Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 03, 2024, 14:32:51
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!  (Przeczytany 14012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wojt@s

  • Gość
Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« dnia: Października 02, 2008, 19:48:57 »

Miałem ostatniego czasu CZ 350, miałem zamiar składać ale sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży, musiałem dołożyć do auta kasę.

Ostatnimi czasy zacząłem się zastanawiać na sprzedażą mojej wski a właściwie jej zamianą. Motocykl stoi a mam kilka innych do remontu po drodze i tak jakoś trafiłem na ogłoszenie Jawa 82' , cena niby 800zł. Dzwoni i nawet kwity ma, oc, tylko brak przeglądu. Na domiar pierwszy właściciel.

No to mówie a pojdadę, co mi szkodzi nie daleko mam więc jazda. Motocykl nie wytłuczony, zawiecha jak nowa, napęd bd. dobry, elektryka pracuje poprawnie, silnik ujdzie, przebieg ok 20.000km. Licznik do wymiany i to by było na tyle, dziadek przemalował ją z 10 lat temu, nie wiadomo czemu. Zabrakło miejsc w dowodzie na przeglądy. Mówię sobie  pomyśle.

Tak do słowa doszedłem z kolegą forumowym Marasem, przy piwie i flakach dolnozaworowych w pubie, że warto wziąć. Pojechaliśmy dzisiaj we dwóch na jego jawencji, i wróciliśmy na dwa moto. O dziwo moto dojechało, bez problemu, relaksacyjne cięliśmy sobie 75-80.

Tak wygląda moto. Jedyna koncepcja zrobić przegląd, wymiana płynów, przemalować może i założyć chromowane nakładki na bak i boczki.








Dziadek nawet flansze zamontował by nie leciało na silnik spod koła, brakuje tylko gmoli do tego interesu. <punk>
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #1 dnia: Października 02, 2008, 20:28:59 »

£adna maszyna. Taka jak moja, 634. Inwestuj w prądnice Vape i kilka drobiazgów. Chromy byś mógł zamontować ale obawiam się, że nijak będą pasować do białego. Powodzenia przy remoncie
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #2 dnia: Października 02, 2008, 21:17:30 »

Radek vel mechanik350 rozwiñ temat: wydechy mam do wymiany napewno, co jeszcze?? licznik już mam, bo ten jest walnięty w środku.

Vape wraz z alternatorem przyjedzie z CZech, remontu narazie nie będę robił bo po co?? je¼dzi, a jak się zaje¼dzi to będe myślał. Zresztą u mnie kolejki motocykli do renowacji wychodzą poza garaż więc pewnie i czasu by nie było na tą chwilę.

Koncepcja: zielony akryl, znaczki chrom, gmole czarne.
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #3 dnia: Października 02, 2008, 21:26:49 »

Ja pomalowałem swoją Jawę wiśniową perłą ze złotymi szparunkami (zdjęcia w galerii), chromy ładnie pasują.
Chromy na bak: http://www.allegro.pl/item447412729_chromy_blaszki_na_bak_jawa_350_cz_zapraszam.html
Tanio myślę, tylko stan... taki sobie.
Zapisane

antek

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #4 dnia: Października 03, 2008, 11:30:54 »

Gratuluje motorów,szacunek dla osób które wkładają serce w swoje sprzęty <worship>. Ja też w tym roku mam powrót do Jawy(model który chciałem miec kilka lat temu).
Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #5 dnia: Października 03, 2008, 13:51:08 »

Gratuluje ładnej sztuki  <thumbup>
Te tłumiki jeszcze nie są najgorsze  ;) A siedzenie to po prostu zajebiste  <drool>
Mam chromowane napisy jawa i 350 jakby ktoś chciał , tylko nie takie jak te http://www.allegro.pl/item447412729_chromy_blaszki_na_bak_jawa_350_cz_zapraszam.html tylko sam napis  <yes>
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #6 dnia: Października 03, 2008, 23:38:47 »

Bones siedzenie faktycznie rewelka, pastowane solidnie wydać było po każdym sezonie. Znaczki chromowane ma kolega Maras, który zaproponował oddać  w dobrej wierze:) Zobaczymy.

antek troszkę sprzętów miałem, mam duże przez to rozeznanie i staram się jakoś rozsądnie do tematu podchodzić. Do kolekcji brakuje r-35 ale nad tym też pracuje.
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #7 dnia: Października 03, 2008, 23:48:02 »

Uchwyty lampy przedniej są do góry kopytami- odwrotnie ;) przez co lampa jest niżej a zegary śmiesznie sterczą. chyba o to mechanikowi350 chodziło.
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #8 dnia: Października 04, 2008, 10:03:18 »

Jak już wymieniamy co jest tak i nie tak:

Kolanka są od Cezety, mają dwa zakrzywienia, u góry i u dołu
w Jawie 634 były bardziej zaokrąglone.

Niuanse...
 :)
Zapisane

SZAJBUS_SzeF

  • młody nie głupi
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 552
  • Jawy, Cezety i Cafe Racery - To lubię! :)
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #9 dnia: Października 04, 2008, 10:44:24 »

£adna ta Jawa. Wczoraj przykuła uwagę całej sali informatycznej gdy zamiast robić prezentację siedziałem na forum. ;)
Zapisane

rzorzo

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #10 dnia: Października 04, 2008, 19:48:49 »

A to jawa mojego kolegi, może coś podpatrzysz.

http://i150.photobucket.com/albums/s105/rzorzo/jawa634Majka.jpg
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #11 dnia: Października 04, 2008, 22:56:20 »

Grzesiek L dzięki wielkie za foto:) lampa wygląda tak jak powinna, choć też mnie to dziwiło przy zakupie ale nie miałem czasu usiąść nad tym podumać. Narazie nie mam specjalnie finansów gdyż koñczę inny motocykl ale za miesiąc/dwa będzie nowy lakierek, położę jakiś akryl w pół-macie, znaczki, przegląd silnika, choć myślę że jeszcze te 5000tys km powinien zrobić. Pozdrawiam
Dzięki za uwagi, każda jest pomocna.
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #12 dnia: Października 11, 2008, 17:19:15 »

Dzisiaj śliczna pogoda i jawa kolejne kilometry nawinęła. Licznik już udało mi się dostać, wyregulowałem ga¼nik i naprawdę jest rewelacja.

Wiadomo że motocykl był wyprodukowany w Czechosłowacji a właściwie pod ostrym nadzorem ZSRR. Dziwią mnie dwie kwestie: napis na tabliczce MADE IN CZECHOSLOVAKIA ( a nie ZDJE£ANO ... ), na przednim bębnie mam jakby wska¼nik naciągu linki, coś takiego ze wskazówką, a tam kolejny napis po angielsku. Czy to normalne ?? motocykle z bloku wschodniego nigdy nie miały takich napisów z tego co wiem, jedynie wersje exportowe np. na zachód ale wtedy wszystkie napisy nawet na tabliczce były po angielsku.

Na przodzie chciałem sprostować mam oponkę Metzeler Laser 3.25 x18 a starego baruma zamieniam też na M. Laserka bo przód prowadzi się rewelacyjnie, a barum jest stary  i twardy a na żwirze czy piachu ucieka.
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #13 dnia: Października 11, 2008, 18:07:33 »

Tak było, napisy na bębnach są po angielsku. W TS napisy po angielsku są jeszcze pod kontrolkami i na przełącznikach na kierownicy.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #14 dnia: Października 11, 2008, 18:33:37 »

W Cz 12v tez napisy na kontrolkach i przełącznikach sa po angielsku, na bębnie też...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Wojt@s

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 07, 2008, 11:29:28 »

Panowie pytanie: kupiłem oryginalne blachy na bak ( te długie ), niestety ktoś widzę zaszpachlował solidnie otwory, pytanie jak to było montowane?? czy otwory w baku były gwintowane??

Pewne pracę już trwają nad motorkiem, po rozebraniem cylindrów okazało się że prawie nie ma progów a cylinder zdrowy, więc sezon przeje¼dzi. Jedynie łañcuszek do wymiany sprzęgłowy i napęd DID-a trafi i Vape:)
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 07, 2008, 13:43:47 »

Może tych otworów po prostu nie było?
W modelach Jawy z naklejkami nie było w baku tych mocowañ.
Mocowania te to "przygrzane/przyspawane?" (w zagłębieniach w baku) krążki  z gwintem w środku   - o ile dobrze pamiętam M4

Cytat: Wojt@s
prawie nie ma progów a cylinder zdrowy, więc sezon przeje¼dzi.
Sezon to na pewno da radę... a może i kilka sezonów jeśli nie będzie za dużo palił i "dzwonił"  ;)
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 07, 2008, 13:52:39 »

Dzwonić nie dzwonić więc dobra nasza:)

Patrzyłem na bak , znalazłem miejsca mocowania , zawalone są szpachlą, okrągłe, mógłby ktoś zrobić u siebie foto takich mocowañ?? Byłbym bardzo wdzięczny. <cheers>
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 07, 2008, 15:13:00 »

Coś takiego znalazłem:

Po rozjaśnieniu fotki dość wyra¼nie widać te mocowania.
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 08, 2008, 16:01:36 »

No to już wiem o co chodzi, tylko dziwi mnie bo mój bak nie ma takiego przetłoczenia jak ten z foto??

Pod szpachlą są miejsca na mocowania blach, więc ocb?? <scared>
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 09, 2008, 15:19:29 »

Cytat: Wojt@s
mój bak nie ma takiego przetłoczenia jak ten z foto
Nie za bardzo rozumiem o jakim "widocznym" przetłoczeniu mówisz.
Przetłoczenia o których pisałem są pod krążkami z gwintem a więc za bardzo ich nie widać.
Bardzo dobrze je widać od środka zbiornika.... Wkładasz do zbiornika małą żaróweczkę na przewodach i przy pomocy małego "lusterka na drucie" możesz dokładnie obejrzeć wnętrze zbiornika i te przetłoczenia.
Jeśli przetłoczeñ nie ma to jest tak jak już pisałem: 
 bak jest "z wersji Jawy z naklejkami" i niestety blach na takim baku się nie zamontuje.
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 09, 2008, 22:35:49 »

Przetłoczenie idące wzdłuż baku, to idące koło korka a właściwie jakby przez niego.

Na dzieñ dzisiejszy motocykl przygotowuje do malowanka, boczki już pomalowane, blachy na bak przepolerowałem, ale stan nie jest rewelacyjny, nowy licznik też czeka, w przyszłym miesiącu pewnie VAPE i nowa oponka na tył. Możliwe że sakwy też wylądują na nim .
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 12, 2008, 11:08:38 »

Tu masz ładne blachy:
http://www.allegro.pl/item500071427_oryginalne_chromowane_emblematy_na_bak_jawa_350.html
Nie tanio ale wyglądają naprawdę nie¼le.
Aukcja się koñczy ale może jeszcze zdążysz?
Zapisane

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 12, 2008, 12:29:33 »

Wojt@s, w kwestii napisów nie ma reguły; u mnie na tabliczce jest ZDZIE£ANO, ale na kontrolkach i bębnie po angielsku.
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Wojt@s

  • Gość
Odp: Czyżby powrót?? A jednak, zapraszam!!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 12, 2008, 22:49:06 »

Blachy kupiłem swojego czasu za 13 zł z przesyłką, fartem. Stan średni, tydzieñ nad nimi pracuje z pastą sonax różnej gradacji i efekt jest całkiem całkiem.

Hubertus co do tabliczek to powiem z mojego doświadczenia: w motocyklach z bloku wschodniego jak był język angielski czy niemiecki na tabliczce to były głównie motocykle na export, czyli składane na lepszych tailach itp. Jak to było w Jawie tego nikt nigdy się nie dowie, jedynie ostatnio czasem wypływa taka wsk-a na allegro, ceny jak za złoto no ale exportowa.

Na dzieñ dzisiejszy zakupiłem sakwy Moto-detail, łącznie 40L więc powinno styknąć.

Z racji remontu w warsztacie, ogólnego zamieszania, nie byłoby nawet czasu pomalować blach a jednak się zaparłem.



Na to pewnie jeszcze wyląduje jakieś mleczko i klar. Jakby się ktoś przyjrzał widać lekkie wgniecenie na środku błotnika, lekko je wybiłem a że nie chciałem ładować szpachli to tak zostawiłem, zresztą jest to zasłonięte na motocyklu, widać komuś kiedyś półki dobiły:)

Jawol co do baku: wziąłem latarkę patrolówkę i zaświeciłem do środka, są widoczne jak na dłoni:) dzięki za pomysł. Teraz bak trafi do piaskarki, pytanko: jaki tam jest gwint??

« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 22:50:37 wysłana przez Wojt@s »
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 21, 2014, 20:40:47
wysłana przez Jacek64
11 Odpowiedzi
4927 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 02, 2014, 13:58:19
wysłana przez Turbo
35 Odpowiedzi
6639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 14, 2014, 20:52:59
wysłana przez muczos
3 Odpowiedzi
2396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 07, 2016, 18:42:16
wysłana przez Paweł Świecie
22 Odpowiedzi
7218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 13, 2017, 10:42:11
wysłana przez DZIUK