Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 02, 2024, 05:15:23
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Pav 562  (Przeczytany 1658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3509
  • Smoczyciel
Odp: Pav 562
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 31, 2024, 00:11:05 »

Pav bardziej poręczny jeśli trzeba coś zabrać w trasę

Przyczepka "ciągnięta" nie wymaga zmian w dokumentach motocykla (o ile spełnia odpowiednie normy)
Velorex to wózek boczny. Pomijając kwestie całkowicie odmiennej jazdy (wszystko czego nauczyłeś się jeździć solo możesz sobie wsadzić między żeberka cylindrów) to są jeszcze kwestie papieroligiczne (przegląd rozszerzony, zmiany DMC i innych w DR).

Makaron a jak rozwiążesz kwestię "pakowania"? Przód czy tył będzie uchylany? Bo chyba ten otwór na środku trochę za mały żeby coś zapakować? Skrzynkę piwa czy dwie ;) ;P  :o
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
Odp: Pav 562
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 31, 2024, 09:34:02 »

Fajne wozidło, mały ludzik by się zmieścił na upartego  ;) ;D
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

Makaron

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 114
  • Cz 350 472-6 jawa 350TS
Odp: Pav 562
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 31, 2024, 10:02:15 »

Ta kwestia też była mocno przemyślana. Brałem pod uwagę
 klapé na zawiasach ale w tym przypadku otworu  wejściowego musiało by nie być, boczne ściany i cała góra musiałaby zniknać, skrócic aż tyle skorupy żeby wyciąć cały otwór wejściowy  nie było możliwości bo nie zgrały by sié linie krztałty skorupy wiec ta wersja padła.
Zabudowa otworu wejściowego wlóknem i żywicą tu kupa roboty potem wycinanie i dorobienie klapy która musi być na felc i uszczelkę żeby się nie tłukła w trakcie jazdy.
Do tego trzeba by zawiasy  z odgiętymi ramionami chowające się do wewnątrz jak w tylnym bagażniku samochodu, no i zamek , klódka czy zadówka odpada.  Z klapą w paviku mam wieczny problem, albo jest lużno i zamek dié zamyka ale klapa drga i się tłucze albo dociska do uszczelki ale zamkniécie zamka zajmuje parę minut.

Trzecią opcja to zaklejenie otworu wejściowego i wyciécie klapy w górnej skorupie po linii pierwszych zagięć czyli jakieś 10 cm powyżej napisu Velorex po całym obwodzie skorupy. Ale problem byłby bo brakowało by mi co najmniej 1,5cm w koło żeby zrobić felc by klapa była równo w plaszczyźnie skorupy plus grubość uszczelki. Móglbym prze kombinować. I trzeba by dobrze wzmocnić w koło ten otwór skorupy jak rozkrécisz na 2 częsci są wiotkie jak brzezinki. Sztywność dostają po skréceniu całości. Więc też zrezygnowałem.
Temat klapy odstawiłem na bok a jak zacząłem maxymalne skracać skorupé i wyszło że więcej się nie da i otwór zostać musi stwierdziłem że ładnie to wygląda z tym otworem kształty welorexa są zachowane ,(taki mini velorex) i postanowiłem że będzie jak w oryginale, mini niska szybka i plandeka na otwór wejściowy na zatrzaskach jak w oryginale. Piwa kupuje sié w puszkach albo bez skrzynek. Namiot śpiwory graty bety spokojnie przez ten otwór wejdą a roboty mniej, możliwość spieprzenia czegoś mniejsza  a i dla oka przyjemne.

I tak już zostanie. Fastryga uszyje mi mini pokrowiec będzie myslę ok.
 
Co do przepisów to nie ma nic prucz tego że zestaw nie może przekraczać 4m mam w zapasie 20 cm.

Zastanawiam sié tylko nad kierunkami czy zakładać czy nie. Napewno tylna lampa i stóp jak w pav musi być, jakiś odblask a kierunki to jak myślicie?

No i tradycyjnie wyfuki na końce kominów muszą wejsć bo przyczepka będzie wiecznie czarna.

Choć od kiedy przeszedłem na olej Motyl jest o wiele lepiej niż na malince Orlen.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2024, 10:07:46 wysłana przez Makaron »
Zapisane

Makaron

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 114
  • Cz 350 472-6 jawa 350TS
Odp: Pav 562
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 08, 2024, 14:02:26 »

Dziś wolny dzień więc trzeba podgonić pracę garażowe
Pierwszy podkład wszedł i pokazał ile pracy będzie przy przygotówce pod lakierowanie.

Ups. Jakaś dodatkowa skorupa pod pizdolet  mi wleciała. Wybrani wiedzą o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2024, 14:05:06 wysłana przez Makaron »
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3509
  • Smoczyciel
Odp: Pav 562
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2024, 21:29:11 »

Idziesz jak burza!
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Makaron

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 114
  • Cz 350 472-6 jawa 350TS
Odp: Pav 562
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2024, 00:14:20 »

Mozolne pracę czas zacząć. Szpachla tarcie i tak w kółko. Tak po klejonej gondoli jeszcze nie robiłem, zapowiada się sié ciekawie. Pół dnia wolnego miałem trzeba było wykorzystać.
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3509
  • Smoczyciel
Odp: Pav 562
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 30, 2024, 18:03:10 »

Jak tam postępy w pracach? Coś się kolego Makaron ociągasz! Albo robisz i się nie chwalisz...  :P
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Makaron

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 114
  • Cz 350 472-6 jawa 350TS
Odp: Pav 562
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 30, 2024, 18:53:53 »

Pracuje na pełen zegar i trochę mam zatwardzenie. Ledwo udało mi się umyć sprzęt po Zamościu zrobić z korektę zbieżności i zatankować. Między czasie żona popsuła mi w samochody i dwa dni roboty musiałem poświęcić.  Ale powoli wychodzę na prostą. Szukam lakieru struktury takiego jak malowali spód velorexa. Ciężki temat. Skończy sié na doktoracie i mieszalni lakierów. Pogoda się poprawiła więc jak prace ruszą to coś wrzucę.
Ponadto rozpoczął się sezon koszenia trawy mam 2 działki 56ar i 78ar to jeden dzień co drugi tydzień wypada mi na koszenie. Nie liczę bałamutów którzy często.mnie odwiedzają licząc na pomoc. Najlepiej byłoby wyłączyć telefon zamknąć bramę garaż i po gasić światła.  Xapher odwiedził mnie w niedzielę z juniorem i Moniką. Ale nic mi nie pomagał bo kierowcą był.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2024, 19:30:49 wysłana przez Makaron »
Zapisane