Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 05:19:55
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jak usunąć rysy z szybki (plexa)  (Przeczytany 6575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brein

  • Gość
Jak usunąć rysy z szybki (plexa)
« dnia: Kwietnia 15, 2006, 22:20:07 »

Witajcie :)

Ze względu na to, ze w koñcu doczekałem się owiewki  :> biorę się za przywrócenie jej do stanu używalności. Chciałem Was spytać o radę: w jaki sposób najlepiej zregenerować szybkę (materiał: plexa) czyli pozbyć się rys (generalnie różnej głębokości) tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt, czyli gładką i przejrzystą powierzchnię ??


Pozdrawiam!
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Jak usunąć rysy z szybki (plexa)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2006, 22:41:18 »

Wiem, że jest coś takiego jak pasta polerska do pleksy. Ale to raczej zda egzamin przy drobniejszych rysach. Jak się pozbyć głębokich to nie wiem.
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Jak usunąć rysy z szybki (plexa)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2006, 23:08:52 »

Nie są znów takie głębokie :)
W każdym razie te najtrwalsze zamierzam załatwić papierem wodnym 2500, tyle, że potem np Automax (chyba tak się nazywa) może sobie nie poradzić z "odmatowieniem" powierzchni, dlatego, jesli ktoś z Was coś takiego robił i ma sprawdzony środek - bardzo będę wdzięczny za polecenie go :)
Zapisane

bryllu

  • Gość
Odp: Jak usunąć rysy z szybki (plexa)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 16, 2006, 00:57:47 »

Osobiscie polecam Automax można go kupic na prawie kazdej stacji, jest doskonały w polerce wykañczającej np silniki i elementy aluminiowe i stalowe... jednocześnie nadaje sie do polerki plastiku itp przepolerowałęm nim juz wiele wyświetlaczy w komórkach i sprawuje sie extra. Słyszałem ze pasta Tempo jeszcze jest dobra ale nic mi o tym nie wiadomo. Przy doborze innej pasty trzeba sie kierowac wielkoscia ziarenek scierających, wiadomo im mniejsze tym mniejsze są ryski na powierzchni. Przy polerce większych powierzchni np szyba owiewki mozna by załozyc na wiertarke misia z odrobiną automaxu i wio  <thumbup>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2006, 01:03:14 wysłana przez bryllu »
Zapisane

semaj

  • Gość
Odp: Jak usunąć rysy z szybki (plexa)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2006, 23:30:21 »

z wiertarką trzeba uważać... Ja na wiertarkę założyłem krążek z filcem i posmarowałęm go automaxem i chciałem wygładzić "szybkę" (z tworzywa) na czujniku temp. Ku mojemu zdziwieniu filc z automaxem zaczęły ostro zbierać z grubości powierzchni. Może tak się stało dlatego, że nie ograniczyłem obrotów, może nie....
Napisałem dla przestrogi, by nie pojawiły Ci się miejscowe soczewki w szybie
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Jak usunąć rysy z szybki (plexa)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 14, 2006, 09:36:59 »

No i aktualnie mam opracowany patent :) Pierwszy etap to papier wodny 1000 świetnie wygładza nawet te głębsze rysy. Następnie filc na wiertarkę (ja użyłem cylindra filcowego) i z automaxem polerowanie do uzyskania pełnej przezroczystości (bez mocnego dociskania) - efekt świetny. (zresztą gdy skoñczę opisze na stronie dokładnie i poprę zdjęciami)
Dzięki za pomoc.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
8352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 13, 2013, 10:53:01
wysłana przez lukasv00
21 Odpowiedzi
19855 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 08, 2013, 21:23:56
wysłana przez Kamil350
5 Odpowiedzi
3385 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 25, 2014, 09:28:14
wysłana przez maciuborek
0 Odpowiedzi
1657 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2015, 22:15:21
wysłana przez michalnet123