Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 11, 2024, 20:15:06
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Remont Jawy 350 TS 638.1... i mnóstwo kwestii :D  (Przeczytany 11199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ice-man

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Remont Jawy 350 TS 638.1... i mnóstwo kwestii :D
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 27, 2016, 20:50:23 »

Brawo WY ! na tarcze hamulcową bym nie wpadł :)
tarcza kotwiczna tylnego koła, tego nie napisałem a na pewno już jest w kartoniku.
Zdejmując cylindry BARDZO się ucieszyłem, korbowody nie mają żadnego luzu góra - dół, mały luz na boki. Niestety rozbiórka była potrzebna bo ktoś wsadził beznadziejne tłoki które ewidentnie puchły w owal bo posiadają nadmierne ślady wytarcia :/

Zapisane

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 781
Odp: Remont Jawy 350 TS 638.1... i mnóstwo kwestii :D
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 27, 2016, 23:38:51 »

Wracamy do tarczy. Ciekawa teoria o podobieństwie przedniego hamulca cagivy do mz. Miałem kilkanaście lat temu jawę 639 i wtedy w sklepach w głowę mi się pukali jak chciałem klocki hamulcowe do jawy. Albo na ladę kładli szczęki albo klocki od mz. Do 639 świetnie pasowały klocki z cagivy 250. Nawet na opakowaniu napisane było cagiva i jawa.... Zjadłem tych klocków z 5 kompletów. Do mz nie pasowały.
Robiąc remont zastanów się czy chcesz remont czy tuning z epoki, który już masz, żeby się nie pchać w koszty. Niestety pierwszego z ostatnim połączyć się nie da
Zapisane

ice-man

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Remont Jawy 350 TS 638.1... i mnóstwo kwestii :D
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 28, 2016, 09:46:01 »

Nie ma co się spierać o hamulec, co do osadzenia lagów w półkach Jawy to blaszka miedziana lub z innego nierdzewiejacego materiału świetnie wypełnia przestrzeń tego 1mm różnicy w średnicy ;) ma może ktoś z was pocieta lub do pociecia ramę z jawy? Chodzi mi o proste tylne rurki od zadupka, moje ktoś podgiął i skrócił. Próbowałem to prostować ale wyszło fatalnie i są za krótkie
Zapisane

ice-man

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Remont Jawy 350 TS 638.1... i mnóstwo kwestii :D
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 10, 2016, 16:50:26 »

Jutro wieczorem coś napisze więcej co u Jawy słychać ;)
Zapisane

ice-man

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Remont Jawy 350 TS 638.1... i mnóstwo kwestii :D
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 13, 2016, 22:32:07 »

Przepraszam za opóźnienie, niestety złośliwość losu jest taka, że im więcej rzeczy zaplanuje przy Jawie tym ciężej mam w robocie i na studiach.
Co do ramy - udało mi się naprawić tą końcówkę, udało mi się także naprawić miejsce na zamek od kanapy, bo widać ktoś go kiedyś wyszarpał na siłę zamkniętego. Ale niestety zabrakło czasu na oczyszczenie ramy ze starej farby i rdzy.
Co do obręczy i tylnych gmoli - pomalowane lakierem podkładowym typu "primer effect" z palety MOTiP-a, rzekomo jeszcze jedna warstwa "chrom effect" i na zabezpieczenie połyskujący klar i będzie jak chromowane. Na razie wygląda to tak:



Pozostaje mieć nadzieje, że to da radę i będzie "chrom effect".
No i rzeczy do szkiełkowania zostały odrzucone, ponieważ muszę pozbyć się z nich farby którą ktoś pomalował cylindry i głowice - kupiłem usuwacz lakieru z bolla i po mału działałem przy nich. Dosyć dobrze schodzi ale czasochłonna robota :/

Zapisane

ice-man

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Remont Jawy 350 TS 638.1... i mnóstwo kwestii :D
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 26, 2016, 17:21:10 »

Mała aktualizacja co udało mi się zrobić do świąt:
1) efekt chromu został uzyskany, myślę że obręcz prezentuje się dosyć dobrze. Oczywiście na zdjęciu nie widać fajnego efektu, jak i nie widać kilku niedociągnięć, zrobiły mi się dwa małe zacieki :(

2) Wróciły elementy ze szkiełkowania, tu akurat widać uzyskany efekt, mi się bardzo podoba i będę korzystał więcej razy z tej metody




3) No a w międzyczasie wyczyściłem ramę i pomalowałem 1wszą warstwę podkładem antykorozyjnym. Lakiernik ze mnie najlepszy nie jest i podkład akrylowy gdzieniegdzie nie pokrył dobrze ramy także zaraz po świętach pomaluje drugą warstwę.


Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2945
Odp: Remont Jawy 350 TS 638.1... i mnóstwo kwestii :D
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 26, 2016, 17:32:11 »

Działaj działaj - sezon już się zaczął  ;)
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

ice-man

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Remont Jawy 350 TS 638.1... i mnóstwo kwestii :D
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 15, 2016, 20:57:19 »



Na chwilę obecną Jawa wygląda tak... :)
Właściwie dwie najtrudniejsze rzeczy przede mną - naprawić instalacje elektryczną (mam zamówione kable w odpowiednich kolorach + konektory + izolatory itp)
Oraz... wypolerować, wyczyścić i poskładać na nowych łożyskach i po szlifie silnik :)

Ktoś mi powie jak ma być skręcona prawidłowo obudowa dużej zębatki ? U mnie delikatnie lata (może to dlatego że nie ma jeszcze gum) oraz dwie połówki są nie skręcone (jak kupowałem Jawę były skręcone wkrętami do drewna).
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Teraz ja- Remont jawy TS

Zaczęty przez bakczysaraj « 1 2 3 » Opowieści warsztatowe

71 Odpowiedzi
19892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 11, 2008, 12:20:35
wysłana przez bakczysaraj
26 Odpowiedzi
10585 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 25, 2012, 11:36:19
wysłana przez willy
12 Odpowiedzi
5955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 26, 2015, 13:55:55
wysłana przez HuBeRt
3 Odpowiedzi
2997 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 15, 2014, 14:56:49
wysłana przez OBI350
10 Odpowiedzi
3086 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 18, 2018, 10:23:09
wysłana przez Dragon on the Blue Sky