Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 25, 2024, 20:18:29
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: "Kosmiczne" ceny motocykli  (Przeczytany 9980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzysiek51166

  • Gość
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 14, 2008, 10:04:18 »

racja ktoś kupi skuterek za 1700zł i je¼dzi i myśli ze to jest coś poządnego
gdyby jawą można było je¼dzić na karcie motorowerowej to tak myslę ze był by więcej warta i więcej osób by jawami je¼dziła a nie skuterami kture są niczym w porównaniu z jawą 
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 14, 2008, 10:14:22 »

remont generalny w skuterach marki piaggio 50ccm mieści się do 15 tys km bo pó¼niej próg na cylindrze skutecznie potrafi unieruchomić silnik
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 14, 2008, 10:30:00 »

mówicie o kosmicznych cenach jednak każdy chciałby swoją perełkę . Ja np swojej jawy bym nie oddał za 4tys zł bo moim zdaniem jest warta w tej chwili więcej jednak zauważcie ile kosztują remonty na oryginalnych częściach .
Regeneracja około 500zł na czeskich częściach
 szlif cylindrów + tłoki pierścienie      250zł
łożyska i inne ważne pierdoły  500zł
Lakier z 1500zł
opony  300zł
kolanka + tłumiki 700zł   
 to taki cennik tak z grubsza do tej ceny trzeba doliczyć robociznę no i okaz jaki sie ma także mnie cena 8tys nie przeraza jeśli motocykl jest doprowadzony do idealnego stanu
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Wojt@s

  • Gość
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 14, 2008, 12:01:38 »

Gustaw swojego czasu miałem iż-a zrobiony prawie do koñca, cena rynkowa jego była wtedy może z 3 tys zł a remont przy tym że wszystko sam robiłem kosztował prawie 2.5 raza tyle.

krzysiek51166 dokładnie tak jest, tylko niestety 350 pojemności może niektórych ponieść z fantazją, dlatego jest jak jest w przepisach.

Hankowski każdym motocyklem trzeba umieć je¼dzić, nawet autem, jak ktoś buja benzynę poniżej 2 tys pod górkę to też szybko załatwi wał:D no chyba że v6 ale to inna bajka.

Zapisane

lachon69

  • Gość
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 14, 2008, 12:11:06 »

Ustawa już weszła w życie, 250/353 będę rejestrował w taki sposób.  :)

Sorki za mały offtop, może ktoś przybliżyć założenia tej ustawy o której mówi Kamil?

Rejestracja moto starszego niż 25 lat bez dokumentów jest możliwa?
Zapisane

krzysiek51166

  • Gość
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 14, 2008, 15:47:15 »

z fantazją może kogoś pomieść ale może być to np 13 latek ktury szpanuje lub 50 latek ktury też szpanuje ale 13 latem może je¼dzić z większą rozwagą i rozumem niż 50 letni chłop
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 14, 2008, 20:37:56 »

Regeneracja około 500zł na czeskich częściach
 szlif cylindrów + tłoki pierścienie      250zł
łożyska i inne ważne pierdoły  500zł
Lakier z 1500zł
opony  300zł
kolanka + tłumiki 700zł   
 to taki cennik tak z grubsza do tej ceny trzeba doliczyć robociznę no i okaz jaki sie ma także mnie cena 8tys nie przeraza jeśli motocykl jest doprowadzony do idealnego stanu


a do tego doliczamy chromowanie- wychromowanie wszystkich detali w np kivacce to koszt około 3000- bak około 400-500,koła po 120 za obręcz ( swoją drogą lepiej kupić i obręcze i szprychy nowiuśkie-są ładne i proste) kiera 80,wydechy kpl i kolanka ponad 400, jakies uchwyty,ramki lampy,klamki,sygnał d¼więkowy, przednie lagi,tylne szklanki.... oj sporo sporo. Tapicerka siodła, elektryka.... latanie za detalami. największą zmorą w kivackach są... tylne lampy- kiedyś od razu po zakupie zmieniano je na wyroby polskie WSK WFM  ze względu na białe szkło w lampie ( jakby jeden z drugim gamoñ czerwonego lakieru do paznokci żonie nie mógł podpieprzyć i pomalować od wewnątrz) kupienie dzis kompletnej lampy tylnej to wydatek ponad 70pln. Zmorą są też baki- jak ma ładny oryginalny chrom to ma wgniotkę z prawej strony ( od opierania o słupy/drzewa w lesie ) jak nie ma wgniotki to chrom jest śladowy a większość to rdza... dlatego ciągle przeszukuje alledrogo za bakami i co ładniejsze kupuje bo będę niebawem kilku potrzebował. Wydechy... o ile prawe da się kupic ładne tak lewy to już rzadkość- raz że wyorane kopniakiem a dwa że kwas z aku je zeżarł. Przedni błotnik- 755 jest pekniętych na krawędzi górnej/przedniej. Siodło- albo wygląda jak rozpłaszczona szarlotka przez zad grubej baby albo i tak pod spękanym obiciem ma w górnej warstwie gąbki taki jakiś węgiel <blink> ehhh... ale co tam- kocham je i co jakiś czas przywożę kolejną- albo na dawce albo czeka w kolejce żeby dołączyć do 353.04 i 356... się rozpisałem <lookaround>
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 14, 2008, 20:56:43 »

cyt: Wydechy... o ile prawe da się kupic ładne tak lewy to już rzadkość- raz że wyorane kopniakiem a dwa że kwas z aku je zeżarł.

Jawsim, a czy to nie jest tak z tymi tłumikami że są zamienne?
Prawy do lewego, lewy do prawego?

W 634 i w TS można je zamieniać. W kiwaczkach prawdopodobnie też.
 <blink>
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 14, 2008, 21:06:51 »

Nie, w modelu 356 175 przednie mocowanie wydechu wyklucza jego montaz po innej stronie niż jest przeznaczony. W 250 353.03 tak samo a w 353.04. niby takie same ale i wiąże się to z koniecznością obrócenia jej spodem do góryy a tam z reguły jest sporo pamiątek po krawężnikach i kamieniach...
Zapisane

D@NIOm20

  • Gość
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 14, 2008, 21:57:44 »

Cytat: Jawsim
Przedni błotnik- 755 jest pekniętych na krawędzi górnej/przedniej
:-/ Takiego jeszcze nie widziałem, tylne owszem pękają z przodu, pod siedzeniem, ale przednie nie pekają z przodu tylko z tyłu/na dole, na płetwie...
Koła faktycznie ze względów finansowych lepiej kupić nowe, tylko zastanawiam się nad ich jakością, może ktoś ma te nowe obręcze w swojej jawie? Nie interesują mnie opinie teoretyków.
Małe wgniotki na baku nie dyskwalifikują go, trzeba tylko znale¼ć dobrego fachowca od chromu, na tym lepiej nie oszczedzać.
Co do siodła, niema się co dziwić te gąbki mają po 50 lat, wiec siłą rzeczy nie wyglądają jak nowe, choć w porównaniu z tymi "po renowacji" pkrowcem z allegro za 20zł i tak są ładne  :)
P.s Jawsim nie masz w miarę ładnego błotnika przedniego?
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 14, 2008, 23:35:03 »

Tam miało być 75% a nie 755  ;) mam błotnik. Aha- proszę zwrócić uwagę na to siodło- jest z 1958 roku 100% oryginalne i obicie i gąbka- extra nie  :>

http://www.polskajazda.pl/zoom_poj.php?idpojazd=47005&idfoto=343647

co do jakości kół-obręczy ,jest dobra- koła są ładnie wykonane i chromik tłuściutki.


Aha- jacu- wydechy kivacek podobnie jak CZ są niesymetryczne- mocowania tylne -te przy podnóżkach pasażera są u góry sta po zmianie strony byłyby na dole  <lookaround>
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2008, 23:59:14 wysłana przez Jawsim »
Zapisane

D@NIOm20

  • Gość
Odp: "Kosmiczne" ceny motocykli
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 22, 2008, 00:47:40 »

No siodło malinka :), nad tymi kołami się właśnie zastanawiam bo trochę się bałem tego made in china  ;)
W sprawie błotnika się do Ciebie odezwę.
Zapisane