Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 25, 2024, 20:17:13
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Knedel vs Baba  (Przeczytany 9818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukasv00

  • Gość
Knedel vs Baba
« dnia: Czerwca 01, 2013, 10:58:13 »

Pany!
Ciekawy jestem jak u Was wygląda ta relacja.
Osobiście, to jak przysiadałem się do naprawy knedla dłużej niż 3-4 h, to u mnie były zwykle pretensje i żal, że mi na motorze bardziej zależy (tłumaczyłem, że będziemy jeździć razem i dla nas obojga naprawiam).
Ogólnie zazwyczaj mogę coś tam o Jawie powiedzieć, ale jak przesadzam bo np. mówię coś o łożyskowaniu wału, to jest źle, bo o niczym innym się ze mną nie da pogadać.
Czasem z kolei słyszę, że jak to do du*y, że knedel w częściach bo można by było gdzieś jechać, albo odwrotnie całkiem, że powinienem był zbierać na japonię (tylko, że ja już żadnych japonii nie chcę, bo chcąc nie chcąc knedel mnie oczarował).


W każdym razie bywa trudno. Jedna z krzepiących rzeczy, to jak moja matka mówi, że lepiej żebym robił przy motórze a nie z kumplami się szlajał.
Zapisane

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 01, 2013, 11:07:32 »

albo jest dobrze albo zawsze znajdzie jakiś problem - w domu moja mama powiedziała że to już nie nałóg tylko choroba  :P koleżanka narazie cierpliwie to wytrzymuje :D
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

Kutron RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1593
  • Jawasaki rider :)
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 01, 2013, 11:50:36 »

No jak kobieta Ci takie rzeczy mówi żebyś zbierał na joponię lub że motór w częściach to jeszcze zacznie szukać gościa na japonii.  8)  Tfuu tfuuu Ja tam teraz nie mam teraz nie mam kobity, ale jak już coś to nigdy problemu nie było. Bo jak nie szanuje Twojej pasji to niech spier&^% na drzewo.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2013, 12:06:14 wysłana przez Kutron »
Zapisane
    Status GG
Jawa 350/634.7 12v,
CZ 350 472.5 6v
Jawa Babetta 28 - 1972 r.
CBR 1000F SC 21 1988 r.

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2013, 12:03:40 »

Jak na razie nie mam drugiej połówki co by mi zjebki dawała że motocyklom poświęcam więcej czasu niż jej ale od matki często słyszę: Już spodnie uświniłeś następne w smarze!, znowu na dźwiach do domu jest smar na klamce, śmierdzisz olejami i takie tam. Czasem jak się wku**ię to mówię jej że zmieniam hobby i sprzedaje moto a kupuje paralotnie lub będę codziennie pił alkohole bo czym się mam zająć ;D . Pomaga troszeczkę :D
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2318
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 01, 2013, 12:14:34 »

Pany co wy chcecie zrobić  :o ? Jeszcze się taki nie urodził co kobietę zrozumie . Zaraz będzie postów na 8-10 stron i nic z nich nie wyniknie. Kochajcie je takie jakie są . Jest szansa że one was też pokochają takimi jakimi jesteście. Jak kupowałem pierwszą Jawę to słyszałem "kryzys wieku średniego" przy kolejnych już nic nie mówiła . Zatrzymałem się na 5 knedlach . Teraz sam dochodzę do wniosku że może to za dużo . Wytłumaczyłem swojej żonce że może lepiej jak siedzę w garażu niż w knajpie. Myślę że chyba się już pogodziła i wie że zawsze do niej wracam (czasem nad ranem ale jednak wracam). Próbuję ją też słuchać i czasem idę na pewien kompromis ale to chyba normalne
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 01, 2013, 12:16:40 »

Zysiu tu musisz teraz uważać żeby ona coś nie wymyśliła i nie wpadła w ten kryzys ;)
kupi jaki kombajn i będziesz musiał opuścić garaż wraz z twoimi zabawkami :P
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐

Kanter

  • Grupa Podlasie
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1770
  • JAWA TS 350 638-1/639
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 01, 2013, 12:19:02 »

Pany co wy chcecie zrobić  :o ? Jeszcze się taki nie urodził co kobietę zrozumie . Zaraz będzie postów na 8-10 stron i nic z nich nie wyniknie. Kochajcie je takie jakie są . Jest szansa że one was też pokochają takimi jakimi jesteście. Jak kupowałem pierwszą Jawę to słyszałem "kryzys wieku średniego" przy kolejnych już nic nie mówiła . Zatrzymałem się na 5 knedlach . Teraz sam dochodzę do wniosku że może to za dużo . Wytłumaczyłem swojej żonce że może lepiej jak siedzę w garażu niż w knajpie. Myślę że chyba się już pogodziła i wie że zawsze do niej wracam (czasem nad ranem ale jednak wracam). Próbuję ją też słuchać i czasem idę na pewien kompromis ale to chyba normalne
Tak jak mówiłem na zlocie że chciałbym mieć taką żonę jak Twoja Zysiu :D xD
Zapisane
Jawa TS 350 638-1/639

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 01, 2013, 12:40:25 »

Zyslav wyczerpał temat moim zdaniem. Nie chcesz japana lukasv00? Pojeździj trochę dłużej na jakimś to zobaczysz jak Ci się odmieni.
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

lukasv00

  • Gość
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 01, 2013, 12:57:00 »

No jak kobieta Ci takie rzeczy mówi żebyś zbierał na joponię lub że motór w częściach to jeszcze zacznie szukać gościa na japonii.  8)  Tfuu tfuuu Ja tam teraz nie mam teraz nie mam kobity, ale jak już coś to nigdy problemu nie było. Bo jak nie szanuje Twojej pasji to niech spier&^% na drzewo.


No właśnie mnie baba szantażuje, że z kumplem na bandicie pojedzie do Austrii. Ale dla mnie to byłoby równoważne ze zdradą i koniec końców się droczymy.


Odnośnie japonii to nie chcę nawet na nią siadać, bo wiem, że bym potem chciał jakąś kupić.
A knedel ma już coś takiego w sobie.... jak się rozłoży coś i złoży, to się wie na czym jeździ a japonia rozbierana zbytnio by nie była. To po prostu nie to samo.


A temat tak a propos jest założony z myślą czyście humorystyczną.
Zapisane

xepher

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 657
  • Motór nie umiera nigdy
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 01, 2013, 15:09:48 »

A u mnie jest nieco na odwrót. Moja Pani "zmusiła" mnie do zrobienia prawka. Ona też wysupłała pieniądze na Knedla (" Może w końcu nie będziesz jeździć na motorynce po mieście"). Ale swoje ponarzekać musi od czasu do czasu.
Zapisane
"Jak dwumetrowy, stu kilowy facet może jechać na motorynce?!"
CZ 350 472.4 i inne.
Nowy Sącz 793621301

Karolex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 634
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 01, 2013, 15:40:28 »

Ostatnio na urodzinach kolegi, koleżanka zapytała mnie czy mam jakieś zalety. Moja kobieta jej odpowiedziała że mam jawę i to starczy:D
Zapisane
Ludzie sami sobie utrudniają życie.
A potem pier* że życie trudne.

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 01, 2013, 20:41:45 »

Ja mam Japonię, Knedla(Cezetę) i Kobietę... Wszystkie wołają, żeby na nich pojeździć  z tym, że pierwsza i druga nie są zazdrosne o trzecią ;) Jak jeżdżę koło domu to jej nie przeszkadza, lubi się ze mną przejechać, ale jak mam jechać gdzieś dalej to już problemy....
Kobiety... Ale jak tu żyć bez nich ?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2013, 20:55:42 wysłana przez Strażak »
Zapisane
    Status GG

von_Majzel

  • Gość
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 01, 2013, 21:34:35 »

Ja nie mam baby , za to mam motór . I święty spokój do tego .
Zapisane

kozulec

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 330
  • Jawa 634 "1984, Jawa 638 " 1989, Ogar 200" 1984
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 01, 2013, 21:38:55 »

Ja nie mam baby , za to mam motór . I święty spokój do tego .
Popieram kolegę,
Też nie mam kobiety i za to 3 motocykle  :) Nie ma czasu na pierdoły :D
Zapisane
Moc i satysfakcja. Bez kompromisów :P
500655795

Bulo

  • Towarzysz partyjny pierwszego sortu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 829
  • Bo żyje się raz...
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 02, 2013, 02:53:24 »

To i ja się przyłączę do poprzedników choć była nic do knedla nie miała a i jeździła ze mną to zawsze jakiś niesmak pozostał albo knedel się obraził :D
Zapisane
Leję miksa, hipola i jestem z tego dumny...
Miętka Faja z jajkami nie tuckami

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 02, 2013, 10:29:58 »

Problemy macie :P


ona-Albo ja ,albo motocykl!
on-Będzie mi cię kochana brakowało.  ;D
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

FIS

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 420
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 02, 2013, 10:45:34 »

Zysiu- powyzej trzech sprzetów przychodzi refleksja... aby 2 opierdolic i zakupić wachę.
Mysle, że posiadanie nie jest najlepszym pomysłem na radosne życie.

a kobiety... no cóż, sa, potem ich nima, a potem znów są.

Tak jak pisze J@wa- jak coś nie pasi z baba i motorem- to nalezy zmienic... babę... na inną.
Modernizacja juz posiadanego "towaru" jest raczej zbyt kosztowna i krótkotrwała czyli w skrócie... nieopłacalna. :P ;D

Tak wiec lukasv00 jak chcesz jeździć to uciekaj od niej jak najdalej... tak, wiem, troche szkoda, ale... teraz wiosna- mamy wysyp tego towaru...  ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2013, 10:59:35 wysłana przez Laszlo »
Zapisane
600RT 1935
M-04 1953
FLST 1990
FLHTC 1997
FXSTC 1998
FXSTS 1998

Karolex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 634
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 02, 2013, 10:50:58 »

Tak więc @Marcin_93 musisz wymienić mamę :D
Zapisane
Ludzie sami sobie utrudniają życie.
A potem pier* że życie trudne.

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 02, 2013, 10:57:05 »

Moja żona mimo że nie podziela mojego jawowego zakręcenia i nie jeździ ze mną zloty,to jednak nie sprzeciwia się i nie próbuje tej choroby leczyć,a jak jestem w garage to ma mnie na oku  ;) i czuje się "bezpiecznie ".

dominik9393

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 02, 2013, 11:52:37 »

Ja za to nie narzekam :D kiedy ja coś robie to moja przychodzi i pyta o wszystko :D teraz silnik rozebrany to chce żebym jej tłumaczył co jest co :D jak prawko A zrobiłem to też radocha była :D lubi jeździć ze mną i sama też się chce nauczyć :D ostatnio uczyłem ją odpalać knedelka 8) jedyne co jej nie pasuje, to ręce "czarne"... No ale nie mogłoby być aż tak bajkowo :) ogólnie to ja nie mam co narzekać, a mój przypadek dowodzi że są takie baby które potrafią nas zrozumieć i zaakceptować :D
Zapisane

Beny

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 32
  • Jawa 350Ts, Cz 35012v, Komar3, Mz250etz,
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 02, 2013, 12:08:09 »

Jak śmigamy Jawą to tylko marudzi i się śmieje ze ubrania  w oleju zachlapane ma :D A tak to jest oki :P
Zapisane

lukasv00

  • Gość
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 02, 2013, 14:26:35 »

Bo Jawa tak teren znaczy. Wszędzie gdzie się zJawi pojawia się czarna plama z wydechów.


Moja baba jest koniec końców w porządku bardzo, bo jak ją o to pytam wprost to mówi, że jej się podoba to, że robię w garażu i że jeżdżę na motocyklu- po prostu bywa zazdrosna.


A zamienić ją na nowy model średnio, bo jak sobie mówiłem, że baby żadnej nie chcę jeszcze przez długi czas to coś mi strzeliło w dekiel i się nagle pojawiła.
Sam sobie piwa naważyłem. Ale koniec końców jest spoko.


Dodatkowo za niedługo może w związku się pojawić 3-cia kobita, czyli Cześka.
To już będzie masakra.:D
Zapisane

lukasv00

  • Gość
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 02, 2013, 16:13:44 »

zamiast siedzieć w domu i pić piwo to siedzę za domem i piję piwo


Proste i genialne!
Zapisane

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 02, 2013, 16:43:40 »

Tak więc @Marcin_93 musisz wymienić mamę :D

Z tym może być problem bo dwudziestolatka nikt nie zaadoptuje ;D
Po za tym już jej przechodzi troszeczkę to. Wie że nic tym się nie zmieni i choć by skały srały motóra będę miał co najmniej jednego w garażu. W sobotę wystrzeliłem z domu do kolegi mz robić o godzinie 12:00, wróciłem w niedziele o 4:50 ;D . Wykąpałem się i poszedłem się drzemnąć godzinkę. Mamuśka mówiła że mamy narąbane w bani ale co młodemu nie wolno :P . Do młodzieży świat należy 8)
Jak jej mówię że ma zimę przyciągnę TS do garażu to trochę ma zmarszczkę, ale nic nie mówi bo wie że mi nie zabroni. Jak jej drugi synek se coś w bańce upierdaczy to nikt mu tego nie wybije ;D .
Auto mi mówi żebym se kupił. Ja jej mówię że 4 koła są nie dla mnie, muszę mieć dwa koła i tyle. Tłumaczy mi że prawka nie mam na moto, mówie jej że prawko tańsze od autka i się zrobi. Na razie mi się nie chce robić bo w szkołach nie mają motocykli na A2 a w WORDZIE ani placu ani maszyn nie widać i egzaminów na razie u mnie nie prowadzą.
Jak sobie dziewczynę znajdę to będzie musiała się przyzwyczaić do zapachu mieszanki bo to podstawa, jedno słowo na temat motocykla żebym nie jeździł to inną sobie znajdę ;) . koledzy mnie rozumieją, na moto jeżdżą, mamy wspólne tematy, lubimy to samo wszyscy czyli: off road, wędkowanie, piwko na rybach, dziewczynki ::) . Na razie mi to wystarcza. Po za tym ostatnio w lesie spotkaliśmy całkiem fajową dziewczynę na DT125, tak że są jeszcze dziewczynki które lubią dwa koła. Po za tym coś tam z mechaniki też kumała bo sama sobie przy maszynie. Takiej babki trzeba będzie sobie szukać albo takiej co nie komentuje głupio czyjejś pasji...
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Knedel vs Baba
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 21, 2013, 22:58:51 »

Dobry temat. A możemy gadać że przesłoniło mi oczy i chyba nikt już tej przesłony z oczu nie zdejmie. Ja jestem oddany tylko takiej w czarnej barwie, pachnącej benzyną, zostawiającej po sobie ślady i nadającej mi stan ogłuszenia przy dłuższym przebywaniu. Przynajmniej nie muszę pytać, bo sama chce, uwielbia widok narzędzi, kanistra z benzyną, kluczyków. Do tego uwielbia porządne macanko. Zarazem miękka, twarda jak i zimna. Nie zamienię jej na inną.

Przynajmniej czuję się szczęśliwy i dostępuję tego szczęścia kiedy mi potrzeba. A kontakt z płcią przeciwną w moim wypadku kończy się na: Dzieńdobry, ma pan dowód?, pokazuję, płacę i dowidzenia.

Baba jest: okrutna, wybredna, często zmienia zdanie, zadufana, materialistka, kłamczucha itd. Niepotrzebne skreślić.

Problemów nie ma żadnych, po prostu wkładacie kluczyć, lejecie wahę, czasem się brudzicie, nie trzeba nigdzie dzwonić, przypominać, pamiętać i udawać. Jakie to proste :) Szkoda, że i ona też strzela focha, ale przynajmniej wiem dlaczego i mi to powie, a raczej pokaże.

Jak to mi ktoś powiedział: "Nie żeń się przed trzydziestką"... Może i ma rację, albo wcale nie trzeba.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"