykl. W mojej polisie było 150km holowania, ale uznałem, że to wystarczy. Kosztowala 280zł na rok i musialem wykupic całość. Zwykle nawet dla nowych samochodów assistance jest na doholowanie do najbliższego serwisu lub 100-200 km.  W przypadku assistance na Europę czasem jest wersja holowania do granicy. Zależy od opcji. Nie spodziewam się żebyś  znalazł firmę, która ma wariant holowania 1000km, a nawet gdyby Ci taką polisę wymyslili to składka będzie wyższa, niż pojechanie po motocykl busem.
Zapisane

sebaxll

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 325
  • Cz 350 12V, Jawa 638,1, Jawa 300CL
Odp: Assistance w podróży
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 24, 2020, 12:16:48 »

Nie wiem jak w innych firmach ubezpieczeniowych ale mogę opisać swój przypadek na przykładzie Warta-HDI. Zawsze jak wybieram się w dalszą podróż czy to Jawą czy innym motocyklem wykupuje Asistanse tzw.podróżnika. Działa to w taki sposób że Polska jest bez limitów km a zagranica 400 km na holowanie. Są jeszcze takie frykasy jak dowóz motocykla do serwisu w którym go naprawią i hotel. Ale to już niech Ci agent przedstawi warunki. Czas ochrony takiej polisy to 15 dni.
Warunek jeden - polisa OC w Warcie lub HDI.
Pewnie inne firmy mają również podobna ofertę, kiedyś sprawdzałem i najkorzystniejsza dla mnie była właśnie ta. O innych się nie wypowiadam bo nie znam szczegółów.
Co to tego czy korzystałem - to ja osobiście nie korzystałem a już naście razy wykupowałem. Za to koledzy z którymi raz byłem na wycieczce dookoła Polski to z 4 motocykli tylko ja nie korzystałem z usługi firmy ubezpieczeniowej.
Zapisane

kuba.g6

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 220
  • Jawa 50 23p 1978 | CZ 487.0 1988 | CZ 472.5 1985
Odp: Assistance w podróży
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2020, 13:48:31 »

Z tego co pamiętam PZMot robi Assistance w podróży.

https://pzmot.pl/site/offer
Zapisane
- Z mustanga ścigacza nie zrobisz. - Xepher
- Ale próbować warto :D - ja