Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 17:19:07
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Calibra Team Teledysk  (Przeczytany 7030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Calibra Team Teledysk
« dnia: Października 06, 2008, 22:22:16 »

Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Brein

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #1 dnia: Października 06, 2008, 23:16:13 »

ha ha ha

tyle że kalibra tu i tam tak, owszem, ale bejc jeszcze więcej.

To takie przyganiał kocioł garnkowi - leszczu z beemy na leszcza z kalibry... do tego dodajmy jeszcze leszcza w golfie wolkswagena i mamy ¦więta Trójcę Buraczaną.

cóż... i tak Mazda rządzi ;)
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #2 dnia: Października 06, 2008, 23:42:58 »

no co...........


proszem sie nie śmiać........

sam mam kalibra (nie 44) i jest to najlepszy samohud na swiecie....
dodałem mu spręzarke ze starej lodówki i teraz cisnienie doładowania płynu do spryskiwaczy to prawie o.3 bar zeby tego było mało postanwiłem zrobic bi turbo i zainstalowałem sprężarke tłokową w gniazdku zapalniczki  i teraz mam możliwośc dmuchnia na postojach/parkinagach..... kół swoich i kolegów.......

raz nawet dmuchałem na parkingu panienke......fakt że była gumowa i miała dziwny wyraz twarzy ale koledzi i tak zazdrościli-tak ja naiętnie pompowałem ze prawie pękła i co ja bym wtedy koledze z kali tim powiedział....a oczy tak fajnie jej wyszły :D

teraz troche o mozliwościach:
moja ma cos koło 1000kucyków na żadnej hamowni nie podjeli sie badania -bali się cioty i wysłali do wieterinarza a ktoś mówił o psychiatrze ale nie wiem co on naprawia- wiec nie pojechalem
od wjazdu na posesje do bramy garażowej moja kali rozpedza sie do 180  a z rury olej wali (Madras i Roztocz widzieli jaki to jest dystans wiec moga potwierdzić ze to niecałe 50m) mam jeszcze pod butem troche możliwości ale szkoda mi bramy garażowj gdyby potrójne przewietrzane lufcikiem tarcze z 56tłoczkowymi zaciskami i pompą elipsoidalną nagle odmówiły posłuszenstwa
Samochodzik swietnie spisuje sie na gazie "elpid¼i" niestety spadaja troche osiągi.... od zera do 60 km/h osiaga w niestety o.5h ale np dla odmiany do 200km/h po zdjeciu koła i podstawieniu na jego miejsce pustaka taki sprint zajmuje bardzo malo bo nie zdązyłem jeszcze nigdy właczyć i wyłaczyć zegarka żeby uchwycic precyzyjnie czas... wiec sami widzicie ze to nie zbawka dla byle leszczy....ja dla swojego bezpieczenstwa włożyłem pod pedał gazu cegłe szmotową - czytałem że mozna zwykła ale wolałem nie ryzykowac....oczywiście ruszam tylko z czwórki żeby nie zrywac przyczepności co przy tym tabunie koników nie jest rzecza trudną    
potencjal samochodu jest jeszcze wiekszy co tydzien pod remizją wyrywam z podjazdu po dwie kostki klinkierowe jak deszcz popada ( na sucho pewnie ziemia je za bardzo trzyma) a żeby tego było mało to po dechotece udaje mi sie wyrwać ze dwie nielaty czasem trzy bo jak wiecej osob wsiada to  oponki jada mi po błotnikach (dałem 18" fele i do tego 30mm oponki)  

no to na tyle żeby wam nie robić przykrości z racji waszych słabych samochodzików- mój to styl kult i legenda w jednym      
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Jawsim

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #3 dnia: Października 10, 2008, 20:06:06 »

hehe. a co winien samochód- swoją drogą całkiem zgrabny?
Zapisane

manius

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #4 dnia: Października 10, 2008, 20:46:04 »

calibra jest bleeeeee...sam mialem corrado :> i calibra to najwiekszy wróg,zwłaszcza corrado :P a ci ludzie co sie nimi woza wykreowali takie podejscie do tych aut..a co do gnicia i super mocy to całkowita prawda <thumbup>
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #5 dnia: Października 10, 2008, 20:52:14 »

A ja miałem i Calibrę i Corrado i oba są blee- napuszone krewniaki vectry i golfa. Co to za auto sportowe skoro ma z reguły przedni napęd- no czasem 4x4. Dla ciebie Calibrasi to ... a dla nich ... to faceci w Corrkach. Jako wyjątkowo obiektywny obserwator powiem jedno- przy nissanie 300 zx to są pi¼dziki i tyle <lol> :> ;)
Zapisane

manius

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #6 dnia: Października 10, 2008, 21:25:04 »

to ci powiem ze nie..mi sie podoba scirocco mialem GT II ale najbardziej marze o ... VW Scirocco MK I w cabrio... :[
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #7 dnia: Października 10, 2008, 21:56:51 »

ale co nie?
Zapisane

manius

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #8 dnia: Października 10, 2008, 22:55:43 »

nissan to autko dla gówniarzy co maja bogatych tatusiów :P dla mnie wieksza frajdą jest miec cos co robi sie samemu :) odpowiedz nie na twój post bo wiem ze chodzilo ci tylko o porównanie ;)
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #9 dnia: Października 10, 2008, 23:06:12 »

a nie mylisz z 350z? wiec jestem gówniarzem a tatuś ucieszy sie jak mu powiem,ze jest bogaty
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #10 dnia: Października 10, 2008, 23:32:43 »

Ogólnie rzecz ujmując, nie ważne czy to BMW, Calibra, Ferrari, Golf itd. są lepsze i gorsze samochody. Nie szufladkujmy Panowie kto jakim je¼dzi ;)

pzdr
Zapisane

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #11 dnia: Października 11, 2008, 00:09:56 »

Mi się marzy Ford Capri MkIII  <punk>

Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #12 dnia: Października 11, 2008, 07:58:41 »

Ja marze o Mazdzie RX 8  <drool> Ale jak znam życie to prędko na nią nie nazbieram  <crybaby>
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #13 dnia: Października 11, 2008, 08:34:05 »

MarcinS  <thumbup> zwłaszcza z V6 na wtrysku <worship> to jedno z aut,które zajęłoby honorowe miejsce w moim garażu,obok BMW 635 csi mr81, Opla Monza GT 3.0i bez digitala, Mercedesa W116 450 sel 6.9. ehhh ale na środku nissek 300zx 3.0 v6 biturbo <drool> .... oczywisćie wszystkie z gazem i szpojlerami ;)
Zapisane

manius

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #14 dnia: Października 11, 2008, 09:54:51 »

a nie mylisz z 350z? wiec jestem gówniarzem a tatuś ucieszy sie jak mu powiem,ze jest bogaty
no wlasnie o to mi chodzilo :P niewazne kazdy sie wozi tym co ma i na co go stac ;)
Zapisane

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #15 dnia: Października 11, 2008, 10:31:35 »

Jawsim ja bym się wahał czy 2,8 V6 na wtrysku czy 3,0 V6 z trzema ga¼nikami Webbera. Miałbym trudny wybór :)
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #16 dnia: Października 11, 2008, 10:55:03 »

Temat chyba zszedł trochę na inną stronę  :>


Ej dzieci, dzieci. Co wy wiecie o autach coupe. Tragedia. Same jakieś strucle zachwalacie  <lol>

Szkoda że nie mam drugiego garażu. Coupe bym sobie sprawił:

Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

gringo

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #17 dnia: Października 11, 2008, 11:29:38 »

Naczelny padam na twarz, i popieram :]

to jest coupe z duszą!

lub...
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #18 dnia: Października 11, 2008, 12:07:39 »

Naczelny na allegro jest teraz biała rapidka w £odzkiem za grosze:)

A ja marzę sobie o w123 2.8 na k-jetronicu, może być wersja c nie obrażę się.

A co takich szpanerów, nie każdy kto je¼dzi betą to szpaner, mój znajomy od x lat uwielbia tylno napędowce, a że nie trawi mercedesa to już ma z kolei z 6 bmw.
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #19 dnia: Października 11, 2008, 13:04:33 »

No no Naczelny,popieram <thumbup>. Miałem okazje je¼dzić Rapidką, dobry kumpel kocha(ł) się w ¦kodach. Najpierw 105L,potem 125L,i Rapidka. Je¼dziło się całkiem ,całkiem. Oczywiście nie miało to wygód jak tera¼niejsze auta (nie porównujmy innych epok motoryzacji,jak debilni redaktorzy <mur>) ,ale miała w sobie to CO¦. Ludzie się oglądali,starsi zagadywali, po prostu klimat. No i kolega zmienił ją na Honde Civik z 95r(wstrętne to jak listopadowa noc). I najciekawsze on sam żałuje.   
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Wojt@s

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #20 dnia: Października 11, 2008, 13:28:34 »

Wracając do tematu skody, ja jako pierwsze auto miałem skodę 105 z 1.0. Od pierwszego właściciela, 80 tys km. Pamiętam trzasnąlem z 20 tys. km , auto było wychuchane, zadbane, idealne. Sprzedałem bo chciałem coś nowszego, a nowy właściciel rozbił przód. ¯al takiego autka, nic nie robiłem oprócz serwisu, konstrukcja banalna więc każdy by sobie poradził.

Zapisane

manius

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #21 dnia: Października 11, 2008, 14:28:53 »

z tym ze takli poldek..to naprawde rarytas <crybaby>nie do zdobycia juz <crybaby>
Zapisane

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #22 dnia: Października 11, 2008, 16:06:15 »

Naczelny co do Rapida to też jestem jak najbardziej za.  <yes>
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #23 dnia: Października 11, 2008, 22:34:41 »

do rzyci z tymi beemkami coradami golfami i innym żydowskim szitem........




Jak brałem swoją Cali z salonu w 90 roku to był to ponadczasowy zajebiaszczy samochód nawet wtedy zamiast koła zapasowego dres w bagażniku leżal- to powinno zwrócić uwage nad tym że opel jest samochodem ponadczasowm i już wtedy było wiadomo że ten samochód stanie się kultowym......


............jedzie kali olej z rury wali.........
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Brein

  • Gość
Odp: Calibra Team Teledysk
« Odpowiedź #24 dnia: Października 12, 2008, 00:58:17 »

Zapisane