Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 12, 2024, 15:23:52
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jak malowac szparunki na błatnku cz 175/487  (Przeczytany 12312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

second

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
Odp: Jak malowac szparunki na błatnku cz 175/487
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 22, 2015, 17:53:02 »

Tak to można zrobić


Precyzyjnie wykonana praca i ładnie wygląda. Ale czy nie myślałeś Kolego Czeron o nałożeniu na całość warstwy klaru? Wiem - czepam się szczegółów, być może bez znaczenia. Ale na mojej CZ mam miejscami połyskujący lakier i brzydkie, matowe szparunki. Wiosną będę ją lakierował, bo trzydziestoletni lakier nie przetrwał próby czasu bez uszczerbku na urodzie. I tak sobie głośno rozmyślam nad tym - jak to zrobić najładniej?

Jak nie dał klaru to teraz już po ptokach  :( Klar kładziemy zaraz po bazie a nie jak wyschnie czy po kilku dniach.Tylko nie wywróżę czy to jest polakierowane akrylem czy dwuskładnikiem.

Czyli baza nie może przeschnąć? To w jaki sposób robią różnokolorowe malowidła pod klar?
Zapisane
To ma być taka fikcja żeby wszyscy uwierzyli a fikcja musi być prawdopodobna żeby stała się prawdą...

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1718
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Jak malowac szparunki na błatnku cz 175/487
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 22, 2015, 17:53:46 »

Dzięki Andre. To było malowane akrylem, bo tak były malowane oryginalnie. oklejenie obu błotników zajęło mi około czterech godzin. ale satysfakcja Panowie to jest coś bezcennego.
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

daniel89_lb

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 147
  • Amfa Fatima było od huja a nic nima
Odp: Jak malowac szparunki na błatnku cz 175/487
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 22, 2015, 17:59:48 »

Tak to można zrobić


Precyzyjnie wykonana praca i ładnie wygląda. Ale czy nie myślałeś Kolego Czeron o nałożeniu na całość warstwy klaru? Wiem - czepam się szczegółów, być może bez znaczenia. Ale na mojej CZ mam miejscami połyskujący lakier i brzydkie, matowe szparunki. Wiosną będę ją lakierował, bo trzydziestoletni lakier nie przetrwał próby czasu bez uszczerbku na urodzie. I tak sobie głośno rozmyślam nad tym - jak to zrobić najładniej?

Jak nie dał klaru to teraz już po ptokach  :( Klar kładziemy zaraz po bazie a nie jak wyschnie czy po kilku dniach.Tylko nie wywróżę czy to jest polakierowane akrylem czy dwuskładnikiem.

Czyli baza nie może przeschnąć? To w jaki sposób robią różnokolorowe malowidła pod klar?

Przeschnąć może bo trzeba wszystko przetrzeć z pyłków itp ściereczką antystatyczną,ale nie może całkiem wyschnąć bo później są tego efekty jak widać po samochodach,z których schodzi klar jak skóra z węża,po lakiernik polakierował klarem na drugi dzień.
Zapisane

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1718
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Jak malowac szparunki na błatnku cz 175/487
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 22, 2015, 18:01:37 »

tę swoją Cezetkę to możesz pomalować lakierem bezbarwnym. Przy czym musisz ją najpierw zmatowić potem solidnie odtłuścić i dopiero ten stary lakier możesz prysnąć. Generalnie nie wróżę tu sukcesu gdyż wiadomo ogólnie całe te maszyny są brudne i na wskroś tłuste i może po jakimś czasie lakier schodzić, ale to nic pewnego.
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

second

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
Odp: Jak malowac szparunki na błatnku cz 175/487
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 22, 2015, 18:09:53 »

Dlatego lakierowanie muszę zacząć od piaskowania i podkładu. A co dalej to dopiero się zobaczy.
Zapisane
To ma być taka fikcja żeby wszyscy uwierzyli a fikcja musi być prawdopodobna żeby stała się prawdą...
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
61 Odpowiedzi
27694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 18, 2013, 13:07:32
wysłana przez RalOctan
4 Odpowiedzi
2765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 08, 2014, 00:37:25
wysłana przez motomaciey
8 Odpowiedzi
6493 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 01, 2016, 16:00:35
wysłana przez korczi