Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 11, 2024, 23:41:55
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: zabezpieczenie styków  (Przeczytany 4814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zielarz

  • Gość
zabezpieczenie styków
« dnia: Czerwca 20, 2009, 00:14:04 »

Witam
Ogólnie to w CZ elektryka działa mi niemrawo, migacze słabo tykają, pod obciążeniem silnik przygasa. Zmieniłem już akumulator, teraz przyszło mi na myśl zajęcie sie zlikwidowaniem zbędnych oporów w instalacji. Kable zostawiam oryginalne pomimo że CZta jest z 82 roku, bo po pierwsze primo nie mam kasy na nowe, a po drugie primo nie wiem ile tą CZtą jeszcze będę je¼dził a roboty by troche było, a więc postanowiłem tylko powymieniać konektory na nowe (ciężko sie te stare czyści).
I teraz przejdę do problemu: jak zabezpieczyć styki? kable będę przylutowywał do konektorów i zaciskał, więc na tym łączeniu nic się nie powinno dziać, chodzi mi o połączenie między konektorami męskim i żeñskim, jeśli nie zabezpieczę tego to po paru deszczowych wojażach może się okazać że wszędzie mam zaśniedziałe styki. Czym to zabezpieczyć oprócz oryginalnych plastikowych nakładek? Są jakieś preparaty do tego? A może sprawdzone i popularne środki "łatwodostępne"?

PS: używałem wyszukiwarki ale nie wypluła mi zbyt konkretnych wyników
Zapisane

misiolek

  • Gość
Odp: zabezpieczenie styków
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2009, 00:34:01 »

Kolego nie przesadzaj, po przejażdżce w deszczu odrazu Ci styki nie zaśniedzieją. To trzeba jednak trochę czasu.
Złotym środkiem była by pasta miedziana - taką co się zabezpiecza klemy do akumulatorów przed utlenianiem.

Zapisane

zielarz

  • Gość
Odp: zabezpieczenie styków
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 20, 2009, 01:39:11 »

no oczywiście, że napisałem to z przesadą, ale chciałbym poprostu zabezpieczyć te styki tak "na wszelki wypadek". A gdzie przeciętnie można nabyć taką pastę? i jakie są koszty? Są jeszcze inne patenty?
Zapisane

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: zabezpieczenie styków
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 20, 2009, 09:17:24 »

Ja przy przejściu z 6V na 12V też większości kabli nie wymieniałem-tylko te, które były w jakiś sposób uszkodzone. Po wymianie styków wszystko działa mi super, nigdzie prąd się nie gubi (faktem jest, że teraz mam do dyspozycji 200W mocy zamiast 75W).
Jakoś specjalnie ich nie zabezpieczałem-wychodzę z założenia że na 10 lat mam spokój.
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Johnny Moped

  • Gość
Odp: zabezpieczenie styków
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 20, 2009, 09:59:01 »

Ja zabezpieczyłem je termokruczliwą w taki sposób- ¯eñskiemu dajesz od jego początku do samej krawędzi (potrzeba grubszej koszulki), a męskiemu przed zaciśnięciem go na kablu, nasuwasz węższą koszulkę na kabel, zaciskasz i podsuwasz ten fragment do oporu do konektorka. Czyli jest pełna ochrona całego złączenia, bo przeciez reszta męskiego siedzi już w żeñskim który jest osłonięty.  ;)
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: zabezpieczenie styków
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 20, 2009, 10:01:40 »

Ja mam takie koszulki że jak sie je podgrzewa to się skurczają  i ładnie zabezpieczają przed zwarciem  :D
Zapisane

Johnny Moped

  • Gość
Odp: zabezpieczenie styków
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 20, 2009, 10:13:49 »

Ja mam takie koszulki że jak sie je podgrzewa to się skurczają  i ładnie zabezpieczają przed zwarciem  :D
O kurde zapomniałem napisać że też je przecież podgrzewam :D
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: zabezpieczenie styków
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 20, 2009, 10:20:00 »

Wystarczyło napisać termokurczliwe- każdy średnio rozgarnięty wie,że się je podgrzewa by się skurczyły. Johnny to Bobson sklonował sposób ( albo nie skumał ).
Kup se chłopie zwykłe "WD- piñcet" i lekko pryśnij po połączeniach i już- zamiast tego może być wazelina eletrotechniczna-bezkwasowa. A tak w ogóle to żeby styki nie sniedziały wystarczy miec wyłącznik masy w 6V instalacji ( między klemą a ramą ) i spokój.
Zapisane

Marcino666

  • Gość
Odp: zabezpieczenie styków
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 20, 2009, 14:03:07 »

Jeśli cię stać to jest specjalny spray do styków a nazywa się kontakt i kosztuje około 12zł
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 16, 2012, 09:33:06
wysłana przez mostasz
12 Odpowiedzi
5768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 05, 2013, 22:52:56
wysłana przez xPredatorx88
25 Odpowiedzi
4654 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 13, 2018, 04:43:16
wysłana przez xepher
19 Odpowiedzi
2668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 28, 2019, 10:43:44
wysłana przez Rozztocz
1 Odpowiedzi
571 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 23, 2023, 20:45:56
wysłana przez Maliniasty