Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 14, 2024, 16:26:35
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Z forum MZ Clubu  (Przeczytany 10462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 22, 2007, 17:28:07 »

Cytuj
http://www.mz-club.pl/viewtopic.php?t=2952&postdays=0&postorder=asc&highlight=os%B3ony+baku&start=0

To na CZ350 można zajechać za własne podwórko nawet?  <lol>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

nerlst

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 22, 2007, 20:22:40 »

Naczelny podrzuć im linka ze swojej wyprawy  <thumbup> , może się ktoś z MZ na CZ przesiądzie jak poczyta :P


pzdr
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 22, 2007, 20:31:04 »

Cytuj
Naczelny podrzuć im linka ze swojej wyprawy  <thumbup> , może się ktoś z MZ na CZ przesiądzie jak poczyta :P

A jak się im coś w CZ zacznie sypać to mnie będą linczować  :>

Edit:

O rzesz! Mają Mnie!  <lol>

http://www.mz-club.pl/viewtopic.php?t=4548&postdays=0&postorder=asc&start=0
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2007, 20:46:48 wysłana przez NaczelnyFilozof »
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Romak2

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 22, 2007, 22:10:25 »

Naczelny czy mi sie wydaje czy ta strona z relacja juz nie dziala ;/ czemu ja nie zdazylem przeczytac ;/ Pozdro
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 23, 2007, 08:25:50 »

http://www.naczelnyfilozof.friko.pl/www2006/glownar.htm
 <punk> <punk> <punk>
Ten działa <yes>
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 23, 2007, 10:07:32 »

no no :-)
a co do malowania

sąsiad smiga co prawda maluchem z 73 r ale lakier super niepowtarzalny fumfelnówka :-) -orzech jasny, malowany wałkiem futrzakiem o dlugim włosiu. Wyszło nie¼le tylko ciapki troche widać.Ale jaki urok za to :-).
Zapisane

wojk2

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2007, 15:58:52 »

Ale zajefajna wyprawa tylko pozazdrościć <eek> <drool>
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2007, 17:21:44 »

MZ bezpieczniej? A tego że jak się ostrzej wejdzie w zakręt i masz uczucie jak ci się rama w banan zamienia to nikt nigdzie niemówi!!!
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

ekeler

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2007, 19:39:38 »

Każda sroczka swój ogonek chwali.
To wolny kraj i nawet mz można chwalić <yes>
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2007, 20:19:16 »

czytając temat na MZ Club rzuciło mi się w oczy:
" łeee bo on tylko 70 km/h jechał, góra 85km/h"
Jeśli mogę wtrącić to Naczelny powinien do każdej wartości podawanej przez siebie prędkości dopisać 1 z przodu  <lol> <lol> <lol>

Dopiero by mieli o czym dyskutować................

A tu przecież ważne jest że pojechał, zajechał i wrócił, nieważne ile czasu mu to zajęło......
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

Brein

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 23, 2007, 20:28:52 »

Krzysztof :)
"nawet" :D:D:D - trafione w samo sedno :)
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 24, 2007, 10:25:28 »

Ja tylko tak, przez przypadek. Broñ Boże, nie mam nic przeciwko :> (brak jednego cylindra nie znaczy, że jest się gorszym- brak jednej ręki też)
Zgadzam się z kolegami z mz club ,,łeee bo on tylko 70 km/h jechał, góra 85km/h". F 16 robi to w lepszym czasie <punk>
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 25, 2007, 18:42:04 »

Turbo to nie jest wina zawieszenia tylniego.... to wina calej ramy w "emzie" ; czesc przednia to profil zamkniety ktory w w rekach mozna wginac do srodka z kazdej strony do tego rama typu otwartego (jawa rama zamknieta kolyskowa) zmniejsza mase ale zwieksza podatnosc na odksztalcenia. Tyl tez jest bardzo wysoko osadzony ale przy przyspieszaniu tyl sie dociaza w przeciwienstwie do przodu ( jezdzilem mz i wiem jak przy ruszaniu przod "do lotu sie zrywa" natomiast tyl nawet solo siada - amorki sprawne) Prawdziwa tragedia to zakrety  :'( zerwac przod to zero problemu - zreszta kilka razy du...a asfalt rownalem z emzy wlasnie (jawa tylko raz na lysej oponie i hamowaniu po deszu przy wchodzeniu w zakret - braki w technice )     
Ogolnie jawa jak dla mnie jest w prowadzeniu lepsza - nie piszeze latwiejsza bo ciezsza i mniej zwrotna ale trakcyjnie zdecydowanie wybieram jawe/cz 

Natomiast co do predkosci jak te predkosci sa smieszne to "sory wielkie" ale co kto lubi .... Dostrzegam, ze Naczelny jest z tych ludzi ktorzy czerpia przyjemnosc z samej jazdy a nie z predkosci. Jedziesz patrzysz:  O jaki ladny las o jakie ladne gorki o zajac gdzies biegnie a nie : O ku... dziura - trezba minac bo przy 180 to kuku juz mozne zrobic O puszka trzeba wyprzedzic 10cm od lusterka itd itp. Zreszta niech Emzetkowcy sie niezdrowo nie wzniejcaja bo duzo wiekszych predkosci ich sprzety nie rozwijaja (nie wierze w bajki pod wspolnym tytulem: na mz 180 lecialem  :>  a jawa to max 90)   

Zadziwiajace dla mnie jest tez to ze malo kiedy jadacy na Mz podniesie reke na trasie (ja zawsze pierwszy to robie)... MOze nie wiedza o co biega ?? A moze nie dekoncentruja sie przy takich predkosciach z 1 na przodzie ?? Nie wiem pewnie sie nie dowiem nidy ale zawsze jak mi nie odpowiedza to zegnani sa przyjaznym "fakiem" ktoregomoga zobaczyc w lusterkach  :) Druga ciekawstka to to ze kilka razy bylam swiadkiem jak emzetkowcow nie chciano na zlot wpuscic - zaiste dziwna to sprawa .... 
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

KcPrWWL

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 25, 2007, 20:00:58 »

jedyny ich plus to wieksza powierzchnia chlodzenia, ale w mz 150 przy 80km/h nacisk na przednie kolo wynosi ok 2,5kg <eek> a w 251 jest o kg mniejszy. nic tylko biala opaska z czerwoną kropka na czolo i BANZAAAAIIIIII, WCHODZE W ZAKREEET!!!!! <lol>
Zapisane

emzet

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 25, 2007, 20:03:29 »

i znów się wywołuje wymiana zdañ, JAWA czy mz.

nie ma się co gorączkować, pokazmy jako Jawowcy/cezetowcy że mamy klase i nie będziemy obrażać gorszych sprzętów ;)
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 25, 2007, 21:42:34 »

jak ktoś ładnie kiedys napisał " nie to co ma sie pod tyłkiem czyni człowieka motocyklistą..."

Co do prętkości MZ mószę chylić głowę, je¼dziłem 2lata na 251e i kilka razy osiągnołem licznikowe 140km/h, chociaż to nic przyjemnego, ważyłem wtedy niedóżo to i ładnie przyspieszała.
      No i ten środek ciężkości: jadąc ok20km/h na zakręcie(włąćiwie to rószałem) przednie koło dostało poślizgu tak dóżego że spotkałem się z glebą w efekcie : złamała się manetka sprzęgła, podgieła kierownica, złamał się aluminiowy uchwyt na zagary, pękł obrotomierz, lusterko, podgią się kierunek, dzwignia biegów, oraz ten prent co są na nim nóżki kierowcy.
 mimo tego uważam że MZ to dobry sprzęt na początek jak rónierz do turystyki solowej, jest b.mało awaryjna
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2007, 23:03:07 wysłana przez wskpan »
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 25, 2007, 22:47:08 »

140h/g? hektarów na gram? ;) Oj coś sie piło dzisiaj ;) Przyznam się, że nie je¼dziłem na MZ, ale dla mnie każdy sprzęt który ma dwa koła i silnik jest dobry.


pzdr
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 25, 2007, 23:05:47 »

140h/g? hektarów na gram? ;) Oj coś sie piło dzisiaj ;) Przyznam się, że nie je¼dziłem na MZ, ale dla mnie każdy sprzęt który ma dwa koła i silnik jest dobry.


pzdr

juz się poprawiłem:) ,TAAA.. piłem dziś apap w saszetkach- niepolecam takiego humoru .
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 26, 2007, 07:26:33 »

Kiedyś już o tym pisałem... bezsprzecznie:

Na MZ po pół godzinie mnie dupa boli - więc turystyka na tym piórkowej wagi motocykielku najwyżej do sklepu i spowrotem.

Na Jawie choćby i na koniec świata.

co sie tyczy lekkości... mój rower lepiej się trzyma drogi niż MZ :P
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 26, 2007, 08:45:55 »

po pół godzinie mnie dupa boli
Brein, nie zgadzam się. Twardym cza być, a nie mientkim. Fakir potrafi spać na gwo¼dziach, to sztuka samodoskonalenia (nie wiem co kieruje tymi lud¼mi ale to szanuje)
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 26, 2007, 12:39:59 »

Jedni gardzą MZtkami...
Inni gardzą Jawami...

A jeszcze inni gardzą wszystkimi demoludowymi motocyklami 2T. I to jest to co nas łączy z forum MZ  :>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

NEMO491

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 27, 2007, 20:31:18 »

,,łeee bo on tylko 70 km/h jechał, góra 85km/h". F 16 robi to w lepszym czasie - takie komentarze pisza tylko ,malolaty co smigaja do GS-u po piwo. Nie warto nimi sie przejmowac.
Lepiej przeczytac komentarze tych co smigaja daleko i nie straszna im dluga wyprawa. <yes>
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 28, 2007, 08:03:08 »

Z tym F 16 to ironia była, widzę, że nie wszyscy załapali <hammer>
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Z forum MZ Clubu
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 28, 2007, 08:39:40 »

Nemo... wziąłeś na poważnie F-16???  <lol>
Więcej humoru mniej powagi.

Krzysztof... co Ty mi tu??  :>
Ja już prawie do bractwa żelaznych tyłków należę : <thumbup> - cały dzieñ trasy bez siodła  <punk> mam dawno za sobą :)

Co nas łączy, co nas dzieli...

Też już o tym kiedyś pisałem:

różnie to bywa, nie można generalizować, ale z doświadczenia widzę, że MZ jeżdżą raczej młodsze pokolenia... poza kilkoma wyjątkami to przeważnie młodzież z tego wcześniejszego przedziału wiekowego.

Natomiast więcej spotkałem starszych wiekowo właścicieli jaw i cz... nie mówię tu o dziadkach na wsi, ale o ludziach ze światka.

Jeszcze raz powtarzam: nie można generalizować i nie o to mi chodzi. W każdym razie w przedziale wiekowym 25 - w górę naprawdę trzeba mieć szczęście aby spotkać miłośnika MZ (nowszych typów - nie mylić z weteranami).

to nic nie zmienia w sumie... poza jedną sprawą: milej rozmawiać z lud¼mi blisko własnego wieku, z podobnymi doświadczeniami, bo przynajmnij prawo nie zabrania wspólnego picia piwa  <cheers>
Zapisane