Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 18:31:07
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: polskie drogi  (Przeczytany 8277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ekeler

  • Gość
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 03, 2008, 23:00:24 »

Proces inwestycyjny ten sam, jedynie mniejsze wymagania techniczne i minimalnie mniejsze koszty.
Przygotowanie podłoża ok210tyś, masa 385tyś, koszty projektu???(200tyś), koszty decyzji, uzgodnieñ, pozwoleñ, nadzoru, laboratorium, itd, itp.( zaczerpnięte z ostatnio realizowanej inwestycji pod Kielcami)
Szacunkowy koszt jednego km drogi w zaproponowanej przez ciebie technologii.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2008, 23:02:55 wysłana przez Krzysztof Rudnicki »
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 04, 2008, 00:06:12 »

a 50-60 tys to nie jest za dużo jak na łatanie takim sposobem?
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 04, 2008, 12:49:18 »

To wysoki koszt takiej drogi jest.
50-60tyś to ja nie wiem czy dużo czy mało, jest przynajmniej lepiej niż było, choc na  tylko do wiosny, ale zawsze coś.
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 04, 2008, 15:56:00 »

A mnie szczerze rzecz ujmując wali to ile kosztuje projekt stawiam kl...cka na to kto to robi i l...je na ustawy "srawy" przetargi "srargi" procesy inwestycyjne i temu podbne głupoty durnoty i debilizmy możłiwe jedynie czyba w tym naszym cudownie pieknie absurdalnym kraju.

Ku...wa... jak sie nie zdenerwować? Za paliwo nie ważne czy ropa czy beznyna (jeszcze gaz w mare tani ale zobaczymy jak długo) placi się jak za złoto. Oczywiście w cenie paliwa jest akcyza, podatek na utrzymanie bandy idiotów na Wiejskiej w Wa-wie i gdzieś na szrym koñcu jest podatek a właściwie haracz na budowe dróg i szumnie nazwanych autostrad... Ostatnio gdzie w TV ktos madrzejszy odemnie powiedział że nie moga być pobierane opłaty za przejazd np A4 bo nie spełnia ona wymagañ aby nazwać ją autostrada- od ojca który rozjezd¼a wspaniała A-czwórke ciągle śmiechy słysze że niektóre grogi lokalne w innych pañstwach zachodu są w dużo lepszym stanie...

To ja sie pytam gdzie do ku...wy nędz podziewają się pieniądze: moje,  twoje twoje i jeszcze tamtego? Gdzie są te piękne autostrady o których się mówi ?? Może one są jak Yeti? Każdy słyszał nikt nie widział i nikt nie zaprzeczy że nie istnieje.

Nicm mnie w tym temacie tak bardzo nie interesuję jak fakt gdzie podziewaja się zgromadzone na ten cel pieniądze - bo paliwa ludzie kupuja jak kupowali a drog jak nie było tak nie ma...


...tzn są...


...tylko ich nikt nie widział ...

...albo ja czegoś nie wiem np tego że juz moge bezstresowo dojechać z okolic Katowic do np £odzi albo planowanym (może nawet już istnieje) odcinkiem A4 ze wschodu do Krakowa ....
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2008, 16:02:54 wysłana przez Pawel »
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Energizer

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Jawa TS 350; 91r
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 04, 2008, 19:31:53 »

Jak to gdzie są pieniądze  :>, jest dziura budżetowa w kraju. idą na emerytury, podwyzki dla pracowników sfery budżetowej, mundurowych itd. <furious>
Zapisane
Motocykl to największy wibrator jaki można wsadzić między nogi.

ekeler

  • Gość
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 16, 2008, 18:30:40 »

Paweł
 <sadwalk>
Gdzie są pieniądze? <unsure>
Nie wiem, ale codziennie o 5.00 wstaje i nie zastanawiam się nad tym.
A4 Wrocław- Legnica 60km
A4 Wirek- Sośnica 12km
A4 Wykroty-Bolesławiec 22km
Obecnie A1 Gorzyczki- ¦wierklany 22km, DK 32 Gubinek- Połupin 32km
Wymieniłem tylko większe procesy w których brałem, lub biorę udział.
 ;)
Wiem- ONI
Zabierają pieniądze, budują, malwersują, remontują, kradną <sadwalk>
To wszystko ONI..... A ty to kto, bo dla mnie ONI...
Co zrobiłeś? Nie mów, że nic się nie da.... ONI
P.S.
,,mnie szczerze rzecz ujmując wali to ile kosztuje projekt"
Gdyby to był Twój projekt, pewnie i opinia byłaby diametralnie różna.
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 17, 2008, 01:44:21 »

a tam, my niedlugo bedziemy mieli pierwszy etap obowodnicy puław wraz z nowym mostem przez wisle  <thumbup> , ten stary jest przeklenstwem kierowcow ciezarowek
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 17, 2008, 10:50:53 »

Widziałem, widziałem. £adnie wygląda.
Ale za to starym żelaznym mostem fajnie się przejeżdża motocyklem.
Nieżle dudni i cały d¼więk z tłumików odbija się od tego żelastwa. :>
Ma swój urok. Mam nadzieję że go nie rozbiorą. To chyba już zabytek.
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 17, 2008, 13:42:49 »

maja go cos podremontowac
ma swoje lata, jak go budowali to kto myslal o ciezarowkach, furmanki przez niego jezdzily  :D
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

aker6

  • Gość
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 21, 2008, 22:38:48 »

Cytuj
Zabierają pieniądze, budują, malwersują, remontują, kradną sadwalk
To wszystko ONI..... A ty to kto, bo dla mnie ONI...
Co zrobiłeś? Nie mów, że nic się nie da.... ONI

Cytuj
Nicm mnie w tym temacie tak bardzo nie interesuję jak fakt gdzie podziewaja się zgromadzone na ten cel pieniądze - bo paliwa ludzie kupuja jak kupowali a drog jak nie było tak nie ma..

oto co zrobił, zapłacił podatek jak my wszyscy, a efektu nie widać
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 22, 2008, 10:06:59 »

Fakt ja nie płacę podatku, nie kupuję paliwa, fakt...
Kolego Hankowski, przeczytaj tekst ze zrozumieniem (były w szkole takie zajęcia kiedyś).
Wszyscy rozglądamy się kto czego nie zrobił, bo gdyby każdy wziął się za to co do niego należy i wykonał to dobrze, to o czym byśmy rozmawiali??
JFK ,, nie pytaj co kraj może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla kraju".
Jeśli w tym kraju dalej będą ONI, to nic się nie zmieni...
ONI- to my. Kiedy wreszcie zaczniemy to rozumieć, wtedy, mam nadzieję, będzie troszkę lepiej.
Otwartym tekstem:
- podejmij pracę w GDDKIA, albo w ministerstwie infrastruktury, a otrzymasz odpowied¼ co dzieje się z pieniędzmi baranów płacących podatki. Podjęcie pracy w w/w instytucjach jest możliwe, bo pracują tam ludzie, może nie jest to łatwe, ale do zrobienia. Może to właśnie TY zrewolucjonizujesz systemy zarządzania finansami publicznymi, ale dopóki tego nie zrobisz, inni będą robić to za Ciebie, w taki sposób w jaki umieją i jak pozwala ustawodawca....  <sadwalk><sadwalk>
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 22, 2008, 11:02:38 »

póki co jeszcze się kształcę, więc do pracy w ministerstwie nie pójdę, ale wydaje mi się że Paweł już pracuje, czyli robi coś dla pañstwa, zwłaszcza ze nie wyjechał za granice. W przyszłości prawdopodobnie będę pracować w budżetówce, póki co dorabiam gdzie sie da, jak większość studentów, nie jestem bezrobotnym siedzącym na kanapie przed telewizorem. Robię to co mogę najlepiej jak umiem. A jak na drodze w mojej okolicy pojawia sie wyrwa która urywa koło to nie wytrzymuję i jadę do zarządu dróg i to zgłaszam, więc proszę nie mów że nic nie robię....
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: polskie drogi
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 22, 2008, 11:16:31 »

Potrzebne są zmiany systemowe, oraz mentalności ludzkiej...
Zaczniesz pracować... Po 10 latach zrozumiesz...
Tragedia  <sadwalk>.
Ten cały kraj wymaga naprawy, nie tylko drogi. :[
Zapisane